Jump to content
Co nového? Mé kurzy
 • Naučte se vydělávat na své sny!

  Vítejte na serveru Finančník.cz – na serveru, kde se můžete naučit businessu, kterým se dnes po světě živí bezpočet lidí a kterému se můžete naučit i vy. Businessu, který vám může pomoci vydělat si na své sny a se kterým může začít naprosto každý. Businessu, k němuž patří finanční a časová svoboda a příjem, který si člověk skutečně zaslouží. Businessu, který nepotřebuje žádné zaměstnance, a přesto umí vydělávat více, než jste si kdy dovedli představit.

  Zkrátka vítejte ve světě traderů. Právě tak se totiž nazývají jedinci, kteří se rozhodli vzít osud plně do svých rukou a objevovat prakticky nekonečný zdroj příjmů v oblasti akciových, forexových a komoditních trhů.

  Možná vás bude zajímat, že pro obchodování na finančních trzích nemusíte mít žádné zvláštní vzdělání a dovednosti. Nepotřebujete dokonce ani žádné statisícové nebo milionové částky, a přesto můžete na finančních trzích obchodovat a stát se traderem. Jediné, co budete potřebovat, je vůle pracovat na sobě, touha a chuť uspět a samozřejmě řádná dávka trpělivosti a schopnosti studovat a sebevzdělávat se. Jak ale říká slogan těchto stránek „Poctivým sebevzděláváním k zaslouženému bohatství“ – pokud vydržíte, čeká vás docela možná odměna, o které jste vždy snili. Jaká odměna? Na Finančníkovi naleznete mnoho kolegů, kteří vydělávají stovky a tisíce dolarů měsíčně, a to často plně automatizovaně. Tedy bez výrazných časových nároků, kdy svůj čas investují mnohem lépe, než trávením rutinní prací či před obrazovkami monitorů. A o tom by trading měl být. Pomoct nám získat nejen finanční, ale i časovou svobodu.

  Tolik tedy stručně o tom, co vás může na tomto serveru potkat. Pokud jste až doposud vydrželi číst, dovolte nám nyní představit server trochu blíže.

  Projekt, který vás může zdarma naučit vše, co potřebujete

  Pokud jste se již na Finančník.cz trochu porozhlédli, tak jste jistě zjistili, že je zde zdarma opravdu hodně informací. A možná se vám nyní zdá trochu podezřelé, jak je možné, že se někdo rozhodl vzít své mnohaleté, tvrdě nabyté know-how v oblasti obchodování na finančních trzích a dát ho zcela zdarma na web. Pokud jste nikdy nic podobného nepoznali, pak vězte, že Finančník.cz je skutečně svého druhu jedinečný server široko daleko. Za informace, které zde zdarma naleznete, bez nutnosti zaplatit jedinou korunu nebo potřeby někde se někomu k něčemu zavazovat, se ve světě běžně platí deseti nebo i statisícové částky. Proč to tedy děláme? Proč tedy dáváme takové know-how zdarma? Předně, protože si to můžeme dovolit.

  Můžeme si dovolit ukázat druhým cestu, jak nalézt vlastní finanční svobodu a nezávislost. Můžeme si to dovolit, protože jsme sami tradeři. Můžeme si to dovolit, protože nás to nic nestojí, a naopak tím sami získáváme. V obchodování je dobré využívat nejrůznější synergie a mnoho činností jde výrazně lépe od ruky, pokud se dělají ve více lidech. A nespočetněkrát se nám potvrdilo, že když ostatním pomůžeme do začátků, můžeme se později dočkat pomoci v okamžiku, kdy ji sami potřebujeme.  A buďme zcela upřímní a féroví – samozřejmě, že naleznete na tomto webu i informace, které je možné získat jen za peníze. Takže zase až tak zadarmo to neděláme. Nicméně veškeré placené produkty na tomto serveru nepotřebujete k tomu, abyste mohli začít na finančních trzích sami obchodovat. Produkty jsou placené zejména proto, že jsou komplexně a pečlivě zpracovány, což vyžaduje při přípravě a zejména následné podpoře absolventů již opravdu hodně našeho času. Tedy dokáží ušetřit čas ostatním, ale my jej musíme vynaložit. A čas je jeden ze základních parametrů, kterého si velmi vážíme, necháme si za tuto extra službu zaplatit. Ještě jednou ale zdůrazňujeme – veškeré informace, které zde najdete zdarma, vám dostatečně stačí k tomu, abyste se dozvěděli vše potřebné. Jasným příkladem může být on-line manuál komoditního obchodování, který se jiní snaží prodávat za tisícové částky, zatímco zde ho naleznete zcela zdarma. Nemusíte se ani nikam registrovat a udávat své jméno a e-mail, abyste mohli tento manuál využít!

  Informace zde dostáváte zdarma i proto, že nás samotné to posouvá vpřed, a protože se sami stáváme ještě lepšími tradery. Jedno přísloví říká – kdo dává, sám dostává. Věřte nám, že my dostáváme. Náš osobní další růst v oblasti tradingu je úměrný růstu tohoto serveru. Navíc je pro nás ohromnou motivací a radostí vidět ostatní, jak pomalu získané informace využívají, a vydávají se tak na vlastní cestu snů. Nic není větší zadostiučinění než vidět čtenáře, který začíná vydělávat v trzích své první opravdové dolary! Řada traderů, kteří zde kdysi začínali, patří dnes mezi profesionály a co nás těší nejvíce – své zkušenosti zde často předávají dál. Jak v diskuzním fóru, tak na komunitních akcích typu Trading forum, kde se dnes schází několik set traderů, přednášejícími jsou mj. úspěšní tradeři z Finančníka a společně se všichni posouvají vpřed.

  Petr Podhajský na Trading Forum 2019

  Na Finančníkovi máte možnost získat nejen know-how od zkušenějších, ale také vytvářet potřebné vazby na kolegy tradery - například na naší konferenci Trading Forum.

  Proč my? Aneb v čem se Finančník liší od ostatních?

  Když jsme v roce 2003 s Finančník.cz začínali, představoval náš server na tuzemském internetu malou revoluci. Dovolíme si tvrdit, že nikde jinde nebylo možné najít tolik praktických informací týkajících se tradingu. Od té doby pochopitelně vyrostlo mnoho dalších, větších či menších webů poskytujících traderům inspiraci a vzdělávání. V čem se Finančník liší a proč začít se vzděláváním právě zde?

  Především od roku 2003, kdy průběžně Finančník.cz vytváříme, jsme se toho již hodně naučili. A to nejen ve vlastním tradingu, který se také pochopitelně výrazně posunul. Ale hlavně v tom, jak informace předávat, aby začátečníci měli co nejvyšší šanci na úspěch. Trading není složitý, ale je zcela odlišný od všeho ostatního, co jste dosud poznali. Na finančních trzích nemůže uspět každý. Peníze se zde, zjednodušeně řečeno, přelívají od těch neúspěšných k úspěšným. Přitom úspěšných je výrazně méně než těch, co neuspějí. Trader se tak musí naučit jít proti davu. Vyžaduje to prakticky „částečné přeprogramování“ našeho myšlení. To může znít divoce, ale nemusíte se ničeho obávat. V principu jde především o to, naučit postupně náš mozek reagovat na risk tak, aby mohly přicházet peníze, ale současně jsme o ně nepřicházeli díky emocím typu chamtivost a strach. A celý tento proces vyžaduje svůj čas a přiměřené dávkování jak risku, tak nových informací ke zpracování. 

  Na Finančníkovi dále nenajdete výuku jediného „zázračného“ obchodního systému, se kterým byste se dopracovali k bohatství. Jednoduše proto, že nic takového na světě neexistuje (protože kdyby existovalo, tak nebude nikdo používat nic jiného). Naší cestou je profesionální trading, který je vesměs založen na obchodování více metod najednou. Tak, abychom dokázali rozložit riziko do „více košíků“ a výrazně si zvýšili šanci na úspěch. Neděste se ale. Jsme si plně vědomi, že začínající trader musí začínat postupně, a i proto zde máme k dispozici Workshop profitabilního obchodování, který vám popíše jednotlivé fáze vývoje tradera a úkoly, na kterých byste měli ve své „vývojové fázi“ pracovat.

  V neposlední řadě se od většiny vzdělávacích severů lišíme naším zaměřením na systematické strategie. Cílem našeho obchodování je nejen finanční, ale i časová svoboda. Dnes tak používáme strategie, které lze obchodovat jak ručně, tak ale později i plně automatizovat. Naším cílem je přenechat rutinní práce počítačům a získávat časovou svobodu, jak jen je to možné. Tím, že jsou vyučované strategie systematické, je výuka transparentní. Každý student může hned vidět, jaké mají strategie výsledky, s jakým obchodují riskem a co od nich očekávat. Toto by měl být první krok každého začínajícího obchodníka, který se rozhodne cokoliv na finančních trzích učit. Až příliš mnoho webů předává informace, které v dnešních trzích nefungují, ale začátečník nemá šanci si tento důležitý fakt jakkoliv ověřit.

  O nás – jak šel čas

  Kde se vůbec Finančník.cz vzal? Původní myšlenka serveru Finančník.cz vznikla již v roce 2003 spoluprací dvou traderů – Petra Podhajského a Tomáše Nesnídala. Ti se v té době věnovali obchodování přibližně 5 let a poté, co prodali své zajeté společnosti a zbavili se práce na 15 hodin denně/7 dnů v týdnu, se šli věnovat jen tradingu.

