On-line kurz Opce I: Úvod do opčního obchodování a strategie IronCondor

Finančník.cz » On-line kurzy » On-line kurz Opce I: Úvod do opčního obchodování a strategie IronCondor


Pokud jste o opcích nikdy neslyšeli, nebo vám připadá, že jsou opce složité, tento seminář vám ukáže pravý opak. Opční problematika je jako vždy prezentována jen s minimem základní nezbytné teorie, následována maximem ryzí praxe. V semináři se kromě naprostých opčních základů naučíte také dvě zcela kompletní opční příjmové strategie, které můžete začít okamžitě testovat a aplikovat v praxi. Součástí je i bonusová lekce, která vám ukáže, jak na opce v obchodní platformě InteractiveBrokers.


Klikněte na obrázek pro bližšní představení kurzu a video ukázku

Co je on-line seminář

Server Finančník.cz se snaží reagovat na nejmodernější trendy vzdělávání a proto přináší rozšíření klasických seminářů v podobě internetových on-line kurzů. Výhody pro klienta jsou v tomto ohledu značné - netřeba nikam cestovat, možnost absolvovat kurz dle vlastních časových požadavků, možnost pustit si jej opakovaně. Díky konceptu nepravidelných internetových kaváren a podpory v podobě internetové diskuze se neztrácí ani možnost interaktivní komunikace s přednášejícími.
Finančníkova on-line škola je postavena na profesionálních, nejmodernějších technologiích, díky kterým je vám seminář přístupný prakticky kdykoliv a kdekoliv (jedinou podmínkou je připojení k internetu).

Co on-line kurzy serveru Financník.cz obsahují:

  • Několik hodin nahrané video prezentace,
  • možnost pouštět si on-line kurz opakovaně a kdykoliv (jedinou podmínkou je připojení k internetu),
  • možnost diskuze v uzavřené VIP diskuzi,
  • v rámci každého on-line kurzu připravují Petr a Tomáš nepravidelné, občasné on-line kavárny vztahující se k problematice daného on-line webináře;
  • přístup všech studentů daného on-line kurzu do archivu on-line kaváren; každá on-line kavárna je zaznamenávána a následně zpřístupněna v archivu všem studentům daného webmináře, takže daný on-line kurz se neustále rozšiřuje.

Jak je koncipovaný on-line kurz Opce I: Úvod do opčního obchodování a strategie IronCondor?

  • Kurz je vytvořen ze záznamu skutečného, živého kurzu; následně však došlo k výraznému vylepšení skrze přidání mnoha vizuálních prvků pro jasnější vysvětlení a demonstraci a vystříhání zbytečných pauz a prodlev,
  • kurz tedy obsahuje i přímé otázky studentů, které jsou samy o sobě v řadě případů zajímavé,
  • kurz je nyní díky vizuálním prvkům maximálně názorný,
  • zcela přibyly 3 nové části, jednou z nich je i obchodování opcí skrze platformu InteractiveBrokers,
  • součástí budou i nepravidelné, občasné on-line kavárny (počet přístupů do živé kavárny může být z technologických důvodů omezen, přístup ke všem kavárnám v rámci archivu budou mít všichni studenti).

Podrobný obsah on-line kurzu

Lekce 1: Úvod do obchodování opcí – díl A

Základy obchodování opcí. Vysvětlíme si, co to opce jsou a jak se orientovat v opční platformě. Vysvětlíme si pojmy jako OTM, ITM, ATM, PUT, CALL, expirace, přiřazení, parita nebo rozdíl mezi evropskými a americkými opcemi. Popíšeme si rozdíly mezi opcemi obchodovanými na akcie, ETFs a indexy.

Lekce 1: Úvod do obchodování opcí – díl B

Pokračování úvodní lekce. Představíme si volatilitu a její podstatný vliv na obchodování opcí. Vysvětlíme si rozdíly mezi obchodováním s použitím akcií vs. obchodování s použitím opcí. Ukážeme si jak kombinovat opce do vertikálních spreadů a proč jsou tyto kombinace zajímavé.

Lekce 2: Úvod do příjmových strategií

Co jsou to příjmové (income) opční strategie a jaká je jejich hlavní myšlenka. Představíme si koncept základních nástrojů pro tvorbu a řízení příjmových opčních strategií. Vysvětlíme si, jaké jsou vhodné trhy pro příjmové opční strategie. Ukážeme si, jak backtestovat opce v programu ThinkOrSwim.

