Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Články a tutoriály:
Seriály Komoditní Manuál Psychologie obchodování
 • Finančník na ČT24

  Zdá se, že i v ČR pomalu "roztávají ledy" co se alternativních forem spekulací a investování týče. Média se začínají pomalu zajímat nejen o zahraniční akcie, ale i o komodity a agresivnější spekulace, což je velmi dobře, zejména je-li osvěta kvalitní.

  Zajímavým novým konkrétním projektem v této oblasti je Investorský magazín, který začala vysílat Česká televize na kanálu ČT24. Pořad se vysílá jednou týdně vždy v sobotu od 13:33 hodin, reprízu můžete shlédnout na stejném kanále v úterý od 9:05 hodin.

  ČT24 pořad Investorský magazín charakterizuje jako "pořad, který je o penězích. O tom, jak je neutratit, ale vydělat. Dozvíte se v něm kam, jak a hlavně proč investovat své peníze. Potkávat se v něm budou velcí burzovní hráči s drobnými investory. Součástí Investorského magazínu je i interaktivní portfolio. Jeho pravidla umožňují každému z diváků se aktivně podílet na jeho tvorbě."

  A za Finančníka můžeme dodat - je skvělé, že se Česká televize ve svém zajímavém pořadu nezaměřila pouze na "tradiční témata" výnosů prostřednictvím investičních fondů, ale ukazuje i netradiční cesty. Důkazem může být reportáž odvysílaná v druhém díle seriálu, kde s Tomášem představujeme naši hlavní náplň dne - aktivní daytrading na amerických komoditních trzích.

  Reportáž můžete shlédnout v archivu ČT24, který je k dispozici na adrese http://www.ct24.cz/vysilani/?id=113299 Záznam týkající se daytradingu začíná cca v 15. minutě pořadu.

  18.9.2006

  Petr Podhajský

  Fulltime obchodník věnující se tradingu více než 20 let. Specializace na systematické strategie obchodované na futures a akciích. Oblíbený styl obchodování: stavba automatizovaných portfolio systémů, které využívá i v alternativním fondu, který spravuje.


  Mohlo by vás dále zajímat

  E-book Začínáme s opcemi

  Opce představují zajímavý finanční instrument s mnohostranným použitím. Lze je využívat coby samostatné příjmové strategie, ale také jako nástroje pro zajišťování širších portfolií. Sami s oblibou používáme oba typy přístupů. A jelikož opční obchody často zmiňujeme v našich článcích, zaktualizovali a zkompletovali jsme informace o opčním obchodování publikované na Finančníkovi do přehledné a aktualizované e-booky.
  E-book je sice bezplatný, ale shrnuje hodně informací, které sami k obchodování používáme. Naleznete v něm jak úvod do principů opčních obchodů, tak i ukázku tzv. kreditní vertikální strategie. S tou na Finančníkovi obchodujeme různé swingové pohyby zejména akciových indexů a slouží z našeho pohledu jako dobrý odrazový můstek pro start do opčního obchodování.
  Ebook v tuto chvíli bohužel není k dispozici.

