Vyhledávání v článcích

Tip na knihu


Jak na...

Bezplatné ebooky

Co čekat od QuantExpo a proč vůbec taková akce?


Čas od času je dobré pustit se do větší výzvy. A tou je v případě Finančníka mezinárodní konference QuantExpo, kterou spolupořádáme 4. listopadu v Praze. Proč jsem se do podobného projektu pustil a co si myslím, že to může přinést vám?

  

Sám se rád účastním konferencí a workshopů. Zejména kvůli inspiraci a lidem, které na podobných akcích potkávám. Informace sdílené v rámci pracovního prostředí konferencí mě většinou namotivují opustit bublinu mé rutinní práce a věnovat čas i výzkumu něčeho nového, co se často vzápětí ukáže jako klíčové pro můj osobní posun. Posun do oblasti, o kterém jsem předtím vůbec nevěděl, že existuje nebo jsem o ní hlouběji nepřemýšlel.

Když jsem se třeba před časem začal učit Python, účastnil jsem se i pár akcí zaměřených vysloveně na programátory. Často jsem si tam sice připadal jako totální mimozemšťan, ale ve Španělsku jsem na jedné větší konferenci narazil například na lidi, kteří programují aplikace pro systematický fond, se kterými jsem v kontaktu dodnes. Ve velmi cenném kontaktu, který by jinak patrně vůbec nevznikl, neboť bych neměl příležitost podobné lidi potkat a navázat s nimi komunikaci.

Asi nejvíce motivace za poslední dobu jsem pak získal na nedávné newyorské konferenci QuantCon zaměřené na algoritmické obchodování. Opět ani ne tolik z pohledu samotného obsahu přednášek, ale kvůli lidem, se kterými jsem se potkal a kteří se mnou sdíleli své zkušenosti. Třeba krátkými rozhovory u vína, které mi byly velkou inspirací a zásadním způsobem ovlivnily můj další profesní rozvoj pro několik následujících let.

Ano, člověk nikdy vesměs neví, co konkrétně ho může na podobných akcích potkat (a jestli vůbec něco). Ale zatím jsem nikdy účasti na podobných akcích nelitoval, byť bohužel kvalitní konference stojí hodně peněz. Nejen na vstupném, ale i dalších nákladech. Poslední akce v New Yorku mě stála určitě kolem sto tisíc korun (konference, letenka, ubytování na Manhattanu atd.) a spoustu investovaného času. A z tohoto důvodu rozumím, že účast na podobných akcích není dostupná každému, byť bych ji každému traderovi přál.

A jelikož rád sdílím to, co mě osobně přijde funkční a zajímavé, zrodil se postupně plán. Přivést kvalitní konferenci do našeho regionu. Nalákat zahraniční obchodníky na krásy naší země a současně traderům z České republiky a Slovenska umožnit účast na takové akci za zlomek ceny, kterou by jinak museli platit při účasti na podobné akci v USA nebo Asii.

Plán mě nadchl od samotného začátku, byť bylo zřejmé, že realizace nebude úplně jednoduchá. Od počátku jsem trval na tom, že tuzemská konference musí nabídnout to, co mám sám rád na akcích, na které sám vyrážím:
- Přednášky od prokazatelně úspěšných lidí, se kterými je jinak těžké se potkat.
- Adekvátní prostředí a dobře postavený program nabízející co nejvíce možností neformální komunikace s ostatními – s přednášejícími i ostatními účastníky.
- Velký mix účastníků dávající šanci potkat někoho s inspirujícími myšlenkami.
- Absenci otravných prodejních prezentací a různých „show“, které jsou tak časté na akcích zaměřených na začínající tradery a neodbornou veřejnost.

Bohužel tento mix požadavků znamenal od začátku jedno – podobná akce bude dost nákladná na uspořádání a nebude atraktivní pro komerční subjekty mající rádi prodejní „show“ (bohužel právě tyto subjekty většinou akce pro retail z větší části financují a vstupy tak mohou být „za hubičku“ nebo zdarma). Ale mohla by zaujmout rozumně uvažující a ambiciózní tuzemské tradery a posunout je v tradingu dál.

A tak se nakonec zrodila konference QuantExpo, jejíž první běh se uskuteční v Praze 4.11.2017.
Konference zaměřená na algoritmické a systematické obchodování – oblast, ve které sám vidím v obchodování a správě kapitálu největší budoucnost.

A zatím jedeme podle vytyčeného plánu. Konference se bude konat v prostorách pražského pětihvězdičkového hotelu Grandior, kde má akce rezervováno celé konferenční centrum s kapacitou 400 lidí. Už jen díky zázemí akce se nám daří oslovovat mimořádně zajímavé přednášející, kteří často řídí svými strategiemi velké fondy. Současně ale souhlasí s předáváním know-how použitelného i pro menší obchodníky. Přímo v 5* hotelu bude pro všechny v ceně vstupu obědový bufet a závěrečná neformální „party“ s dostatkem prostoru pro networking – komunikaci mezi účastníky a předávání kontaktů a zkušeností. Daří se nám oslovovat velmi zajímavé přednášející, celá akce by se snad mohla zaplatit i ze vstupného hlavně zahraničních účastníků, kteří jsou za akce s kvalitním obsahem zvyklí platit nemalé vstupné (viz níže).

Podrobnější informace o QuantExpo naleznete na www.quantexpo.com, byť stránku stále doplňujeme o nové přednášející a podrobnosti o programu (na akci bude 7 až 8 přednášejících, nejméně z poloviny ze zahraničí). Řada přednášejících bude hovořit anglicky, ale jelikož bude první ročník probíhat v Praze, tak bude samozřejmě celý program simultánně tlumočen i do češtiny (a také do angličtiny pro zahraniční účastníky).

Akce to bude velká. Energie na její zorganizování bude třeba hodně, ale říkám si, že čas od času je potřeba se do podobného projektu pustit. Ostatně sám se na řadu přednášek těším a jsem rád, že za nimi nebudu muset cestovat moc daleko.

Nyní drobné informace k praktické stránce - QuantExpo bude propagováno partnery i v zahraničí, protože je od začátku připravována jako mezinárodní konference algoritmického a systematického obchodování, která v tomto regionu zatím chybí. V tuto chvíli je spuštěna tzv. „early bird“ registrace za výrazně snížené vstupné určené nejrychlejším účastníkům. Tato cena je zatím nabízena výhradně čtenářům Finančníka, což je komunita pro kterou osobně akci dělám. S partnery jsem vyjednal tuto výsadu, a i proto není například zatím spuštěn anglický web, kde by si mohli vstup koupit zahraniční účastníci. Chcete-li se konference zúčastnit (jako že to každému doporučuji), pak s registrací neváhejte. V tuto chvíli je k dispozici již jen menší množství „early bird“ vstupů. Po jejich vyčerpání bude cena navýšena, a bude navíc postupně růst tak, jak se akce bude zaplňovat a propagována v zahraničí, kde jsou vyšší ceny za podobné akce zcela standardní. Bohužel, ceny pak budou všude stejné, tedy jen v tuto chvíli je možné využít ještě cca týden (resp. do vyčerpání nabízeného množství) sníženou cenu vstupu právě na Finančníkovi. Registrovat se můžete na stránce www.quantexpo.com.

Obsah prezentací na konferenci z velké míry dávám dohromady s přednášejícími já, zejména s ohledem na témata, která mě osobně na podobných zahraničních akcích oslovila. Tedy kladu důraz hlavně na využitelnost informací v praxi běžných obchodníků a správců menšího kapitálu. Zatím to vypadá, že se přednáškami podaří pokrýt témata od vytváření strategií přes risk management až po optimalizaci portfolií. Podrobný program bude samozřejmě v budoucnu zveřejněn na www.quantexpo.com. Věřím, že se na akci 4.11.2017 v Praze potkáme. A nezapomeňte prosím. Early bird vstupenky jsou dostupné jen nyní pro čtenáře Finančníka. Takže s registrací neváhejte.


Petr

(publikováno 17.07.2017, editovat ) Vytisknout tento článek


Finančník.cz je místo, kde už od roku 2004:

  • Autoři webu a zkušení tradeři Petr a Tomáš předávají své know-how.
  • Autoři webu Petr a Tomáš přinášejí kompletní vzdělání v tradingu.
  • Naleznete nejkomplexnější informace o tradingu v českém jazyce.
  • Získáte profesionální tipy a rady, plynoucí z reálných zkušeností z trhů.
  • Najdete inspiraci a motivaci k novému životnímu stylu tradera.
  • 2x týdně naleznete nový článek věnovaný úspěšnému tradingu.

Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2016 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.