Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
 • Brokeři pro malý účet


  Financnik.cz

  Z pohledu začínajících traderů bych aktuálně zvažoval otevření účtu u InteractiveBrokers, resp. TradeStation Global. Oba účty jsou otevírané u InteractiveBrokers se základním rozdílem:

  • Přímý účet u InteractiveBrokers lze otevřít od 10 000 USD
  • Účet přes TradeStation Global je možné otevřít od 5 000 USD. Obchodování je nepatrně dražší, ale obchodník získává software TradeStation zdarma.

  Shrnutí základních bodů, proč doporučujeme do začátku zvážit InteractiveBrokers:

  • Jeden z největších světových brokerů, obchodovaný na burze.
  • Jedno z úplně nejlevnějších obchodování vůbec.
  • Velmi univerzální – na jednom účtu lze obchodovat komodity, akcie, opce, forex, CFD. Budete-li coby začínající obchodníci testovat různé další přístupy, není třeba zakládat další účty.
  • Velmi otevřený. InteractiveBrokers má jedno z nejuniverzálnějších API (rozhraní pro napojení softwarů třetích stran). Defacto na něj jde napojit každý software, který nějaké napojení umožňuje (Excel, NinjaTrader, SierraChart, Amibroker, MultiChrarts, nyní TradeStation poskytována zdarma přes Tradestation Global a mnoho dalších). Pořídíte-li si v budoucnu další sofware, s velkou pravděpodobností do něj budete moci stahovat data z InteractiveBrokers, případně přes něj InteractiveBrokers ovládat.
  • V případě otevření účtu přes TradeStation Global se platí u IB nepatrně vyšší poplatky, ale současně obchodník získává platformu TradeStation napojenou na IB zcela zdarma – bez ohledu na aktivitu na účtu.

  Podpora otevření účtu přes TradeStation Global

  Interactive Brokers (potažmo tedy TradeStation Global) je silná platforma a levný broker, ale proces otevření účtu a ovládání platformy může být pro méně zkušené obchodníky nepřehledné a komplikované. Jelikož jde o jedno z mála evropských řešení, kde je možné otevřít účet s částkou 5 000 USD, současně obchodovat za solidní komise a prostředí, které sami používáme (protože je dobré), připravili jsme pro účastníky kurzu Základů obchodování možnost podpory při otevření účtu u TradeStation Global a začátku ovládání platformy.

  Podpora je zde pro všechny účastníky kurzu, kteří si otevřou účet přes Finančník.cz. Konkrétně tedy pro obchodníky, kteří si otevřou nový účet a uvedou jméno našeho serveru při vyplňování registrace do příslušného políčka. Finančník.cz tím získává od TradeStation Global drobnou finanční kompenzaci právě za podporu českým klientům.

  Podpora Finančník.cz v tuto chvíli platí pouze pro účty otevírané přes TradeStation Global (nikoliv rovnou u InteractiveBrokers).

  V čem podpora spočívá:

  1) Připravili jsme pro vás velmi podrobný aktuální průvodce celým procesem otevření účtu. Naleznete jej v tutoriálu Otevírání účtu u Tradestation Global/InteractiveBrokers.
  2) Pokud narazíte na jakýkoliv problém, pište na kurzy@financnik.cz a pokusíme se vám co nejdříve poradit.
  3) Po otevření účtu od nás získáte ebooku „Intradenní obchodování s Interactive Brokers“. Tato ebooka je zjednodušeným českým manuálem základní práce s platformou Interactive Brokers a pomůže vám rychle se zorientovat v prostředí aplikace.
  4) Po otevření účtu od nás získáte ebooku „Začínáme s Tradestation“ v češtině , ze které se krok po kroku dozvíte, jak s platformou TradeStation začít pracovat.

  A především:

  Jelikož očekáváme nyní větší počet dotazů a obchodníků, kteří se budou s platformou seznamovat, uspořádá Petr 6.3.2018 od 18:00 v rámci podpory živý webinář, kde ukáže, jak platformu nastavuje a jak s ní pracuje. Webinář bude mít délku cca 90-120 minut (podle dotazů) a měly by se stihnout probrat všechny základy práce s platformou (nastavení, propojení se softwary, zadávání a rušení příkazů, přehled otevřených pozic atd.). Smyslem webináře je poskytnout osobní podporu při seznamování s účtem, webinář tak bude přístupný jen v rámci této podpory – tedy obchodníkům, kteří si otevřou účet u TradeStation Global s uvedením Finančnik.cz coby referenčního zdroje.

  Jak postupovat pro získání podpory?

  Postupujte podle návodu uvedeným v tutoriálu Otevírání účtu u Tradestation Global/InteractiveBrokers.

  Po dokončení registrace zašlete e-mail na kurzy@financnik.cz. Pošleme vám jak příslušné ebooky, tak registraci na webinář.

  Pozor – proces otevírání účtu trvá několik pracovních dnů. V případě zájmu je tak lepší začít s procesem registrace co nejdříve, abyste stihli účast na webináři již s funkčním řešením.

  Odpovědi na nejzákladnější otázky

  Je třeba mít na účtu trvale částku 5 000 USD? Není – stav účtu může klesnout i výrazně pod tuto částku (pro poskytování dat vyžaduje IB minimální stav účtu 2 000 USD).

  Platí se něco za software TradeStation při neaktivitě na účtu? Neplatí.

  Platí se něco InteractiveBrokers při neaktivitě? IB vyžaduje určitou minimální aktivitu na účtu – bez ní se platí 10 USD/měsíčně. Pokud vygenerujete 10 USD/měsíčně na komisích a poplatcích, pak se tento poplatek neplatí. Podrobně viz zde. Platí se také za data, pokud si je objednáte. Pro běžné obchodování se nejčastěji využívá základní balíček dat, který je zdarma, pokud obchodník jen trochu obchoduje (pro americké trhy je třeba vygenerovat na celém účtu obraty za 30 USD v komisích, jinak se platí 10 USD). Data je možné při plánované neaktivitě odhlásit. Ceníky dat naleznete zde.

  Kde naleznu kompletní ceníky služeb obou brokerů? Vše se řídí ceníky publikovanými na stránkách InteractiveBrokers. Výše komisí při obchodování přes TradeStation Global je uvedena na jejich stránkách. Určitě je dobré před otevřením účtu obě stránky prostudovat.

  Návod na otevření účtu u TradeStation Global začíná zde.
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.