Akademie Finančník

Nepřihlášen
Měna:

On-line kurz Základy profitabilního obchodování v 10 týdnech

Zajímá vás svět burzovního obchodování, ale nevíte, jak konkrétně začít tak, abyste měli reálné šance na úspěch? Pak právě pro vás jsme připravili podrobný kurz základů obchodování, kde se vše dozvíte krok za krokem, prakticky, a to i pro obchodování s malým účtem.

Studium je rozděleno do 10 výukových bloků a na jeho konci budete mít jasnou představu, jak konkrétně začít systematicky obchodovat.

Kurz je sice určen pro naprosté začátečníky, ale řadu informací v něm ocení i ti, kteří se již obchodování věnují, ale tuší, že jim chybí robustní základy a stále hledají způsob, jak v trzích systematicky obchodovat s kontrolovaným rizikem a například při zaměstnání.

Cílem kurzu je naučit účastníky samostatně se pohybovat v burzovním prostředí. Protože je ale nejlepší způsob výuky praxe, součástí kurzu je i konkrétní obchodní plán. Ten se soustředí na swingové obchodování akcií představující ideální možnost osahat si trhy bez nutnosti časového presu a risku velkých finančních prostředků. Získané know-how má univerzální platnost a lze jej přenášet do dalších trhů a stylů obchodování.

Poskytnuté informace vám umožní mj.:

 • Osvojit si všechny nezbytné principy a informace týkající se základů burzovního obchodování. V začátku je třeba držet rozpočet na minimu. Vše, co se v kurzu naučíte můžete v trzích sledovat bez nutnosti jakékoliv další investice. Dozvíte se, jak absolutně vše potřebné pro obchodování podle vyučovaného plánu získáte zdarma – data i software.
 • Následovat jednoznačný obchodní plán a zvykat si, že obchodování je zejména o systematičnosti. Obchodování dle probíraných taktik vyžaduje přibližně 5 minut práce denně, kterou můžete dělat kdykoliv v evropské dopoledne nebo ráno.
 • Naučit se kontrolovat riziko. Při přípravě kurzu jsme mysleli i na to, abyste se nemuseli obávat ztrát, na které nejste psychicky připravení. Reálně lze začít systém obchodovat se stop-lossem (ztrátou) několik desítek dolarů. A poté, co získáte v obchodování důvěru, můžete pozice pozvolna navyšovat.
 • Postupně se osamostatnit. Po dobu nejméně 12 měsíců pro vás budeme každý den připravovat instrukce týkající se vstupů a výstupů dle představeného obchodního plánu. Okamžitě tak můžete plán začít papertradovat (testovat na živých datech).
 • Získat důvěru v to, co děláte, začít věřit v úspěšnost a funkčnost obchodního systému a exekvovat obchod za obchodem.
 • Začít obchodovat bez stresu z obchodování rychlých pohybů. Průměrná doba držení pozice dle vyučovaného obchodního plánu je několik dnů.
 • Cíl kurzu

  Cílem tohoto kurzu je poskytnout všem účastníkům robustní a funkční základy, na kterých můžete v budoucnu dál stavět. Jistě, s malým účtem a konzervativním řízením risku se z nikoho za 10 týdnů boháč nestane. Ovšem můžete získat dobré základy, jak se stát profitabilním traderem a jak si dát pozor na různé tradiční „pasti“.

  Na obsahu kurzu se podíleli i klienti serveru Finančník.cz formou zasílání tipů na problémy, které v začátcích řešili, s čím si nevěděli rady, kde zbytečně ztráceli cenný čas a peníze.

  Většina začínajících traderů nikdy nezačne vydělávat, protože se neustále honí za nerealistickými cíli a nikdy se nenaučí systematicky následovat principy, které v trzích skutečně fungují. Nebo obchodují taktiky, které jsou příliš agresivní s ohledem na nedostatečné zkušenosti a psychiku.

