Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Historické ceny elektrické energie z burzy EEX.


vonV

Doporučené příspěvky

Netušíte někdo, jestli někde nejsou ke stažení denní (denní close ceny) data z burzy EEX (European Energy eXchange)?
Data potřebuji pro studenta na jeho diplomku a potřebuje je zdarma. Burza EEX je ale údajně poskytuje pouze jako placené, což není v možnostech studentíka. Zkoušel jsem je hledat různě na yahoo nebo na google, ale zatím bez úspěchu. Jedná se o ceny elektrické energie i pro ČR obchodované právě na EEX.


Díky za tip.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pokud jde o diplomku, tak normalne zajdi na pxe a zkuste je osobne poprosit a vysvetlit situaci. jiste vam data vyexportuji do excelu. pokud ne, tak zkuste ceske zastoupeni Reuters, vsadim boty, ze vam pomuzou,jsou tam fajn lidi. a dalsi moznost je zajit do nejake firmy co obchoduje s elektrinou. ale tohle by studenta, ktery dela diplomku, melo napadnout a nemel by mit zadny problem ty data sehnat. trocha samostatnosti

P.S. ty ses rodic nebo ucitel? doufam, ze to shanis jako rodic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pracuje na vyvoji cen elektricke energie (mam dojem, ze za posledni 3 roky) a potrebuje k tomu denni historicka data prave z burzy EEX, prazskou energetickou burzu si snad uz umi zaridit.
elektrina se obchoduje - a ted trochu mlzim,protoze nevim presne - v ruznych zatizenich a ceny ani nejsou uvedeny v OHLC cenach, jak jsme zvykli z komodit. jsem opravdu prekvapeny, ze jsem data nikde nenasel - cekal jsem, ze denni ceny budou bez problemu zdarma dostupne... proto se ptam tady, jestli se tu k tomu nekdo nenachomejtnul...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...