  Finančník.cz fungoval zprvu coby neveřejná skupina traderů, do které přistupovali především známí Petra a Tomáše. Jelikož se skupina rozrůstala velmi rychle, byl v roce 2004 představen Finančník.cz tak, jak ho vidíte dnes (ale v jiné grafice).

  Petr s Tomášem na opční burze v Chicagu

  Petr s Tomášem na chicagské opční burze v době začátku Finančník.cz

  A hned po prvním roce fungování bylo patrné, že byť je trading v Čechách a na Slovensku velmi novou záležitostí, oslovila myšlenka Finančníka opravdu hodně traderů. Návštěvnost se brzy dostala do úrovní desítek tisíc čtenářů měsíčně. To již vyžadovalo nezbytnou profesionalizaci, protože jen samotná organizace provozu serveru vyžadovala nemálo práce. Koncem roku 2005 tak byla založena servisní společnost Centrum finančního vzdělávání, s.r.o., která Finančník.cz zastřešuje dodnes.  V rámci společnosti vznikl postupně sehraný tým, díky němuž vzniklo široké spektrum aktivit posouvajících na Finančníkovi všechny kupředu. Postupně jsme vydali v českém licencovaném překladu knihy legendárního tradera Larryho Williamse a řadu knih zaměřenou na psychologii obchodování (především od Dr. Eldera a Dr. Brett N. Steenbargera). V tištěné podobě vyšlo i několik knih Petra a Tomáše, které se pro ohromný úspěch několikrát dotiskovaly. V průběhu doby se nám podařilo pozvat do Prahy světoznámé tradery, až se tyto aktivity postupně přeměnily v jedinečné konference. Pořádali jsme například mezinárodní QuantExpo a zúčastnit se můžete úspěšného Trading Fora, které se koná jednou za dva roky. Finančník.cz tak není jen virtuálním webem, ale každý má na Finančníkovi možnost osobně poznat další kolegy tradery, inspirovat se úspěchy ostatních a třeba navázat spolupráci potřebnou pro další rozvoj.

  Dnes Finančník.cz funguje pod zastřešením fulltime tradera Petra Podhajského, postupně se však budete dostávat do kontaktu s dalšími členy týmu. Petr původně studoval na vysoké škole bankovnictví, ale potenciální korporátní kariéru vyměnil za trading, kterému se věnuje přes dvě dekády. Veškeré průběžně publikované informace jsou tak především ověřeny dlouhodobou praxí. 

  Pochopitelně, že po stránce zaměření reflektuje Finančník.cz ve velké míře praxi a vývoj, které se věnuje Petr. Dnes především se svým týmem. Petrův hlavní svatý grál v tradingu je diverzifikace – obchodování více metod, které nejsou korelované (nepůsobí na ně stejné vlivy), a tím nabízejí výrazně vyšší šance na úspěch a stabilitu. Drtivá většina přístupů, které dnes Petr obchoduje a vyučuje, je založena na objektivních mechanických pravidlech, které lze podrobovat pečlivým backtestům a stres testům. Obchodované systémy využívají různé finanční trhy – především akcie a komodity. Jejich společným jmenovatelem je automatizovatelnost. Tomu nebylo vždy tak. Také Petr si prošel dlouhou cestou osobního vývoje, na které objevoval nejrůznější plusy a zápory studovaných technik. Dlouhou dobu se věnoval i ručnímu intradennímu obchodování orderflow, od kterého se odklonil po narození své dcery a důraz začal klást právě na způsoby obchodování, které lze plně automatizovat, a tak z trhů získávat nejen finanční, ale i časovou svobodu. Velkou část roku tráví Petr se svou rodinou u moří či oceánu. Často jej můžete zastihnout na španělském ostrově Lanzarote, kde je otevřen setkání s každým traderem.

  Přestože je dnes Finančník.cz domovem ohromné komunity čítající tisíce traderů, jsme stále především lidé spojeni společným zájmem – dále pracovat na naší finanční a časové svobodě. Rádi ve svém středu vnímáme kohokoliv nového, kdo se také chce posouvat kupředu. Pokud vás svět tradingu láká, věříme, že zde budete na tom správném místě.

  Finančník oslavil 15 let

  V roce 2019 oslavil Finančník 15 let fungování v podobě, jako jej znáte dnes. Věříme, že web bude vašim stabilním partnerem i do dalšího desetiletí. Na fotografii Katka, která se o vás bude starat v případě absolvování kurzů a Petr.

 • Co o Finančníkovi říkají jeho čtenáři?

   

×
×
 • Vytvořit...