Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Elliottovy vlny - Forex


johnycash

Doporučené příspěvky

fyzik,

ja myslel zese budes ucasnit e-mini sampionatu. ten dokonce ani neni rocni, ale muzes jet kvartalne. no drzim palce.
precetl jsem si tvojeprispevky a jejich vyzneni je vzdy takove zvlastni. pouzivas spojeni "nesmysl a fibo, cci atd" ackoli po dukladnem rozboru treba minis jinak. proto jsem se ozval. vetsinou se s tebou shodnu, ale nekdy zbytecne pises moc ostre. chapu ale ze jsi ke vsemu kriticky, to ja taky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 107
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 8 months later...

neviem ci su to elliotove vlny ( teoriu som cital, ale len to co bolo pisane po slovensky ci cesky, kedze cudzie jazyky velmi neovladam) ale vsimol som si v trhoch urcite opakujuce sa vzory, ktore funguju ako fraktaly, cize ich najdete na vsetkych casovych ramcoch a kazda cast vzoru na vyssom TF sa sklada z jedneho celeho vzoru na nizsom TF. Samozrejme na to aby ich clovek objavil sa obcas musi troska pohrat so samotnym grafom - rozsirovat, zuzovat, natahovat ci zmrstovat, pretoze nie vzdy su jednoznacne viditelne. Bohuzial nie som v stadiu, ze by som ich vedel uspesne obchodovat, no pokial ma niekto ,,rovnake videnie", rad by som rozvinul diskusiu, ci uz verejnu, alebo na mail - jeanluck zalozeny na zozname. Mal som pripravenu aj sablonu do MT4 aby ste mohli vidiet ako ja vidim tieto vzory, no system ma nepusti nahrat tento typ suboru ani ked mu prepisem koncovku. Takze prikladam obrazky a v pripade zaujmu o sablonu ma kontaktujte na mail.

9111

9112

9113

9114

9115

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

zdravim,

Na identifikovanie Elliotovych vln netreba ziadne drahe softwary ako Mt predictor, Eliot waves analyzer apod.
Osobne som este do nedavna neprikladal eliotovym vlnam velku vahu lebo ako sa hovori dajde 10tim odbornikom na eliotove vlny ten isty chart a zavrite ich do jednej izby a daju vam 10roznych analyz ;D.

Kadopadne kedze ma ta tematika zaujima som pred nedavnom som absolvoval webinar od jednej firmy ktora pouziva elliotove vlny pre ich obchodny system kde sa hlavne zameriavaju na obchodvanie 5tej vlny.

Najprv identifikuju 3tiu najvadsiu vlnu ktora je potvrdena az 4tou vlnou no a nasledne potom obchoduju 5tu vlnu.








Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Jean Luck,

pokial chceš uspešne obchodovat tebou znázornené formácie tak si zaobstaraj knihu od J.Rossa ktorý to obchoduje ako PA systém. Každá formácia má svoje pomenovanie a jasnú definíciu ku ktorej nepotrebuješ počítat vlny do nekonečna , lebo strávil som s tým dost času a zistil som že je to nezmysel a stráta času. Každá vlna je súčastou, väčšej vlny a tá súčastou dalšej vlny a stačí ti už len surf a budeš happy.... :)
Všeobecná teoria predpisuje ako má ktorá vlna vyzerať , ale každý trader tam vidí inú vlnu takže zbytočne budeš zbierať rady od x traderov , lebo dostaneš x rôznych odpovedí. Netvrdím, že to niekto nemôže úspešne obchodovat , aj ked si neviem predstavit ako ale možné je všetko. Ja ti len dávam typ na ľahšiu cestu k peniazom a potom ked ich zarobíš môžeš íst na Havaj a tam máš vln do bludu.... ;)

Pozri vlákno PA system, alebo Eurex tam tie formácie nájdeš požehnane.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Páni dakujem vam za odpovede a inspiraciu.
Priznam sa, zabudol som na toto vlakno a az teraz som si ho precital, no kedze asi pred mesiacom sa mi podarilo vybielit uz druhy ucet, musim si dat pauzu na predychanie a po novom roku sa k obchodovaniu snad opat vratim.
Tentokrat si uz ale toto vlakno ukladam do zaloziek. :)

Prajem vam uspesne obchody.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Zdar traderům! Snad ode mě nebude příliš naivní doufat, že se dočkám nějaké reakce - když už je tohle téma přes 4 roky mrtvý. No.... zkusím to, protože mi Elliottovi vlny přijdou značně užitečný. Takže našel jsem indikátor Elliott vln, který na mě působí značně povedeně. Bohužel mi v metatraderu nefunguje - asi kvůli použité azbuce. Zkoušel jsem pracně - ale moc laicky překopat, ale nedokážu se zbavit chyb hlášených při kompilaci. Přikládám originál mq4, originnál zdroj ve wordu - aby byla čitelná azbuka, můj pokus mq4 a originální obrázky. Snad se najde někdo, kdo bude mít dostatek chuti a znalostí, aby to dal do kupy. good luck ;o)

15443

15444

15445

15446

15447

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Zdravím všechny, pročítal jsem si zdejší příspěvky, docela škoda že se tématu nevěnujete trošku více, Ellittovy vlny se od doby knihy Prechtra trošičku změnily, a tím i jejich počítání, ale zaklady jsou stejné. Bude -li mít někdo zájem se tomuto tématu věnovat více, dejte mi vědět, rád pomohu. V příloze vám posílám přesnější pravidla, hlavně počítání W X Y Xx Z, většina forexových párů v tomto počítání - tzn. korekčním, proto vám asi vaše 5 abc moc nesedí a hned se od teto teorie odvracíte, škoda.

16613

16614

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...