Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Akcie swingově - otestovaný obchodní systém+výsledky


xzajic

Doporučené příspěvky

lukas.s:
Zdravím,
nejsem xtro, ale trošku zestřízlivým dosažených 225% ;-)
2,25% je zisk na obchod a hlavně riskovaný kapitál, tzn. pokud budu na tuto strategii obchodovat např. stále 1/5 účtu, tak roční zhodnocení bude 225% / 5 = 45%
45% ročně už nevypadá tak bombasticky, ale bylo by určitě hodně pěkné ;-)

Jinak moc pěkné téma a díky za zveřejněné výsledky. Sám jsem se na podobné výsledky, ale nedostal.
Pokusím se dát sem taky nějaké výsledky, když už jsem se s nima pracně zabýval.

Renda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, v příloze zveřejňuju své výsledky jednoho otestovaného podobného vstupu s několikero výstupy. Na začátku jsem si např. myslel, že bude ziskovější aplikovat výstup s pevně daným PT + SL, ale výsledky nebyly zrovna nejlepší. Vše je na historii 10 let - od r. 01/2000 Vše testováno na datech z Yahoo, poměrně složitě v Excelu, řekl bych metodou - Brute Force ;-) Popis vstupu: Close nad MA 200 Close pod MA 5 Close pod RSI 20 - perioda RSI=14 od 1. vstupu se neuvažuje o dalším na stejné akcii dalších 10 dnů při nedosažení targetu, výstup 20. den Jeden z vybraných výstupů (č.22) - samostatná tab. pro ukázku zisků/obchodů dle let. Je příjemný vědět, že ani jeden rok nebyl ztrátový. I v r. 2008 by nějaký profit byl. O drobné chybce v součtu dnů vím. Ale neznehodnocuje výsledky. Při výběru pro obchodování bych určitě nehodnotil jen % zisk na 1 obchod. Co bylo pro mě důležité - jak dlouho jsem průměrně v obchodě + poměr zisků/ztrát. Bohužel u těchto testů nemám poměr ještě všude počítaný. Při obchodování bych určitě dával nějaký záchranný SL, byť např. vzdálený -20%. Ještě k uváděným - P/L % - jedná se vždy o zhodnocení riskovaného kapitálu, ne zhodnocení celého účtu. Pokud bude zájem, můžu dát další výsledky. Testoval jsem i RSI s nižší periodou-tuším 7 + další vstupy. Ale nemám teď vše u sebe. K cizím zobrazeným výsledkům - dle mě zisk na obchod nad 2% = úžasné výsledky. Já se dostal jen u nějakého testu nad 2%, ale nebyl prakticky obchodovatelný - velké DD a zisk byl dosažen v nějakém extrémním období na pár obchodech. Tuším to byla výstupní strategie hodně jednoduchá = Vstup a za 20 dnů výstup, toť vše. Renda

16746

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
to zhodnocení vůči riskovanému kapitálu versus celému účtu je mně jasné a předpokládal jsem, že xtro to uvadí k vůči celému účtu proto ten smajlík protože se mně to nějak nezdálo.

Já jak jsme psal mám kapitál rozdělený na 3 části v portfoliu mám 0-3 akcií.
Při plném využití páky mně tedy průměrné roční zhodnocení vycházi dle BT za 10 let 57% z celého účtu.
Ziska na obchod vůči riskovanému kapitálu jak uvadí xtro 2,25% je u mně pruměrně 1,4%

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo, já jsem to spočítal takhle
průměr na obchod je 5-6 obchodních dní + vypořádání T+3 je +- deset dní na jeden obchod (at se to dobře počítá ).
200 obchodních dní za rok / 10 * 2,25 je 45% odhadem roční výnos základního stavu účtu (bez reinvestice výnosu).

Pokud riskuju jen 20% účtu, ten výnos musí být stejný, za předpokladu že je dost možných obchodů,
což asi je, ve StockFetcheru těch možných signálů denně vypadá na +- 3-5, teda co jsem jen letmo vypozoroval za pár dní

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xtro : aha predpokladam teda ze tvuj system neni moc podobny tomu ktery jsem uvadel ja popr. xzajic protoze tech obchodu (3-5kazdy den) je docela dost. U meho systemu je bezna vec, ze i 14 dni neni prilezitost proto mam taky kapital rozdeleny na 3 casti jinak by to bylo o nicem.

