Nástroje pro tento web


exponential_moving_average

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

exponential_moving_average [2019/05/24 10:27] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Exponential moving average (EMA) ======
 +
 +Další ze sady klouzavých průměrů ([[Moving average|MA]]). Tento typ průměru dává nejvyšší důležitost poslednímu baru. Každý bar více do historie má při výpočtu sníženou váhu podle exponenciální křivky. Díky tomu relativně rychle rozpoznává změny trendu.
 +
 +===== Nastavení indikátoru =====
 +  * Jediným nastavením je délka periody, tzn. kolik barů se do výpočtu zahrne. Při [[timeframe]] 10min. a délce periody 6 tak průměr ovlivňují maximálně 6 barů zpětně, tzn. hodinu staré ceny.
 +  * V některých [[daytrading_software|aplikacích]] je možné zvolit informace, ze kterých se počítá hodnota každého baru. Lze započítávat například jen CLOSE cenu (tzn. hodnota EMA s periodou 1 = výše ceny na hodnotě CLOSE baru), dále "HIGH + LOW / 2" (tj. průměrná cena rozptylu ([[range]]) baru) nebo "HIGH + LOW + CLOSE / 3" apod. Toto nastavení ovlivňuje podobu EMA v různě se chovajících trzích.
 +
 +===== Podoba indikátoru =====
 +Indikátor se obvykle vykresluje přímo do cenového grafu v podobě nepřerušované linky. Pokud je linka rostoucí, jedná se __podle EMA__ o vzrůstající trend ([[bull trend]]), pokud linka klesá, mluvíme o klesajícím trendu ([[bear trend]]). V případě, že se čára vykresluje vodorovně nebo se směr často mění, jedná se o pohyb trhu do strany.
 +
 +===== Související odkazy =====
 +  * [[Technické indikátory]] - Přehled technických indikátorů na Wiki
 +  * [[Moving average]] - Standardní klouzavý průměr
 +
 +
  
exponential_moving_average.txt · Poslední úprava: 2019/05/24 10:27 (upraveno mimo DokuWiki)


Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.