Akademie Finančník

Nepřihlášen
Měna:

Workshop profitabilního obchodování od A do Z

Sedm týdnů živě s profesionálním obchodníkem sdílejícím vše, co v trzích dělá. Existuje efektivnější cesta, jak proniknout do aktivního obchodování?

Dá se jediným vzdělávacím programem předat většina podstatných zkušeností začínajícím i zkušenějším obchodníkům? Věřím, že to možné je a s tímto cílem vznikl i tento workshop.

Workshop se skládá z teoretické a praktické části a provede vás vším, co v rámci aktivního tradingu dělám. Ať o tradingu teprve uvažujete, nebo se mu již aktivně věnujete, jste na správném místě.

První část workshopu obsahuje tři týdny výuky a je složena z osmi výukových lekcí (text + video), které budete získávat postupně e-mailem. Ve výuce v kostce vysvětluji vše potřebné – od základních po pokročilejší principy, se kterými v trzích pracuji. Studium jedné výukové lekce vám zabere maximálně hodinu a doporučuji věnovat se bloku v den, kdy jej získáte, nebo maximálně ten další. Dotazy k výuce můžete okamžitě pokládat v uzavřené diskuzi.

Navazující praktická část obsahuje měsíc výuky. Společně budeme obchodovat portfolio systematických strategií, které vychází z mé vlastní praxe živého obchodování. Stejné know-how, které s vámi budu sdílet, používám v obchodování ve svém systematickém alternativním fondu. Propojenost zde bude doslovná – až taková, že získáte přístup k signálům, které sám pro své obchody používám a na jejichž základě otevírám a uzavírám své pozice. V praxi tak budeme skutečně na jedné lodi. Projdeme si podobnými obchodními situacemi a výzvami, které budeme schopni společně diskutovat.

Pro koho je workshop určen?

Workshop je určen jak pro naprosté začátečníky, tak pro pokročilejší obchodníky. Budu s vámi sdílet své více než 20leté zkušenosti s burzovním obchodováním a ukáži vám, jak funguje trading jako celek.

Pokud se s tradingem seznamujete, je právě workshop správné místo, odkud začít. Vysvětlím vám nezbytné základní principy; představím systémy, se kterými obchoduji; popíši, jak je třeba vše skombinovat, aby trading fungoval jako business. Měsíc spolu budeme následovat obchodní signály, které sám obchoduji ve svém alternativním fondu. Osvojíte si obchodní příkazy, které používám a zaměříme se na mnoho nuancí z praxe. Po sedmi týdnech workshopu budete přesně vědět, o čem trading je a jakou cestou se vydat, aby fungoval i vám.

Pokud jste pokročilejší obchodníci, budou pro vás základní lekce opakováním. I tak ale naleznete ve výukových lekcích tipy, které vás ve vaší praxi posunou dál. Mj. se ve workshopu věnuji tématům jako diverzifikace skrz mimo americké trhy, zajištění mean reversion strategií, skládání portfolií a vyhodnocování portfolio metrik. Především ale budeme společně měsíc obchodovat mini portfolio složené ze čtyř aktivních swingových strategií obchodujících long/short americké akcie, ale i long kanadské akcie. Každý obchodní den tak nabídne jistě řadu příležitostí diskutovat nuance z obchodní praxe, na které budu připraven odpovídat. Z mé zkušenosti není lepší příležitost pro inspiraci k dalšímu vývoji, než nahlížení přes rameno někomu, kdo se dané oblasti dlouhodobě profesionálně věnuje. A o tom přesně workshop bude.

Princip úspěchu obchodování v kostce

Podívejte se na úvodní lekci z workshopu, která ukazuje, o čem workshop bude a především v kostce popisuje, jak se dostat k profitabilnímu obchodování:

Účastí ve workshopu získáte:

 • Ucelenou výuku základů obchodování. Základní témata ale současně nejsou rozpitvávána do zbytečných podrobností. Jelikož na základy bezprostředně navazuje praxe, sami zjistíte, co vám není jasné a budete mít příležitost doptat se v diskuzi, ve které budu na dotazy osobně odpovídat.
 • Celkové shrnutí potřebných znalostí z pohledu více než 20leté praxe obchodníka, který dnes s prezentovaným know-how rozvíjí systematický alternativní fond.
 • Praktický návod obsahující vše potřebné pro aktivní start obchodování – od teorie po zadávání příkazů do brokerské platformy.
 • Pokročilé obchodní nuance, které vám pomohou rozvinout základy. Obchodování mimo americké trhy, portfolio strategie, hedging mean reversion strategií, vyhodnocování portfolio metrik atd.
 • Vysvětlení principů strategií, se kterými obchoduji. Přístup k jejich aktuálním a historickým obchodním signálům.
 • Tipy pro efektivní obchodování bez složité automatizace. Budu s vámi sdílet šablony tzv. basket příkazů obsahujících nejen vstupní, ale i výstupní příkazy. Basket příkazy je tak možné zadávat před obchodní seancí a následně již platformu do druhého dne nezapínat. Přesto se pozice ukončují automaticky dle zadaných podmínek.
 • Živou praxi. Měsíc budeme společně diskutovat trhy a vyhodnocovat obchody.
 • Můj čas. V průběhu celého workshopu vám budu k dispozici v uzavřené diskuzi, kde budu odpovídat na dotazy, které vás k obchodování napadají.

Jak budeme ve workshopu obchodovat?

Workshop ukazuje, jak si udělat obchodování nejen profitabilní, ale časově co nejefektivnější a psychicky dobře snesitelné. Je zaměřen na tzv. systematické obchodování na denních datech, kdy si dopředu připravíme a podrobně otestujeme mechanické obchodní plány. Následně stačí příkazy zadávat před otevřením burzy do platformy a reálně tak obchodování věnovat pár minut denně (které lze v budoucnu dále ušetřit automatizací). Workshop ukazuje, že úspěšný trading je o obchodování více strategií najednou v tzv. portfoliích a v měsíční praxi uvidíte, že to není tak složité, jak se to na první pohled může zdát.

Dashboard obchodovaných strategií
Všechny používané obchodní plány mají mechanickou podobu, která je plně replikovatelná.
Portfolio si budeme skládat ze strategií, které budou průběžně aktualizovány v tzv. dashboardu.

Co je přesně obsahem výukových lekcí?

V první části workshopu proběhne výuka všeho, co následně využijeme v praktické části. Konkrétně jsou lekce zaměřeny na následující okruhy:

 • Výukový blok 1: Úvod, principy úspěchu obchodování v kostce. Obchodní styly. Trading jako business.
 • Výukový blok 2: Základní pojmy a principy burzovního obchodování.
 • Výukový blok 3: Kolik se dá vydělat. Zaměřeno na měření výkonnosti v souvislosti s podstupovaným riskem.
 • Výukový blok 4: Jaké trhy obchodovat. Jak na strategie. Jak s burzovním obchodováním začít.
 • Výukový blok 5: Popis strategií, se kterými pracuji.
 • Výukový blok 6: Portfolio strategie. Portfolio risk metriky.
 • Výukový blok 7: Skládání systémů do portfolií. Překrývání trhů ve strategiích. Obchodování mimo americké trhy. Hedging krátkodobých strategií.
 • Výukový blok 8: Příprava mini portfolia. Zahájení praktické části workshopu.

Budeme v rámci workshopu něco programovat?

Ne. Vše, co budeme potřebovat, jsme pro vás připravili. V rámci měsíční praxe získáte přístup k nástrojům a informacím, které sám používám pro svůj trading a které s vámi budu sdílet v připravené podobě. Profesionální obchodování je komplexní mechanismus, ve kterém je třeba zvládnout mnoho dílčích činností a know-how. Proto tak velký důraz klademe ve workshopu na to, abyste mohli trading vnímat jako celek i s tím, že byste zatím sami některé části nedokázali poskládat. Protože jakmile pochopíte, jak úspěšný trading funguje z pohledu funkčního celku a s jakými konkrétními typy strategií chcete pracovat, vždy si později můžete najít cesty, jak dílčí potřebné nástroje získat a zprovoznit.

Budu potřebovat nějaký software či placená data?

Ne. Vše, s čím budeme pracovat, získáte v rámci workshopu. Výhodné je ale mít otevřený účet u brokerské společnosti. Sami používáme Interactive Brokers, která pro své klienty nabízí i tzv. paper účet, ve kterém můžete sdílené signály následovat a touto praxí se učit o to intenzivněji. Pokud nebudete mít otevřený účet, tak to nevadí. obchodování můžete sledovat například v Excelu. Ve workshopu se dozvíte o brokerech základní informace, plus se můžete samozřejmě ptát na vše, co vás v této oblasti zajímá.

