Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze

 1. Uzavřené diskuze pro absolventy kurzů Finančníka

  1. TechLab

   Pracovní skupina poskytovaná tradery pro tradery. Naleznete v ní odpovědi na své technické otázky týkající se programů Amibroker, Python, InteractiveBrokers TWS a TradeStation Global.

   1,9k
   1,9k příspěvků
  2. 3,2k
   3,2k příspěvků
  3. TSG podpora - Interactive Brokers a TradeStation

   Uzavřená skupina podpory klientů brokera TradeStation Global, kteří si otevřeli účet s podporou serveru Finančník.cz.

   127
   127 příspěvků
  4. 4,2k
   4,2k příspěvků
  5. Základy práce s programem Amibroker

   Uzavřená diskuze pro účastníky online kurzu Základy práce s programem Amibroker.

   122
   122 příspěvků
   • Mio
  6. FIMS A–Z: Profesionální daytrading orderflow

   Diskuze o intradenním obchodování v rámci informací prezentovaných v kurzu FIMS A–Z: Profesionální daytrading orderflow.

   29,2k
   29,2k příspěvků
 2. Archiv původních anonymních diskuzích

  1. 201,1k
   201,1k příspěvků
 • Statistiky uživatelů

  30 765
  Celkem uživatelů
  467
  Nejvíce online
  Alldar
  Nejnovější uživatel
  Alldar
  Registrace
 • Všechny poslední příspěvky

