Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny - Forex


johnycash

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 107
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ja vam tu přidam jeden nazor na elliotta -jedna společnost, ktera se chlubi tím, že elliottovi hodně rozumi a jejich služby stoji kolem 5 papouchu měsičně na jeden měnovy pár což není ani hodně ani malo, ale kdysi jak jsem začinal tak mě to zajimalo očekaval jsem od toho hodně.
Jak jsi myslite že to dopadlo? totalni fiasko z jejich uspěšnost byla 5 % !!!!!!!!Dokonce sam jsem si ty vlnky počital lepe než oni .
A otom to cele je oni akorat přepisuji a přepisuji vlnky.Na strankach jednoho brokera maji elliottovou analyzu zadara a už 2 roky přepisuji vrchol eur/usd. Mě taky udivovalo, že jak jsem si kreslil vlnky sam tak to občas vychazelo, ale jak řekl John Person , kdo věři na elliottovou teorii ve skutečnosti realně neobchoduje a nemějte mi to za zle ale zatim mě nikdo o tom přesdvědčil že to funguje :) :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid: Moj nazor je, ze "ti velki", takzvani profici, Deutsche Bank, Fondy, s genialnymi matematickymi modelmi, to su prave ti najvacsi luzri na forexe. Nemaju ziaden funkcny system ani strategiu, ved banky nevedia ani o com je forex... snazia sa predvidat nieco, co sa predvidat neda a ich systemy kolisu okolo nuly (ani sa necudujem, ked maju PT rovnako velky ako stoploss - robil som v banke a viem ako maju nastaveny system). Jediny sposob, ako vedia banky zarabat, je stop-hunting, inak o tradingu nemaju ani sajnu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

markon: To su ti, co zarabaju na naivite ludi. Takzvani profici, co ohuria recami. Vsetok software na elliottove vlny je hlupost. Netajim sa tym, ze aj ja som to spravil. Vsetky automaticke obchodne systemy, ake som kedysi programoval, venoval tomu vela casu a aj tak nefungovali, sa mi aspon uspesne podarilo predat. Ked to ludia kupuju, tak preco nie...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pre pochybovacov fibonacciho cisel na forexe:

Nedavno som si vsimol prudky pad na GBP/USD a naslednu korekciu. Chcel som nabehnut short s minimalnym riskom, kedze som ocakaval pokracovanie padu po skonceni korekcie. Pokracovanie pravdepodobne malo nastat, pretoze korekcia tvori stvrtu Elliottovu vlnu (alebo dokonca len druhu). Tak som dal prvy target blizko pod 0.382 a stoploss tesne nad. Stratil som 5 pips. Druhy pokus som spravil blizko pod 0.5 a stoploss tesne nad. Znovu som riskoval len 5 pips. Presne tam korekcia skoncila a trh znovu padol dole. Zatial som ziskal 329 pips (poziciu stale drzim a posuvam SL nad korekcie). Taketo podarene obchody sa postastia tak dvakrat za mesiac na live ucte. Bud stratim 5 pips, alebo ziskam stovky pips na jedinom obchode. O tom je fibonacciho strategia v kombinacii s Elliottom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fyzik,

5 pips SL na cable považujem za hodne málo - vzhľadom k spreadu.
Mám pravidlo, že spread nesmie tvoriť viac ako 20%, zo SL - inak nevstupujem.

A zároveň ak spread vychádza menej ako 5% zo SL, prechádzam na kratšie TF, kde sa tento pomer zväčší...
Ideálne sa mi javí, že spread by mal byť tak 10-15% zo SL.

V tvojom prípade však tipujem, že spread tvorí až 50% /!/zo SL - ak sa nemýlim.
Spread na cable je tak 2-3 pips, teda "čistý" SL tiež máš len 2-3 pipsy a to je trochu málo, nie ?

Z toho mi vychádza, že SL 5 pips sa dľa mojich pravidiel dá použiť len na EurUsd, kde má napr. Oanda spread 0.9 pipsu...


Link to comment
Sdílet pomocí služby

onlyx: Spread kolisavy na MBTrading, ale ked je vacsi ako 1 pip, naucil som sa manipulovat so spreadom falosnymi limit-ordermi a vzdy dosiahnem spread 1 pip pred otvorenim pozicie marketom :-) Ale o to nejde. Tych 5 pips mam len kvoli stop-huntingu, inak by postacil aj 1 pip. Podstatne je, ci cena prerazi fibonacciho uroven. Prikladam obrazok tych dvoch short obchodov, co som spominal.

4994

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fyzik
Mohol by si mi prosím ťa polopaticky vysvetliť použitie falošných limit orderov na vybabranie s veľkým gumovým spreadom? Nejako mi to nedochádza. Dočítal som sa nasledovné:
""
Objednávky typu limit sa bežne používajú na vstup do pozícií alebo výber ziskov na vopred definovaných úrovniach.
Objednávka Limit na nákup sa zadáva pod trhovú cenu a je vykonaná keď cena ASK alebo OFFER dosiahne alebo prelomí vopred špecifikovanú úroveň. Ak sa zadáva nad trhovú cenu, tak sa objednávka realizuje okamžite za najlepšiu možnú trhovú cenu.
Objednávka Limit na predaj sa zadáva nad trhovú cenu a je vykonaná keď cena BID dosiahne alebo prelomí vopred špecifikovanú úroveň. Ak sa zadáva pod trhovú cenu, tak sa objednávka realizuje okamžite za najlepšiu možnú trhovú cenu.
Ako náhle je Limit objednávka aktivovaná, tak sa realizuje za najlepšiu možnú cenu dosiahnuteľnú na trhu. Preto sa môže stať, že cena, na akej bola objednávka realizovaná sa líši od vopred stanovenej ceny objednávky, a to v prípade, keď sa trh otvorí na lepších úrovniach ako bola objednávka zadaná.
""

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fyziku,

I když jsem velkým příznivcem Eliotta, a dokládám zde, že to funguje (bez znalostí ale NE), s Fibonacim moc pracovat nejde. Bezesporu příroda má tendenci k posunu nahoru 1.6, nebo k poklesu o 0.6. To ostatní dělení na zlomky těchto úrovní jsou vcelku zcestné.

1,6 a 0,6 jsou jediná využitelná čísla. Osobně jsem si je modifikoval na pojem: trošku nad půlku, nebo kousek pod půlku.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fyzik,

prosim te, prestan tu placat ze banky nevedi o tom, co je fx. tvoje zkusenost za prepazkou jeste neznamena, ze mas hluboke znalosti. zatim co si to tu procitam, tak jen na vse hazis spinu. ja treba EW taky moc neverim, ale nerozumim tomu tak se nevyjadruju. takze pokud na tom nekdo dokaze vydelavat realne penize, tak at, super pro nej. a je uplne jedno, ze to podle tebe je zcestny. podle tebe je fibo k nicemu. no me v urcite kombinaci prinasi realny zisk a pokud najdu nejaky edge na tom, jak rano vyjde slunce a bude to nejakou dobu fungovat, budu obchodovat i podle toho.

je uplne jedno co kdo vymysli, jestli woodie cci, %R, a dalsi indikator. porad je to derivat ceny, ale nekomu to muze fungovat, at se ti to zda sebevetsi nesmysl. zatim tu jen vse kritizujes. pokud mas recept na vydelek, tak ho predved. jak se ti dari v "poharu"? nerikal jsi ze se prihlasis? vetsina tvych prispevku vypada, jako ze se na trzich pohybujes desitky let, vydelal jsi stovky milionu, ale o tom pochybuji. byly provedeno nekolik studii jak neco nefunguje, jak je kazdy indikator na figu. byla provedena rozsahla studie jak candlestiky nefunguji. ze to je kravina. ze trh se nehybe podle toho ze se nekde utvori hammer. no i tak bylo ukazano, ze za urcitych podminek, se na tom da najit edge a vydelavat. to ze tobe neco nefunguje, neznamena, ze to nefunguje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rarit: Ja pouzivam vsetky fibonacciho pomery co mam nastavene (ako na obrazku). Moja biblia v tradingu su knihy Raghee Horner a tam som to okukal. Tu nejde o prirodu, ide o to, ze tie urovne pouziva velmi vela ludi ako targety, a preto funguju. Ziaden racionalny dovod za tym nie je. Podobne ako zaujimavo funguju presne odrazy od EMA34 (vdaka swingovym traderom) alebo od trendovych ciar - tie si tiez len ludia vymysleli. Skratka to, co pouziva vela ludi, jednoznacne musi aspon trochu fungovat nezavisle na tom, ci to vyzera ako blbost. Neviem co je na tom tak nepochopitelne. Kebyze napisem knihu Jak sem vydelal milion dolaru obchodovanim cisla Pi, tak bude fungovat cislo Pi.

premnath: Ja som to odpozoroval nahodou. Myslim ze to ide len v ECN. Napriklad: Bid = 1.4444 Ask = 1.4447 Spread = 3 pips a ja chcem spread 1 pip. Pockam kym sa trh upokoji a dam limit order Sell 1.4445 maly objem. Prikaz necham visiet a zmeni sa Bid = 1.4444 Ask = 1.4445. Potom kupim/predam marketom pozadovane mnozstvo. Takze som po uskutocneni obchodu v strate len 1 pip a ten visiaci limit order zrusim. Tento proces sa snazim naklikat velmi rychlo, aby sa limit order nevyplnil. Na to pride kazdy co chvilu obchoduje cez ECN :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911:
[ital]...podle tebe je fibo k nicemu...[/ital]
Precitaj si pozorne moje prispevky a potom ich komentuj. EW a fibo su zaklady mojej strategie.

-ohladom "poharu" (konecne si nieco spravne postrehol): odbili ma, ze mozem obchodovat len s full lotmi. Kedze som zavisly na preciznom moneymanagemente, potrebujem ovela vacsi kapital a nechavam to na buduci rok. A potom tam spravim masaker :-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fyziku,

V žádným případě ti nebudu nic vyvracet. Pokud tomu věříš a funguje to, nic lepšího tě nemohlo potkat.

O tom masakru prosím podrobně informuj. Ať si mohu dát na to údobí obchodní pauzu. To víš, nerad bych ztrácel.
Zcela určitě to významně pohne trhy.

Nebo ještě lépe, referuj dopředu ať můžeme jet na tvé straně. Pokud nás dobře zorganizuješ, můžeme ti v tom masakru pomoct. A taky se troch nabalit. Moc tě o to prosím.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...