Obchodované strategie

Cílem workshopu je zprostředkovat zkušenost s obchodováním více strategií najednou, tzv. portfolií, což je jediný „svatý grál“, který v obchodování znám. Naučíme se, jak strategie do portfolií skládat a i to, jak může portfolio obchodování pomoci výkonnosti samotné strategie (tzv. portfolio strategie). Pracovat budeme se strategiemi, které sám používám v praxi živého obchodování. Ve workshopu se nebudeme věnovat tématu vývoje strategií a nebudeme strategie předávat v otevřené podobě. Z pohledu vývoje strategií poskytne ale workshop hodně inspirace a jakmile zjistíte, jaký styl vám sedne nejvíce, můžete se postupem času pustit do vývoje vlastních strategií a osamostatnit se. Kontinuita všeho, co děláme, je pro nás na Finančníkovi podstatná, a proto můžete získat ke strategiím přístup i po ukončení workshopu v rámci předplatného Trading Roomu.

O lektorovi workshopu

Jmenuji se Petr Podhajský a každodennímu tradingu se věnuji více než 20 let. Jsem autor serveru Finančník.cz a mentor mnoha tisíců traderů v Česku i Slovensku. Za svoji dlouholetou praxi jsem si osvojil mnoho obchodních stylů, abych zjistil, že potřebuji obchodovat především časově efektivně – tedy tak, abych nebyl vázán touto činností celý den u počítače.

Dnes obchoduji automatizovaná portfolia systematických strategií, s jejichž využitím řídím i svůj alternativní fond. Se sdíleným know-how tak sám riskuji v trzích každý den vysoké částky, a můžete se proto spolehnout, že to, co sdílím ve workshopu, má moji absolutní profesní prioritu.

S vedením evidence obchodovaného portfolia mi bude v uzavřené diskuzi pomáhat Bogdan Waclawik vystupující ve fóru pod nickem 4fx. Ten je pokročilým traderem a IT specialistou s 25letou praxí, který mj. na Finančníkovi vede skupinu TechLab. Ve workshopu mi bude pomáhat s odpověďmi na všechny technické otázky, které můžete mít.

Přístup k výukovým materiálům

Výuka bude ve workshopu probíhat dvěma základními kanály. Teoretická část pomocí série předpřipravených výukových videí, jejichž celková délka je přes 4 hodiny. Výuková videa budou v prvních třech týdnech publikována postupně společně s podrobným shrnutím lekcí zasílaným e-mailem. Videa jsou tzv. streamována, nelze je stahovat na počítač a pro jejich sledování je třeba připojení k internetu.

V rámci praxe získáte přístup do hlavního Trading Room dashboardu, ve kterém sdílím signály svých strategií. Dále pak do uzavřené diskuze, ve které budeme každý obchodní den komentovat probíhající obchodní situace a kde budu odpovídat na všechny vaše dotazy.

Přístup do Trading Room dashboardu bude otevřen v rámci měsíční praxe. Archiv videí a archiv uzavřené diskuze bude přístupný tři měsíce od začátku kurzu. Poté budou jak videa, tak diskuze smazány. Je to proto, že budeme workshop v budoucnu opakovat a je velmi pravděpodobné, že se bude obsah postupně posouvat. A udržovat více verzí stejného kurzu by bylo velmi nepřehledné. Pokud se účastníte Trading Roomu, budete mít k dispozici vždy zdarma aktuální verzi worskhopu, a můžete se tak k videím vracet kdykoliv (vždy pro Vás bude dostupná poslední verze workshopu).

Důležité upozornění

Workshop není určen k poskytování signálů za účelem pouhého následování a zhodnocování peněz bez většího úsilí. Všechny informace jsou publikovány pro vzdělávací účely a jejich smyslem je skutečně pomoci vám překonat základy nezbytné k tomu, abyste se v tradingu osamostatnili. Přestože osobně obchoduji své systémy živě, signály v rámci workshopu jsou určeny k následování na paper účtu. Nejde o obchodní doporučení.

Workshop také není zaměřen na pokročilou technickou podporu. Ve workshopu nebude poskytována podpora, jak skriptovat to či ono, nebo jak nastavit například workflow pro automatizované obchodování.

Cena workshopu

Cena workshopu je 9 000 Kč 6 000 Kč + DPH.

Pro účastníky Trading Roomu je workshop bezplatný (po celou dobu workshopu je vyžadováno zaplacené členství v Trading Roomu).

Registrace na workshop budou uzavřeny o půlnoci 9.6.2023. První lekce kurzu začne 19.6.2023.

Čas zbývající do uzavření registrací:

Cena:

Základní cena
 

Zvolte termín