Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

brokeri a platformy


Doporučené příspěvky

Dobrý den,
předem bych chtěl poděkovat za fantastické stránky, které denně studuji již více jak rok. Celý rok jsem také věnoval papírovému tréninku a myslím že nastal ten správný čas obchodovat "naostro".
Do záčatku mám částku rovnající se 5000 USD, proto se chci zeptat u koho se dá s touto částkou začít obchodovat, předem děkuji za informace nebo případnou pomoc.


Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • Odpovědí 172
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj
Chtěl bych se zeptat ohledně papertradingu. Chcel bych po nějaké době začít obchodovat u strier-on-line. Stáhl jsem si jejich platformu SOL Trader Demo. (14- denní demo). Za tu dobu jsem z toho moc nepochopil.
Chtěl bych se zeptat jestli jde u tohoto brokera provozovat papret trading.
Chtěl bych prostě založit virtuální účet se kterým bych chtěl bchodovat jako s life účtem přes tuto platformu, abych si vyskusil všechny chytáky které by mě pak mohly překvapit.
Pokud to jde, kolik za tento virtuál účet budu platit?
Předem Díky za odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

h0moun: jak se ta firma jmenuje zjistíš na uvedených stránkách úplně dole kliknutím na "Kdo jsme", a kdo jsou si najdeš v obchodním rejtříku - doporučuji dát si úplný výpis (s historií) a podívat se co je předmětem jejich činnosti ve výpise z OR. Pokud si přesto myslíš, že je to broker, tak si to ověř na stránkách ČNB, jestli mají odpovídající licenci. Taky si projeď googlem ty lidi co byli v představentvu a dozorčí radě a taky si ty lidi projeď v OR abys věděl, v kterých firmách ještě sedí. Docela je zajímavá náhoda, že existuje firma A**** Private Club a.s, kde jsou ve statutáru stejní lidé. Pokud tě zajímá jak na tom jsou finančně, tak v OR klikni na sbírku listin - uvidíš, že od založení v roce 2004 neplní zákonnou povinnost odevzávat na soud účetní závěrky atd atd. Posbírej si fakta a závěr si udělej sám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sage a ostatni uzivatele

Uz jsem si to nasel. A zde je muj nazor.
Vyhnete se ji obloukem. Sice internetove stranky ma pekne graficky, ale dohledat poradne udaje k firme, tak to je problem.

! ! ! U P O Z O R N Ě N Í ! ! !
Dne 7.9.2006 zahájila Česká národní banka správní řízení důvodu podezření porušení devizových předpisů právnickou osobou.
V seznamu CNB ta firma neni, takze to neni broker. Je to asi nejaky zprostredkovatel.
V OR je seznam neuplny a zastaraly, teto firme, bych se vyhnul plnym obloukem.
Nema opravneni k provadeni ----Bezhotovostní obchody s devizovými hodnotami-----
Firma: ARDEUS a.s.
ICO: 271 62 605
A jeji weby: www.trading-free.com, e-burza.cz ,


Link to comment
Sdílet pomocí služby

h0moun: vidím že jsi si s tím dal práci, gratuluju. V tradingu musí každý přemýšlet a pracovat sám za sebe a prvním krokem je přijmout zodpovědnost za své činy, protože to budeš právě ty, kdo ponese následky svých rozhodnutí. Internet a diskuze jsou velmi užitečné pro inspiraci a rady zkušenějších, ale na "poctivosti" tvé práce budou záviset tvé výsledky. Nevím jestli je to jen můj dojem, ale jestli hledáš brokera (podle názvu vlákna), tak bych měl pár rad (všechno sice už bylo někde řečeno, ale opakování matka moudrosti):

