Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Najlacnejsi broker


SonnY

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 76
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Zdravím 911!
Ja s obchodnovaním nemám žiadne skúsenosti, keďže mám (len) 17-rokov. Ale o 10-rokov mi to dúfam dobre pojde:-)
No, ale to nie je to hlavné. Myslím nákup na kontrakt alebo nie na kontrakt. Ako Ste to mysleli, že sa nedoplatím? Ak by som išiel cez brokera, vyjde ma to ,,lacnejšie"?
Ďakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

junior111:

nevim co myslis tim "nakup na kontrakt alebo nie na kontrakt"? Pokud nechces nakoupit fyzicky ropu (coz je celkem hloupost a rozhodne na tom nevydelas), musis nakoupit derivaty nabo jine financni nastroje ktere jsou na ropu vazane na burze. A protoze jako jednotlivec nemas na burzu pristup, musis vyuzit sluzeb nejakeho brokera - je to prostrednik mezi tebou a burzou.
Jinak kazdy nastroj je "standardizovan", tj. je presne popsano co a kolik toho nakoupis, takze tezko budes shanet presne 1 nebo 2 barely,musis je nakoupit nejak nestandartne (sam nevim jak), coz asi bude drazsi nez kdybys koupil jeden futures ropy...
Pokud jses zacatecnik, doporucuji poradne prostudovat zdejsi manual, jsou tam vsechny zakladni veci velmi dobre popsany...

Jelda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslím, že ropa je komodita, i když si nejsem jistý :).

Jde o to, že ropu nemůžeš nakupovat přímo na komoditní burze, na burze můžou nakupovat jen lidi s licencemi (makléři) a ty si s nimi sepíšeš smlouvu a oni ji koupí pro tebe.

V jakém objemu se ropa prodává (pochybuji, že to bude jen po barelu), případně na které burze opravdu nevím.

Takže nejde koupit sám draho na burze s tím, že tam vlezeš na parket a řekneš, že chceš barel...

Musíš to vždy kupovat přes někoho.

Já tomu ale vůbec nerozumím, kupuji jen akcie a ještě jen u nás v ČR, věřím, že se ti ale tady někdo ozve a poradí ti.

Kdyby se ti nikdo neozval, najdi si kontaktní tel. na www.fio.cz a www.kb.cz a zeptej se jich, jestli jejich makléři prodávají i kontrakty na ropu (asi ne, ale poradí ti, kde se můžeš obrátit).

Jestli ti je 17, stejně to na sebe nebudeš moci koupit, protože nejsi plnoletý, takže by se musel někde zaregistrovat tvůj otec a nebo matka, a otázka je taky, kolik je počáteční vklad u toho kterého makléře (u akcií v ČR nepotřebuješ žádný, ale někteří zahraniční makléři s komoditama vyžadují 2 - 3k USD počátečního vkladu).

Být tebou bych se na to vykašlal, a koupil si to jen tak "v hlavě". Pokud se tím nechceš živit a nebo pravidelně neinvestovat, a nemáš načteno kupu literatury, tak tím nakonec jen ztratíš peníze na registračních poplatcích, a při malých obchodech si strhávají makléři celkem velké provize.

Raději si přečti toto fórum, objednej pár knih o obchodování a ponoř se do toho, bude to lépe investovaných pár tisíc korun, než kdyby sis místo kola koupil dva barely ropy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaromir666
Ďakujem za príspevok! Fakt mi pomohol ujasniť, čo vlastne chcem. V budúcnosti, ak všetko dobre pojde, by som chcel skúsiť prácu brokera alebo makléra. Do komodít, ani do burzy nehodlám investovať nad 2.000 dolárov a to sa mi potom neoplatí + poplatky, ktoré si účtuje broker alebo maklér...
Ale od investovania upustiť nehodlám. Čo by Ste mi poradili, na akú oblasť sa mám sústreďovať? Ktoré veci sa dajú nakúpiť aj cez banku? Akú literatúru by Ste mi doporučili? Ja si teraz plánujem kúpiť knižku od Kiyosakiho - Kam se poděli mé peníze.
Ďakujem za odpovede všetkým diskutujúcim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Richard
Zaujal ma Váš príspevok a chcel by som sa opýtať, ako Ste to mysleli s tým Chemopetrolom. Moj zámer by bol ako u ostatných. Na jar alebo ešte skor kúpiť spomínané 2 barely ropy a vo vrchole sezóny ich predať. Dalo by sa to realizovať aj cez iné rafinérky? Ale neviem či sa mi to oplatí tie dva barely. Keď už kúpiť ropu, tak viac. Myslím si to preto, lebo ak sa spočítajú všetky poplatky, či sa by sa to oplatilo. Či by ten zisk stál za tú robotu okolo toho.

