Akademie Finančník

Měna:

On-line kurz Vytváříme AOS - od myšlenky k automatizovaným profitům

Nejrychlejší progres ke konzistentním ziskům mají obchodníci, kteří se učí k trhům přistupovat pomocí jednoduchých a zcela systematických strategií.

Dobrý den, jmenuji se Petr Podhajský a burzovnímu obchodování se věnuji již skoro dvě desítky let. Posledních 15 let na každodenní bázi. Za tu dobu jsem si osvojil řadu obchodních stylů a měl možnost mentorovat velké množství začínajících i pokročilých traderů. Naučilo mě to jednu zásadní věc:

Nejrychlejší progres ke konzistentním ziskům mají obchodníci, kteří se učí k trhům přistupovat pomocí jednoduchých a zcela systematických strategií.

Takových, kdy trader obchoduje 100% podle logicky vysvětlitelného a dlouhodobě otestovaného obchodního plánu. Bez prostoru pro subjektivní posuzování situace. Ten začínající tradery strhává k emotivním reakcím a vytváří špatně odbouratelné vzorce chování, se kterými pak řada traderů bojuje mnoho let.

Moje zkušenost ukazuje, že obchodníci pracující se systematickými strategiemi rychleji dokáží pochopit skutečnou realitu tradingu. Zaměřují se na dlouhodobé řízení rizika, mají možnost se lépe diverzifikovat (obchodovat více nezávislých přístupů najednou). Rychleji se tak dostanou k nejprofitabilnějšímu způsobu obchodování – práci s portfolii. A pochopitelně se postupně mohou diverzifikovat i směrem k diskrečnějším přístupům, které mohou být ziskovější než plně mechanické strategie.

V rámci kurzu vám mj. předám zkušenosti se svým portfolio přístupem APS , se kterým lze začít systematicky obchodovat – jak manuálně, tak plně automaticky (jak ho obchoduji sám).

Prostřednictvím APS si osvojíte řadu taktik konzistentního systematické obchodování – práci s portfolii, diverzifikaci, testování, ověřování robustnosti atd. Sám systém obchoduji na akciích a ETFs, kde je možné začít s minimálním kapitálem několika málo tisíc dolarů. Pro řadu obchodníků tak přístup představuje jedinečný způsob, jak se začít na burze systematicky pohybovat bez riskování většího kapitálu a postupně získávat zkušenosti například pro širší diverzifikace pomocí dalších přístupů.

APS představuje pouze jednu část kurzu, naučíte se toho mnohem více.


Backtest systému APS bez použití páky a bez position sizingu. Se započítáním komisí dle InteractiveBrokers.

Jakmile začnete jednou obchodovat zcela systematicky (byť třeba z počátku ručně), budete patrně rychle uvažovat o plné automatizaci a vytváření dalších obchodních přístupů. Sám jsem na tom nebyl jinak. Vývoj automatizovaných přístupů s sebou ale nese plno výzev a úskalí. Zejména v oblasti robustnosti, kde začátečník snadno sklouzne k využívání nejrůznějších optimalizačních funkcí moderních programů, které často vedou k vytváření nerobustních a neprofitabilních strategií. I v této oblasti vám poskytnu prostřednictvím kurzu pomocnou ruku a řadu praktických zkušeností.

V průběhu doby, kdy budete získávat praxi exekucemi jednodušších přístupů typu APS, se budete moci prostřednictvím kurzu postupně učit jak:

Vytvářet další systémy s důrazem na koncept „Idea first“, kde základem stojí silné obchodované myšlenky. Takové systémy nejsou připravovány formou hrubého dataminingu vedoucího často k přeoptimalizaci a nerobustním řešením.

Realisticky posuzovat výkonnost systémů a vytvářet systémy mající šanci na dlouhodobou životnost.

Získávat nezávislost na drahých obchodních softwarech. Sám skládám vývojové řešení ze softwarů poskytujících aktuálně nejlepší poměr cena/výkon/efektivita. Poskytnu vám tipy, jak využívat řešení, ve kterých lze vývoj systémů plně automatizovat i z pohledu neprogramátora, jakým jsem i já.

Stavět vlastní workflow pro vývoj automatizovaných systémů. Pro inspiraci vám poskytnu své vlastní knihovny pro programy TradeStation a Amibroker, se kterými pracuji. Samozřejmě vám ukáži, jak konkrétně s daným workflow pracuji, abyste se mohli vydat podobným směrem. Vše bude poskytováno v naprosto otevřené a komentované formě.

V každé oblasti je důležité hlavně začít. Kurz vám poskytne vše nezbytné pro spuštění prvních plně systematických strategií.

Lze vše pochopit za 8 hodin výuky?

Kurz je postaven tak, abyste mohli okamžitě a bez složitostí začít praktikovat know-how vysvětlené v rámci pravidel systému APS. Prakticky během několika málo dnů můžete začít ručně papertradovat naprosto systematicky základní portfolio model, bez jakéhokoliv subjektivního prvku.

Současně pak kurz poskytuje množství pokročilejších myšlenek a postupů, které vyžadují pro osvojení čas a podobnější seznámení s některým používaným softwarem (sám nejvíce pracuji s levným programem Amibroker a bezplatným Pythonem). Průběžné výsledky a zkušenosti z APS by vás však měly dostatečně motivovat do práce ke zdolávání pokročilých výzev.

