Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Dividena - ovlivnění indikátorů a zpětné testování.


Jaromir666

Doporučené příspěvky

Zajímá mě, jak zohledňujete vývoj ceny nějaké akcie spolu s dividendy.

Například, když obchoduji dlouhodobě podle MACD, tak v den výplaty dividend se typicky cena dané akcie sníží o vyplacenou dividendu, to ale MACD neví, a považuje to za klasický jednorázový pokles.

To stejné platí pro backtesting, taky sleduji jen výnosy založené na pohybu ceny, což je špatně.

Používám demo Amibroker pro backtesting, ale jde mi o to, jak to berete obecně.

Například u ČEZu je to jedno, protože dividenda 20 Kč při ceně 1400 Kč jsou zanedbatelné, ne však u O2, kde to dělá desetinu ceny.

To mi pak může ukázat MACD, že je akcie v poklesu a ať prodám.

Zadáváte do svého traderského programu i velikost dividend, aby se to zohlednilo při backtestingu a reálném obchodování? Jak to pak vypadá na grafu? Vidíte současnou cenu plus všechny minulá dividenda, nebo jak?

Většina z vás asi obchoduje intradenně, takže vás dividenda moc nezajímají (vím, že se mnoho traderů snaží vyhnout obchodování v den vyhlašování výsledků firem, takže předpokládám, že to tak bude i u dividend).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Náhodou jsem narazil na další obchodníky na české burze, kteří mají nižší komise (při objemu +- 100k CZK).

0,4% Cobos - brokerjet.ecetra.com/cz/about_brokerjet/promotions/BJCZ_promo_fees.phtml
0,3% www.atlantik.cz/nase-nabidka/sluzby/obchodovani-na-burze/cenik
0,7 Patria

Já obchoduji přes FIO, který má na Kobosu 0,6 procenta a při objemu +-100k při RMS 0,39%

Taky jsem si našel seznam všech licencovaný obchodníků na české burze:
www.finance.cz/kapitalovy-trh/seznamy/obchodnici/?form2239[LimitPocet]=0&form2239[LimitOd]=0&form2239[OrderBy]=27&form2239[OrderDesc]=0&form2239[SetSettings]=1&form2239[detail]=895#Kotva2239

Obvolal jsem jich asi 5, ale nikdo nic neví :), a při pojmu akcie mi vykládají o akciových fondech, či zarytě přepojují.

Nevíte, kdo ještě u nás umožnujě obchodovat klientům a neobchoduje jen sám na sebe a kolik si za to bere při objemu +- 100k?

Tuším, že Colossum, s který tady byly špatné zkušenosti, ale kdo další?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...