Vyhledávání v článcích

Tip na knihu


Jak na...

Bezplatné ebooky

Otázky a odpovědi ke kurzu „Vytváříme AOS: Od myšlenky k automatizovaným profitům“


K novému kurzu dostávám průběžně řadu otázek. Odpovědi na ty nejpodstatnější přináším v dnešním článku. Tedy jak to bude s podporou, termíny, poskytovanými skripty a čím se kurz liší od předchozích AOS kurzů?

Čím se AOS kurz liší od Tomášových kurzů, které pořádal Finančník do minulého roku?

S Tomášem jsme pracovali oba na svých přístupech samostatně a dalo by se říct, že jsme šli každý po své vlastní cestě. Kurzy mají jistě určité základní průsečíky v obecných principech vytváření automatizovaných strategií, jinak jsou ale jiné.

V kurzu „Vytváříme AOS: Od myšlenky k automatizovaným profitům“ se soustředím na práci se systémy vycházejících více z robustní základní myšlenky než z optimalizace (tzv. „Idea first“ přístup). Není zde používána WFO a bude zde prezentováno hned několik obchodních směrů, které používám. Jak v oblasti krátkodobého obchodování (s využitím futures, akcií, případně CFD ve stylu tohoto systému obchodování trhu s ropou), tak swingového obchodování akciových portfolií. Pochopitelně všechny přístupy budou diskutovány včetně kompletních otevřených kódů dané strategie.

Kurz reflektuje můj samotný přístup k vytváření a obchodování AOS, kdy se snažím vše maximálně automatizovat. Ale tak, aby to bylo proveditelné z pohledu tradera, neprogramátora. Snažím se skládat různé nástroje a postupy, které toto umožňují. Mé workflow vytváření a obchodování poměrně komplexnějších systémů je dnes velmi pokročilé a to i přesto, že je vesměs složené z nejlevnějších programů propojených jednoduchými skripty, které si i jako neprogramátor dokáži vytvořit.

Jaké programy jsou v kurzu používány?

Rád bych zdůraznil, že know-how v kurzu není závislé na nějakém konkrétním softwaru. Všechny kódy jsou předávány v otevřené podobě a lze je tak upravit i pro jiné obchodní platformy. Sám ale používám TradeStation (brokerská platforma, která je při aktivnějším obchodování zdarma) a Amibroker (jeden z nejlevnějších analytických programů na trhu). Dále na kurzu budu poskytovat jeden svůj Python program pro práci s daty.

Tradestation znám, musím se učit Amibroker?

Pochopitelně nemusíte. Postupy, které budu na kurzu prezentovat, lze provádět i pouze s využitím programu Tradestation. Tedy i v rámci mého workflow je možné používat jen Tradestation.

Ale je to omezující. Kurz by měl být také o inspiraci a řadu pokročilejších obchodníků může překvapit, jak výrazně lze s Amibrokerem workflow rozšířit. Namátkou – program je výrazně rychlejší pro nejrůznější optimalizace (podrobněji jsem o tom psal zde, kde je publikováno i jednoduché srovnávací video.). Skoro vše lze automatizovat pomocí tzv. dávek tvořící součást programu. Co nejde spouštět a vyhodnocovat přes dávky, lze ovládat jednoduchými externími skripty. A to včetně pokročilých funkcí jako vytváření vlastních session, vytváření vlastních sentiment indikátorů atd. Nemluvě o možnostech v řízení portfolií, které používám při vytváření a obchodování svých akciových systémů (a které v Tradestation k dispozici nejsou).

Sám mám rád jednoduchost a nejraději bych používal jeden program. V průběhu let jsem ale přišel na to, že než si složitě nechávat do existujících softwarů typu TradeStation doprogramovávat funkcionalitu, je lepší využít to nejlepší z možných řešení. A to je důvod, proč budu na kurzu pracovat jak s TradeStation (která je velmi přívětivá i pro začínající tradery), tak s Amibrokerem a základními Python skripty.

Co když na kurzu vše nepochopím?

V kurzu bude probíráno mnoho nových principů a diskutována řada kódů. Samozřejmostí budou plnobarevná vytištěná skripta, ve kterých získáte kopie celého výkladu. Kódy budou distribuovány elektronicky, aby nebylo třeba nic opisovat.

Jak jsem avizoval na stránce s nabídkou kurzu, budu navíc v průběhu března a dubna bonusově (vztahuje se pouze k prvním dvěma běhům kurzu) poskytovat podporu v uzavřeném diskuzním fóru. Tu bych rád oživil o cca 1-2 on-line webináře. Ty vytvořím na témata, která budou v diskuzi nejvíce probírána. I zde bude prostor pro dotazy a můžeme si společně projít vše, co bude třeba. Věřím, že s touto podporou bude schopen předávané zkušenosti zužitkovat každý, kdo o ně bude mít zájem a aktivně se zapojí do komunity vznikající po kurzu. Bonusové webináře budou nahrávány a bude možné si je přehrávat opakovaně.

Bude kurz v on-line podobě?

Aktuálně je kurz koncipován jako co nejinteraktivnější. Ať jde o samotnou prezenční výuku či plánované webináře. V tuto chvíli proto on-line verzi nepřipravuji. Nicméně je možné, že později on-line verze tohoto kurzu vznikne. V takovém případě získají účastníci únorového a březnového běhu k on-line verzi bezplatný přístup, aby si mohli probírané know-how osvěžit. Vytvoření on-line verze ale skutečně negarantuji – v tuto chvíli na ni nepracuji a její vytvoření je poměrně časově náročné.

Bude dubnový termín kurzu?

Bohužel není v mých možnostech pořádat kurz s vysokou frekvencí. V dubnu už kurz pořádán nebude. Je tak dobré využít posledních volných míst na přidaném březnovém termínu.

Máte ke kurzu další dotazy? Můžete je směřovat na můj email petr@financnik.cz

Podrobné informace o kurzu a možnost registrace naleznete na adrese www.financnik.cz/go/aos. Upozorňuji, že první termín 18.2.2017 je bohužel již zcela obsazen. Dodatečně přidaný termín 11.3.2017 má v tuto chvíli již jen 8 volných míst. Případnou registraci tak doporučuji provést co nejdříve – kapacita kurzu nebude po vyčerpání míst navyšována.


Petr

(publikováno 19.01.2017, editovat ) Vytisknout tento článek

Klíčová slova použitá v článku:
broker, obchodní systém, TradeStation, futures, indikátory

Finančník.cz je místo, kde už od roku 2004:

  • Autoři webu a zkušení tradeři Petr a Tomáš předávají své know-how.
  • Autoři webu Petr a Tomáš přinášejí kompletní vzdělání v tradingu.
  • Naleznete nejkomplexnější informace o tradingu v českém jazyce.
  • Získáte profesionální tipy a rady, plynoucí z reálných zkušeností z trhů.
  • Najdete inspiraci a motivaci k novému životnímu stylu tradera.
  • 2x týdně naleznete nový článek věnovaný úspěšnému tradingu.

Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2016 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.