  Vaše ohlasy na knihu „Jak se stát intradenním finančníkem“

  Reference ke knize "Jak se stát intradenním finančníkem". Reference nejsou jakkoliv upravovány ani korekturovány. Všechny reference jsou publikovány s vědomím autorů. Pořadí odpovídá datu a času přijetí reference.
  Chcete se také podělit se svým názorem na knihu? Podrobnosti viz článek Líbila se vám naše nová kniha? Prosíme, podělte se!
  Dobrý deň.
  Úvodom mojej referencie k Vašej knihe by som Vás chcel čo najsrdečnejšie pozdraviť.
  Pri úvodných vetách Vašej knihy som zistil, že táto kniha ma len tak nepustí a určite ju nepustím ja z ruky kým ju celú nedočítam A preto aby tomu tak bolo , nosil som ju všade so sebou, aby som ju mohol čítať pri každej príležitosti. Čítal som ju v posteli, vo vani, pri počítači, v aute a aj tam "kde aj králi chodia pešo". Moja rodina má v týchto stavoch so mnou "Božie dopustenie! Vaše začiatky vo mne vyvolali spomienky na to, keď som sám sa začínal venovať problematike obchodovania na burze, čiže tradingu. Prešiel som si presne všetkým čo popisujete vo Vašich začiatkoch. Akákoľvek psychológia obchodovania mi bola cudzia. Dopúšťal som sa rovnakých omylov a chýb, ktoré opisujete. Potom som pochopil, že psychológia a disciplína je veľmi dôležitá súčasť obchodovania. Váša kniha mi to len potvrdila a ja som sa uistil, že som robil všetko správne. V knihe ma veľmi zaujali kapitoly rozhovorov s Woodiem a Mplay-em. Prekvapil ma prístup Woodieho k vašemu pozvaniu jeho osobnosti a usporiadaniu seminára, ktorého som sa bohužiaľ zo zdravotných dôvodov nemohol zúčastniť. Vaša návšteva Chicaga ma príjemne zaujala a túto kapitolu som si prečítal ešte dvakrát. Príjemné rozprávanie o situáciách na parketoch rôznych trhov je pre mňa dosť veľkou inšpiráciou niektorú burzu navštíviť a zažiť ten pocit na vlastnej koži (Samozrejme, otázka je ako sa tam dostať Neviem či mi bude táto kniha stačiť ako vstupekna, hoci to pán William Galvas mierne naznačil :)) Keď som si prečítal Váš obchodný systém FinWin, ktorý už sledujem na vašich stránkach dá sa povedať od jeho vzniku, zapol som platformu, nahodil vaše indikátory, vybral trh a spustil backtest. Bol som veľmi milo prekvapený, že mal veľmi peknú úspešnosť. Hoci som si vypracoval svoj vlastný obchodný systém, Váš systém mi určite poslúži ako pomôcka pri vyhľadávaní vhodných obchodných príležitostí. Za to som Vám veľmi vďačný.
  V ďalších kapitolách som veľmi ocenil, že táto kniha je určená aj začiatočníkom pre ktorých vysvetľujete správny výber timeframu, indikátorov, ako rozpoznať trend, ako správne backtestovať a mnoho ďalších užitočných kritérií pre štart do obchodovania. Osobne si myslím, že pre začiatočníkov bude táto kniha veľkým prínosom a inšpiráciou ako správne pochopiť princípy tradingu a úspešného obchodovania. Je tu veľmi zdôraznená dôležitá súčasť obchodovania a to je psychológia. Články pána Tomáša o psychológii sú určite pre každého prínosom. Sám si každy jeden článok vždy hodím na papier aby som mohol kedykoľvek do neho nazrieť a prečítať si danú problematiku.
  V závere knihy sú rozpísané asi všetky knihy ktoré som čítal. Je to dobrý prehľad o odporúčanej literatúre, ktorá ovplyvnila môj pohľad na trading, životný štýl a v prvom rade pohľad na samého seba.
  Pri čítaní knihy som si všimol zásadnej veci. Vždy som vedel kto písal práve čítaný článok. Pán Tomáš písal články v kapitolách, pán Peter písal všetko v jednej kapitole To je tiež jeden so spôsobov vyjadrenia pohľadu na danú problematiku
  Záverom by som Vám chcel poďakovať za Váš server financník.cz, s ktorým som začínal a ktorý mi priniesol veľa pre mňa nezodpovedaných otázok, na ktoré som našiel odpoveď vo Vašich článkoch, príspevkoch v rôznych diskusiách.
  Zároveň chcem poďakovať za všetky knihy, ktoré som mohol na vašom servery zakúpiť a dôkladne ich preštudovať.
  Kniha "Jak se stát intradenným finančníkem" mi priniesla veľa pozitívnych poznatkov a postrehov. Zaradila sa medzi moje obľúbené tituly ku ktorým sa vždy rád vraciam a vždy si ju s chuťou prečítam .
  Ešte raz veľmi pekne ďakujem za ďalšiu kvalitnú publikáciu na českom trhu.
  Prajem Vám veľa úspechov v pracovnom i osobnom živote a veľa chuti pokračovať v veľmi dobre rozbehnutej práci.
  S pozdravom
  Martin Schön
  Velmi rád se připojím k hodnocení knihy Jak se stát intradenním obchodníkem. Krátce řečeno…jsem moc rád, že tato kniha vznikla. Má pro mne (zcela jistě nebudu sám) opravdu nedocenitelnou hodnotu. Nelze nevidět samotné know-how , které tato kniha odkrývá. A pokud si uvědomím, jaký obrovský kus práce samotní tvůrci odvedli a zároveň i fakt, že byli ochotni se o vše touto formou podělit, mohu vyjádřit jen uznání a díky.
  Rád bych však ještě poukázal na neméně důležitou hodnotu samotné knihy. Je z ní cítit něco, čemu se říká lidskost, morálka a poctivost…vlastnosti, které se málokdy pojí s penězi a podnikáním. Vždy když vezmu knihu do ruky a nakouknu na kteroukoliv stránku, ucítím z ní opravdu přesně TO, co potřebuji pro trading, jemuž se věnuji a rád budu věnovat co nejdéle….MOTIVACI…!!
  Važme si lidiček,kteří tuto knihu stvořili…takové jsem potkával v podnikatelském světě jen zcela výjmečně….Snad jen na psychoterapeutické fakultě, kde bylo hodně kvalitních lidí, avšak na hony vzdálených tradingu….
  Jiří Mikláš
  Dobrý den Tomáši a Petře,
  moje reakce na Vaši knihu Jak se stát intradenním obchodníkem bude krátká a nebude moc dobrá ke zveřejňování o to více je upřímná a nadšená. Je prostě skvělá, a četl jsem ji jedním dechem jako vyhlášený bestseller.
  Vím, toto označení se pro tento druh technické literatury nehodí, ale já si její „první“ čtení takto užil. Teď ji čtu znovu a tentokrát už se zaujetím pro její podstatu.
  Přečetl jsem už Vaše Obchodování na komoditních trzích, studuji publikace Larryho Williamse, pravidelně navštěvuji váš server www.financnik.cz Občas už si uvědomuji, že jsem se stal Vaším, prakticky nekritickým obdivovatelem. Za tu nekritičnost se nestydím, někteří lide si ji prostě zaslouží.