Lekce 3: Strategie Iron Condor D08

Popis konkrétní opční obchodní strategie Iron Condor D08. Vysvětlíme si pravidla strategie, za jaké ceny vstupujeme, vliv volatility na obchodování strategie Iron Condor. Ukážeme si konkrétní obchodní plán IC a zadávání příkazu.

Lekce 4: Strategie Iron Condor D20

Popis druhé strategie Iron Condor, kterou obchodujeme jako doplňkovou strategii k IC D08. Ukážeme si, jak lze strategii obchodovat na levnějších ETFs trzích s menším kapitálem a jak lze strategii postupně rozvíjet o diskréční prvky.

Lekce 5: Opce a legování

Opční strategie nabízejí další možnosti aktivního řízení skrze techniku zvanou „legging“. V této kapitole si představíme techniku blíže a povíme si, jaké možnosti nám nabízí v rámci strategie IronCondor.

Lekce 6: Psychologie obchodování opcí a dotazy posluchačů

I obchodování opcí má svá psychologická specifika, která si povíme na závěr. Následují otázky posluchačů semináře, na které ještě v závěru odpovídáme a které se týkají témat z celého dne.

...plus 3 zcela nové, bonusové lekce:

Bonus 1: Kompletní srovnávací backtest IC D08

Kolik dnů do expirace vypisovat strategii IC D08? Jak velký stop-loss jakožto násobek kreditu použít? Existují nějaká „nastavení“, která nám dávají větší výhodu, než ostatní? V této bonusové lekci vám představíme vyčerpávající studii na toto téma.

Bonus 2: Stress Factor Test a distribuce premia

Co je to Stress Factor Test (SFT) a jaké je optimální premium pro různé scénáře? Druhá bonusová lekce vám představí obojí trochu blíže, opět skrze naše detailní statistiky.

Bonus 3: Základy obchodování opcí v IB

Videotutoriál základů práce s opcemi v platformě InteractiveBrokers. Ukážeme si, jak zobchodovat jednoduchou opci a následně kompletní pozici Iron Condor D20.

Bližší představení a bezplatná ukázka

Abyste sami mohli posoudit kvalitu seminářů Finančníkovi on-line školy, připravili jsme ještě trochu bližší představení celého konceptu a následně ukázku z jedné lekce on-line kurzu.

Přehrát ukázku on-line kurzu můžete zde.

Cena kurzu a objednávka

Cena on-line kurzu s licencí pro jednu osobu je 4400 Kč včetně DPH .

Co říkají o kurzu jeho absolventi?

Nejaktuálnější 3 reference:

Zobrazit další reference - celkem 47

Závazná objednávka on-line kurzu

Závazně objednávám přístup k on-line webináři
"On-line kurz Opce I: Úvod do opčního obchodování a strategie IronCondor" v ceně 4400 Kč včetně DPH.Jméno: Příjmení:   
Ulice:    Město:   
Firma:    PSČ:   
IČO:    E-mail:   
DIČ:    Telefon:   
Země:   
Vaše uživatelské jméno v diskuzním fóru zde na Finančníkovi:   

POZOR! velmi důležité - zadejte skutečně Vaše AKTIVNÍ přihlašovací jméno do diskuze nebo zpřístupníte webinář jinému uživateli.
Pokud nemáte v diskuzi ještě uživatelské jméno, je třeba se zaregistrovat PŘED odesláním této objednávky!!!!
Registraci do diskuzního fóra naleznete na této adrese.


Kontrolní otázka (antispam):
Napište prosím odpověď na níže uvedený jednoduchý součet - jedná se o ochranu proti vyplňování objednávek roboty.

11 + 6 =

Zaškrtněte prosím políčko s podmínkami užívání na důkaz souhlasu:

Souhlasím se smluvními podmínkami užívání on-line kurzu a potvrzuji, že jsem podmínky četl. Pozor - v podmínkách jsou specifikovány i formáty, ve kterých je on-line kurz připraven (je např. vyžadován Flash) a především zde najdete odkaz na testovací video. Prosíme opravdu si ukázkové video vyzkoušejte!

Copyright © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.