  Obchodování je totiž zejména o psychice. Pokud se vám podaří systematicky zhodnocovat váš účet i o pár procent ročně, další rok máte na čem stavět a můžete se posouvat dopředu využitím pokročilejších strategií a získaných zkušeností. Vykročte do tradingu správnou cestou a nenásledujte většinu traderů, kteří často nezažili ani jediný, jakkoliv profitabilní rok!

  Zde je screenshot mého podúčtu u InteractiveBrokers, kde jsem za rok 2017 obchodoval živě strategie vycházející z principu popisovaného v základním kurzu:

  V kurzu si krok za krokem ukážeme, jak si vytvořit pravidla, abyste mohli cílit s konzervativním risk managementem na 20-30 % ročního zhodnocení. Vysvětlíme si, že i s podobnými přístupy lze vydělávat mnohem více, pokud se rozhodnete více riskovat. Což může být fajn s malým účtem, ale s většími účty budete patrně mířit na dlouhodobou stabilitu příjmu stejně jako já. Získáte možnost volby, ale v rámci mantinelů profitabilních přístupů.

  Forma výuky: 10týdenní osobní program

  Formát kurzu je přizpůsoben časovým možnostem většiny začátečníků. Tedy lidí, kteří se s trhy seznamují při zaměstnání či studiu.

  Výuka je rozdělena do 10 výukových bloků. Na studium každého bloku budete mít týden. Výuku získáte ve formě předpřipravených videí, která si budete moci pustit kdykoliv, kdy se vám to časově hodí. Spolu s kurzem získáte i dokument Studijního průvodce, ve kterém naleznete odkazy na další materiály diskutující probíranou tématiku a zadání domácích úkolů. Všichni účastníci by tak měli mít opravdu dostatek času a motivace věnovat se probíraným informacím. Týdenní náročnost výuky odhadujeme na cca 3 hodiny.

  Problém mnoha kurzů je, že je účastník zahlcen a nestačí látku zpracovat. V tomto kurzu základů obchodování budete získávat praktické informace postupně, a navíc budete mít možnost klást k probírané látce dotazy. Věnujte se studiu cca 3 hodiny týdně a za 10 týdnů budete mít k dispozici velmi konkrétní znalosti, jak se v trhu systematicky pohybovat.

  Všechny výukové lekce budou archivovány a v budoucnu se k nim budete moci samozřejmě neomezeně vracet.

  Každý týden získáte nové know-how v podobě předpřipravených videí na téma dle výukového bloku. Jednotlivá videa trvají cca 1,5-2 hodiny. Celkem tak kurz obsahuje 15 až 20 hodin výuky (jde o odhad, protože kurz bude reflektovat i množství dotazů účastníků).

  Získejte know-how od zkušeného mentora

  Kurzem vás budu provázet osobně. Pokud se ještě neznáme, mé jméno je Petr Podhajský a jsem spoluzakladatelem serveru Finančník.cz, který je tu už od roku 2003. Trhům se tak věnuji již opravdu dlouho. Prakticky od doby, kdy jsem na vysoké škole studoval bankovnictví. Ale už při studiu jsem pochopil, že je pro mě v životě důležitá svoboda a trávení času jinak, než zavřený za zdmi kanceláří a odevzdávání mého cenného času korporaci či šéfům za pro mě neadekvátní odměnu. Na dráhu bankéře jsem se tak nikdy nedal, ale u trhů přesto skončil. Jako individuální trader, který spravuje svůj privátní kapitál a rodinný majetek. Intenzivně, prakticky každodenně, se věnuji tradingu již přes 15 let. Zprvu zejména coby intradenní obchodník, postupně jsem se pak začal více zaměřovat i na strategie vhodnější pro správu většího kapitálu. Hodně dnes pracuji s opcemi, komoditami a akciemi. Poslední roky své strategie převádím do plně automatizovaných řešení, která mi umožňují opravdu širokou diverzifikaci mezi trhy, strategiemi i časovými rámci při menším objemu času, který musím nad obchodováním trávit. O své zkušenosti jsem se v průběhu let dělil s ostatními jak formou článků na tomto serveru Finančník.cz, tak prostřednictvím kurzů a mentoringu. To mi dalo možnost získávat ohromnou zpětnou vazbu k vyučovaným taktikám i k chování traderů v trzích obecně. Díky všem těmto zkušenostem jsem dnes schopen ušetřit začínajícím traderům mnoho času, peněz i frustrace. O velkou část svého know-how se s vámi podělím v tomto kurzu.

