Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

kapitola 20.Money-management


Doporučené příspěvky

Dobrý den.
Jsem absolutní začátečník-studen finančníku a zatím jsem z komodit nádherně nadšený.Nejen z těch možných vydělaných peněz,ale hlavně mě fascinuje celý obchod komodit a veškeré problémy kolem.No nádhera.A teď můj příspěvěk a možná i dotaz..V kapitole 20.Money-management v kapitole Jak vyzrát na nízkou pravděpodobnost je pomocí pomůcky házení mince vysvětlen princip Poměr risku a zisku (RRR).Kdy ve hře je více hráčů a tím vychází např. poměr 1:3.Podle mého názoru není toto zrovna ideální případ,protože přeci i ostatní hráči hází mincí a pokud i jim padne stejná strana mince jako mě není výsledný poměr 1:3,ale takový kolik hráčů hodí stejnou stranu mince a podle toho se dělí vložené peníze.Vím,že v komoditách to je trochu jinak a proto berte těchto pár vět jako hloupý příspěvěk začátečníka.Nevím jestli jsem to napsal dostatečně srozumitelně,ale doufám že mi rozumíte.Jinak Vaše stránky jsou super,už jsem na nich strávil pár hodin a ještě další desítky hodin mě ještě čekají ;).A snad jednou.......budu v těch 20%.Moc Vám děkuji a přeji krásný den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Paro, money management je poměrně složitá věc a budeš jí v průběhu obchodování neustále pilovat. Bude hodně záležet na tom, jakým způsobem a co budeš obchodovat. Podívej se např. na graf, který jsem dával na diskusi o forexu - http://www.financnik.cz/forum/read.php?13,1707,page=6. Tam vidíš příklad short pozice, která může mít velmi těsného stopa, protože jde o signál, který má vysokou míru úspěšnosti (nezjistíš jinak než backtestingem) a technicky jde o odraz od silné rezistence, tudíž není nutné nastavovat tzv. stop loss příkaz podle pouček "neriskuj více než x% účtu", ale podle těchto technických hranic. Čili - risk minimální, potenciální zisk velký (samozřejmě předem nevíš, jestli to spadne o 20 pips nebo 100), nicméně z backtestingu víš, že obvykle tímto nebo podobným signálem startuje downtrend a tudíž potenciální zisk je velký. V tomto případě si můžeš tedy dovolit více rizika. Dám druhý příklad, na který už zcela jasně platí poučky, o kterých se běžně dočteš - křížení MA, je to pouze příklad, nicméně velká část obchodníků skutečně něco podobného obchoduje. Signál je tvořen křížením rychlé a pomalé MA a tam vidíš, že už stop loss příkazy nemohou být velmi těsné, protože by některé potenciálně slušně ziskové pozice mohly být vystopovány se ztrátou. Problém je v tom, určit tu správnou výši stop lossu, protože zatímco v trendech ti tyto signály budou krásně vycházet, v choppy a sideways budeš mít třeba 10 ztrátových obchodů za sebou. V takových případech budou pro tebe rady na tomto webu od Michala a Petra neocenitelné. Čili risk a potenciální profit závislý na tom, zda se trh nachází v trendu nebo ne. Jinak pro povzbuzení - znám z doslechu od Jaroslava Patočky (taky tu přispívá), on osobně, skutečné obchodníky, kteří mají úspěšnost obchodování přes 80 i 90% dlouhodobě, jsou to opravdová esa, kteří dneska přesně vědí, jak budou zítra obchodovat, kde budou nakupovat a kde prodávat, zrovna nedávno při propadu ES na 1264 bodů jeden z nich psal, že to zítra zavře na 1272, měl nakoupíno několik tisíc kontraktů. No a kam myslíš, že šla druhý den cena??? Ostatní mu nevěřili, přestože to byli schopní tradeři. Takže věř tomu, že se dá určit, kam se trh za chvíli vydá, samozřejmě s určitou pravděpodobností. Je to moje oblíbená hra, že si říkám, co bude a nebude, kam cena půjde, kde se zastaví a mám radost, když mi to vyjde, a když ne, snažím se zjistit, co jsem udělal špatně, že mi to nevyšlo. Doporučuji to dělat, aspoň se člověk pořád trénuje :) A ještě ten graf:

807

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...