Vyhledávání v článcích

Tip na knihu


Jak na...

Bezplatné ebooky

FIMS indikátory


Při intradenním obchodování musíme často jednat rychle a vyhodnocovat množství informací. Řada obchodníků tak používá různé vlastní indikátory a nástroje pomáhající efektivně analyzovat komplexní informace získávané z trhů.

Také při obchodování FIMS podobné nástroje používáme, byť je třeba zdůraznit, že nejde o blackboxy. Obchodování dle FIMS je zejména o porozumění trhům a mechanismy všech používaných nástrojů/indikátorů jsou dopodrobna popsány.

Co jsou tedy FIMS indikátory? Jde o nástroje vycházející z metodiky podrobně vysvětlené v kurzu On-line FIMS A–Z: Profesionální daytrading orderflow ovšem profesionálně naprogramované v jazyce C++. Výhodou indikátorů je možnost sledovat určité situace na více trzích najednou, nechat si automaticky zvýrazňovat důležité oblasti v trzích a především pracovat se zvukovými alerty.

FIMS orderflow clustery

Nejdůležitější indikátor nahlížející „dovnitř“ úseček a vyhodnocující vztahy v toku objednávek nakupujících a prodávajících. Indikátor zvýrazňuje na cenových úsečkách clustery, které používáme pro vstup do pozice, ale i pro výstupy.

Indikátor nejvíce využíváme pro současné sledování clusterů na více trzích v rámci intermarket analýzy. Indikátor je připraven s řadou možností pro nastavení a lze tak například sledovat jen ty nejsilnější clustery, pracovat se silnými body změnami nabídky a poptávky, aniž bychom na všech trzích sledovali numbers bary.

Výhodná a velmi praktická je také možnost zvukových alertů – obzvláště pro obchodníky pracující v odpolední nižší volatilitě, kdy je třeba trpělivě čekat na signály přicházející po orderflow clusterech. Při nastaveném zvukovém alertu není třeba trhy sledovat neustále, ale stačí se na ně zaměřit jen v okamžiku zvýšené aktivity v orderflow indikované zvukovým alertem.

Orderflow clustery jsou zobrazovány v libovolném typu grafu. Upozorňujeme, že samotný indikátor nepředstavuje vstupní signál. Jak je popsáno ve FIMS metodice, signály obchodujeme jen v určitých oblastech a vstup musí splňovat další pravidla obchodního plánu. Ukázka orderflow clusterů na trhu NQ:

FIMS bar

Indikátor zobrazující specifickou oblast v trhu poskytující jemné S/R úrovně pro časování obchodů a indikující dostatečnou volatilitu v trhu. Indikátor lze opět používat ve spojení se zvukovými alerty a v rámci FIMS obchodního plánu jej používáme pro konkrétní vstupní signály.

Upozorňujeme, že indikátory jsou poskytovány pouze pro software Sierra Chart, který pro obchodování orderflow používáme.


Financnik.cz

(publikováno 01.01.2017, editovat ) Vytisknout tento článek

Jakých výsledků lze dosahovat orderflow obchodováním? Absolventi kurzu FIMS A-Z vykazují pravidelně své výsledky do aplikace Obchodního deníku, ze které se generují zajímavé statistiky a také orderflow obchod dne k vaší inspiraci. Výsledky naleznete na této stránce.

Klíčová slova použitá v článku:
indikátory, Sierra, market, S/R

Finančník.cz je místo, kde už od roku 2004:

  • Autoři webu a zkušení tradeři Petr a Tomáš předávají své know-how.
  • Autoři webu Petr a Tomáš přinášejí kompletní vzdělání v tradingu.
  • Naleznete nejkomplexnější informace o tradingu v českém jazyce.
  • Získáte profesionální tipy a rady, plynoucí z reálných zkušeností z trhů.
  • Najdete inspiraci a motivaci k novému životnímu stylu tradera.
  • 2x týdně naleznete nový článek věnovaný úspěšnému tradingu.

Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2016 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.