Objednáním on-line kurzu získáte:
- Profesionálně připravený on-line kurz rozdělený do 26 lekcí.
- Otevřený Python program FDE pro částečnou automatizaci procesu vytváření AOS.
- Přístup do uzavřené a aktivní VIP diskuze AOS obchodníků.
- Mé otevřené šablony pro vytváření AOS v programech Amibroker a Tradestation spolu s otevřenými kódy ukázek obchodních systémů.
- Můj kompletní kód swingového portfolio obchodního systému APS.

Pro koho je on-line kurz určen?

Kurz jsem vytvářel zejména s ohledem na obchodníky, kteří s algoritmickým obchodováním začínají a nemají s ním dosud žádné zkušenosti. Pro absolvování kurzu je dobré rozumět obecným základům obchodování v rozsahu bezplatného komoditního manuálu. Kurz je vhodný i pro diskreční obchodníky, kteří hledají způsoby, jak se v rámci obchodování diverzifikovat. Reference z živých termínů tohoto kurzu dokládají, že i zkušení algoritmičtí obchodníci mohou v kurzu získat inspiraci, jak věci „dělat jinak“, musí se ale připravit na to, že v prvních lekcích kurzu jsou prezentovány i základy algoritmického obchodování.

Je třeba znalost programování?

S využitím prezentovaného know-how a poskytnutých hotových skriptů je možné začít vytvářet obchodní systémy bez znalostí programování. Pro další rozvoj předaných myšlenek je vhodné ovládnout základy skriptovacích jazyků používaných programů (například TradeStation nebo Amibroker). V této oblasti můžete využít třeba on-line kurz Základů práce s Amibroker, který vám potřebné znalosti poskytne.

Software používaný v on-line kurzu

Know-how vyučované v kurzu je možné využít s řadou běžně dostupných softwarů (včetně bezplatného programu NinjaTrader, se kterým však nemám v této oblasti žádné zkušenosti). V kurzu je pro výuku používán program TradeStation (zdarma poskytován aktivně obchodujícím klientům brokera TradeStation) a Amibroker (kvůli jeho rychlosti a ohromným možnostem automatizace). Základní vývojové skripty jsou poskytovány jak pro TradeStation, tak Amibroker.

Jak velký účet je třeba pro algoritmické obchodování?

Algoritmicky lze trhy obchodovat na levnějších trzích (typu akcie a ETFs) i s malým kapitálem (například 5 000 USD). Nelze však očekávat, že by se v takovém případě mohl trader s daným přístupem výhradně živit. Průběžným obchodováním strategií i s menším kapitálem lze však získávat zkušenosti a důvěru v dané přístupy a postupně účty navyšovat. Řada obchodníků s menšími účty získává dodatečné prostředky například i tak, že robustní strategie otestované s menším kapitálem celosvětově pronajímá.

Jaká je konkrétní struktura kurzu?

Kurz je rozdělen do následujících základních výukových bloků:

- Základní aspekty profitabilního algoritmického obchodování.
- Výběr softwaru včetně tipů na kompletní automatizaci nejen procesu obchodování, ale i vývoje strategií.
- Získávání základních myšlenek a hypotéz pro stavbu algoritmických systémů.
- Vytváření „Idea first" systému.
- Specifika trhů pro algoritmické obchodování a jejich využití pro různě velké obchodní účty – futures, akcie, ETFs.
- Využívání systematického frameworku pro vytváření a testování obchodních systémů.
- Stejné workflow, jiný typ vstupů (breakout vstupy vs. momentum vstupy).
- Popis nejčastěji používaných obchodovatelných kontextů.
- Swingové obchodování portfolií – APS systém.

Jak on-line výuka vypadá?

Výuka kurzu je rozdělena do 26 předpřipravených lekcí dostupných jako předpřipravená videa. Délka jednotlivých lekcí je maximálně cca 30 minut, aby bylo možné látku rozumně vstřebat. Všechny kódy jsou pod videy k dispozici v textové podobě. Ke kurzu je připojená uzavřená diskuze, ve které je možné následně diskutovat a rozvíjet know-how prezentované v kurzu.

K jednotlivým lekcím se lze opakovaně vracet, vše je připraveno v moderním a přehledném designu:

Jak kurz hodnotí po absolvování zkušení obchodníci?

"Komplexní. Přesně tak bych jedním slovem popsal Petrům kurz zaměřený na budování "idea-first" AOS. Pro mě osobně zahrnoval nejen samotné know-how, ale i uchopitelné praktické detaily, které výrazně usnadní rychlou aplikaci do praxe. Petr navíc projevuje skutečný zájem o své žáky a naslouchá jednotlivcům. A to jak na živém kurzu, tak později ve fóru, což je pro mě osobně úžasný přístup!" Jonáš Mucha.    "Velmi kvalitní kurz, plný nových informací a přístupů. Lektor vše srozumitelně vysvětloval a na vše odpovídal. Díky kurzu jsem objevil nový přístup a možnosti, jak rozšířit svoje tradingové portfolio, za což velmi děkuji!" Tomáš Kahoun   "Dobry den, rad by som Vam podakoval za vynikajuci kurz Vytváříme AOS. Myslim si, ze po obsahovej stranke to bol jeden z najhodnotnejsich kurzov , aky som za poslednych 15 rokov absolvoval." Tibor Kozinka

Podívejte se na ukázku z kurzu

Podívejte se na ukázku, jak kurz konkrétně vypadá a jakým stylem je připraven.

Cena: