Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Stop-Loss do podrobna.


libkli

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 143
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak to vám asi moc neporadím, protože best jsem nakonec přeskočil a začal jsem používat sierru. Ale z vašeho příspěvku, chcete asi obchodovat intradeně. S těmy "výstřely" jsem se nesetkal a docela mě to překvapuje, na trzích se nic takového neděje, možná zkusit jiný zdroj grafů??
A co se toho intraday týče myslím, že cukr a kukuřice mají na to malou likviditu, doporučuje se začínat na např. YM, ale to možná víte :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Wessy,
neumím odpovědět. Zkus se zeptat někoho zkušenějšího. Vnímám to jako normální chování trhu. Vezmi na vědomí, že na těchto trzích visí automaty (AOS) se skalpovacími programi a ty vymetají stoplossy. Proto na stanovení SL není jednoduchá a jednoznačná odpověď. Já postupuji tak, že věnuji vstupům velkou pozornost a tím můžu dát SL o něco nižšší. Sice teď dělám méně obchodů, ale s větší úspěšností. Ale má to i svou slabinu.

Přeji hodně úspěchů
Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pánové děkuju,

Chci obchodovat pozičně cukr a kukuřici, Best Direct mi umožnil pouze to co jsem vypsal.
Když jsem začal prověřováním z finančníka naučených základních příkazů, začalo mě cosi
vyhazovat z pozic i v momentech kdy cena kontraktu byla tam kde zrovna měla být. Začal
jsem tedy sledovat měnící se hodnoty ceny kontraktu a všiml si toho, co jsem popsal dříve.
(Díky za vysvětlení Petře)
Zatím ani nevím jak má vypadat pracovní prostředí programu pro ten či onen druh
obchodování. Teď už jeden znám, ale nevím který to je, řekl bych, že je univerzální :)
Při vyplňování formulářů umožňujících dostat se k programu Best Direct jsem informace
typu, jaké komodity chci obchodovat, jak obchodovat - intradenně / pozičně , kolik tak asi
kontraktů uskutečním měsíčně atd. zadával. Mám však dojem, že to byly informace o
potenciálním klientovi HarpoonCap. než info k programu, jehož funkce by mi měly vyhovět
nejlépe.

Intradeně obchodovat určitě zatím nechci. Je fakt, že něco takového jsem si teď vlastně zkusil,
ale na papíře jsem trénoval pozičně a chci si to pořádně vyzkoušet i na demo účtu.
Poradíte mi tedy prosím, kde se dostanu k demo programu pro poziční obchodování s cukrem, a kukuřicí?

Děkuju Vessy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

jsem naprostý laik, takže mé dotazy vám budou možná připadat zvláštní. Přesto bych se chtěl zeptat, když v např. v trhu eurodolar vstoupím do short pozice na ceně 95-00.75 a chci posadit SL 150$ nad, tak je cena stále 95-00.75. Pokud bych takto napsal příkaz brokerovi, tak nemůže vědět co vlastně chci........ S takhle malým SL navíc budu pravděpodobě vyhozen okamžitě z trhu. Pokud bych však začal obchodovat s cca 3000$ vkladem. Větší SL by asi také moudrý nebyl.
Mohl by jste mi prosím poradit, jak bych měl nejlépo postupovat? předem moc děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Ali,
předně Eurodollar se pohybuje po ticku o velikosti 6,26 USD, takže 105 USD Sl zadat nejde, pouze 106,25.
Pokud chcete vstoupit do short pozice na 95.0075 tak 106,25 dolarů je stop-loss 95.0500 - jeden tick je 6,25 dolarů.
Takto to určitě zafunguje. Zkuste si nainstalovat Gecko - www.financnik.cz/exe/gecko v něm se hodnoty odečítají velmi snadno.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj Petře,
nainstaloval jsem si TnT. U ED mají tick 1/400. Pokud však použiji dolar calculator nastavím ho 95-00.75 tak druhá hodnota která jde zobrazit je 95-01.00 . To je hodnota 481$. Zkrátka mi to ukazuje hodnotu dolaru, ale ty do příkazu zapíšu těžko. Zkoušel jsem to vyplnit v příkazu sám, ale stejně to je nakonec upravené podle nich :S........... :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím.
Som začiatočník. Som rád, že som tu našiel vlákno, ktoré sa venuje S/L.
Mám niekoľko otázok na túto tému:

1. Po dvojitom vrchole špekulujem na pohyb ceny dole. Trh je napr. okolo ceny 100.

Môžem zadať dva aktívne príkazy STOP?
Napr. jeden príkaz bude SELL 1 @ 97STP a zároveň druhý BUY 1 @ 105 STP.
Ak sa trh pohne dole a vyplní sa príkaz SELL, príkaz BUY bude jeho stoplossom, a opačne - ak sa náhodou trh pohne hore a vyplní sa BUY, príkaz SELL bude jeho stoplossom. Môže sa stať, že trh vymetie v priebehu dňa oba príkazy a ja mám čistú stratu. Ale nastavím príkazy tak, že rozdiel v cenách príkazov je trochu väčší ako bežná volatilita trhu.
Je táto úvaha správna?

2. Vlastním jeden kontrakt (som long). Stoploss vo forme SELL 2 @ xxxx STP ma automaticky dostane do short? Je táto úvaha správna?

3. Dočítal som sa asi aj v dvoch článkoch, že sa "dohodnem so svojim brokerom na posúvaní stop/lossu". Nie je mi jasný tento vzťah. Čo ak stoploss neposunie podľa dohody? Je právne vymáhateľná škoda? Ako broker sleduje posúvanie stoplossu toľkým klientom? Platí sa za posúvanie S/L?

4. Aké sú možnosti automatického zadania stoplossu? Aké sú možnosti automatického posúvania stoplossu? Ktoré elektronické platformy ich podporujú. Pri obchodovaní telefonicky sú štandardnou službou brokerov? U ktorých?

Ak to nie je problém prosím aj o číslovanie odpovedí podľa otázok.
Ďakujem všetkým za odpovede.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den

1. jde zadat oba dva prikazy Buy i Sell . To jestli se cena vrhne dolu a prikaz Buy by mel byt SL zalezi na programu, ktery mate k dispozici.
A klidne muze nastat, ze Vam to vymete oba dva prikazy Buy i Sell. Kdyz nastavite vetsi rozdil mezi Buy a Sell, zmensite sice riziko, ze Vam je trh vymete, ovsem zase si zvetsujete riziko, ze prikazy se pozde vyplni a cast zisku Vam ujde. Zalezi jak mate postaveny MM a RRR, aby jste se vesel do svych tabulek.

2. v teto otazce si nejsem zcela jisty. Jestlize zadate SL a k nemu jeste objednavku do Sell pozice, pak by Vam to melo long obchod vyhodit na SL a automaticky vyplnit prikaz pro Sell, jestlize jsem spravne pochopil dotaz.

3.- 4. Kazdy rozumny broker si nenecha platit za posouvani SL a myslim ze takovy snad ani neexistuje. V dnesni dobe se prevazne obchoduje elektronicky. posouvani muzete delat sam pomoci prikazu nebo obycejnym kliknutim v programu. Opet zalezi co mate za program a jake moznosti umoznuje pro automaticke posouvani SL. Tato moznost samozrejme existuje. Napr. ja pro intradenni obchodovani pouzivam Bracket Trader. Ten mi sam posune SL na B/E po dosazeni urciteho postu ticku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...