Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Články a tutoriály:
Seriály Komoditní Manuál Psychologie obchodování
 • Články a tutoriály

  Simple mean reversion – statistiky, různé akcie a portfolio kouzla

  K nově publikovaným hotovým kódům strategie Simple mean reversion jsem dostal řadu dotazů na výkonnost a chování na dalších trzích. V článku přináším mnoho testů, které mohou poskytnout inspiraci i při obchodování jiných vašich systémů.

  Swingový simple mean reversion (SMR) systém – „hotové kódy“

  Swingové mean reversion strategie představují páteř portfolia, které obchoduji ve svém alternativním systematickém fondu. Nově připravené „Hotové kódy“ vám umožní testovat a obchodovat mean reversion strategie stejně, jako to dělám já.

  Norgate data – slevový kupón

  Mohlo by se zdát, že pro systematické obchodování akcií, kterému se věnuji nejvíce, stačí stahovat data například ze stránek typu Yahoo nebo Google, kde jsou zdarma k dispozici. Bohužel kvalita dat je zde úměrná jejich nulové ceně. Některé dny data chybí, data se svévolně mění v minulosti, nelze se spolehnout na správné ošetření všech dividend atd. Osobně proto pro obchodování používám data od společnosti Norgate, na které je přes Finančníka možné získat slevu při prvním nákupu.

  Co mi nyní funguje v obchodování? II

  V minulém článku jsem popsal, co mi poslední měsíce funguje v rámci portfolia nejvíce – konkrétně short mean reversion strategie. Jak jsou na tom ale long mean reversion obchody?

  Co mi nyní funguje v obchodování?

  Poslední rok je v trzích výzvou. Na svět působí mnoho nových fundamentů a spousta principů v trzích funguje jinak než dříve.  Některé dříve perfektně fungující strategie tak aktuálně stagnují, jiným se daří nadmíru dobře. Pojďme se podívat na to, které to jsou.

  Interactive Brokers CE – převody peněz, konverze a měna účtu

  Souhrnné informace k tomu, jak převádět peníze do a z Interactive Brokers a jak řešit převody měn na účtu. S ohledem na existenci sběrného účtu u Raiffeisen banky to jde vše dnes velmi snadno a bez poplatků.

  TechLab – od nuly k automatickým portfoliím

  Na Finačníkovi vnímáme jako nejsmysluplnější cestu vydělávání peněz na burze skrze maximální využití automatizace. Mezi hlavní benefity patří výraznější psychologická pohoda při obchodování (v porovnání s diskrečním tradigem) a časová nenáročnost. Samotné obchodování zabírá maximálně pár minut denně, kdy kontrolujeme chod všech skriptů. V tomto článku naleznete námi navrhovaný postup, jak celý proces zvládnout i bez znalosti programování.

  Vyplnění formuláře 8-3-6 u Interactive Brokers Irsko

  V rámci Interactive Brokers lze mít dnes účty ve třech evropských zemích, které mají svá legislativní specifika. Například v rámci irské pobočky je nutné potvrdit rezidenci v České republice prostřednictvím formuláře 8-3-6 zabraňující stržení 20% daně z úroků. Pojďme si ukázat, jak to vyřešit.

  Vyplatí se krátkodobě obchodovat prostřednictvím nákupu opcí?

  Pohyby posledních měsíců mohou obchodníkům přinášet zajímavé profity. Ať již z poklesu trhů, nebo jejich rychlých krátkodobých růstových korekcí. Vyplatí se pro podobné pohyby použít nákup opcí, které neváží příliš kapitálu a umožňují obchodovat s pákou? Pojďme se na to podívat ze systematického pohledu.

  I v roce 2023 v tom budeme spolu

  Dovolte nám, abychom vám za Finančníka popřáli do nového roku 2023 hodně zdraví, rodinné pohody a úspěchů v obchodování. A nepřehlédněte, že 13.1.2023 startujeme dalším minikurzem...

  Inspirujte se a položte dotazy traderovi illkovi

  Mnoho obchodníků postupně implementuje principy systematického obchodování tak, jak je na Finančníkovi vyučujeme.  A je radost sledovat, že řada z vás sklízí v tomto směru ovoce. Dnes publikuji zkušenosti pana Josefa, který na Finančníkovi vystupuje pod nickem illk. Nyní s možností pokládat dotazy, které zpracuji do plánovaného rozhovoru.

  Swingové mean reversion strategie v roce 2022

  Podstatná část mého systematického portfolia obchoduje krátkodobé swingové mean reversion strategie na akciových trzích. Svou výkonnost průběžně porovnávám s benchmarky, abych získával odpověď na to, jestli mé strategie fungují i v době, kdy si procházejí drawdowny.

  Vše chce v trzích svůj čas

  Po více než dvaceti letech každodenního obchodování jsem se mimo jiné naučil, že nejjistěji se vydělává s co nejjednoduššími taktikami. Současně je ale třeba si občas na profity počkat.

  Připravuji se na další větší short v amerických indexech

  Mé hlavní systematické portfolio krátkodobých strategií funguje v trzích de facto autonomně, což mi dává možnost zaměřovat svou pozornost na dlouhodobější diskreční obchody. V nich aktuálně vnímám ohromné příležitosti, v tuto chvíli stále do shortu.

  Aktuální trhy, můj výhled a rámcový plán 10/2022

  Světové trhy jsou stále nejistější, inflace na maximech, konec války na Ukrajině v nedohlednu. O to důležitější je aktivněji přemýšlet, jak naložit s úsporami a kam směřovat hlavní pozornost v tradingu. Zde je můj aktuální rámcový plán včetně pozic, které nyní otevírám.

  Od myšlenky k reálným obchodům


  Pravděpodobně nejupřímnější kniha týkající se obchodování vydaná na českém trhu.

  Praktický průvodce dosažení nejen finanční, ale i časové svobody obchodováním finančních trhů. Nevydávejte se cestou ztrácející většiny a inspirujte se tipy tradera s 20letou praxí. Implementujte již od samotného začátku své praxe důležité systematické procesy a správné myšlení, které výrazně zvyšuje šance na stabilně profitabilní obchodování. Získat knihu

  Nemáte trading takový, jaký byste si jej představovali?

  Trápí vás impulzivní obchody? Black-out dny? Hodiny denně před monitorem? Naučte se obchodovat systematicky s mechanickými přístupy. Svěřte rutinny počítačům. Naučte se profitovat jako profesionálové.

  Přejít na Základy profitabilního obchodování v 10 týdnech
×
×
 • Vytvořit...