  Jediné co si přeji, aby Vám toto úsilí vydrželo a stávající i ti budoucí tradeři (mezi které budu jistě v příštím roce patřit i já) měli na webu svůj stále živý domov.
  S poděkováním
  Jiří Jílek
  Knihu jsem četl jedním dechem, je velice čtivě a srozumitelně napssaná. Je pro me velmi cenným zdrojem počátečních informací. Systém FinWin začínám testovat a do půl roku chci otevřít ostrý účet.
  Radek Č.
  Zdravím Vás Peter a Tomáš, práve som dočítal Vašu knihu a pokial ju môžem porovnať s knihou Larryho Williemsa - Dlhodobé tajemstvá krátkodobých obchodov a knihou Eldera-Vstupte do mé obch.místnosti, je absolútne excelentná !!! Mimo iného je to možno aj tým , že Vy -autori pochádzate z toho istého prostredia ,,Československého" ako potencionálna skupina budúcich možných traderov ktorým je adresovaná. Je napísaná skutočne veľmi prehľadne a zmysluplne s množstvom grafov, čo ja osobne veľmi oceňujem, pretože je lepšie raz vidieť ako 100x počuť. Čítal som aj knihu od Eldera, ktorú vyššie spomínam, ale forma akou je napísaná je mne cudzia, pretože autor pochádza z amerického prostredia a aj myslenie a názor na biznis sa tomu veľmi podobá.Samozrejme dá sa aj z nej niečo vybrať, ale vaša kniha je skutočne šitá na mieru pre začínajúcich, ale aj pokročilých traderov. Absolútne sa stotožňujem s Vašími názormi na tento biznis a peniaze ktoré sú odmenou za toto nádherné povolanie. Peniaze potrebuje každý a vôbec nekazia charakter ako sa niektorý mýlne domnievajú. Opak je pravdou:Peniaze charakter ukazujú !!! Mohol by som uviesť veľa príkladov z praxe, ale to nie je predmetom príspevku. Hňeď začnem bližšie testovať Váš systém WinFin , lebo sa mi zapáčil zatiaľ aspoň v teoretickej úrovni. O výsledkoch Vás neskôr budem informovať a samozrejme že to budem referovať aj na diskusnom fóre finančníka.Knihu som prečítal ,,jedným dychom" za 2 dni a samozrejme sa k nej ešte viackrát vrátim len čo troch strávim nové informácie. Záverom ešte raz dodávam, že je to Biblia tradingu a Vy autori si zasúžite byť bohatý a šťastný , lebo v tom pomáhate druhým.
  Peter Gillbert
  Kniha byla pro mě přínosem z důvodů:
  Jako naprostá většina článků na Finančníkovi, tak i nová kniha Jak se stát intradenním finančníkem je pro mne takovým popostrčením, abych nezahálela, abych pokračovala a nezastavovala se na započaté cestě ke svému cíli - stát se full-time traderem (-kou). Toto "popostrčení" bylo zatím to nejsilnější, kterého se mi dostalo, kniha je doslova prošpikovaná dobrými radami a nápady, které se člověku chce ihned vyzkoušet. Na základě informací uvedených v knize jsem dokázala sepsat první verzi vlastního obchodního plánu a začít backtestovat. Myslím si, že tato kniha je nezbytným stupínkem v procesu vzdělávání pro tradery-začátečníky, a určitě je i studnicí inspirace pro ty zkušenější a zkušené. Tomášovi a Petrovi z celého srdce děkuji, že vé obchodní místnosti nezamkli před ostatními.
  Ania Iljina
  Mili Peter a Tomas,
  vasa kniha mi pomohla pri utriedeni mojich myslienok. Najviac mi pomohlo, ked som si precitala, ze aj vasa cesta k uspechu nebola "rychla", co som si doteraz myslela, ale aj metody prace s cenami a volume. Zasluhou vasej stranky, ktoru som objavila pred viac ako rokom som sa dostala k tradingu /za co vam dakujem/ a doteraz ju povazujem za najlepsiu pre zaciatocnikov a aj pokrocilych traderov a preto som si hned ako to bolo mozne knihu objednala kedze som sa kurzu nemohla zucastnit a vasa kniha "Jak sa stat intradennim finnancnikem" ma nesklamala, vrelo ju doporucujem do kniznice kazdeho tradera.
  Prajem vela uspechov a pevnej vole nedat sa znechutit neprajnikmi a zavistlivcami, Ostavam s pozdravom,
  M.L.
  Vážení,
  pravidelně sleduji váš Finančník a studuji vše dostupné o obchodování na komoditních trzích. Také jsem obchodoval, ale v současné době ne a to z technických důvodů.
  Od Finančníka mám již druhou knihu. Knihu Jak se stát intradenním finančníkem musím velmi pochválit za úžasnou srozumitelnost. Velmi přínosné je podrobné vysvětlení systému FinWin, což jistě každému ušetří spoustu času vlastního bádání. V okamžiku vyřešení mých technických problémů se začnu věnovat praktickému ověřování nabytých námětů s cílem úspěšně realizovat moji lásku k penězům, tak jak je i v knize uváděno.
  Ing. Tomáš Hála
  Skvelá kniha pre všetkých, čo začínajú s Daytradingom a nie len pre nich. Neposkytuje síce mnoho návodov a stratégií (za to tie uvedené sú spracované kvalitne a vecne), ale to ani nebolo cieľom autorov. Jej sila spočíva v tom, že ukazuje čitateľovi, že v tradingu môže uspieť naozaj každý, ak je pre to ochotný niečo spraviť. Je to príbeh o ceste k úspechu obyčajných ľudí, príbeh napísaný spôsobom, ktorý dokáže skutočne motivovať. Táto kniha Vám určite nezapadne prachom na polici...
  Miroslav Beňo
  Kniha Jak se stát intradenním finančníkem mně osobně velmi pomohla.
  Posunula mě v tradingu o pořádný kus dopředu a to hned ve více oblastech. Za všechny mohu jmenovat např. způsob jak nahlížet na trh, stavbu a testování obchodní strategie, výstupy z trhů, analýza MAE/MFE.
  Pořádně mě „nakopla“ též po stránce psychologické. Nejvíce mě oslovila kapitola Trading – co důležitého byste ještě měli vědět a rozhovor se zkušeným traderem MPlayem. K různým pasážím knihy se neustále vracím.
  Kniha je psaná velmi čtivou a srozumitelnou formou a velmi důkladně se zaobírá vším, co se týká intradenního obchodování komodit. Díky popisu vývoje začínajících traderů ve zkušené obchodníky na osobním příkladu autorů bylo docíleno dobré pochopitelnosti textu a čtenář se tak může s autory snáze ztotožnit. Podle mě je kniha přínosem pro všechny, kdo se zaobírají či chtějí zaobírat intradenním obchodováním. Začátečníci zde dostanou mnoho užitečných rad ze všech oblastí tradingu, které jim pomohou v dalším rozvoji, leccos zajímavého zde jistě naleznou i tradeři pokročilí.
  Tímto bych chtěla vyjádřit díky oběma autorům za jejich vynikající práci.
