Margin

Vratná záloha umožňující ovládat komoditní kontrakt. Tj. nejde o žádný poplatek! Marginy určují burzy, případně brokeři. Například Mirus Future Broker má pro mnoho komodit jednotný margin 500 USD (platnost k 30.1.2011).

Na burze (například CME Group) se můžete setkat s pojmy

  • IntraCommodityRates - margin blokovaný pro mezikalendářní obchodování dané komodity (SPREAD)
  • InterCommodityRates - margin blokovaný pro mezikomoditní obchodování (SPREAD - například obchodování Corn (CBOT) (C) vs. Soybean (CBOT) (S) )
  • OutrightRates - margin blokovaný pro otevření obchodu

Další informace:

 

margin.txt · Poslední úprava: 30.01.2011 19:22 autor: MixaJ
 
Recent changes RSS feed
Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2016 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.