Vyhledávání v článcích

Tip na knihu


Jak na...

Bezplatné ebooky

Reálné příběhy obchodníkůSnažně vás prosíme, podělte se o své příběhy, úspěchy a i případné neúspěchy. Nejenom s komoditami, ale klidně i s akciemi nebo forexovými obchody. Profese spekulanta je velmi osamocenou profesí a tak věříme, že vaše příspěvky mohou pomoci jako motivace a inspirace pro celou řadu dalších obchodníků. Udělejme si obchodování trochu společenštější! Své zkušenosti prosíme zasílejte na e-mail info@financnik.cz.

Poznámka: fotografie na úvodní stránce nejsou fotografie konkrétních obchodníků přispívajících do této diskuse. Jedná se pouze o ilustrativní fotografie.


Ahoj.
Na Finančníka jsem narazil v roce 2005. Okamžitě jsem byl nadšen možností pracovat z domova. Minulý rok jsem vydělal své první peníze - celkem 21 000 USD. Není to pro začátek mnoho, ale jsem spokojený. Obchoduji intradenně e-mini, jsem absolventem všech kurzů Finančníka a přemýšlím o možnosti obchodovat "na plný úvazek". Díky za finančníka.
PM

Zatím obchoduji pouze papírově, ale jsem nadšený informacemi, které jsou zde zdarma. Otevřel jsem si účet u InteractiveBroker a chystám se k prvnímu obchodu. Vím, že s podporou finančníka dokážu dosáhnout svých cílů.
Lukáš

Pocit profitu 500 USD za 18 minut sezení je nezapomenutelný. Díky.
Jana

Dobrý den,
jmenuji se Martin, pracuji jako grafik na volné noze a ke komoditám jsem se dostal před 3 lety. Jelikož jsem spíše "umělecky" založený člověk, trvalo mi zřejmě trochu déle než ostatním, než jsem princip futures kontraktů plně pochopil :-), ale jsem velmi rád, že se mi podařilo celým tím "prokousat" a dnes mohou s čistým svědomím říci, že konečně začínám v komoditách prosperovat :-) Obchoduji v podstatě jen poziční obchody, komodity mám spíše jako koníček a stále se živím převážně grafikou. Letošní rok jsem si ale dokázal díky komoditám "vydělat" na podstatnou část svého nového Peugeot 207 a to mi ke spokojenosti bohatě stačí :-) Doufám, že i další roky budou úspěšné. Jinak díky za FINANCNIK.CZ, skvělá stránka, i po grafické stránce! :-)
Zdravím a mnoho zdarů,
Martin


Zdravím všechny tradery. Rád bych přispěl svým vlastním "success story" v komoditním obchodování. Osobně obchoduji komodity třetím rokem, začínal jsem s 12 K účtem. První rok byl dost bída - střídavě jsem absolvoval velké zisky s velkými ztrátami, celkově jsem rok uzavřel se ztrátou před 4 K. Druhý rok byl už lepší - radikálně jsem omezil počet kontraktů (obchodoval jsem až se 6 kontrakty, rozhodnul jsem se omezit pozice maximálně na polovinu). Rovněž jsem implementoval striktnější money-management - v prvním roce jsem byl ochoten riskovat i 1000 USD pro 400 USD profit potenciál. Druhý rok už byl úspěšnější, vyhrabal jsem se z červených čísel a uzavřel konec roku s celkovým účtem 20 800 USD.
Naprosto nejlépe se mi zadařilo letošní rok, kdy jsem se zúčastnil velkého medvědího pohybu v kukuřici a postupným přikupováním kontraktů až na 10 jsem vystoupil se ziskem přes 15 K. Nyní na konci roku je můj účet již blízko 40 K a musím říci, že komoditní obchodování mě fascinuje každým dnem více. I přes svůj letošní velký "home run" se ale pořád považuji za naprostého začátečníka a jestli mě první 3 roky obchodování něco opravdu daly, tak zřejmě nejvíce můj pohled na sebe samotného. Začínal jsem jako velmi agresivní obchodník a dost často jsem byl v trzích přeexponovaný a párkrát zažil i margin call. Dnes své obchody plánuji s daleko větší rozvahou.... Pokud bych mohl něco poradit nováčkům, pak rozhodně nezačínat s více jak 1-2 kontrakty a raději si počkat na pořádný obchod třeba i několik týdnů, než za každou cenu obchodovat každý týden. Přeji všem mnoho úspěchů a těším se na další příspěvky :-)

Trader X.


