Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Stavíme byznys jménem trading IV.


Doporučené příspěvky

tomnes,

snad by som mohol este doplnit take dve pravidla ktorymi sa riadim ja. ked je obchod ID tak plati pravidlo: cim kratsi tym lepsi. a ked je dlhy (pozicny), tak plati pravidlo: cim dlhsi tym lepsi. z hladiska vystupovania je to teda taka pomocka. ak sa intradenny obchod planta prilis dlho tak je uz davno po impulze a hrozi reverzne obchodovanie a preto pokial je v pluse a nemusim dodrzat niektore pravidla ci uz money manazmentu alebo len nejaky jeden limit a stopp loss ta radsej vystupim vcas s par drobakmi. no a co sa tyka dlhych obchodov tam stopercentne plati ze po lepsom tahu zakonite prichadzaju korekcie ktore su v intradennom obchodovani castokrat povazovane za kratke trendy, a teda v tomto pripade sa netreba vzrusovat a pravidlo cim dlhsi obchod tym lepsi mi drzi nervy na uzde a pomaha obchod drzat dlhsie (pokial mi proti nemu nic neukazuje opak) a lepsie profitovat. pri vystupoch mi tieto dve jednoduche pravidla pomahaju, zachranuju ID obchody ktore su zavisle na pevnych pravidlach MM a pomahaju vydolovat viac z pozicii ktorym indikatori niekedy zacinaju ukazovat ze sa im uz moc v danom smere nechce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obchoduju systém postavený na WCCI a momentálně obchoduju jenom paterny rev diver a TLB. Co se týče vstupních signálů do opačné pozice, tak vždy vstupuji. Zrovna paterny jako rev diver a TLB mi přijdou jako formace, které se nevykreslí jen tak rychle a tudíž mi přijdou jako mnohem silnější než paterny typu ZLR a famír. Když jsem obchodoval ještě ZLR, tak jsem na vykreslené ZLR nebral zřetel v případě, že už jsem byl v opačné pozici a vstupním signálem bylo TLB nebo divergence.

Zkrátka, rozdělil jsem si vstupní signály na silné a slabší a pokud se mi vykreslí silné paterny do opačné pozice, tak reversuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

to: rudolfduda

Dakujem za radu. Ja sa tiez snazim obchodovat system zalozeny na WCCI. Zatial iba vo faze backtestu a postupne zistujem, ze pattern ZLR neni pre mna asi ten pravy a zacinam sa zaujimat o ine woodieho patterny ako napr. TLB.
Ale o rev diver som zatial toho moc nepocul. Mozes mi prosim ta poradit, kde najdem o tomto patterne nejaky presnejsi popis?

Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...