Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Články a tutoriály:
Archiv článků Psychologie obchodování Jak na obchodní plán Mé obchodní strategie
 • Publikované články:

  Opce – jak je obchodovat systematicky

  Stovky procent zhodnocení ročně s mechanickými strategiemi? I taková čísla indikují výsledky mých aktuálních průzkumů obchodování pomocí relativně nových 0TDE opcí. Ostatně podívejte se na diskutované strategie a jejich výsledky sami.

  Co jsou zač rotační momentum strategie?

  Rotační momentum strategie jsou zajímavé jak pro obchodníky s většími účty, tak i pro začínající tradery a obchodníky s malými účty, kterým umožňují vydělávat bez nutnosti stavět komplexní a potenciálně přeoptimalizované obchodní systémy. Pojďme si ukázat, jak se vytvářejí a co od nich očekávat. Aktualizováno.

  Obchodní strategie: nákup krátkodobých poklesů v akciích

  Jedno ze základních pravidel úspěšného burzovního obchodování říká – nakup levně, prodej draho. Pojďme si ukázat, jak konkrétně může vypadat konkrétní obchodní systém vycházejí z tohoto principu. Včetně popisu mechanických pravidel a zpřístupnění nového on-line backtesteru, ve kterém si můžete pravidla sami otestovat.

  Spot Bitcoin ETFs jsou zde: vše, co potřebujete vědět

  Po dlouhém očekávání dala americká Komise pro cenné papíry (SEC) zelenou spuštění obchodování ETF založených na spotové ceně Bitcoinu. Od 11. ledna 2024 se začalo obchodovat 11 různých spotových bitcoinových ETF, které poskytují rozmanitou škálu příležitostí jak v oblasti investic, tak z našeho pohledu především v oblasti tradingu.

  Kryptoměny – Jak je obchodovat systematicky a vydělávat na růstu i propadu?

  Jednou z populárních cest tradingu je obchodování s kryptoměnami. Na Finančníkovi věnujeme praxi s kryptoměnami spíše menší pozornost především proto, že jde o neregulované prostředí, ve kterém zatím nemáme důvěru obchodovat vyšší kapitál tak, jak to děláme na regulovaných burzách, kde obchodujeme zejména akcie a futures. Nicméně s menším kapitálem mohou být kryptoměny bezesporu zajímavým způsobem, jak dále využít sdílené know-how systematického obchodování, kterému se Finančník věnuje.

  Krásné Vánoce a systematický nový rok 2024

  Při příležitosti blížícího se konce roku bychom rádi využili této chvíle k přání pohodových Vánočních svátků a úspěchů v novém roce.

  FTMO a další prop firmy: Jak získat větší kapitál pro trading?

  Jak získat přístup k většímu kapitálu bez risku a bez vlastních prostředků? V tomto článku se podrobně zabýváme tím, jak prop trading firmy, jako je FTMO, mohou otevřít dveře k větším obchodním účtům a jaké výzvy a příležitosti představují pro obchodníky všech úrovní. A především jak u FTMO uspět.

  Jak na Trend Following (trendové obchodování)

  V dnešním světě tradingu existuje mnoho strategií, ale jedna z nich stojí nad ostatními svou efektivitou a jednoduchostí – trendové obchodování. V tomto článku si vysvětlíme, proč jsou trendy tak zásadní pro úspěch na trhu a proč by trendové obchodování nemělo chybět ve vašem portfoliu strategií.

  Testování swingových strategií na akciích a klam přeživších

  Akcie patří mezi jedny z nejdostupnějších trhů pro stavbu a obchodování systematických strategií. Jednak z pohledu kapitálu, kdy lze akcie nakupovat prakticky od pár dolarů a mj. také z pohledu dostupnosti dat, která jsou na internetu často k dispozici zdarma. Pozor však na problematiku delistovaných akcií (aktualizováno).

  VPN a VPS pro trading (tipy pro systematické obchodování)

  V případě časově efektivního burzovního obchodování s co nejvyšším využitím počítačů musíme chtě nechtě řešit i technologické výzvy. Zde je přehled toho, jak mám své řešení postavené sám a jak řeším témata jako bezpečnost a spolehlivost.

  Lekce z živých trhů jen v týdenním newsletteru

  Aktuální komentáře k samotnému tradingu i screenshoty mých obchodů a obchodní platformy s živým účtem nyní sdílím v pravidelném týdenním newsletteru Finančníka.

  Intradenní obchodování – jak vydělat peníze v 2023/2024

  Intradennímu obchodování se na každodenní bázi věnuji přes 20 let. V tomto článku jsem pro vás připravil shrnutí, co mi v daytradingu funguje, na co si dát pozor a s čím dnes vydělat lze a s čím již ne.

  Dumb Money - Peníze těch tupců

  Pokud si také nenecháte ujít žádný film s tématikou tradingu, pak nepřehlédněte nový film Dumb Money popisující události ohledně nedávného short squeezu v akcii GME. V něm malí retailoví obchodníci skoro porazili Wall Street.

  Breakout trading a řízení rizik (komodity vs. ETF vs. CFD)

  V článku Jak na první daytrading autotrader jsme si popsali pravidla obchodního plánu intradenního breakoutu strategie pro intradenní obchodování akciových indexů. Článek obsahoval i hotový kód pro mechanické intradenní breakout strategie a jediné, co chybělo, bylo dotažení money managementu. Na to se zaměříme dnes.

  Jak koupit akcie? Návod pro začátečníky

  Na Finančníkovi se věnujeme systematickému krátkodobému obchodování, při kterém pracujeme mimo jiné s akciemi. Ty jsou z naší zkušenosti pro začínající tradery nejshovívavější. Proto mnoho burzovních obchodníků na Finančníkovi s akciemi začíná. Zde je návod, jak na to.

  Od myšlenky k reálným obchodům


  Pravděpodobně nejupřímnější kniha týkající se obchodování vydaná na českém trhu.

  Praktický průvodce dosažení nejen finanční, ale i časové svobody obchodováním finančních trhů. Nevydávejte se cestou ztrácející většiny a inspirujte se tipy tradera s 20letou praxí. Implementujte již od samotného začátku své praxe důležité systematické procesy a správné myšlení, které výrazně zvyšuje šance na stabilně profitabilní obchodování. Získat knihu

  Nemáte trading takový, jaký byste si jej představovali?

  Trápí vás impulzivní obchody? Black-out dny? Hodiny denně před monitorem? Naučte se obchodovat systematicky s mechanickými přístupy. Svěřte rutinny počítačům. Naučte se profitovat jako profesionálové.

  Workshop profitabilního obchodování od A do Z
×
×
 • Vytvořit...