Srdecny pozdrav zo Slovenska!Vdaka za Financnik.cz - podobna stranka v Cesko-Slovenskych koncinach uz dlho chybala!:-)
Moj prospevok o komoditnom obchodovani je velmi strucny - obchodujem len pol roka a aj ked to mozno bude zniet neuveritelne, zatial som nezazil stratovy mesiac! :-) Obchodujem velmi malo, formacia musi vyzerat naozja lakavo aby som obchod uskutocnil - ale dlhe cakanie sa mi vatsinou vyplati. Zacinal som s relativne malym uctom 3 800 USD, ale aj tak som dnes takmer na 7 000. Aj keby to malo byt vsetko, co tento rok v komoditach zarobim, stale je to dost slusny "prijem" na cloveka so stredoskolskym vzdelanim :-)
Zdravim,
Lubo


Dobrý den,

přispívám do tohoto fóra na základě osobní žádosti Tomáše Nesnídala a Petra Podhajského. Jsem dlouhodobý známý obou a ke komoditám jsem se dostal právě díky Tomášovi a Petrovi. Obchoduji teprve pár měsíců a to převážně double top/double bottom formace, které mě oba naučili a které vím, že sami obchodují. Jelikož mé výsledky nejsou zatím obzvlášť dvakrát valné, trochu jsem se svým příspěvkem váhal, ale pokud to někomu pomůže, zde jdou mé letošní výsledky:

únor 2004 (začátek obchodování) - otevřený účet 8 000 USD
duben 2004 - zůstatek 5780 USD
červen 2004 - zůstatek 7320 USD
září 2004 - zůstatek 8940 USD

Nyní je můj účet 8 120 USD, zatím spíše bojuji, ale neměl jsem od prvního roku obchodování přílišná očekávání a budu happy, pokud skončím v lehkém zisku. Zatím stále ještě dělám spoustu chyb, ale beru to jako "školné". Nebýt Tomáše a Petra jsem na tom zřejmě podstatně hůř, snad bude příští rok úspěšnější.

Ahoj,
Honza L.


Zdravím ve spolek, i já jsem známý p. Nesnídala a p. Podhajského a také přispívám na jejich žádost. Osobně obchoduji komodity šestým rokem a jediné co chci říci je, že najít v komoditách finanční nezávislost skutečně LZE. Sám jsem se o tom přesvědčil - i když mě to stálo mnoho práce, peněz a úsilí (a málem i manželství), jsem již druhým rokem full-time komoditním spekulantem. I když stále mívám "zlé časy", takové bývají většinou následovány extra-úspěšnými, takže jde o to vydržet ve zlých dobách a nepropadat panice. Zatím sebe i svou rodinu dokážu komoditami uživit docela služně. Hodně štěstí všem,

K.T.


Vážený pane Podhajský a Nesnídale,

posílám vám svůj příspěvek na téma výsledky obchodování.
Jsem technicky zaměřený člověk (pracuji jako programátor pro jistou mamutí banku), tudíž i můj přístup k obchodování byl již od začátku spíše technický. Osobně jsem našel zalíbení v TS (TradeStation - backtestingová platforma - pozn. FINANCNIK), právě pro možnost přesného nadefinování pravidel a absolutního zautomatizování obchodování. Má TS platforma je přímo propojena s on-line obchodní platformou, takže signály, které TS vygeneruje jsou automaticky okamžitě exekuovány - ať už pro otevření, tak i pro uzavření pozice. Můj systém funguje zatím spolehlivě, s minimální potřebou "údržby". Výsledky nejsou možná pro některé tak valné - průměrně hodnotím své peníze 10-12% p.a. Pro mě se však jedná o slušné výsledky, pořád lepší než 1,5% p.a. které nabízejí banky. Pro všechny, kteří mají zájem, posílám graf své equity curve. Snad někdo toto shledá jako prospěšné. Jinak ještě poznámka na závěr - můj obchodní systém je postavený na trojitých klouzavých průměrech. Zdravím všechny,

Milan K.


