Jump to content
Co nového? Mé kurzy
 • Reálné příběhy obchodníků


  Financnik.cz

  Snažně vás prosíme, podělte se o své příběhy, úspěchy a i případné neúspěchy. Nejenom s komoditami, ale klidně i s akciemi nebo forexovými obchody. Profese spekulanta je velmi osamocenou profesí a tak věříme, že vaše příspěvky mohou pomoci jako motivace a inspirace pro celou řadu dalších obchodníků. Udělejme si obchodování trochu společenštější! Své zkušenosti prosíme zasílejte na e-mail info@financnik.cz.

  Poznámka: fotografie na úvodní stránce nejsou fotografie konkrétních obchodníků přispívajících do této diskuse. Jedná se pouze o ilustrativní fotografie.


  Ahoj.
  Na Finančníka jsem narazil v roce 2005. Okamžitě jsem byl nadšen možností pracovat z domova. Minulý rok jsem vydělal své první peníze - celkem 21 000 USD. Není to pro začátek mnoho, ale jsem spokojený. Obchoduji intradenně e-mini, jsem absolventem všech kurzů Finančníka a přemýšlím o možnosti obchodovat "na plný úvazek". Díky za finančníka.
  PM

  Zatím obchoduji pouze papírově, ale jsem nadšený informacemi, které jsou zde zdarma. Otevřel jsem si účet u InteractiveBroker a chystám se k prvnímu obchodu. Vím, že s podporou finančníka dokážu dosáhnout svých cílů.
  Lukáš

  Pocit profitu 500 USD za 18 minut sezení je nezapomenutelný. Díky.
  Jana

  Dobrý den,
  jmenuji se Martin, pracuji jako grafik na volné noze a ke komoditám jsem se dostal před 3 lety. Jelikož jsem spíše "umělecky" založený člověk, trvalo mi zřejmě trochu déle než ostatním, než jsem princip futures kontraktů plně pochopil :-), ale jsem velmi rád, že se mi podařilo celým tím "prokousat" a dnes mohou s čistým svědomím říci, že konečně začínám v komoditách prosperovat :-) Obchoduji v podstatě jen poziční obchody, komodity mám spíše jako koníček a stále se živím převážně grafikou. Letošní rok jsem si ale dokázal díky komoditám "vydělat" na podstatnou část svého nového Peugeot 207 a to mi ke spokojenosti bohatě stačí :-) Doufám, že i další roky budou úspěšné. Jinak díky za FINANCNIK.CZ, skvělá stránka, i po grafické stránce! :-)
  Zdravím a mnoho zdarů,
  Martin


  Zdravím všechny tradery. Rád bych přispěl svým vlastním "success story" v komoditním obchodování. Osobně obchoduji komodity třetím rokem, začínal jsem s 12 K účtem. První rok byl dost bída - střídavě jsem absolvoval velké zisky s velkými ztrátami, celkově jsem rok uzavřel se ztrátou před 4 K. Druhý rok byl už lepší - radikálně jsem omezil počet kontraktů (obchodoval jsem až se 6 kontrakty, rozhodnul jsem se omezit pozice maximálně na polovinu). Rovněž jsem implementoval striktnější money-management - v prvním roce jsem byl ochoten riskovat i 1000 USD pro 400 USD profit potenciál. Druhý rok už byl úspěšnější, vyhrabal jsem se z červených čísel a uzavřel konec roku s celkovým účtem 20 800 USD.
  Naprosto nejlépe se mi zadařilo letošní rok, kdy jsem se zúčastnil velkého medvědího pohybu v kukuřici a postupným přikupováním kontraktů až na 10 jsem vystoupil se ziskem přes 15 K. Nyní na konci roku je můj účet již blízko 40 K a musím říci, že komoditní obchodování mě fascinuje každým dnem více. I přes svůj letošní velký "home run" se ale pořád považuji za naprostého začátečníka a jestli mě první 3 roky obchodování něco opravdu daly, tak zřejmě nejvíce můj pohled na sebe samotného. Začínal jsem jako velmi agresivní obchodník a dost často jsem byl v trzích přeexponovaný a párkrát zažil i margin call. Dnes své obchody plánuji s daleko větší rozvahou.... Pokud bych mohl něco poradit nováčkům, pak rozhodně nezačínat s více jak 1-2 kontrakty a raději si počkat na pořádný obchod třeba i několik týdnů, než za každou cenu obchodovat každý týden. Přeji všem mnoho úspěchů a těším se na další příspěvky :-)

  Trader X.


