Akademie Finančník

Měna:

On-line kurz spreadového obchodování

Webinář je nabízen pouze neveřejně a to jako archivní kurz. Obsahuje nadčasové know-how, nebyl však delší dobu aktualizován.

Jak obchodovat komodity "jinak" a zároveň si nadělit velmi vysokou pravděpodobnost úspěšnosti, s možností zajímavého zhodnocení, při minimální časové investici? Naučte se špičkovou komoditní obchodní strategii - nyní díky on-line verzi semináře přímo z pohodlí vašeho domova, s možností opakovaně se vracet ke všemu, co vám případně nebude ještě jasné!


Klikněte na obrázek pro bližšní představení kurzu a video ukázku

Co je komoditní spreadové obchodování

Jedná se o velmi specifický obchodní směr, který jsme začali vyučovat už v roce 2006 a v rámci kterého máme doposud nejvíce úspěšných studentů. Strategie využívá dvou současných komoditních pozic, kdy jednu komoditu nakoupíme a druhou prodáme, abychom spekulovali na měnící se rozdíl cen. Výhody strategie jsou:

 • jednoduchá, vysoce profesionální, funkční strategie,
 • časově nenáročná - maximálně pár minut denně,
 • vhodná pro jakékoliv obchodníky,
 • díky vzájemnému jištění dvou pozic umožňuje obchodovat komodity, které by si jinak obchodník nemohl dovolit obchodovat (například díky vysokým stop-lossům, nebo vysokým marginům),
 • naprosto vhodná strategie pro úplné začátečníky, kteří nemají příliš času a chtějí dosahovat zajímavého zhodnocení svého kapitálu s minimem časové investice,
 • strategie využívající přirozené, velmi robustní sezónní cykly komodit,
 • v rámci tohoto on-line semináře je strategie prezentována jako naprosto kompletní obchodní plán, od A do Z.

Co je on-line seminář

Server Finančník.cz se snaží reagovat na nejmodernější trendy vzdělávání a proto přináší rozšíření "klasických" seminářů v podobě internetových on-line kurzů. Výhody pro klienta jsou v tomto ohledu značné - netřeba nikam cestovat, možnost "absolvovat" kurz dle vlastních časových požadavků, možnost pustit si jej opakovaně. Díky konceptu internetových "kaváren" a podpory v podobě internetové diskuze se neztrácí ani možnost interaktivní komunikace s přednášejícími.
Finančníkova on-line škola je postavena na profesionálních, nejmodernějších technologiích, díky kterým je vám seminář přístupný prakticky kdykoliv a kdekoliv (jedinou podmínkou je připojení k internetu).

Co on-line kurzy serveru Financník.cz obsahují:

 • Několik hodin nahrané video prezentace,
 • možnost pouštět si on-line kurz opakovaně a kdykoliv (jedinou podmínkou je připojení k internetu),
 • možnost diskuze v uzavřené VIP diskuzi,
 • v rámci každého on-line kurzu připravují Petr a Tomáš nepravidelné, občasné on-line kavárny vztahující se k problematice daného on-line webináře,
 • přístup všech studentů daného on-line kurzu do archivu on-line kaváren; každá on-line kavárna je zaznamenávána a následně zpřístupněna v archivu všem studentům daného webmináře, takže daný on-line kurz se neustále rozšiřuje.

Jak je koncipovaný on-line kurz spreadového obchodování:

 • Kurz je vytvořen ze záznamu skutečného, živého kurzu; následně však došlo k výraznému vylepšení skrze přidání mnoha vizuálních prvků pro jasnější vysvětlení a demonstraci a vystříhání zbytečných pauz a prodlev,
 • kurz tedy obsahuje i přímé otázky studentů, které jsou samy o sobě v řadě případů zajímavé,
 • kurz je nyní díky vizuálním prvkům maximálně názorný,
 • zcela přibyly dvě nové části, jednou z nich je i obchodování spreadů skrze platformu InteractiveBrokers a využití SierraCharts ke spreadovým obchodům,
 • součástí budou i nepravidelné, občasné on-line kavárny (počet přístupů do živé kavárny může být z technologických důvodů omezen, přístup ke všem kavárnám v rámci archivu budou mít všichni studenti).

Podrobný obsah on-line kurzu

Lekce 1: Co jsou to komoditní spready a jak na to

V této lekci si představíme komoditní spready, vysvětlíme si výhody, které nám spready nabízejí. Ukážeme si, co přesně komoditní spread je, vysvětlíme si veškeré základy a důležité pojmy. Naučíme se, jaké komoditní spready existují a jak komoditní spread stavět.

Lekce 2: Typy spreadů, software používaný pro jejich zobrazování

V lekci si představíme základní typy spreadů a ukážeme si, na které spready se sami zaměřujeme, a které doporučujeme začínajícím spreadovým traderům. Ukážeme si také, v jakých programech provádíme spreadové analýzy.

Lekce 3: Sezónnost a konkrétní vstupní strategie

Sezónnost je nejdůležitější část úspěšného spreadového obchodování. V této lekci si představíme sezónnost detailněji a následně se naučíme správně časovat vstupy do spreadových pozic jak s pomocí sezónnosti, tak s pomocí základní technické analýzy.

Lekce 4: Pět kroků výběru vítězných spreadů

V rámci čtvrté lekce si spojíme dohromady vše, co dosud v kurzu zaznělo, do kompletního obchodního plánu. Naučíme se, jak konkrétně vyhledávat ty nejzajímavější obchodní příležitosti, jak zvažovat jejich risk a ziskový potenciál. Naučíme se posoudit, v jakých situacích je pro nás sezónnost zajímavá a kdy jde jen o zdání zajímavého obchodu. Celý obchodní plán si krok za krokem vysvětlíme na několika aktuálních spreadových obchodech.

Lekce 5: Otevírání a uzavírání spreadových obchodu

Obchodní plán je pochopitelně nutné exekuovat do prostředí burzy. Vysvětlíme si proto, jaké obchodní příkazy používáme v rámci spreadových obchodů v jednotlivých situacích, povíme si, jak je to s daty a brokery v případě tohoto typu obchodování. Aby i tato lekce byla co nejzajímavější, budeme teoretické informace opět prokládat ukázkami konkrétních spreadových obchodů.

Lekce 6: Psychologie obchodování spreadů a money-management

I u spreadů platí, že bez řádné psychologické přípravy a správného money-managementu se naše šance na úspěch radikálně snižují. Tomuto tématu se tedy budeme věnovat podrobněji. Řekneme si, co ještě důležitého je třeba o obchodování spreadů vědět a jak správně exponovat náš obchodní účet.

Lekce 7: Praktické aspekty obchodování spreadu

Poslední, rozšiřující lekce, je věnována technickým aspektům obchodování spreadů. Krok za krokem si především ukážeme, jak pracovat se spready v platformě Interactive Brokers a jak je možné využít platformu Sierra Chart pri zobrazování intradenních průběhů spreadových grafů aktualizovaných daty z Interactive Brokers.

Webinář je nabízen pouze neveřejně a to jako archivní kurz. Obsahuje nadčasové know-how, nebyl však delší dobu aktualizován.

Cena: