Nástroje pro tento web


trendova_cara

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

trendova_cara [2019/05/24 10:27] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Trendová čára ======
 +
 +Trendové čáry, nebo-li tak zvané TRENDLINES patří ke zcela základním nástrojům technické analýzy každého komoditního i akciového obchodníka. Způsobů využití trendových čar je celá řada a stejně jako v případě jakýchkoliv dalších technických nástrojů se zde nekladou žádné meze v používání trendových čar v rámci vlastní invence, třeba i v kombinaci s nejrůznějšími dalšími technickými nástroji a indikátory.
 +
 +S teorií trendových čar přišel již dávno jistý muž jménem Charles Dow, který ve své Dow teorii hlouběji rozvedl základní skutečnost,​ že trhy mají tendenci TRENDOVAT - nebo-li tvořit neustálé, různě trvající býčí a medvědí trendy. Trendy je pak možné určitým primitivním způsobem "​měřit"​ a označovat - s pomocí jednoduchých čar, kterým se říká TRENDOVÉ ČÁRY. Ty se tvoří propojením několika bodů na grafu. V růstových (býčích) trendech se trendové čáry tvoří s pomocí propojení LOW jednotlivých cenových čar na grafu, v případě klesajících (medvědích) trendů naopak s pomocí HIGH jednotlivých čar na grafu. ​
 +
 +**Další informace:​**
 +  * [[http://​www.financnik.cz/​art/​fin_home/​technicka-analyza-trendove-cary.html|Technická analýza: trendové čáry]]
 +
  
trendova_cara.txt · Poslední úprava: 2019/05/24 10:27 (upraveno mimo DokuWiki)


Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.