  Pro koho je kurz určen?

  Kurz je určen primárně pro začátečníky, kteří s burzou nemají žádné zkušenosti. Začátečníkům je přizpůsobeno tempo a hloubka výkladu. Účastníci by měli najít v kurzu odpovědi na všechny typické začátečnické otázky.

  Má smysl si kurz zakoupit, když od nás máte jiný, pokročilejší kurz, jste zkušenější trader? Pokud nejste konzistentně profitabilní, tak věříme, že ano. Kurzu se již účastnilo mnoho pokročilejších traderů a i podle jejich referencí vnímají účast jako velmi přínosnou. Jsme přesvědčeni, že účast na tomto komplexním základním kurzu vám může pomoci doplnit některé chybějící kousky skládačky profitabilního obchodování, které jste mohli přeskočit například účastí na příliš pokročilém kurzu. A účast na něm stojí za to. I za cenu, že řada základních informací pro vás bude opakováním.

  Obsah kurzu stručně

  Kurz přináší kompletní seznámení s úspěšným burzovním obchodováním. Jak se v trzích vydělává, co jsou přiměřená očekávání, jak jich dosáhnout. Co, jak, kdy obchodovat. Jak vytvářet obchodní plán a jak jej testovat. Konkrétní příklad systematického obchodního plánu. Základy technické analýzy a postupné rozšiřování obchodního plánu do komplexnějšího systému. Základy práce se softwarem a daty s tím, že kurz je zaměřen na swingové obchodování – tento způsob obchodování přináší začátečníkům více šancí na úspěch a menší stres. Současně nevyžaduje žádné speciální vybavení po stránce dat a softwaru – vše je možné používat zdarma. V kurzu bude diskutováno také obchodování komodit, ale s ohledem na menší účty začínajících traderů je konkrétní obchodní plán směřován na obchodování akcií.

  Kurz je pečlivě strukturován tak, aby poskytoval opravdového průvodce základy profitabilního obchodování. Představu si můžete udělat z následující myšlenkové mapy obsahu výuky:


  Klikněte pro zobrazení PDF ve vysokém rozlišení.

  Obsah kurzu podrobněji

  Kurz se skládá z 10 výukových bloků a je připraven tak, aby Vás postupně provedl startem do businessu jménem trading. Kurz získáte přístupný v celém rozsahu, ale pokud mohu doporučit, věnujte se studiu postupně – lekci za lekcí. Ideálně v naplánovaném harmonogramu po jednotlivých týdnech. K výukovým blokům bude k dispozici také Studijní průvodce obsahující tipy na další studium a domácí úkoly. K přehrávání video lekcí je třeba připojení k internetu (lekce není možné přehrávat offline). Konkrétní výukový plán je následující:

  Výukový blok 1: Trading jako business
  Chceme-li v oboru uspět, musíme jej lépe poznat. Jak reálně fungují profitabilní tradeři? Jak posuzovat výkonnost strategií? Které strategie jsou vhodnější pro začátečníky a proč? Nastavení tradingu jako business.

  Výukový blok 2: Software, data, obchodní plán, backtest
  První praktické kroky s burzovními trhy. Výběr softwaru. Proč používám software, který používám. S jakým softwarem začít zdarma. Jak do něj dostat bezplatná data a začít sledovat konkrétní ceny vybraných trhů. Proč tolik obchodníků ztrácí a jak se vším začít tak, abychom se v trzích pohybovali systematicky a v trzích zvítězili?