  Miluše Urbánková
  Dobrý den,
  děkuji vám za práci kterou jste udělali pro nás, začínající tradery. Jednak za server finacnik.cz, kde začátečník najde mnoho zajímavých informací, které jsou nezbytné pro to, aby vůbec mohl začít, ale především za knihu „Jak se stát intradenním finačníkem“.
  Kniha pro mě byla velkým přínosem z toho důvodu, že jsou informace shrnuté na jednom místě, bez klikacích odkazů (které mě na serveru zavedou sice na další zajímavé téma, ale rozmělňují pozornost) a také je důkazem toho, že se dá tradingem uživit i v naší malé kotlině. Byl jsem zvědavý také na váš systém FinWin a určitě poznatky z něho implementuji do svého systému.
  Já sám jsem se dostal do složité situace, kdy jsem byl nucen ze zdravotních důvodů zrušit svoji firmu, která byl poměrně prosperující a umožňovala mi celkem příjemný život. Bohužel jak to tak bývá, tak v nejméně vhodném okamžiku se objevili zdravotní komplikace a už jsem více než rok nemocný. Nemoc mi neumožňuje obnovit v plném rozsahu bývalé podnikání, proto jsme hledal něco, co mě bude živit nadále. Přece jen invalidní důchod až tak na uživení není. Nápadů byla spousta, ale většina se nerealizovala z různých důvodů. Až jednou jsem narazil na server finacnik.cz Po několika hodinách čtení článků a fora ve mně začal sílit pocit, že toto je to pravé, co chci dělat – žádné starosti se zaměstnanci, s dodavateli, odběrateli …. jenom svá vlastní rozhodnutí. A toto rozhodnutí potvrdila vaše kniha.
  Ještě jednou vám děkuji za knihu i činnost kterou pro nás děláte
  Jaromír M.
  Je mi 54 let. Jsem od dětství invalidní. Ze 4 dětí máme 3 invalidní.
  Váš web Finančník jsem našel na přelomu roku 2007/8, když jsem zoufale hledal vše o trzích. Šlo o informace, které pro mě v té době byly otázkou "bytí či nebytí".
  Co mě od počátku nesmírně těšilo byla Vaše profesionalita a férovost v oboru kde se převážně "mlží", zkresluje, nebo výslovně lže.
  Stejný dojem jsem pak měl během čtení všech knížek nabízených na Vašem webu Finančník.
  Stejné to bylo na 4 seminářích, které jsem měl tu čest absolvovat.
  A stejný dojem dokreslila a velmi umocnila Vaše knížka.
  Objevil jsem v ní ještě další skvělou schopnost Vás obou.
  Umění utřídit obrovské množství poznatků a zkušeností.
  Dokázali jste zhustit roky hledání a osobního vývoje do několika stránek. Psát k věci, poučně a přitom čtivě a vtipně.
  Knížka je skvělým dotažení Vašich seminářů. Nabízí další hlubší pohledy pro mě osobně velmi důležité.
  Během objevování možností tradingu (leden až září letošního roku) se i díky nově objeveným vědomostem hodně změnilo i v naší rodinné finanční situaci.
  A nakonec od šokujícího objevu, že bych se snad možná mohl něco podobného naučit (leden – březen) až ke jednoznačnému startu pečlivé cílevědomé přípravě na otevření účtu.
  Díky a držím palce.
  Ing. Pavel Janoušek
  Dobrý den,
  je to poprvé, co píši vajádření k nějaké knize mimo školní lavice a to už je hodně dávno. Váhal jsem jestli si mám knihu koupit, protože mám už všechno co vyšlo v češtině a týká se obchodování na burze. Proč jsem váhal bylo také to, že Vaše první kniha se mi moc nelíbila. Zdála se mi příliš "jednoduchá". Ale musím říct, že tato nová kniha je úplně jiný kalibr. Koupil jsem si ji v září těsně před dovolenou. Začal jsem ji číst v letadle a už jsem ji nepustil, dokud jsem ji nepřečetl. Velmi přehledná, srozumitelná odborná kniha, která je poutavá a neradi ji odkládáte před spaním. Výborně je tam popsán osobní a odborný vývoj autorů, všechno na konkrétních přikladech. Velmi dobře jsou tam popsány některé metody obchodování a samozřejmě Váš systém FIN-WIN. Četl jsem řadu ohlasů na Vaši knihu v diskusním fóru a byl jsem velmi rozčarován z úrovně těchto přízpěvků, které se příliš obsahem knihy nezabývaly, ale spíš hledaly jenom nedostatky. Jedna z největších kritik tam byla na spostu chyb a špatnou korekturu kmihy. Nějaké chyby v knize sice jsou, ale není jich mnoho a nepůsobí rušivě.
  Kniha je naprosto srovnatelná s překlady světoznámých obchodníků a patří k tomu nejlepšímu, co jsem v češtině v této oblasti četl.
  Drobnost, která se mně trochu nelíbila, byla příliš douhá polemika o morálce ve vztahu k penězům. Působila v knize trochu rušivě. Myslím si, že se spíš hodí do některého článku na finančníku nebo do diskusního fóra. Ale to je předevšém věc názoru a jiní čtenáři se mnou nemusí souhlasit. Takže závěrem hodnotím tuto knihu velice pozitivně a moc se mi líbila.
  Ing. Josef Husár
  Aj napriek tomu, že som väčšinu v knihe spomínaných praktických informácií získal na kurzoch finančníka, predstavuje pre mňa v tejto oblasti kniha ucelený súbor myšlienok ku ktorému sa môžem neustále vrátiť.
  Obrovský prínos knihy pre mňa predstavovali časti, kde autori opisujú svoje začiatky, prvé úspechy a neúspechy s tradingom, reakcie ľudí a hlavne svoje pokroky. Pri čítaní týchto kapitol som sa viac krát pristihol pri tom, že sa sám pre seba usmievam. Myslím si, že tieto kapitoly budú pre mnohých veľmi motivujúce.
  Každý kto sa začne venovať tradingu naozaj seriózne natrafí v začiatkoch na množstvo otázok a informácií ktorým nerozumie. Pri hľadaní odpovedí sú z jednej otázky zrazu štyri, čo zdanlivo človeka oddiaľuje od jeho cieľa. Po prečítaní knihy "Jak se stát intradenním finančníkem" som došiel k záveru, že uvedená kniha by mi v úplných začiatkoch zrejme ušetrila obrovské množstvo času a energie pri hľadaní informácii. Autori si zrejme pamätajú prvotnú fázu svojej kariéry a preto sú informácie dávkované s cieľom nezmiasť čitateľa, ale prakticky a zrozumiteľne vysvetliť princípy intradenného obchodovania s komoditami.
  Kniha je výborným "štartovacím kitom" pre každého začínajúceho obchodníka s komoditami. Peter P.
  Co říct ke knize Jak se stát intradenním finančníkem? Že je jiná než ty co jsem doposud o traidigu četl.Zatím co ty ostatní popisují technické analýzy, psychologii, paterny indikátory atd., tato kniha navíc ještě ukazuje cestu kterou je třeba projít od úplných začátků. Pro mě jako pro začínajícího je to možná to nejdůležitější. Člověk musí pochopit , že jsou věci, které prostě nejdou rychle a jednoduše.
