Vyhledávání v článcích

Tip na knihu


Jak na...

Bezplatné ebooky

Bezplatný FIMS orderflow mentoring


Intradenní obchodování je zajímavou alternativou tradingu zejména pro obchodníky s malými účty. Nicméně vyžaduje opravdu silnou disciplínu a systematičnost. A tu si ne každý dokáže udržet sám o sobě. Podporují to i mé zkušenosti s osobními mentoringy, které jsem před lety poskytoval a kde vysoké procento obchodníků dokázalo obchodovat velmi systematicky a profitabilně. Aby pak v pravidlech polevili v momentě, kdy program skončil. Právě pro podobné situace je zde nový bezplatný FIMS orderflow mentoring.

  
Foto (c)123rf.com  

Co je FIMS orderflow mentoring?

Mentoring představuje podporu pro studenty kurzu FIMS A-Z, kteří obchodují intradenní trhy pomocí orderflow.

Cílem mentoringu je vytvořit aktivnější komunitu, kde se začínající obchodníci budou moci rychleji učit například z výkonnosti ostatních obchodníků a analýz obchodů zasazovaných do širšího kontextu.

Konkrétně vše bude probíhat tak, že obchodníci budou své obchody zadávat do on-line aplikace obchodního deníku, které budeme následně analyzovat v Pythonu ve vlastním analytickém prostředí. Výstupem budou jak různé automatické analýzy, tak mé osobní komentáře, interpretace výsledků a návrhy na zlepšení. Ty budeme posílat e-mailem ve formě „článků“ nebo sdílet přes webináře.

Co od mentoringu čekat?

Věřím, že průběžné analytické výstupy a tipy pomohou jednotlivým obchodníkům více chápat své obchody v potřebném širším kontextu. A to třeba ve smyslu dlouhodobé konzistence, výkonnosti ostatních obchodníků nebo třeba mých komentářů vlastních obchodních situací.

Upozorňuji, že služba nepředstavuje osobní mentoring, kde bych studoval výkonnost jednotlivých obchodníků nebo na vyžádání analyzoval konkrétní situace. Zadané obchody budeme strojově analyzovat jako celek a analýzy pak následně komentovat. V průběhu času ale plánujeme vytvářet i poměrně netradiční analýzy dávající do souvislosti výkonnost skupiny například s aktuální volatilitou, sezónností nebo typem trhu. Což je opět něco, z čeho lze vycházet při zlepšování vlastního obchodování.

Je jasné, že služba není v tuto chvíli pro každého. Cílem je poskytnout vodítka a určitý potřebný dohled zejména obchodníkům, kteří začínají. Zkušenost ukazuje, že toto dokáže mít často velký vliv na zlepšení výkonnosti a disciplíny. V rámci analýz budete dostávat například tipy na parametry, kterých je rozumné se držet v dalším obchodování. Uvidíte, jak si vedou ostatní a třeba jaké rozdíly mohou dělat v dlouhodobějším pohledu různé typy agresivnějších vstupů.

Analýzy zadaných obchodů plánujeme dělat na 1-2týdenní bázi.

Bezplatný provoz mentoringu

Mentoring poběží zatím opravdu bezplatně a v testovacím režimu. V tuto chvíli neuvažujeme o zpoplatnění služby, takže bezplatný režim by měl určitě vydržet nejméně několik měsíců. Postupně může být ale limitován počet nových zapojených obchodníků, takže doporučuji přidat se co nejdříve.

Proč mentoring zdarma poskytujeme? Jednak jako podporu FIMS studentům, současně nám to ale pomůže intenzivněji otestovat a rozvíjet analytické nástroje, které si sám vyvíjím pro analýzu zejména portfolio obchodování.

Jak se do mentoringu zapojit?

Mentoring je v tuto chvíli poskytován zdarma studentům kurzu FIMS A-Z.

Pokud jste kurz absolvovali, stačí se zaregistrovat do aplikace obchodního deníku. Postup je popsán v uzavřeném diskuzním fóru na této adrese: http://www.financnik.cz/forum/topic/4072-bezplatny-fims-mentoring/

Pokud nejste studenti on-line FIMS A-Z, pak si stačí tento kurz objednat tímto formulářem a ihned se můžete do mentoringu také zapojit. Upozorňuji, že mentoring ale není součástí kurzu a není garantováno, jak dlouho bude otevřen novým studentům, případně jak dlouho bude služba provozována. V současné chvíli však zapojení možné je a předpokládaný výhled fungování služby je nejméně několik měsíců.


Petr

(publikováno 26.06.2017, editovat ) Vytisknout tento článek

Jakých výsledků lze dosahovat orderflow obchodováním? Absolventi kurzu FIMS A-Z vykazují pravidelně své výsledky do aplikace Obchodního deníku, ze které se generují zajímavé statistiky a také orderflow obchod dne k vaší inspiraci. Výsledky naleznete na této stránce.

Klíčová slova použitá v článku:
limit, margin

Finančník.cz je místo, kde už od roku 2004:

  • Autoři webu a zkušení tradeři Petr a Tomáš předávají své know-how.
  • Autoři webu Petr a Tomáš přinášejí kompletní vzdělání v tradingu.
  • Naleznete nejkomplexnější informace o tradingu v českém jazyce.
  • Získáte profesionální tipy a rady, plynoucí z reálných zkušeností z trhů.
  • Najdete inspiraci a motivaci k novému životnímu stylu tradera.
  • 2x týdně naleznete nový článek věnovaný úspěšnému tradingu.

Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2016 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.