  Srdecny pozdrav zo Slovenska!Vdaka za Financnik.cz - podobna stranka v Cesko-Slovenskych koncinach uz dlho chybala!:-)
  Moj prospevok o komoditnom obchodovani je velmi strucny - obchodujem len pol roka a aj ked to mozno bude zniet neuveritelne, zatial som nezazil stratovy mesiac! :-) Obchodujem velmi malo, formacia musi vyzerat naozja lakavo aby som obchod uskutocnil - ale dlhe cakanie sa mi vatsinou vyplati. Zacinal som s relativne malym uctom 3 800 USD, ale aj tak som dnes takmer na 7 000. Aj keby to malo byt vsetko, co tento rok v komoditach zarobim, stale je to dost slusny "prijem" na cloveka so stredoskolskym vzdelanim :-)
  Zdravim,
  Lubo


  Dobrý den,

  přispívám do tohoto fóra na základě osobní žádosti Tomáše Nesnídala a Petra Podhajského. Jsem dlouhodobý známý obou a ke komoditám jsem se dostal právě díky Tomášovi a Petrovi. Obchoduji teprve pár měsíců a to převážně double top/double bottom formace, které mě oba naučili a které vím, že sami obchodují. Jelikož mé výsledky nejsou zatím obzvlášť dvakrát valné, trochu jsem se svým příspěvkem váhal, ale pokud to někomu pomůže, zde jdou mé letošní výsledky:

  únor 2004 (začátek obchodování) - otevřený účet 8 000 USD
  duben 2004 - zůstatek 5780 USD
  červen 2004 - zůstatek 7320 USD
  září 2004 - zůstatek 8940 USD

  Nyní je můj účet 8 120 USD, zatím spíše bojuji, ale neměl jsem od prvního roku obchodování přílišná očekávání a budu happy, pokud skončím v lehkém zisku. Zatím stále ještě dělám spoustu chyb, ale beru to jako "školné". Nebýt Tomáše a Petra jsem na tom zřejmě podstatně hůř, snad bude příští rok úspěšnější.

  Ahoj,
  Honza L.


  Zdravím ve spolek, i já jsem známý p. Nesnídala a p. Podhajského a také přispívám na jejich žádost. Osobně obchoduji komodity šestým rokem a jediné co chci říci je, že najít v komoditách finanční nezávislost skutečně LZE. Sám jsem se o tom přesvědčil - i když mě to stálo mnoho práce, peněz a úsilí (a málem i manželství), jsem již druhým rokem full-time komoditním spekulantem. I když stále mívám "zlé časy", takové bývají většinou následovány extra-úspěšnými, takže jde o to vydržet ve zlých dobách a nepropadat panice. Zatím sebe i svou rodinu dokážu komoditami uživit docela služně. Hodně štěstí všem,

  K.T.


  Vážený pane Podhajský a Nesnídale,

  posílám vám svůj příspěvek na téma výsledky obchodování.
  Jsem technicky zaměřený člověk (pracuji jako programátor pro jistou mamutí banku), tudíž i můj přístup k obchodování byl již od začátku spíše technický. Osobně jsem našel zalíbení v TS (TradeStation - backtestingová platforma - pozn. FINANCNIK), právě pro možnost přesného nadefinování pravidel a absolutního zautomatizování obchodování. Má TS platforma je přímo propojena s on-line obchodní platformou, takže signály, které TS vygeneruje jsou automaticky okamžitě exekuovány - ať už pro otevření, tak i pro uzavření pozice. Můj systém funguje zatím spolehlivě, s minimální potřebou "údržby". Výsledky nejsou možná pro některé tak valné - průměrně hodnotím své peníze 10-12% p.a. Pro mě se však jedná o slušné výsledky, pořád lepší než 1,5% p.a. které nabízejí banky. Pro všechny, kteří mají zájem, posílám graf své equity curve. Snad někdo toto shledá jako prospěšné. Jinak ještě poznámka na závěr - můj obchodní systém je postavený na trojitých klouzavých průměrech. Zdravím všechny,

  Milan K.


