Další díly tématického seriálu :

Vyhledávání v článcích

Tip na knihu


Jak na...

Bezplatné ebooky

Otevíráme účet u Interactive Brokers - krok 11: fundování účtu


Následuje výběr způsobu fundování obchodního účtu:

Pokud budete převádět peníze z účtu v bance nebo od jiného brokera (u kterého již účet máte), zvolte volbu Wire Transfer Deposit (viz červený rámeček) a klikněte na Select. O možnosti jiné metody převedení peněz na účet IB (např. šek) se informujte přímo u společnosti IB.

Dále specifikujte podrobnosti k bankovnímu převodu.

Pozor! Částku je třeba specifikovat naprosto přesně. Veškeré přijaté platby se párují elektronicky, proto pokud například nyní specifikujete, že budete posílat částku 10 000 USD a později pošlete 10 100 USD, bude po vás IB vyžadovat vyplnění dodatečných dokumentů. Proto si promyslete přesnou částku fundování a tuto částku vyplňte do okénka Amount. Malé okénko za tečkou znamenají centy. Pokud tedy budete posílat např. 10 000 USD, pak do prvního (velkého) okénka vyplňte 10000, do druhého (malého) okénka 00 (viz obrázek).

Minimální částka, kterou je nutné fundovat, je 10 000 USD. Pokud nefundujete účet alespoň touto částkou, nebude možné s účtem obchodovat a nebude možné ani využívat živá data. Účet je možné fundovat i dodatečně. Tj. nyní můžete například fundovat účet částkou 10 000 USD a později velikost účtu ještě navýšit zasláním další částky.

Z nabídky Currency vyberte měnu, ve které budete účet fundovat. Do okénka Bank Name napište bez diakritiky jméno banky, ze které budete posílat peníze. Například: Komercni Banka, Ceska Sporitelna, Ebanka apod. Kolonku Bank Account Number ponechejte prázdnou.

Ověřte správnost zadaných údajů a klikněte na tlačítko Continue.

Nyní se vám zobrazí údaje k zadání bankovního převodu, které si pro jistotu vytiskněte.

Pozor! Platnost informací zadaných k fundování je 10 dní. Do této doby musí být připsány prostředky na účet IB. Nyní se vám zobrazí maximálně důležité informace. Jedná se o přesné instrukce pro vaši banku, jak peníze převést. Tyto instrukce je třeba vytisknou a přinést do banky. Bez těchto instrukcí nebude banka schopna peníze převést. Instrukce proto neztraťte!

Pokud po vás některá z bank bude vyžadovat IBAN, pak je třeba o IBAN zažádat přímo u společnosti IB. Nicméně každá banka v ČR vám dokáže převést peníze i na základě SWIFT a ABA, které jsou součástí instrukcí. Pokud vám úředník v bance bude tvrdit, že nemůže převést peníze bez IBAN, pak to není pravda a úředník to říká pouze z vlastní pohodlnosti nebo neznalosti.

Banka po vás bude též vyžadovat adresy Interactive Brokers a Citibank. Obě adresy jsou uvedeny ukázce, kterou doporučujeme vytisknout a vzít s sebou do banky.

Pokud jste si vše poznamenali a vytiskli, klikněte na tlačítko Continue.

Pro pokračování klikněte zde.


Diskutovat k tématu článku můžete zde


Tomáš

(publikováno 31.07.2011, editovat ) Vytisknout tento článek

Předcházející kapitola:
Otevíráme účet u Interactive Brokers - krok 10: shrnutí

Následující kapitola:
Otevíráme účet u Interactive Brokers - krok 12: dokončení registrace

Klíčová slova použitá v článku:
broker

Finančník.cz je místo, kde už od roku 2004:

  • Autoři webu a zkušení tradeři Petr a Tomáš předávají své know-how.
  • Autoři webu Petr a Tomáš přinášejí kompletní vzdělání v tradingu.
  • Naleznete nejkomplexnější informace o tradingu v českém jazyce.
  • Získáte profesionální tipy a rady, plynoucí z reálných zkušeností z trhů.
  • Najdete inspiraci a motivaci k novému životnímu stylu tradera.
  • 2x týdně naleznete nový článek věnovaný úspěšnému tradingu.

Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.