Nebo filtrujes z vetsiho baliku akcii nez napr SP 500 ???

Link to comment
Sdílet pomocí služby


xtro:

jo uz to vidim mas mensi volume a filtrujes vsechny US akcie -> ja jen SP500

Pokud by si mohl zkus tady hodit pro zajimavost vysledky po jednotlivych rocich, ja jsem totiz taky zkousel testovat na vsech akciich a celkove to vyslo lepe ale jednotlive roky nebyly moc vyvazene co si pamatuju tak nebyl problem mit nektere roky +50% bez páky ale naopak 2008 a 2009 byly dost ztratove takze to bylo neobchodovatelne.

Jo taky jsme se chtel zeptat jestli jsi testy delal jen na obchody ktere by si v realu udelal tzn. cca tech 20 za rok ?
Ja jsem delal testy i pro vsechny obchody, ktere by mne muj filtrl vygeneroval bez ohledu na to jestli jsem v pozici nebo ne. Śamozrejmne jsem u toho nezkoumal zhodnoceni atd. ktere nemelo zadnou vypovidajici hodnotu, ale spis mne zajimalo, jestli je ten system robustni a funguje i na vetsim vzorku dat, protoze u tech cca 100 obchodu rocne ktere mam tam klidne mohlo nastat ze se par ztratovych obchodu neuskutecnilo, protoze jsem byl zrovna v jinych obchodech a bylo by to dost zkreslene. Kdyz vezmu, ze ty mas cca 20 obchodu rocne tak bych to timto zpusobem urcite udelal.

Renoo:

Jedes neco z tech swing systemu live ?



Link to comment
Sdílet pomocí služby

lukas.s:
Ahoj,
omlouvám se za pozdní odpověď. Nějak nestíhám.
Z těchto otestovaných systémů nakonec teď žádný neobchoduju. Začal jsem obchodovat na ostro akcie dle něčeho jiného-fundament, diskrečně, techn. analýza - ale do testu se to dát kloudně nedá.

Pošlu ještě jeden test, příjde mi to zajímavý. Je to spíš porovnání různých výstupů opět na jeden vstup.
Renda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jedná se opět o podobný vstupní patern. obchody pouze Long: - - - Close nad MA 200 Close pod MA 5 Close pod MA 50 RSI (7) - cena pod RSI = 20 (RSI s periodou 7) od vstupu-následuje 10 dnů pauza na akcii pro další vstupy Low > Low-1 (Svíce pro vstup musí mít vyšší Low než včerejší Low) - - - Kupodivu nejlíp vychází ziskově v % na 1 obchod jednoduchý výstup = VÝSTUP ZA 20 DNŮ Tam se dostáváme na zisk 2% / obchod. Toť vše. Ale pro mě kloudně obchodovatelné to není. Spíš se mi líbily jiné výstupy, které trvají kratší dobu. Výstup bych si vybral třeba dle RSI - obchody trvají v průměru do 5 dnů, a poměr ziskových obchodů proti ztrátovým je cca 70/30. Což je pro mě příjemnější. Ještě mám v záloze další podobný vstup - vychází ještě o kousek líp, ale nemám ho otestovaný na tolika výstupech. V případě zájmu to dopočítám, aby bylo srovnání se vstupem č. 4. Ale trvá to fakt dýl. Renda

16789

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lukas.s Tady jsem udělat test na SP500 ve Wealth-Lab, od roku 2000 (ten rok 2000 je trochu mimo, protože tam to trochu špatně počítá SMA200, pokud ještě nebylo 200 dní), je to 25 procent equity na 1 obchod, ta equity je celkem hezká. Jsou tam započítané i komise 8 USD na jeden obchod. Ty moje výsledky 2 procenta na obchod byly taky trochu mimo, a to kvůli tomu, že když jsem uvažoval všechny obchody, byly dny, kdy těch signálů bylo i 120 z 500 akcií, byl to dobrý den s průměrem 7 proc na obchod, tím byly ty výsledky oproti tomu, kdybys to měl jako v reálu rozdělený kapitál na 30, 20, nebo 10 proc kapitálu na jeden obchod. Takže lukas.s měl pravdu

16807

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
×
×
  • Vytvořit...