Jump to content
Co nového? Mé kurzy
 • FIMS indikátory


  Financnik.cz

  Při intradenním obchodování musíme často jednat rychle a vyhodnocovat množství informací. Řada obchodníků tak používá různé vlastní indikátory a nástroje pomáhající efektivně analyzovat komplexní informace získávané z trhů.

  Také při obchodování FIMS podobné nástroje používáme, byť je třeba zdůraznit, že nejde o blackboxy. Obchodování dle FIMS je zejména o porozumění trhům a mechanismy všech používaných nástrojů/indikátorů jsou dopodrobna popsány.

  Co jsou tedy FIMS indikátory? Jde o nástroje vycházející z metodiky podrobně vysvětlené v kurzu On-line FIMS A–Z: Profesionální daytrading orderflow ovšem profesionálně naprogramované v jazyce C++. Výhodou indikátorů je možnost sledovat určité situace na více trzích najednou, nechat si automaticky zvýrazňovat důležité oblasti v trzích a především pracovat se zvukovými alerty.

  FIMS orderflow clustery

  Nejdůležitější indikátor nahlížející „dovnitř“ úseček a vyhodnocující vztahy v toku objednávek nakupujících a prodávajících. Indikátor zvýrazňuje na cenových úsečkách clustery, které používáme pro vstup do pozice, ale i pro výstupy.

  Indikátor nejvíce využíváme pro současné sledování clusterů na více trzích v rámci intermarket analýzy. Indikátor je připraven s řadou možností pro nastavení a lze tak například sledovat jen ty nejsilnější clustery, pracovat se silnými body změnami nabídky a poptávky, aniž bychom na všech trzích sledovali numbers bary.

  Výhodná a velmi praktická je také možnost zvukových alertů – obzvláště pro obchodníky pracující v odpolední nižší volatilitě, kdy je třeba trpělivě čekat na signály přicházející po orderflow clusterech. Při nastaveném zvukovém alertu není třeba trhy sledovat neustále, ale stačí se na ně zaměřit jen v okamžiku zvýšené aktivity v orderflow indikované zvukovým alertem.

  Orderflow clustery jsou zobrazovány v libovolném typu grafu. Upozorňujeme, že samotný indikátor nepředstavuje vstupní signál. Jak je popsáno ve FIMS metodice, signály obchodujeme jen v určitých oblastech a vstup musí splňovat další pravidla obchodního plánu. Ukázka orderflow clusterů na trhu NQ:

  FIMS bar

  Indikátor zobrazující specifickou oblast v trhu poskytující jemné S/R úrovně pro časování obchodů a indikující dostatečnou volatilitu v trhu. Indikátor lze opět používat ve spojení se zvukovými alerty a v rámci FIMS obchodního plánu jej používáme pro konkrétní vstupní signály.

  Upozorňujeme, že indikátory jsou poskytovány pouze pro software Sierra Chart, který pro obchodování orderflow používáme.

×
×
 • Vytvořit...