Dobrý den,

jmenuji se Monika a jsem zatím studentka - studuji MBA na NY v Praze. Kromě studia i part-time pracuji, takže jsem časově dost vytížená. Komoditnímu obchodování se věnuji třetím rokem, ke komoditám mě přivedl můj bývalý přítel z Anglie. Už od začátku mi spekulování na základě technických analýz připadalo jako docela logické a jednoduché (mám ráda jednoduché věci), v podstatě jsem začala jednoduchými formacemi a ty obchoduji dodnes. Jak jsem již zmínila, jsem časově dost vytížená, takže obchodování věnuji maximálně pár hodin týdně, ale jsem i přesto schopná si relativně slušně přivydělat na své nemalé školné. I když neplánují stát se do budoucna full-time spekulantkou, ráda bych ve svém komoditním obchodování pokračovala i v dalších letech. Zdravím všechny,

Monika


Výtažky z emailů, které jsme obdrželi v roce 2005:

Vážený pane Nesnídale a Podhajský,

dovoluji si napsat Vám veliké poděkování za vytvoření jedinečného serveru finančník.cz. Sám si již 8 let přivydělávám obchodováním na komoditních burzách (převážně grains) a jelikož žiji už 12 let v USA, mohu Vám zcela svědomitě říci, že podobný server jakým je finančník nikde v USA nenajdete. Zde v USA jsou veškeré podobné informace tvrdě placené a myslím, že čeští čtenáři nemají většinou ani ponětí, jak cenné know-how zde dostávají zcela zdarma. Já ve svých začátcích investoval do informací více než 80,000 USD! (T.j. cca 2 miliony korun). Samozřejmě jsem investované prostředky v komoditním obchodování již mnohonásobně vydělal zpět, avšak mít na začátku server jakým je finančník, jsem na tom dnes o dalších 80K USD lépe :-)
Ještě jednou velmi děkuji za tento ve světě unikátní server a přeji hodně štěstí. Pro ostatní obchodníky - vydržte, stojí to za to. Sám postupně opouštím 4 firmy které jsem v USA vybudoval a plánuji živit se již jen a jen obchodováním na komoditních trzích.

S díkem,
Michal Kudrna ml.
Chicago
Pánové,
je to již rok co jsem narazil na server finančník.cz. A je to už 7 měsíců, co obchoduji intradenně trh ES. A je to již 5 měsíců, co sleduji, jak můj účet pomalu roste! Obchoduji pouze jednoduché formace, které učíte zde na serveru (hlavně double top/bottom) a i když zatím nejsem „milionář“, podařilo se mi velmi slušné zhodnocení účtu a převážně jsem se MNOHO naučil. Pokud vydrží vše dále, do dvou let plánuji stát se full-time traderem. Ještě jednou vám tedy moc děkuji za cestu, kterou jste mi ukázali!

Vladimír30
Ahoj Tomáši a Petře,

mám za sebou všechny vaše kurzy a musím říci, že jsem každým dnem větší a větší „blázen“ do komodit. Má cesta skončila u spreadů (váš spreadový workshop nemá chybu!), kde se mi letos podařilo zhodnotit účet téměř o 100 procent! Převážně na konci roku se mi zadařilo a i když obchoduji spreadově vlastně jen maso a energie, nemohu si spready vynachválit. Zažít pocit, kdy vystoupíte po měsíci s více jak 3000 USD na kontrakt a „bez práce“ vyděláte více, než za 2 měsíce v zaměstnání, se snad ani nedá popsat :-) Takže, díky, díky, díky. Je mi jasné, že jsem zatím stále na začátku, ale ukázali jste mi cestu a i pokud bych o své peníze zase přišel, u vím, kudy chci dále jít.
P.S. - můžete můj email použít jako referenci.

Tomáš Pokoutný


Financnik.cz


(c) foto ISIFA, zdroj ISIFA/Getty Images
(publikováno 12.12.2004, editovat ) Vytisknout tento článek

Klíčová slova použitá v článku:
obchodní systém, backtest, TradeStation, forex, futures, margin

Finančník.cz je místo, kde už od roku 2004:

  • Autoři webu a zkušení tradeři Petr a Tomáš předávají své know-how.
  • Autoři webu Petr a Tomáš přinášejí kompletní vzdělání v tradingu.
  • Naleznete nejkomplexnější informace o tradingu v českém jazyce.
  • Získáte profesionální tipy a rady, plynoucí z reálných zkušeností z trhů.
  • Najdete inspiraci a motivaci k novému životnímu stylu tradera.
  • 2x týdně naleznete nový článek věnovaný úspěšnému tradingu.

Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.