Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny - Forex


johnycash

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 107
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Jean Luck:
Asi mas pravdu. Koukal jsem dnes chvili take na EUR/JPY. Podle denního grafu mi to připadá na hezkou 3. vlnu, ktera je nekde pred (spis dal od) polovinou, podle H4 by to taky mohlo sedet. Ale jak říkám, spíš vidím co vidět chci:) Co mysli tve znalejsi oko?

Vecer se kouknu na e-book co jsem vložil Lopo, uvidime...

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 2 týdny později...

cubanman Napsal:
-------------------------------------------------------
Četl někdo z fx traderů knihu od samotného guru Elliota? Uvažuji, že bych jí někde sehnal, protože z dat z
> internetu jsem spíš zmatený, než rozumný... :S

Zdravím Honzu!

Knihy jsem četl, ale nečekejte od nich něco zásadně víc než je v kurzu na EWI nebo v našem kurzu na Finančníku. Od dob Elliotta se teorie mírně vyvíjela a tak je teď komplexnější než původní originál. Nejdůležitější je stejně osobní praxe! :-)

Mějte se skvěle, Petr Obešlo.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím kolegy, kteří prahnou po informacích na webu i jinde!

Nějaké zdroje bych pro Vás měl. "Vedoucí" firma v oboru, EWI, občas zveřejňuje v rámci Free weeku zanalyzované grafy. Kvalita je solidní. Odkaz: www.elliottwave.com.
Pokud byste absolvovali kurz "Obchodujeme Elliottovy vlny" na Finančníku, bude Vám zpřístupněna bývalá služba ElliottEdge, kde jsem několik měsíců pravidelně analyzoval několik hlavních trhů.

Mějt se skvěle, Petr Obešlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

zdravim panove,

jsem pomerne novacek na fx a jeste vetsi v souvislosti s EV. Nejakou dobu se ale snazim pozorovat a popisovat EUR/USD a az na 5minTF. dnes jsem sledoval jak po 19 h prisla behem par minut +60pips reakce na fund. zpravu (tusim ze vyhlaseni Fedu).

muj dotaz: je mozne i takoveto extremni pohyby zaclenit do analyzy podle Elliota? nebo v dobe dulezitych fundamentu prerusujete analyzu a cekate az se trh zase uklidni a nejak se zase napojite?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

sirKl Napsal:
-------------------------------------------------------
> muj dotaz: je mozne i takoveto extremni pohyby zaclenit do analyzy podle Elliota? nebo v dobe
> dulezitych fundamentu prerusujete analyzu a cekate az se trh zase uklidni a nejak se zase napojite?

Zdravím kolegu sirKla!

Elliottovy vlny nebo fraktály jsou naprosto kontinuální. Každý úsek cenového grafu tedy patří do vlnové soustavy a tedy i do analýzy. Prudké pohyby jsou často tvořeny hnacími vlnami a podvlnami. Ve forexu, kde můžeme často vidět dlouhodobé korektivní struktury, to jsou například vlny W a Y, u komodit jsou to vlny 3 nebo 5. Správně provedená analýza dokáže předpovědět prudký pohyb i jeho směr.

Mějte se skvěle, Petr Obešlo.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Nie je to síce žiadna novinka, ale je dobré vedieť, že okrem Elliota si ďalšie vlny vymyslel aj Bill Wolf a tak vznikli Wolfove vlny. Zatiaľ som tu na finančníkovi o nich nechyroval. Podľa toho čo som o nich čítal sme snáď až tak o veľa neprišli :-D... Ďalšie info je na:
www.wolfewave.com/
a tu:
www.chart.nu/wolfewave.htm

Je na to aj indikátor, základ má v zig-zag, kto si ho chce stiahnuť tak je v diskusii : www.forex-tsd.com/harmonic-trading/4460-wolfe-waves.html


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...