  Výukový blok 3: Co a kde obchodovat
  K dispozici je dnes tolik možných produktů, které lze obchodovat. Čím se liší komodity, forex, akcie, ETF a další? Jak se v grafech orientovat a číst je? Jaký trh si vybrat pro začátek s ohledem na malé zkušenosti a malé účty? Obchodovat s pákou nebo bez? Co jsou to marginy? Kdy a kde se trhy obchodují? Jaký je rozdíl mezi burzou a mimoburzovním trhem? Proč a jak se trhy hýbou? Jak se liší brokeři? Kterého brokera si vybrat a proč? Jaké jsou minimální vklady? Jakého brokera zvolit s účtem 10 000 USD, jakého s 5 000 USD a jakého s menším kapitálem?

  Výukový blok 4: Začínáme obchodovat. Systém FinSwing1
  Dáváme dohromady konkrétní systematický obchodní plán. Jak v trzích vydělávat a časovat vstupy? Základní nástroje, které se používají. Spojení nástrojů a vytvoření obchodního plánu. Reálné backtesty, výsledky. Nastavení šablony v bezplatném softwaru, probírání vstupů a výstupů. Ruční vs. automatický backtest. Jaké parametry vyhodnocovat?

  Výukový blok 5: Risk management
  Proč je risk management tak důležitý a jak jej vůbec aplikovat. Nastavujeme risk management pro FinSwing1. Pomáháme si analýzou MAE/MFE. Aplikace stop-lossu. Obchodování více trhů i s malým účtem a dopad na řízení risku. Začínáme, ale už využíváme silného principu diverzifikace.

  Výukový blok 6: Praxe
  Papertradování systému FinSwing1. Kde nalézt moji každodenní bezplatnou analýzu signálů, aby bylo vše co nejjednodušší? Kdy obchodovat. Jaké existují na burze obchodní příkazy a jak konkrétně je využívat? Reálné zadávání obchodních příkazů do obchodní platformy. Zadávání stop-lossů a ukončování pozic.

  Výukový blok 7: Zapojení technické analýzy
  Základní silné nástroje technické analýzy a jak je využívat. Využití systematického plánu coby základu s jasnými pravděpodobnostmi a risk managementem pro zapojení dalších nástrojů technické analýzy. Základy práce s více časovými rámci.

  Výukový blok 8: Další systematický plán – FinSwing2
  Diverzifikujeme se dalším obchodním systémem s jinou vstupní logikou využívající více timeframe. Taktiky exekuce systému. Srovnání různých možných přístupů.

  Výukový blok 9: Další směry obchodování
  Obchodování je o diverzifikaci. Co nabízejí ostatní základní obchodované přístupy a jaké jsou jejich principy? Plusy a mínusy dalších směrů obchodování a návrhy, kterou cestou se vydat dál. Opční obchodování, párové strategie, intradenní obchodování, obchodování volatility, automatizovaný trading.

  Výukový blok 10: Co v trzích funguje a co nikoliv
  Rekapitulace všeho, co jsme se naučili. Jak postupovat dál, aby to dávalo smysl? Co vás bude vracet zpět? Shrnutí mých více než 14letých zkušeností s výukou traderů a zpětnou vazbou. Odpovědi na všechny otázky, které zůstaly nezodpovězené.