  Dobrý den,

  jmenuji se Monika a jsem zatím studentka - studuji MBA na NY v Praze. Kromě studia i part-time pracuji, takže jsem časově dost vytížená. Komoditnímu obchodování se věnuji třetím rokem, ke komoditám mě přivedl můj bývalý přítel z Anglie. Už od začátku mi spekulování na základě technických analýz připadalo jako docela logické a jednoduché (mám ráda jednoduché věci), v podstatě jsem začala jednoduchými formacemi a ty obchoduji dodnes. Jak jsem již zmínila, jsem časově dost vytížená, takže obchodování věnuji maximálně pár hodin týdně, ale jsem i přesto schopná si relativně slušně přivydělat na své nemalé školné. I když neplánují stát se do budoucna full-time spekulantkou, ráda bych ve svém komoditním obchodování pokračovala i v dalších letech. Zdravím všechny,

  Monika


  Výtažky z emailů, které jsme obdrželi v roce 2005:

  Vážený pane Nesnídale a Podhajský,

  dovoluji si napsat Vám veliké poděkování za vytvoření jedinečného serveru finančník.cz. Sám si již 8 let přivydělávám obchodováním na komoditních burzách (převážně grains) a jelikož žiji už 12 let v USA, mohu Vám zcela svědomitě říci, že podobný server jakým je finančník nikde v USA nenajdete. Zde v USA jsou veškeré podobné informace tvrdě placené a myslím, že čeští čtenáři nemají většinou ani ponětí, jak cenné know-how zde dostávají zcela zdarma. Já ve svých začátcích investoval do informací více než 80,000 USD! (T.j. cca 2 miliony korun). Samozřejmě jsem investované prostředky v komoditním obchodování již mnohonásobně vydělal zpět, avšak mít na začátku server jakým je finančník, jsem na tom dnes o dalších 80K USD lépe :-)
  Ještě jednou velmi děkuji za tento ve světě unikátní server a přeji hodně štěstí. Pro ostatní obchodníky - vydržte, stojí to za to. Sám postupně opouštím 4 firmy které jsem v USA vybudoval a plánuji živit se již jen a jen obchodováním na komoditních trzích.

  S díkem,
  Michal Kudrna ml.
  Chicago
  Pánové,
  je to již rok co jsem narazil na server finančník.cz. A je to už 7 měsíců, co obchoduji intradenně trh ES. A je to již 5 měsíců, co sleduji, jak můj účet pomalu roste! Obchoduji pouze jednoduché formace, které učíte zde na serveru (hlavně double top/bottom) a i když zatím nejsem „milionář“, podařilo se mi velmi slušné zhodnocení účtu a převážně jsem se MNOHO naučil. Pokud vydrží vše dále, do dvou let plánuji stát se full-time traderem. Ještě jednou vám tedy moc děkuji za cestu, kterou jste mi ukázali!

  Vladimír30
  Ahoj Tomáši a Petře,

  mám za sebou všechny vaše kurzy a musím říci, že jsem každým dnem větší a větší „blázen“ do komodit. Má cesta skončila u spreadů (váš spreadový workshop nemá chybu!), kde se mi letos podařilo zhodnotit účet téměř o 100 procent! Převážně na konci roku se mi zadařilo a i když obchoduji spreadově vlastně jen maso a energie, nemohu si spready vynachválit. Zažít pocit, kdy vystoupíte po měsíci s více jak 3000 USD na kontrakt a „bez práce“ vyděláte více, než za 2 měsíce v zaměstnání, se snad ani nedá popsat :-) Takže, díky, díky, díky. Je mi jasné, že jsem zatím stále na začátku, ale ukázali jste mi cestu a i pokud bych o své peníze zase přišel, u vím, kudy chci dále jít.
  P.S. - můžete můj email použít jako referenci.

  Tomáš Pokoutný

×
×
 • Vytvořit...