  • Zdravim, mate pravdu, ospravedlnujem sa, omylom som dal S&P100. A co ten MOB? Mate nejaky napad v com by to mohlo byt? RM
  • Zdravím a prosím Petře o radu s mým dalším pokusem o exitstrategy na bázi ATR. Python kód akceptuje, ale dává chybu během testování výstupní podmínky. Ivo   def ATR_Exit(ticker, atr_period=5, nasobek=0.5):     """ vystup pokud bude zasazen Exit - (stop-loss na urovni záporného pohybu nasobek*ATR(5) od vstupni ceny)         stopLoss = VstupniCena - nasobek*ATR(5)     """     result = False          try:         # nacteni dat z IB         df = getEOD_IB(ticker)          # nacteme vstupni cenu a Close předchozí úsečky         eprice = get_entryprice(ticker)          vclose = df['close'].iloc[-1]         # volame funkci ATR z indicators.py         ATRSell = ATR(df, atr_period)         Exit = eprice - nasobek*ATRSell         # otestujeme stanoveny ATR level         if vclose < Exit:             result = True         details = ('Test vystupu %s (%s) - close:%s(%s), Exit:%s' %(ticker, result, vclose, df['source'].iloc[-1], Exit))     except:         details = ('%s - chyba behem testovani vystupni podminky' % ticker)     return result, details  
  • Limitem v tuto chvíli myslím jakýsi nedostatek backtestu. Přesněji nedostatek ("limit") v Backtersteru.  Když se teoreticky dnes vyplní příkaz na DNLI, tak backtester spočítá PASL z limitní ceny ze dne 20.11? Nebo jak to backtest počítá.? Děkuji.
  • Dobrý den, pravděpodobně máte špatně nastavený watchlist ve filtru. SMO pracuje s indexem Nasdaq100 a v přiloženém výsledku skenu máte tituly, které v uvedeném indexu nejsou. B.
  • Dobrý den, nevím zda úplně správně chápu otázku, "limity" znamenají přesně stanovené ceny, za které chceme do obchodu vstoupit nebo obchod ukončit. Občas se vstupní signál u daného symbolu může opakovat i několik dnů, pokud jsou splněné všechny podmínky stanovené v řádku "buy1" našeho kódu. Nicméně každý den dojde k výpočtu nové ceny, za kterou chceme do obchodu vstoupit a stejně tak hodnoty stoplosů, jak tomu je i v přiloženém screenu. K výpočtu hodnoty používáme mimo jiné aktuální close a ATR, které se každý den mění. B.
  • Středa 25.11. Včerejší vstupy MPL zapíšeme do deníku. Kontrola výstupů Nebyla splněná výstupní podmínka u žádné z otevřených pozic. Mopull limit - MPL Dnes byl vygenerován pouze jeden nový příkaz. Monday buyer - MOB Nové pozice otvíráme pouze v pondělí. Fast short - FAS Bez signálu.
  • Zdravim, teraz pozeram ze SmoPro mi vyhadzuje ulpne ine hodnoty
  • Zdravim, dnes rano 25.11.2020 som generoval scanner pre MOB len pre porovnanie a ukazuje mi ine position score ak u vas. Moze to byt yahoo datami alebo je v tom nieco ine ? Dakujem RM
  • Dobrý den, Chci se zeptat. Dnes, včera a minulý týden v pátek máme a měli jsme signály na vstup do pozice tickeru DNLI. Ve videu mluvíte o "limitech" u Mopullu - V Backtestu je PASL počítán z prvního potencionálního vstupu. Kdyžto v živém obchodování si tyto hodnoty změní m.  V backtesteru se tedy dejme tomu u třetího potencionálního vstupu změní Limit price a 10% stoploss PASL se nemění, ten je počítán stále od první potencionálního vstupu? Chápu to tak správně?  Děkuji za vyjasnění. Aleš.
  • Dobrý den, odpověď na uvedené otázky obsahuje tento příspěvek B.  
  • Dobry den, rada bych se zeptala na ukol z tohohle bloku. Muj kod: Ukazuje vice breakoutů. Mam neco spatne v logice? V diskuzi jsem narazila na to, ze nekdo pracuje s podminkou volume, ktera ale v DU neni... Takze indikator na Petrove screenshotu pracuje s vice podminkami? Pokud ano, s jakymi?   Diky, Petra
  • Omlouvám se Bogdane, chyba byla na mé straně. používal jsem starou verzi souboru Exitstrategies.py.   Petr
  • Úterý 24.11. U strategie MPL opět nedošlo k vyplnění žádného z příkazů, vstupy MOB zapíšeme do deníku. Každé ráno si zároveň kontroluji, zda opravdu nebyly splněné podmínky pro vstupy nebo zda nedošlo k nějaké chybě ve zpracování příkazů. Je totiž důležité otvírat všechny obchody a postupovat podle plánu. Na paper účtu se občas stane, že se OPG příkaz nevyplní, jak můžeme v uvedeném případě postupovat: jsme v době otevření online, a zadáme nový příkaz hned jakmile to zjistíme ručně s tif DAY zjistíme-li to až následující den, vstoupíme do trhu s tif DAY při následujícím open použijeme na paper účtu tif DAY místo OPG u všech příkazů, které budeme zadávat Pozn: Uvedený problém souvisí pouze s paper účtem, na live účtu se OPG příkazy plní bez problémů. Kontrola výstupů Nebyla splněná výstupní podmínka u žádné z otevřených pozic. Mopull limit - MPL Zadáme nové příkazy. Monday buyer - MOB Nové pozice otvíráme pouze v pondělí. Fast short - FAS Bez signálu.
  • Zdravím, nezadáváme, sledujeme zda nedošlo k uzavření pod hodnotou SL nebo nad PT, nebo zda trh nebyl níže než SL, případně výše než PT a poté se stáhl. Tímto způsobem získáváme lepší výsledky u této strategie, kdy je velká pravděpodobnost, že se trh po poklesu trochu vrátí zpět a naopak při růstu pokračuje ještě výše. Porovnání výsledků výstupu na pevných hodnotách SL a PT s uvedeným přístupem je opět podloženo backtesty v hlavním bloku výuky. B.
  • Zdravím a ďakujem. Ešte jedna otázka. U MOB nezadávane do platformy SL a PT? Dík R.M.
  • Novou verzi autotraderu používám cca.týden. Jediné co mě napadá, dál sledovat chování SL, dělat si záznamy a pokud se to nezlepší ozvat se a dál hledat kde je problém. JK
  • Ok, chápu. Ale tento problém byl (snad?) opraven v Autotraderu již dříve změnou SQL příkazu, kde se vše řadilo podle timestamp a tudíž se měl vybrat právě poslední záznam z DB namísto špatně prvního. Ovšem teď popisujete něco, co je opravdová záhada. Hlavně proto, že to nikdo jiný nehlásí a nejenom mě to funguje zcela bez problému.  P.
  • Dobrý den, na paper účtu se občas OPG příkazy nevyplní, pokud by k tomu docházelo častěji, můžete příkazy místo OPG odesílat jako DAY. Na ostrém účtu pak se příkazy plní bez problémů. B. 
  • Hezký večer, moc dobře jsem to nevysvětlil, použiji příklad který jsem uváděl v srpnu, LMT příkaz může být vygenerován několik dnů po sobě. Ticker CEVA byl jako vstupní signál MPL vygenerován v období od 14.8 - 21.8 5x. Při výstupu mu bylo přiděleno OCA ze dne 14.8., ale správně mu mělo být přiděleno OCA ze dne 21.8. V tom bude asi problém, proč se to děje nevím. V pátek byl výstup SAH, tam proběhlo vše vpořádku, pradvěpodobně protože v tradebook.db3 je pouze jeden záznam, takže nebyla možnost sáhnout do historie pro špatné OCA. Ale to neřeší problém který mám teď, protože OCA bylo přiděleno správně v našem příkladu SL (xx1914) svázán s LMT příkazem (xx1913), takže správně. JK
  • Zdravím, dnes mi neprešiel jeden obchod z MOB, konkrétne CHD, neviete mi napísať, čo sa mohlo stať? Ďakujem R:M
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.