  Důležitá poznámka ke kurzu

  Kurz neobsahuje žádná investiční doporučení. Smyslem celého programu je výuka taktik vydělávání na burzovních trzích prezentovaná formou co nejpraktičtějších příkladů. Z tohoto důvodu je součástí výuky také ukázkový obchodní plán vycházející z principů, které v trzích sám sleduji. Plán je určen pro studijní účely a účastníci jej mohou papertradovat, a seznamovat se tak s principy systematického obchodování. Účastníci kurzu získají po dobu minimálně 12 měsíců také předzpracované vstupní a výstupní signály vycházející z obchodního plánu tak, aby mohli v trzích začít sledovat aplikování systematických pravidel bez nutnosti investování do dat či softwaru. Signály jsou ale určeny pouze pro výukové účely a papertrading. Každý trader by se měl pustit do ostrého obchodování až v momentě, kdy má s burzovními obchody sám dostatečné zkušenosti a dokáže posoudit obchodované situace a poradit si v situacích, kdy se v tradingu stane nějaká chyba nebo se věci nevyvíjí tak, jak by měly. Obchodování je o pravděpodobnostech a samozřejmě nemůžeme zaručit, že diskutovaný výukový obchodní plán bude výdělečný i v budoucnosti. Kurz si prosím nepořizujte proto, že chcete tento plán pouze získat a slepě jej následovat. K tomu není určen. Jeho cílem je účastníky naučit přemýšlet v pravděpodobnostech, aplikovat pravidla systematicky do trhu a průběžně je vyhodnocovat. Ukázkový obchodní plán tak slouží i jako pojítko pro společné diskuze účastníků kurzu v připojené uzavřené diskuzi. Nejde v žádném případě o nástroj určený k jiným než výukovým účelům.

  Kurz Psychologie obchodování za zvýhodněnou cenu

  Jak sami vidíte na publikovaném programu, účastníky kurzu čeká solidně naplněných 10 týdnů práce, během kterých se naučíte samostatně pohybovat v burzovním prostředí. Obchodování ale není jen o znalostech, ale také o psychice. Ta hraje tak velikou roli, že jsme na Finančníkovi na toto téma již dříve zpracovali velmi praktický online kurz. Doporučujeme jej zakoupit s kurzem základů (pokud jej ještě nemáte). Využít můžete zvýhodněnou cenu, neboť jsme přesvědčeni, že obě témata patří k sobě. Běžná cena kurzu Psychologie obchodování je 3 950 Kč.

  Cena kurzu

  10 týdnů výuky, konkrétní systematické obchodní plány, průběžná podpora mentora s ohromnými zkušenostmi v trzích, nejméně 12 měsíců každodenních připravených signálů diskutovaných obchodních plánů, studijní průvodce, připojená uzavřená diskuzní skupina.

  Jaká je odpovídající cena takového kurzu, který by vás měl dovést k systematickému burzovnímu obchodování? 20 000 Kč nebo 30 000 Kč by jistě bylo adekvátní již jen s ohledem na fakt, za jaké ceny se na trhu prodávají kurzy, které na náš kurz ani zdaleka nedosahují (a to přesto, že jde o kurz pro začátečníky).

  Přesto máte nyní možnost objednat kurz za cenu 484 Kč/týden. A není v tom žádný háček. Po absolvování kurzu skutečně můžete začít trhy aktivně papertradovat bez jakékoliv další investice. Pro živé obchodování pak potřebujete jen brokera, o jehož výběru byste měli mít po absolvování kurzu také jasno.

  V ceně skutečně získáte vše následující:

  10 bloků video výuky (o průměrné délce 1,5-2 hodiny každý).

  Časově neomezený přístup k obsahu kurzu (i po 10 týdnech).

  Strukturovaný studijní plán pro studium cca 3-4 hodiny týdně.

  Čas a zkušenosti profesionálního tradera odpovídajícího na vaše otázky v průběhu 10týdenní výuky.

  Konkrétní obchodní plán k trénování.

  Účast v uzavřené diskuzní skupině.

  12 měsíců podpory s obchodním plánem (informace o vstupu a výstupu pro srovnání atd.).

  Zvýhodněný kurz Psychologie obchodování (pokud si jej objednáte s kurzem).

  Cena:

  Základní cena
   

  Zvýhodněné ceny:

  Základní cena kurzu včetně zvýhodněného zakoupení kurzu Psychologie obchodování (ušetříte 1 046 Kč).