Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze

 1. Uzavřené diskuze pro absolventy kurzů Finančníka

  1. 209
   209 příspěvků
  2. TechLab

   Pracovní skupina poskytovaná tradery pro tradery. Naleznete v ní odpovědi na své technické otázky týkající se programů Amibroker, Python, InteractiveBrokers TWS a TradeStation Global.

   5,9k
   5,9k příspěvků
  3. 3,3k
   3,3k příspěvků
  4. TSG podpora - Interactive Brokers a TradeStation

   Uzavřená skupina podpory klientů brokera TradeStation Global, kteří si otevřeli účet s podporou serveru Finančník.cz.

   187
   187 příspěvků
  5. 4,2k
   4,2k příspěvků
  6. Základy práce s programem Amibroker

   Uzavřená diskuze pro účastníky online kurzu Základy práce s programem Amibroker.

   183
   183 příspěvků
  7. FIMS A–Z: Profesionální daytrading orderflow

   Diskuze o intradenním obchodování v rámci informací prezentovaných v kurzu FIMS A–Z: Profesionální daytrading orderflow.

   29,3k
   29,3k příspěvků
 2. Archiv původních anonymních diskuzích

  1. 201,1k
   201,1k příspěvků
 • Statistiky uživatelů

  31 063
  Celkem uživatelů
  467
  Nejvíce online
  libor.kolecek
  Nejnovější uživatel
  libor.kolecek
  Registrace
 • Všechny poslední příspěvky

  • Zdravím, mě se to na paper účtu stává celkem běžně. Ale tam se to děje z jiného důvodu než popisujete. Vždy pomůže restart TWS a pak nahození Autotraderu. Nicméně u exe AT by se to stávat nemělo. Jinak prázdné příkazy v tabulce, mohou být tím, že cena nepřehoupla hodnotu 2 a AT tudíž nezadal žádné příkazy. Což když bylo málo obchodů se stávalo ... T.
  • Jo takhle ... no já bych to po velikém boji asi nějak zvládnul, ale jelikož tímhle směrem nejdu, tak nemám prostor se tomu věnovat. Tak třeba pomůže někdo jiný. T.
  • Tak již ceny v TWS vidím. Zřejmě jsem tedy v době obchodování neměl v TWS ceny, nevím, proč. Teď ,když jsem opakovaně TWS zavřel a otevřel, tak tam již ceny jsou. Uvidím, co zítra. Pavel
  • Pátral jsem a v logu jsem objevil, že ticker PBF vracel NONE cenu - viz screen. Když se dívám do TWS, tak tam opravdu není u PBF cena, ale v grafu se zdá vše OK. Pátral jsem a zatím na nic nepřišel. Je toto důvod toho, že nebyly příkazy v tabulkách? Pavel
  • Zdravím, obchoduji pomocí python skriptu automatizovaně na VPS. Před chvílí jsem si otevřel VPS abych viděl průběh obchodování a v tabulkách pro příkazy nejsou žádné příkazy. I když jsem skript uzavřel a otevřel FinwinAutotrader přes EXE soubor, tak také nevidím v tabulkách žádné příkazy. I když jsem autotrader opakovaně ukonči la spustil, tak jsou tabulky připravených příkazů prázdné. Log v rámci okna Finwin traderu zamrzl pár vteřin po spuštění, v logu jsou ale informace dále a nezdá se mi, že by tam na první pohled byla nějaká chybová hláška. Stalo se vám to někomu také? Pavel
  • Tohle přesně si chci otestovat a případně implementovat. Každopádně to bude sloužit jako trénink schopností programování, i když to nakonec někdo nezapne. Ale přepokládám, že Petr SL nepoužívá, když v autotraderu není...
  • Zdravím, signály sice filtruji a s vysokým fees mažu, ale např. pro shorty bych byl klidnější se zadaným SL v trhu ve výši cca 40%. Tak jsem uvažoval jak upravit ftrader, aby se to zadávalo součastně s orders, ale ta úprava pythonu ja na mě moc. P.
  • Já jsem ke konci srpna začal .exe autotrader spouštět ručně. Ne všechny dny jsem se k tomu skutečně dostal, takže první obchody přišly až v září. Nejdřív jsem úplně opatrně alokoval jen 600 USD na jednu pozici, rovnou na živém účtu. Později jsem pro long zvýšil alokaci na 2000 USD na pozici, shorty ponechávám na 600 USD, protože nemám zatím vyřešen automatický stop loss. Ten případně k exekuovanému short obchodu dodávám ručně (na úrovni 40% nad vstupem). Vstupní logiku jsem zatím ponechal úplně beze změn. Ani v září nebyl autotrader spuštěn úplně každý den, popř. někdy ne až do 19:00. Výsledky připojuji níže, jsou pro každý obchod vyjádřeny v procentech ze skutečně použitého kapitálu na pozici. Teď vidím, že jsem tam neuvedl součet... tak ten dělá cca -2.8%. Pokud by tedy každé pozici byl přiřazen kapitál 2000 USD, byl bych zatím ve ztrátě -56 USD. Moje další cíle jsou: 1. Zprovoznit toto řešení na virtuálním serveru 2. Naučit se spouštět skript autotraderu v pythonu 3. Autotrader si upravit tak, aby sám zadával po exekuci short obchodu stop loss. Doufám, že toto bychom mohli dát dohromady společně s dalšími účastníky kurzu v příslušném vlákně.  
  • Petře díky, Data u všech grafů pokračují dodnes. Sloupec Date/time znamená den kdy přišel vstupní/výstupní  signál. Ale jen zpětně několik dní. Napr. zmiňovaný ticker BK měl výstupní signál 9/16/2022  stejně jako 21 dalších tickerů, kde byly vsutpní/výstupní signály, ale ne druhý den, ale zpětně když jsem dal Explore třeba po týdnu.  Stejných 21 signálů bych měl dostat i při Explore v pondělí 9/19/2022 - jsou to End of day data z 9/16/2022. Ale v pondělí jsem dostal jen 1 signál - VLGA.  Budu tedy pátrat dál. Za každý nápad budu vděčný.  Explore -provedeno dne 9/19/2022:   Explore - provedeno dne 9/23/2022:  
  • Zdravím, nevím na co se přesně ptáte, ale v intradenní mean revesion strategii co tady řešíme SL nejsou. Vstoupí se za limitní cenu a vystoupí se na close téhož dne příkazem MOC. Zkoušel jsem to i testovat se SL, ale výsledky nebyly rozhodně lepší. T.
  • Zdravím, řešil už někdo zadávání SL? Potřeboval bych nasměrovat. Díky Pavel
  • To by bylo super kdybych tam nejakej Charts mel .. Pote co sem zapnul "i"-ckem tlacitka je nejblize asi "Layouts". Ale nic z nich se tak nejak nedari aplikovat a nebo to neprinasi kyzenou zmenu. Prosel sem nekolikrat obzvlaste View menu, ale bez uspechu. Asi se to nekde nejak ulozilo. Update cen a watchlistu s tim nic nenadelal. Upgrade Amibrokeru na 6.40.4 nic nezmenil, takze je to nejake nastaveni co zustale kdesi ulozene. New Default Chart sice otevre nove okno, ale opet bez grafu. Zmeny timeframe apod, take nic neresi. View / Price Chart Style .. taky nic nezmeni.   EDIT: Nalezeno !! bordel vznikl na Sheet1 , kde ostatni Sheety okna byly nejak rozlozene. Window -> zapnout Charts .. a ejhle, vlevo u Symbols se opravdu prida tlacitko .. a pak uz sou tam prednastavene grafy a nebo ty z jednotlivych Custom kodu. Dik Swarm23 za hint, vrtalo mi to tak dlouho v palici az sem to objevil. Tak kdyby s tim nekdo zapasil ze si zavrel posledni chart na Sheetu (uz to divne rozlozeni Okno-sheety-panes-charts asi chapu).  
  • No neřekl bych úplně snížil. Spíš je to kombinace. Já jsem zkoušel několik možností a ta co mám je výsledek mnoha testů. Nepoužil jsem ale funkci Optimize, abych viděl jak se výsledky mění, pronikl do hloubky atd ... zkrátka jak to celé funguje. Ale jak píše Petr, zase trochu bojuji s průměrnou velikosti obchodů, kde jsem tak nějak na hraně. Možná do budoucna strategii upravím. Nicméně teď je mým cílem vidět, jak se to chová když bude vyšší frekvence obchodů .. T.
  • Dávám zde řešení 3.domácího úkolu, ačkoliv si nejsem jistý zda to mám správně. Jestli mám nastavenou správně optimalizaci u stop lossu. Výsledky na out of sample datech jsou lepší než na in sample, takže dobrý.
  • Našim cílem by mělo být najít rovnováhu mezi frekvencí obchodů (čím vyšší tím lépe) a průměrnou velikostí obchodů (ta musí splňovat zmiňované minimální nároky).
  • OK, díky, takže jste vlastně ty hodnoty proměnných finwinPctExt a nasobekATR snížil. Já šel opačným směrem a naopak ty hodnoty zvýšil. Bude méně obchodů, ale čekám snad aspoň větší efektivitu co se zisků týče. Zkusím ty hodnoty testovat dál i opačným směrem. Díky ať se daří.St.
  • Určitě ... to není nic objevného 🙂 Jednoduše čekám na jiný procentuální denní pohyb, po kterém vyhledávám signály a vstupuji na jiné úrovni násobku ATR.
  • Dobrý den, čím jste zvýšil frekvenci obchodů, jestli se smím zeptat?St.
  • Já zatím takhle .... nějak se točím kolem 0 🙂 Mám to už nastavené tak, že mám daleko vyšší frekvenci obchodů než obchodníci výše. Což byl můj cíl, jelikož mám další swingové mean reversion strategie, které naopak obchodují míň, tak aby se to vyrovnalo. Výsledky určitě nemám úplně přesné. Jelikož jedu na paper účtu a ten má jistá omezení.
×
×
 • Vytvořit...