  Mockrát děkuji
  Vojtěch Vajdík
  Nejprve bych chtěl zmínit, jak jsem se dostal ke studování obchodování komodit. Byla to čirá náhoda, omylem jsem si objednal vaši první knihu přes e-shop s tím, že jsem se domníval, že je o obchodování akcií...no ale když už jsem ji měl doma, tak jsem se do ní začetl a byl jsem nadšen! ?
  Na novou knihu jsem se už opravdu těšil a beze zbytku splnila mé očekávání! Jsem naprostý začátečník, který zatím trhy spíše pozoruje a začínám pomalu backtestovat. Kniha je naprosto úžasná, psaná velmi srozumitelně i pro naprosté nováčky a myslím, že si v ní najdou něco nového a podnětného i zkušení tradeři. Obdivuji vaše zapálení pro trading, a ať už s Vámi člověk absolvuje kurz nebo přečte knihu, VŽDY se dozví něco nového.
  Poslední, co bych chtěl dodat je, že i když knihy od Williamse, Eldera... jsou výborné, podle mého ale trošku „vzdálené“ a vaše kniha mi připadá konkrétnější a podobající se spíše manuálu - to je přesně to, co se mi na ní líbí.
  Myslím, že bez Vás bych se k tradingu vůbec nedostal...Díky moc! Hodně dalších úspěchů,
  Radek L.
  Brilantní kniha, brilantní obsah, brilantní učitelé. Jestli bylo něco, co mi na finančníkovi.cz chybělo, našel jsem to v knize Jak se stát intradenním finančníkem. Tomáš a Petr v ní podrobně popisují svůj osobní vývoj v tradingu a nevynechávají téměř nic. Od úplných začátků se dostávají k prvním problémům a jejich řešením. Konkrétně ukazují, jak jednotlivé oblasti tradingu zvládali a posunovali se vpřed. Přesně to jsem jako pokročilý začátečník ocenil nejvíce. V tradingu pro mě není nic dražšího než konrétní rady a osobní postupy. Mezi knihami, které jsem o obchodování četl, je Jak se stát intradenním finančníkem naprostým unikátem. Žádný ze zahraničních autorů mi nikdy nedovolil nahlédnout do své tradingové „kychyně“ tak jako Tomáš s Petrem.
  Michal Červinka, 21 let
  Knihu jsem přečetl doslova jedním dechem. Uvědomil jsem si díky ní několik věcí :
  1. Většina začínající traderů má velmi podobné pocity, dělá obdobné chyby, ztrácí čas tam, kde by se dal šetřit a šetří tam, kde by se šetřit nemělo, bojuje se svými emocemi, s disciplínou a především s vlastním egem. Toto vědomí dodá začátečníkovi sílu a nadhled. Ne že by se člověk díky tomu vyvaroval všem začátečnickým chybám, ale může se na ně lépe připravit, lépe jim porozumět, snadněji odstranit a především nemusí být tak „drahé“.
  2. Držíme v rukou prakticky kompletní klíč, v kombinaci s ostatními Petrovými & Tomášovými knihami, kurzy a knihami které Petr s Tomášem přeložili, k postavení profitabilního byznysu. Je to tak jednoduché! Stačí udělat přesně to, co říkají a píší. Netvrdím, že byste už neměli číst další knihy a dál na sobě pracovat, jen to, že na finančníkovi a přes finančníka lze získat vše, co člověk potřebuje, aby začal a uspěl. V té souvislosti mě nepřestává překvapovat, jak málo lidí toto chápe a hledá neexistující zkratky, které většinou vedou všude jinde (většinou do pekel) než ke kýženému cíli.
  3. Uvědomuji si (a nepřestávám děkovat), v jaké žijeme skvělé době, kdy se nemusíme prodírat pralesem informací, ale můžeme jít pohodlně pěšinou, kterou nám Tomáš s Petrem prošlapali a prosekali. Uvědomuji si, o kolik máme dnes vše jednodušší, než třeba jen před pár lety, jak z hlediska dostupnosti informací, softwaru, finančních možností pro otevření tradingového účtu, tak z hlediska celkového elektronického přístupu k obchodování, které bylo ještě nedávno nedostupné, nebo v plenkách. A také si nepřestávám uvědomovat, jaký jsem díky Petrovi & Tomášovi objevil báječný svět. Nebýt jich, zřejmě by tento svět tradingu existoval mnou nepovšimnut.
  4. Připomněl jsem si, že byznys jménem trading je do jisté míry opravdu byznys jako každý jiný. Tzn. Nejdříve je potřeba studovat (investovat do vzdělání), pracovat na přípravě (backtest, money management, obchodní plán, obchodní deník, analýza obchodů atd.), zkoušet (papertrading, simulovaný účet), investovat kapitál (tradingový účet, software, hardware....), nenechat se odradit prvními neúspěchy, spíše se z chyb poučit, neztratit ze zřetele cíl (což je v mém případě full time trading) a být trpělivý, nechtít zbohatnout přec noc. Tato paralela je myslím platná pro jakýkoli poctivý byznys. Ovšem je pár věcí, které trading od ostatního byznysu výrazně odlišují a pro ty myslím stojí za to, vydat se touto cestou, která zpočátku určitě není tak snadná jak by se na první pohled mohlo zdát.
  Tomáš Burian
  Ostrava
  Vazeni panove,
  Kniha byla pro mě přínosem z důvodů:
  ako intradenny obchodnik som si porovnal moj vyvoj s vyvojom autorov a som im vdacny za to, ze mi usetrili peknych par rokov tapania, hladania, neistoty a vsetkych negativnych javov, ktore zakonite sprevadzaju zacinajucich traderov na ceste k ich vytuzenym metam.
  Vysoko si cenim odhalenie dosial nezverejnenych vysledkov nekonecnych vyskumov autorov v oblasti ich noveho obchodneho systemu FinWin, ktory je tym najlepsim systemom, aky som kedy pouzival.I ked nie je uplny, je to vyzva pre tych, ktori chcu ist dalej.Kniha bola pre mna rozhodne prinosom.
  Ing. Jozef Kardoš
  Zatím mám přečtenou první půlku knihy a moc se mi líbí. Jako hlavní přínos považuji to, že ukazujete kudy cesta nevede a taky to, že cesta existuje. Taky se mi líbí, jak je to psané - zajímavě, není to nudné, příliš technické, je tam trošku z psychologie, životní filozofie... kromě toho, že mě kniha přinesla i pár praktických tipů, tak mně hlavně moc a moc motivuje.
  Děkuji vám, že jste se takto tradersky odhalili ?
  S pozdravem
  Aleš Blinka
