Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny - Forex


johnycash

Doporučené příspěvky

  • 3 týdny později...
  • Odpovědí 107
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Stratil som link, ale jeden trader naozaj konzistentne zarabal v trhoch studiom polohy hviezd, napisal o tom aj knihu. Islo o to, ze iste biologicke cykly u ludi a ich spravani sa kryju s astronomickymi cyklami, maju teda zhodne periody. On to vsak vyuzival cisto empiricky na predvidanie vln, sam netusil co je za tym.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 4 týdny později...

Raz som prisiel na to, ze kazda nahodna ciara vlastne obsahuje elliottove vlny a podlieha elliottovej analyze. Cela ta slavna teoria vyzera byt nanic (chudak Elliott aj Prechter, kolko usilia im to zabralo ;-), pretoze ta teoria neopisuje spravanie trhu, ale akukolvek nahodnu ciaru. Podla mna je uspesnost metody postavena skorej na Fibonacciho pomeroch a vlastne na tom, ze ludia tomu slepo veria a to sa odraza v trhu. Prikladam obrazok... co myslite aky je to trh? Pomocky: je to velmi fundamentalny trh. Vsimnite si ako trenduje, ako sa tam daju rozlisit impulzy a korekcie, dvojite dna a podobne... [Spravna odpoved: Je to nahodna ciara! Vykreslil som ju na pocitaci nahodnymi posunmi hore-dole :) ]

4987

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Práve si prechádzam staré Sidove prípevky a čo sa týka Eliota mám podobný skeptický názor ako on:

www.financnik.cz/forum/read.php?13,7768,16526#msg-16526

Viac ako Eliot sa sa mi pozdáva definícia napr.uptrendu podľa J.Roosa - séria stúpajúcich horných a dolných bodov obratu, pričom ich počet nie je striktne limitovaný ako u Eliota...


Link to comment
Sdílet pomocí služby

onlyx: myslim ze je uplne jedno ako co zadefinujes. Podstatne je to, comu veri vela ludi a to bude fungovat. Elliottove vlny su zakladom mojej strategie a funguju mi zrejme preto, ze tomu veri vela ludi a to sposobi, ze sa v trhu objavuju velmi presne, niekedy az prekvapujuco chytim otocenie trendu s presnostou na 1 pip (stane sa to vtedy, ked vsetci elliotticians uvidia to iste). Ked vymyslis hocaky nezmysel a presvedcis tym vela ludi, zacne tvoja nezmyselna strategia fungovat. Som si isty, ze takto vzniklo aj Woodie CCI, Fibonacciho retracementy a pod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zaujimave,

Fibonacci ako matematik, tie čisla su casto nachadzane aj prirode, v stavbach, pri faune aj flore a pod. Myslíš, že to tiez niekto naraficil a vsetkych presvedcil, ze tomu treba verit?

Trhy fungovali aj v minulosti, podla rovnakych zakonitosti, ked este sa rodili v hlave teorie Elliotta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lopo1: Ja si myslim, ze aj v tej nahodnej ciare na obrazku najdes nejake fibonacciho pomery. Fibonacciho cisla sa najdu v prirode aj tam kde je chaos. Dlho som nad tym rozmyslal a samotny povod fibonacciho cisel som nasiel v logaritmickej spirale. Tam, kde je fraktalova struktura (a ta je v prirode casto, lebo v prirode rastu veci od malych az po velke), musi to mat nieco do cinenia s logaritmickou spiralou (lebo iba taka spirala ma tu vlastnost, ze sa skruca do nekonecna a aj pod lupou stale vyzera rovnako). No a logarimticka spirala je len na skok k fibonacciho pomerom (da sa o tom docitat aj v Prechterovi).
A teraz k trhom: trhy maju fraktalovu strukturu a preto to ma nieco do cinenia s fibonacciho pomermi. Ale samozrejme len zhruba (tak ako nahodna ciara - aj ta ma fraktalovu strukturu). Ked si vsak nakreslis na forexe fibonacciho pomery 0.382, 0.5, 0.618 , 0.786 na vyraznejcich pohyboch, tak tie odrazy od tychto urovni byvaju casto dokonale presne. Ta dokonalost je sposobena tym, ze traderi maju prikazy prave na tychto urovniach, pohnu trhom, na co ostatni ihned zareaguju a tak dalej. Myslim, ze pred objavenim fibonacciho cisel v trhoch taka presnost urcite nebola.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

najdeš približne pomery, resp. k tým pomerom trhy smerujú. Nemusia a nezvyknú to byť presné pomery fibonacciho pomerov - štatisticky.
spirala je fibonacciho spirala, je vyrobena z fib.čisiel, golden ratio.
Iste je, že je to aj psychologicky aspekt, len nikto nevie kolko traderov pouziva fib. urovne. Podla mna su blizke ludom, ich oku:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lopo1: na forexe to byva casto dokonale presne a neverim, ze ludia od oka odhadnu s presnostou 1:1000, ze odraz nastane od 0.382, maximalne tak 1-2 pipsy hore-dole. Ja si tiez niekedy davam targety na tychto urovniach a stoploss potom davam velmi maly (5 pips), lebo bud sa to odtial odrazi, alebo prerazi. Je to nieco ako neviditelny S/R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fyzik
jen tak na okraj k této mini Fibo diskuzi - přečti si pořádně starší odkaz, který jsem tady dával dříve a který zmiňuje nick onlyx. Je to odkaz na studii, kterou tady dával v minulosti nick bob75 - studie J.A.Paulose. Garantuji ti, že těm velkým, kteří tvoří objemově z 90-95% měnový trh (ne tisícové houfy menších či malých traderů) houby záleží na tom, zda je cena někde kolem Fibo 0,382 nebo 0,618. Ty velké zajímá jen cena, cena a ještě jednou cena, kdy je dobré daný pár koupit a kdy prodat a jaká je vazba na další trhy - indexy, zlato, ropa, futures, akcie, Libor atd. atd.. Jeden z největších hráčů na měnovém trhu Deutsche Bank, používá v 70% pro kalkulaci ceny (a tedy i nákupů nebo prodejů) automatické matematické algoritmy a modely - a protože o tom něco vím, žádný Elliot nebo Fibo tam nefiguruje ani náhodou...
Pokud někdo věří Fibo, nechť jej používá, ale když si zadám příkladně decimální hranice 0,2 0,3 0,4 0,5 0,6 atd., dříve nebo později budu mít statisticky stejné "příblížení" k těmto levelůmí +/- 1-2 pips, jako u Fibo 0,312 nebo 0,5 nebo 0,612.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...