Vyhledávání v článcích

Tip na knihu


Jak na...

Bezplatné ebooky

Potkáme se na neyworském QuantConu?


26.4.2018 proběhne v New Yorku další ročník konference algoritmického obchodování – QuantCon. Finančník na ní nebude chybět. Pokud se také do New Yorku v tuto dobu (nebo na stejnou akci) chystáte, dejte vědět.

QuantCon představuje z mého pohledu jednu z aktuálně nejlepších akcí, kterou je možné v zahraniční absolvovat, pokud hledáte nové kontakty a inspiraci v oblasti algoritmického obchodování. Letos se bude konat 26.4.2018 v New Yorku. Účastníci z řad čtenářů našeho serveru mohou použít slevový kupón FinancnikQuantCon2018 a získat slevu ze vstupného. Podrobné info o akci naleznete na adrese https://quantconnyc2018.splashthat.com.

New York mám moc rád, a tak ani letos účast na QuantConu nevynechám. Věřím, že se mi opět podaří pro Finančník.cz sepsat z akce zajímavé tipy, případně zorganizovat rozhovor. Pokud ale plánujete být také přímo na konferenci, dejte vědět a rád se potkám.

Proč je QuantCon z mého pohledu zajímavý?

Konferenci pořádá Quantopian.com – což je zjednodušeně řečeno fond využívající pro získávání strategií crowdsourcing. Strategie obchodované ve fondu jsou vybírány od traderů aktivních na platformě Quantopian.com. Aby pak server přitáhl na své stránky tradery, s jejichž strategiemi se dají spravovat miliony dolarů, poskytuje zdarma všem uživatelům slušné technologické zázemí a vzdělávání. Zmiňoval jsem se o něm několikrát. De facto jsou k dispozici bezplatná data na futures i akcie, testovatelná v podobě bezplatného portfolio testeru. Vše se ovládá přes Python, je otevřené, a tak i snadno přenositelné pro vlastní obchodování.

Bohužel Quantopian není platforma pro začátečníky a neprogramátory. Ale tím, že je zdarma, poskytuje z mého pohledu solidní motivaci zkoušet ji ovládat a postupně se posouvat dopředu. Jak v algoritmickém obchodováním, tak v práci s Pythonem. Pro mě osobně byl Quantopian právě jeden z důvodů, proč jsem před lety začal intenzivněji studovat tento programový jazyk, což je znalost, ze které těžím v tradingu dnes stále více.

Motivací pro studium Pythonu, resp. Quantopian platformy, je z mého pohledu i hodnotná výuka zpracovaná bezplatně do tutoriálů, které naleznete na adrese https://www.quantopian.com/lectures. Opět. Není to látka pro začínající tradery, ale ohromná možnost inspirace pro obchodníky, kteří hledají diverzifikaci například v podobě institucionálních strategií (řada tutoriálu je zde například na taktiky párového obchodování, se kterým sám pracuji), případně hlubšího porozumění aplikací různých statistických a matematických metod.

Poskytnutými nástroji a výukou k sobě Quantopian přitahuje vesměs podobně uvažující pokročilejší obchodníky. A z tohoto pohledu je pro mě právě QuantCon zajímavý. Člověk zde má příležitost navázat opravdu zajímavé kontakty. Nicméně pokud je pro vás konference z ruky, stále bych doporučil projít diskuzní fórum a tutoriály, které jsou na Quantopian.com publikované. Dají se tam načerpat různé myšlenky. Případně jsou z konference poskytovány záznamy, které je možné si na stránce QuantConu objednat.


Petr

(publikováno 03.04.2018, editovat ) Vytisknout tento článek

Klíčová slova použitá v článku:
futures

Finančník.cz je místo, kde už od roku 2004:

  • Autoři webu a zkušení tradeři Petr a Tomáš předávají své know-how.
  • Autoři webu Petr a Tomáš přinášejí kompletní vzdělání v tradingu.
  • Naleznete nejkomplexnější informace o tradingu v českém jazyce.
  • Získáte profesionální tipy a rady, plynoucí z reálných zkušeností z trhů.
  • Najdete inspiraci a motivaci k novému životnímu stylu tradera.
  • 2x týdně naleznete nový článek věnovaný úspěšnému tradingu.

Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.