  Kniha bola pre mňa velkým prínosom a najviac sa mi páči ako píšete o Vašich začiatkoch, že to nebolo vôbec jednoduché. Je to vynikajúca kniha, zrozumitelne napísaná a mám z nej veľmi dobrý pocit. Som rád, že už konečne máme na svete knihu, ktorá je zameraná na intradenné obchodovanie. Väčšinou knihy zamerané na trading sú orientované skôr na pozičné obchodovanie. Môj subjektívny názor je, že kniha je vhodná pre začiatočníkov i pre pokročilích. Zaujali ma všetky kapitoly knihy a určite som ju nečítal prvý a posledný krát. Zaujala ma kapitola aj o Vašom obchodnom dni. Milan G
  Zvolen, SR
  Dobrý den
  Jsem mírně pokročilí trader.O trading se zajímám 3 roky a můžu svědomitě prohlásit že veškeré informace o tradingu ,které jsem získal byli a jsou jen z Finančník.cz.Proto reaguji na referenci vaší knihy Jak se stát intradenním finančníkem.Tato kniha je velmi dobrým způsobem napsaná a stala se pro mne studnicí technické analýzi a psychologie.Vzdělavací kurzy ,které pravidelně na Finančníkovi navštěvuji se z touto knihou velmi smysluplně doplňují.Oceňuji práci traderů Tomáše a Petra ,kterým touto cestou za to co pro nás dělají srdečně děkuji.Přeji všem mnoho úspěchů.
  Adam.W
  Zaobstaranie si tejto knihy a jej pre?tudovanie spolu s praxou pova?ujem za vežký krok vpred. Hlavne pre na?inca, preto?e pochybujem, ?e by v súčasnosti bola na na?om trhu kniha podobnej kategórie a kvality.
  Síce som e?te len v polovici knihy, u? teraz v?ak musím skon?tatova?, ?e napr rozhovor s Mplayem vežmi pozitívne ovplyvnil moje backtesty a naviedol ma na správnu cestu v tom, na čo hlavné je potrebné sa sústredi? - na výstupy. ?týl písania knihy je vežmi príjemný, v niektorých opisovaných začiatočných nezdaroch som sa teda na?iel ?
  Ďakujem za Va?u prácu, dúfam ?e aj ja v budúcnosti pomô?em žudom nájs? sa v tomto skvelom povolaní.
  Branislav Rajniak
  Liptovský Hrádok
  Rad bych timto podekoval za knihu, ktera mi po roce a pul pomohla spojit vsechny ziskane informace (z F2F kurzu, knizek, webu, ..) do jednoho prehledneho celku. Osobne nejvice ocenuji popis osobnich zkusenosti, popis problemu a jejich prekonavani. V knize je mozne nalezt mnoho dulezitych detailu a ten kdo se tradingu opravdu venuje a porovnava svuj vyvoj s vyvojem kluku, tak knihu jiste oceni. Jeste jednou DEKUJI.
  Petr Šiko
  Tuto knihu som velmi ocakaval a som rad, ze je distribuovana aj na Slovensku. Tazko opisat jednou vetou co mi kniha dala, ale mozem s urcitostou napisat, ze otazky, ktore som mal pripravene pre Petra a Tomasa na najblizsie stretnutie (...a bolo ich neurekom), som mal takmer vsetky zodpovedane.
  Takych traderov, ktori mali v knihe zodpovedane otazky je urcite mnoho, takze ten cas, co by autori knihy odpovedali pri stretnutiach na tieto otazky mozu zuzitkovat ovela efektivnejsie a venovat sa otazkam, ktore nas vsetkych mozu posunut zase dalej...
  Knihu vrele odporucam!
  Mirus
  Vydání knihy "Jak se stát intradenním finančníkem" od pánů Tomáše Nesnídala a Petra Podhajského pro mne osobně bylo napjatě očekávanou událostí. Už podle zevrubného představení kniha vyhlížela velmi poutavě, a proto jsem dokonce plánoval uskutečnit její zakoupení ihned v prvním možném termínu formou osobního vyzvednutí na pořádaném semináři. To mi nakonec okolnostmi nebylo dopřáno a tak jsem nedočkavě vyhlížel poštovní doručovatelku... Když jsem měl knihu konečně doma, okamžitě jsem se pustil do jejího čtení, a protože nemám příliš volného času, bral jsem ji s sebou opravdu všude, včetně např. autoservisu, kde jsem si jejím čtením velmi přínosně krátil čekání na ukončení výměny brzdové kapaliny.
  Dle mého soudu je kniha velmi podařená, psaná opravdu srozumitelným a příjemným jazykem, a přitom nezůstává nic dlužná většinově odbornému charakteru. Domnívám se, že cílová skupina čtenářů, kteří nemají skoro žádnou zkušenost či povědomí o intradenním obchodování (do této skupiny řadím i sebe), musí být touto knihou skutečně nadšena, protože alespoň pro mne to byla konečně první kniha, která mi s jasnou logickou posloupností ukázala "čím" musím projít pokud se rozhodnu stát úspěšným intradenním obchodníkem a hlavně "jak" se to dá zvládnout... Pro mě osobně to byl skutečně první jasný, srozumitelný, konkrétní a praktický návod, který mne posunul výrazně kupředu a pomohl mi nejen udělat první krůčky, ale hlavně získat naprosto jasnou představu jak kráčet na této cestě dál...
  Pro úplnost jen dodávám, že mám v současnosti velmi dobrou práci, a tudíž skutečně nemám akutní potřebu vyhledávat za každou cenu něco jiného. Intradenní obchodování je pro mne opravdovou výzvou, která mi imponuje svými pravidly a principy, stejnou možností pro všechny, a vůbec jeho celkovou filozofií.
  Ještě jednou díky za skvělou knihu, která na trhu chyběla jako sůl.
  Srdečně zdravím a přeji vše dobré.
  Jan Toms
  Knizka pojednava o tom, akou moznou cestou moze prechadzat clovek, ktory sa rozhodne byt traderom na plny uvazok. Dava podnety a riesenia k problemom, ktore zacinajuceho tradera urcite neminu.
  Takisto v nej je popisany profitabilny obchodny system finwin, pricom autori zdoraznuju, ze je nutne, aby si ho kazdy prisposobil svojej povahe a poriadne si ho predom otestoval. Su to prave testy, vytvaranie citu pre trhy a dovera vo vlastny obchodny system, ktore z vas spravia uspesneho tradera.
  Tato knizka mne osobne velmi pomohla. Vdaka nej som bol schopny vybudovat si vlastny obchodny system, otestovat robustnost systemu, ukazala mi zivotny styl tradera, a to najhlavnejsie - odohnala zo mna strach z takejto cinnosti. Autori podla vlastnej skusenosti zastavaju nazor, ze aj ten najrizikovejsi biznis, ktory je poriadne otestovany a preskumany, prinasa ludom vacsi profit za menej prace, v porovnani s klasickym zamestnanim.
  Moje hodnotenie: najlepsia kniha, aku som cital za posledne obdobie, skvela praca, dakujem
  Marko G.
  Dobrý deň Tomáš a Peter.