Ďakujem a teším sa na reakcie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

junior111:

opravdu si myslite ze na obchodovani s 2 barelama fyzicke ropy vydelate? Resite tady poplatky - opravdu se vam zda komise 10$ za spread + margin ve vysi par stovek dolaru moc (kdyz chcete obchodovat sezonnost tak spready jsou dobra volba)? A co naklady spojene s nakupem, dopravou, skladovanim a prodejem fyzicke ropy? Myslite ze chemopetrol od vas zpetne ty 2 barely koupi? Nakupovani 2 barelu ropy vazne nelze povazovat za investovani...

Mnohem jednodussi cesta investovani do ropy je podle me treba nejaky certifikat na ropu (urcite je obchoduje napr. patria) - muzete investovat treba jen par tisic korun, poplatky jsou tusim dvou stovek (presne nevim, uz dlouho pres ne neobchoduji) a tu ropu potom dokaze nekomu prodat a nemusite ji skladovat nekde v garazi...

k praci brokera/maklere tady par diskuzi bylo, doporucuji precist, treba zmenite nazor na toto povolani...

Jelda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to junior111,

čistě hypoteticky: Kdyby jsi nakonec někde tu ropu koupil a cena vzrostla během pár měsíců ze 100$ na 150$, tak máš hrubý zisk 100$. Když odečteš náklady - barely musíš odněkud někam odkutálet a někde skladovat, tak jsi na nule.
Opravdu si myslím, že toto neni dobrý nápad.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

junior111: z tohoto threadu se stává pomalu ale jistě komedie :D. Máš tisíce otázek, na které je tady odpověď. Neptej se tady a přečti si celé toto fórum.

Ohledně literatury. Kiyosaki není špatná volba, aby člověk procitnul, a chtěl něco dělat. Ohledně obchodování zkus českou "Tradingem k bohatství"
www.financnik.cz/exe/tradingem-k-bohatstvi/
www.grada.cz/katalog/seznam/tradingem-k-bohatstvi/
, je taková pěkná, červená :), a je v ní plnou technických indikátorů a zajímavých věcí.

Pokud chceš vědět, jak funguje komoditní burza ve skutečnosti, podívej se (s nadhledem) na komedii "Trading Places" (Záměna)
www.imdb.com/title/tt0086465/
www.csfd.cz/film/5590-trading-places/

Kupovat dva barely je prostě blbost, to je doslova, jako by jsi chtěl koupit 10 flašek jahodového džusu, s tím, že ho pak zase prodáš obchodníkovi zpět (to nepůjde...).

Raději si dočti toho Kiyosakiho, začni studovat něco málo z ekonomii (doporučuji starého Adama Smithe, Keynese, Marxe,...) Samuelsona.

Přečti si občas hospodářské noviny, a něco rozhodně pochopit musíš :). A pokud budeš dobrý, můžeš ve svých 18ti začít obchodovat, ale vzhledem k tomu, jaké otázky tu kladeš, tak to asi nestihneš.

Myslím, že hlavní je si při příchodu na kterékoliv fórum to fórum aspoň trochu přečíst, protože jinak začneš klást spoustu otázek a je jasné, že nevíš jen, který broker je nejlevnější, ale i kde koupit, jak to koupit, a tunu dalších věcí, takže ti odpověď na tu jednu otázku stejně nepomůže.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaromir666
Ďakujem, rady si vezmem k srdcu a budem sa samovzdelávať. S tou ropou sme sa možno nepochopili ale o.k. opäť som sa dozvedel niečo nového. 17 mi bude vlastne zajra, takže s výberom brokera sa moc nezapodievam. Ďakujem všetkým diskutujúcim, ktorí mi odpovedali na otázky, ak Vám to pripomínalo komédiu, prepáčte nebolo to mojim cieľom. Reakcie na prácu brokera som čítal, sú všelijaký ľudia.
Ešte raz ďakujem
čaw

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Není proč se omlouvat. Já jsem taky začátečník. Jak vidím, že tu třikrát děkuješ :), není zač a kašli na to, prostě si přečti celé fórum a garantuji ti, že jakmile dočteš hlavní věci, otázky na tvůj původní dotaz ti budou jasné (tedy ty skryté otázky, které jsou nakonec ještě důležitější, než kterého brokera si vybrat).

A nezapomeň zase pokládat dotazy, rozhodně tu nejsi jediný začátečník... Jen je dobré před tím, než se na něco zeptat použít funkci hledání v tomto fóru a podívat se, co tu je už napsané.

Čau

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...