Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Stop-Loss do podrobna.


libkli

Doporučené příspěvky

Kdž je tady teda to vlákno na SL, zeptám se jak vyhodnocujete formaci pro TSL pokud používáte posouvání pod SR úrovně? Stalo se mi párkrát, že sem SL posunul moc "brzy" a vyhodil mě s pěkného pohybu. Je to v uvozovkách protože samozžejmě v jiném pohybu bych byl asi rád kdyby to udělal..:) Takže tahle otázka je pro inspiraci jesli bych to nemohl udělat nějak líp...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 143
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobry den Viki,
trailing SL je jednou z nejvetsich alchymii kazdeho obchodnika. Pokud se podivate do vlakna Triple Screen Update, je tam uvedena jedna varianta trailing SL s vyuzitim RSI / CCI indikatoru, ktery Vam indikuje support / resistance urovne.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vím že to tady asi někde je, ale už to hledám podruhé a kromě příspěvku, že se počítá pruměr z volatility předchozích dnů jsem nic jiného o hodnotě ATR nenašel, asi špatně hledám :S. Proto tedy prosím jak si přesně tuto hodnotu spočítám? Jestli jsem dobře pochopil hlavně z Vašich přísěvků Libici, tak Hodnotu ATR mohu použít k nastavení SL. Dává mi vlastně pružnost SL vzhledem k volatilitě daného trhu. Hmm když nad tím atk přemejšlim tak si vlastně zprůměruju rozdíl high a low třeba posledních deseti dnů, že jo? A zněj vezmu jenom část do které bych se měl vejít i s komisemaa zbytek je můj SL který zadám do trhu. Je nějaká hodnota ze které se dá vycházet? např. podle Eldera? třeba 80% - komise. Jde mi jenom o inspiraci jestlli to máte někdo vysledované z dlouhodobého hlediska.. Zda je vlastně překrývání svíček u různých grafů podobné nebo by se to mělo počítat zase podle aktuálního grafu? díky ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobry den,

rad bych se zeptal na Vas nazor ohledne posazovani zakladniho stop-lossu..jde mi konkretne o posazovani na zaklade ATR daneho trhu. Na webu kde jsme si vyhledal tento udaj pro dany trh pisi, ze napr. pro corn je to 1-7 bodu, coz je podle mne docela velke rozpeti podle ktereho se mohu ridit..predpokladam ze lepsi bude ridit se tou vyssi hodnotou, abych nebyl predcasne vyhozen z trhu, ale na druhe strane mohu utrpet zbytecne vetsi ztratu..Nemate nekdo spocitany nebo praxi vysledovany tyto hodnoty? Kdesi ve foru (myslim ze prispevek pana Libice) jsem to tu nekde videl, ale uz nevim kde a tak Vas prosim o odkaz nebo radu ..jednalo by se o trhy jako corn, sugar a takove ty pro zacatecniky s uctem 5000 az 10000 $...diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Napriklad na barchart.com jsou ATR. Zlato:

quote.barchart.com/techrept.asp?sym=GCG6

Zkuste si otestovat svuj system s ruznymy ATR, a uvidite v kterem trhu vam ktery ATR bude fungovat (muze to byt ruzne). Pokud vam nekdo doporuci nejake hodnoty, pak vezte ze tyto hodnoty funguji v jeho systemu a nemusi fungovat ve vasem. Proto doporucuji si je najit sam (ja uprednostnuji kratkodobejsi - 9dni).

Pete
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě jsem se chtěl zeptat.... pokud se zadává tzv. stop-loss až po exekuci příkazu- BUY nebo SELL tak v přípdě pozičního obchodování to polopatě :-) znamená že : jeden den zadám příkaz k plnění BUY nebo SELL- příkaz se exekuuje a já čekám kam se trh rozjede , pokud mým směrem je vše ok a druhý den umístím stop-loss, ale v opačném případě, kdy se trh vydá proti mě tak v tomto případě nekontroluji strátu toho dne, ale až ten další den kdy teprve mohu zadat stop-loss??? moc děkuji za odpověď radusor...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Radusor,
stop-loss příkaz se zadává pomocí příkazu typu "stop". Takový příkaz čeká v trhu dokud jej cena neaktivuje.
Stop-loss se zadává do trhu okamžitě po exekuci - i v pozičním obchodování (tzn. stejný den). V TnT toto nejde úplně věrně simulovat, nicméně v reálu je nutné zadat stop-loss co nejdříve.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Radusor,
mrkněte prosím nejdřív na kapitolu našeho on-line manálu, která se stop-lossu věnuje:
www.financnik.cz/art/manual/komodity-stop-loss.html
Vše je tam podrobně popsáno.

typy příkazů pak najdete popsané zde:
www.financnik.cz/art/fin_obchod/typy-obchodnich-prikazu.html

MOC je příkaz, který vám zavře pozici na konci obchodního dne. Se SL to nemá nic společného.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...