  Pred pár dňami som dočítal Vašu knihu „Jak se stát intradenním finančíkem“ a pravdu povediac vyšla presne v tom období, keď som ju potreboval. Zistil som, že tým čím si teraz prechádzam ja, ste prešli i vy dvaja. Hľadaním vlastného obchodného systému, zápasom s vlastnou psychikou, úspechmi, ale na začiatku i neúspechmi. Opis Vášho prvého obchodu je geniálne napísaný, prežil som si to na vlastnej koži. Je fajn, že ste napísali i o vašich neúspechoch, k tým sa totiž iní autori moc nepriznávajú a potom vzniká mylná predstava, že trading je vlastne veľmi jednoduchý a to je veľký omyl, ktorý v konečnom dôsledku pocíti na vlastnom účte väčšina začínajúcich obchodníkov. Ale na druhej strane je veľmi motivujúce vidieť, že sa dá dopracovať až k finančnej nezávislosti a človek sa dokáže tradingom veľmi slušne živiť. Podľa môjho názoru táto kniha je skôr pre ľudí, ktorí majú s tradingom už nejaké skúsenosti a potrebujú trochu postrčiť dopredu, prípadne sa utvrdiť, že idú správnou cestou a tie začiatky má vlastne každý veľmi podobné. A hlavne, že všetko má svoj čas, nič v tomto biznise sa nedá oklamať ani uponáhľať. Takže Vám chcem touto cestou za knihu poďakovať a taktiež Vám ďakujem i za server finančník, vďaka ktorému som sa k tradingu dostal.
  S pozdravom
  Ivan Koukal
  Kniha je prostě úžasná a pro mě je jednoznačným přínosem. Přečetl jsem ji několikrát a k některým pasážím, zejména k částem o praktickém obchodování, se vracím častěji a dělám si výpisky. To co nejvíce oceňuji na knize a celém systému tak jak ho vytváříte je zejména přehlednost, praktičnost a velmi dobré, rámcové objasnění rozsáhlé oblasti obchodování zaměřením se na segment, který máte sami vyzkoušený a který je podrobně popsaný. Pro mě samotného je to pocit že jsem se dostal za pár týdnů poměrně velmi rychle a logicky tam kde jsem chtěl být. Koupil jsem všechny knihy které nabízíte, ale četba od Larryho Williamse a Dr. Alexandra Eldera je pro mě těžší na pochopení a zabere mnohem více času.
  Domnívám se že je velmi snadné utopit se v záplavě literatury, nabízených školení a všemožných systémů které jsou dnes k dispozici. Já osobně jsem rád že jsem se poctivě a s vervou pustil do důkladného studia pouze s Vámi a s velkou radostí zjišťuji, že mé papírové obchodování skutečně funguje i se všemi doprovodnými jevy jakými jsou živelné vstupování do pozic, dohánění rozjetého trendu, okamžiky euforie i zklamání. Pro mě, pro mou povahu, je nesmírně přínosné se vědomě stále vracet k disciplíně obchodování, k základům daného systému, k trpělivosti a pokoře, k poctivé a konzistentní práci. Nabyl jsem přesvědčení, že je moudré dokonale zvládnout jeden vybraný systém a s dalšími alternativami počkat na pozdější dobu. Nakonec jako v každé jiné činnosti je teoreticky "úspěšných a znalých" lidí hodně, prakticky úspěšných velmi málo.
  Takže pro mě je Vaše kniha kuchařkou, velmi praktickým a věcným návodem jak se dostat relativně rychle k reálnému obchodování a vše si na vlastní kůži vyzkoušet. Kdybych ji měl porovnat s dalšími knihami o obchodování tak Vaše kniha je přátelská, velmi srozumitelná, úžasně praktická a hlavně ( pro mě zejména ) dokonale použitelná.
  Přijměte prosím mé poděkování a obdiv k Vaší skvělé práci.
  Jaroslav Jírek
  Začátky a řízení kariéry tradera, rozvoj jeho plánu, finanční management - to vše jsou pojmy, s nimiž se setkává každý úspěšný či začínající trader dnešní doby a které jsou nezbytnou součástí jeho práce stejně jako výběr timeframe, identifikace trendu, disciplína, systematičnost či schopnost plně převzít zodpovědnost do svých rukou.
  Obsáhlá kniha pro všechny, kteří se chtějí seznámit s principy intradeního obchodování a dozvědět se celou řadu informací, které lépe vyzbrojí začínající obchodníky, ale i pokročilé a profitbilní tradery.
  Osobně jsem přečetl všechny české knihy o tomto jedinečném businessu a knihu "Jak se stát intradením finančníkem" považuji jako jednu z nejpřínosnějších, už z důvodu toho, že obchoduji systém FinWin (část systému je v knize detailně popisována) i když prozatím "papírově".
  Děkuji finančníkům za tyto informace, které mě velmi rychle posouvají k mému cíli - stát se full-time traderem.
  Pavel Š...
  Objednal som si ju cez internet a nevedel som sa dockat, tak som ju nasiel v jednom knihkupectve kam som chodil tajne citat niektore pasaze, co ma este viacej navnadilo. Teraz ked ju uz mam, mozem len sucho konstatovat: neuveritelne dobra kniha. Azda preto, ze vsetky co som doteraz cital boli na jedno kopito. Ukazali ako trhy funguju, vysvetlili zakladne pojmy a zakladne vseobecne zname techniky obchodovania. Tato bola vsak uplne uplne ina. Tato prezradila pribeh. Nepopisuje ako trhy funguju, ale ako sa autori s nimi popasovali. Nepopisuje ake nastroje existuju, ale to s akymi to skusali a ako postavili svoj vlastny obchodny pristup, co im fungovalo a co nie a preco. Neschyluju sa k suchym referencnym vyctom indikatorov, ale ukazu konkretnosti ako cisla (PT, SL) a aj postupy ktore ku konkretnostiam vedu. Toto len tazko najdete v podobnom mnozste v inych publikaciach. Prave toto je prave zdrojom novych myslienok, uvah a tem na dalsii vyvoj kazdeho obchodnika a v neposlednom rade aj uzasna motivacia, ktoru kazdy potrebujeme.
  Dufam, ze po nejakom case sa odhodlaju autori o podobnu publikaciu aj na temu opcneho obchodovania.
  „Michal T.“
  Příručku Jak se stát intradenním finančníkem považuji na českém trhu v současnosti za nejlepší knihu pro začínající intradenní obchodníky s futures, která je momentálně dostupná. Nabízí lehce stravitelný úvod do problematiky tradingu a čtivou formou prezentovaný příběh zakladatelů portálu finančník.cz, jenž se může stát pro mnohé inspirací. Informace obsažené v knize reflektují aktuální problematiku dění na burzovních trzích a na rozdíl od mnoha populárních zahraničních bestsellerů tak netrpí problémem neaktuálnosti prezentované látky. Tuto knihu bych doporučil zejména těm, kdo zvažují aktivní vstup do světa burzovních obchodů a hledají pro sebe praktické informace doplněné motivujícími příběhy ze života traderů.
  Martin Kysela, futures trader
  V Praze, 29. září 2008
  Podrobné informace o knize "Jak se stát intradenním finančníkem" a objednávka.