Jestli jsi ve fázi hledání brokera, tak předpokládám že už máš trochu přehled o možnostech a souvislostech tradingu, jestli ne, tak se nejdříve pár měsíců věnuj studování obecnějších věcí, nebudeš toho litovat. Takže k volbě brokera doporučuji přibližně tenhle postup:
- popřemýšlej důkladně nad tím, co od brokera budeš vyžadovat (co chceš obchodovat - komodity, akcie, opce, dluhopisy, warranty, ...; dále v jakém zhruba časovém rámci - někteří brokeři neumožňují nebo aspoň velmi znesnadňují scalping; jak velký je tvůj kapitál pro obchodování - různí brokeři mají různé minimální limity pro založení účtu; jestli ti nevadí že platforma brokera a všelijaké související informace budou v cizím jazyce - jsou lidi, kteří umí jen česky a hledají CZ brokera; atd.)
- projeď si tohle fórum, hledej internet a hledej inspiraci jaké jsou možnosti (brokeři kteří vyhovují tvým požadavkům) a hlavně reference od lidí, kteří s konkrétním brokerem mají už praktické zkušenosti (nepodceňoval bych hlavně ty negativní, odděl zrno od plev - kde jsou peníze, tam jsou i podvodníci a není jich málo)
- vyber si cca 3 nadějné brokery, kteří bi ti vyhovovali (pokud žádné nenajdeš, budeš muset přizpůsobit své požadavky na brokera, případně našetřit si větší kapitál na založení účtu apod.)
- u vybraných brokerů si poctivě prostuduj jejich stránky (co nabízejí, jaké mají podmínky)
- ověř si jestli je pravda to, co o sobě broker na svých stránkách tvrdí (když píše že má nějakou licenci tak mu nevěř, ale jdi na stránky autority, která tu údajnou licenci udělila a tam si ověř, zda je to pravda)
- zaměř se znovu detailněji na jejich reference (pokud umíš EN tak hledej i v zahraničních fórech)
- pokud budeš mít nějaký (už asi konkrétnější) dotaz ke konkrétnímu brokerovi, který tu nebyl nikdy položen a zodpovězen, neboj se klidně zeptat, někdo ti určitě poradí.

Jinak na těch tebou zmiňovaných stránkách se dole v sekci "Kdo jsme" píše, že zprostředkovávají obchodování přes GCI Financial. Nějaké reference tu na ně jistě taky najdeš.

To je asi tak zhruba vše. Prostě přemýšlej, hledej, nebuď línej, měj oči otevřený a makej na tom. Vyplatí se ti to ... A pokud jsi začátečník tak pamatuj na kyselé okurky: Jeden můj učitel mi kdysi řekl, že některé věci jsou jako kyselé okurky - potřebují svůj čas. Když je hodíš do sklenice a zaleješ octem a pak do nich kousneš, tak to prostě nebude ono.
V tradingu to tak funguje. Většinou to trvá od úplné nuly (žádné znalosti, žádné peníze, žádné zkušenosti) ke konzistentním zisků, které tě bez problému uživí, pár roků.

Hodně štěstí. Ostatní čtenáři nechť laskavě prominou zbytečně dlouhý příspěvek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Ahoj tradeři, i když už tu mám přečteno spoustu příspěvků nejspíš jsem se do toho trochu zamotal.
Prosím tudíž jen o drobnou radu která mě nahodí zpět.
Bylo tu již hodně napsáno o IB a zároveň o platformě Ninja Trader.
Když si tudíž budu chtít založit účet o IB musím používat jejich TWS nebo je možnost použít NT?
NT mám nainstalován, backtestuji a sleduji grafy, trhy atd. A NT se mi líbí (protože tomu nejspíš již trochu rozumím:-)
Včera jsem si nainstaloval TWS a moc z toho nadšenej nejsem.

Jo a taky na stránkách IB píší že pro intradení obchodování chtějí 25tis. ? Co je na tom pravdy?

Ahoj a díky

Dave ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dave Koterov:

TWS je obchodní platforma brokera IB,Ninja trader je software pro zobrazování grafu,takže každé je úplně něco jiného.Samozřejmě i v TWS jdou zobrazit grafy,ale není to úplně ideální,a proto se většinou používají k obchodním platformám programy na zobrazení grafů,od svého brokera pak bereš jen data do tohoto softwaru.

Co se týše limitu 25000 USD,tak ten se nevztahuje na obchodování komodi,ale tento limit je pouze pro daytrade akcií,ETF atd.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

dobry den,

chtel bych se zeptat (driv nez se v tom zacnu ztracet skoncil jsem v 18 kapitole brokeri) na par dotazu ktere snad nebudou v prospech jen mi
-pokud bych si zvolil online obchodovani znamena to ze k tomu NEPOTREBUJU brokera? tudiz ovladam vse pres zvolenou platformu ?
-u obchodovani pres platformu je mozno obchodovat jak intradene tak pozicne ?
-platforma je tedy nejaky program do PC ktery potrebuju napriklad a ted nemyslim jen pro plneni prikazu ktere bych jinak resil s brokerem ale pro nakupovani kontraktu rizeni stop losu a predevsim k vydelavani? :D
-k platforme je dal potreba jeste program pro sledovani trhu ve forme grafu? (siera chat aimbot atd)

a na zaver skromny dotaz jak ta finacnikem proslula 16 leta holka obchodovala v komoditach kdyz napriklad u IB je registrace mozna az od 21 let

mockrat vam dekuju za pripadne vyvraceni mojich domenek

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...