  On-line FIMS A–Z: Profesionální daytrading orderflow – další bezplatný update

  Cílem on-line kurzu FIMS A–Z je poskytovat co nejpraktičtější výuku intradenního obchodování s využitím orderflow a volume analýzy. Všechny tradery obchodující stejným směrem proto jistě potěší, že jsme kurz nyní rozšířili o další cca hodinu výuky. Tentokrát se zaměřením na identifikaci a obchodování platných orderflow profit targetů.
  FIMS A–Z je hlavní, podrobně zpracovanou výukovou látkou pro samostudium intradenního obchodování stylem, který Petr používá již mnoho let. Kurz popisuje veškeré taktiky, které Petr v rámci FIMS používá. Jde o kombinaci pohledu na trhy s využitím price action, volume a zejména analýzy orderflow.
  FIMS obchodování není postaveno na využívání žádných matematických indikátorů, ale pro své vstupy využívá základní principy sledování chování tržních subjektů skrz orderflow ve vhodné struktuře trhu. Jak daný styl vypadá? Podívejte se na video představení kurzu.
  Kurz je koncipován skutečně jako výuka A–Z. Je rozložen do celkem deseti lekcí obsahující nyní 21 hodin výuky. Vše od základů čtení orderflow a price action, nastavení používaného programu Sierra Chart až po popis zcela konkrétních vstupních situací vysvětlovaných na konkrétních obchodech.
  Podrobně je kurz popsán na stránce http://www.financnik.cz/exe/webinare/kompletni-fims.php

  Kliknutím na obrázek spustíte bezplatnou ukázku on-line kurzu FIMS A–Z.
  Nově byl kurz rozšířen o výukové video se zaměřením na:

  - Identifikaci platných profit targetů na základě orderflow.
  - Časování vstupů s ohledem na profit targety.
  - Včasné vs. opožděné exekuce vůči platným profit targetům.
  - Exekuce vstupů s ohledem na platné orderflow profit targety.
  - Umísťování stop-lossů s ohledem na obchodovaný profit target.
  - Komentované ukázky řady aktuálních obchodů a situací.
  Všichni stávající studenti mají rozšíření ihned k dispozici. Naleznete jej na adrese http://financnik.cz/webinar/obchodovanifims/index.php?p=10
  Nemáte ke kurzu přístup? Celý výukový materiál si můžete zatím za stále stejnou cenu objednat na adrese http://www.financnik.cz/exe/webinare/kompletni-fims.php.
×
×
 • Vytvořit...