Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Články a tutoriály:
Archiv článků Psychologie obchodování Jak na obchodní plán Mé obchodní strategie
 • Publikované články:

  Milionové intradenní portfolio

  V článku Jak v tradingu vydělávat miliony a neriskovat své peníze jsem zmínil, že sám plánuji začít na futures účtu Darwinex Zero obchodovat „milionové portfolio“ – strategie využívající poskytnutý virtuální kapitál milion dolarů. Vše mám nyní rozchozeno a zde je popis plánu vycházejícího z otevřené strategie publikované na Finančníkovi. Živé výsledky, backtesty, odhady výdělků z podílů na zisku.

  Jak v tradingu vydělávat miliony a neriskovat své peníze

  Pokud se plánujete tradingem živit, je třeba pracovat s dostatečně velkým kapitálem. Ten ale nemusí být náš. Zde je popis cesty, jak kapitál získat a to bez toho, aniž by bylo třeba se snažit účastnit nejrůznějších soutěží o obchodní účty.

  Obchodování intradenních breakoutů – ETF vs. opce vs. e-mini futures

  Stejnou strategii lze obchodovat pomocí různých finančních nástrojů. S odlišnými výsledky a nároky na kapitál. Zde je srovnání výkonnosti na příkladu intradenní breakout strategie obchodující akciový index S&P 500 s využitím ETF, opcí a futures.

  Automatizace 0TDE obchodování: První reálné obchody

  Máme za sebou první automatizované obchody s 0TDE opcemi. Za několik málo měsíců se mi podařilo vyvinout a otestovat model pro obchodování 0TDE opcí a dosáhnout prvních reálných zisků. V tomto článku sdílím své zkušenosti s celým procesem tvorby obchodního modelu a také první živé výsledky.

  Shrnutí vývoje obchodování na Finančníkovi – update 2024/5

  Od posledního shrnutí uplynuly jen dva měsíce, ale stihnout se nám toho podařilo na Finančníkovi poměrně dost. K dispozici jsou otevřené kódy nového breakout systému, opční autotrader a portfolio analyzer pro TradeStation.

  Shortování breakoutů skrz 0TDE opce – 316 % zisk na obchod

  V minulém článku jsme si ukázali, jaké zajímavé výnosy může poskytovat obchodování breakout modelů pomocí 0TDE opcí. Pojďme se posunout k praxi. Zde jsou první výsledky z autotraderu. Podívejte se na srovnání včerejších exekucí. Je to slušná motivace.

  Day trading breakoutů s 0TDE opcemi – extra páka s limitovaným riskem

  Preferujete malé stop-lossy, ale současně nechcete být vyhazováni na malých korekcích trhů? Láká vás dosahovat vyššího ročního zhodnocení? Podívejte se, jak může vaše intradenní obchody posunout exekuce na opčním trhu.

  Jak se na Finančníkovi naučit obchodování na burze – update 2024

  To nejpodstatnější se poslední roky děje na Finančníkovi nikoliv na homepage, ale v uzavřených skupinách. Ty máme na Finančníkovi dvě a zejména Trading Room prochází poslední měsíce solidním rozvojem. Zde je aktuální update toho, co zde můžete získat.

  Mé workflow vývoje intradenních systémů

  S tím, jak postupně do svého automatizovaného portfolia nasazuji i intradenní systémy, jsem si pro sebe definoval určité „workflow“, s nímž systémy tvořím. Zde jsou tipy, které mohou pomoci i vám.

  Co jsou zač rotační momentum strategie?

  Rotační momentum strategie jsou zajímavé jak pro obchodníky s většími účty, tak i pro začínající tradery a obchodníky s malými účty, kterým umožňují vydělávat bez nutnosti stavět komplexní a potenciálně přeoptimalizované obchodní systémy. Pojďme si ukázat, jak se vytvářejí a co od nich očekávat. Aktualizováno.

  Spot Bitcoin ETFs jsou zde: vše, co potřebujete vědět

  Po dlouhém očekávání dala americká Komise pro cenné papíry (SEC) zelenou spuštění obchodování ETF založených na spotové ceně Bitcoinu. Od 11. ledna 2024 se začalo obchodovat 11 různých spotových bitcoinových ETF, které poskytují rozmanitou škálu příležitostí jak v oblasti investic, tak z našeho pohledu především v oblasti tradingu.

  Krásné Vánoce a systematický nový rok 2024

  Při příležitosti blížícího se konce roku bychom rádi využili této chvíle k přání pohodových Vánočních svátků a úspěchů v novém roce.

  FTMO a další prop firmy: Jak získat větší kapitál pro trading?

  Jak získat přístup k většímu kapitálu bez risku a bez vlastních prostředků? V tomto článku se podrobně zabýváme tím, jak prop trading firmy, jako je FTMO, mohou otevřít dveře k větším obchodním účtům a jaké výzvy a příležitosti představují pro obchodníky všech úrovní. A především jak u FTMO uspět.

  Testování swingových strategií na akciích a klam přeživších

  Akcie patří mezi jedny z nejdostupnějších trhů pro stavbu a obchodování systematických strategií. Jednak z pohledu kapitálu, kdy lze akcie nakupovat prakticky od pár dolarů a mj. také z pohledu dostupnosti dat, která jsou na internetu často k dispozici zdarma. Pozor však na problematiku delistovaných akcií (aktualizováno).

  VPN a VPS pro trading (tipy pro systematické obchodování)

  V případě časově efektivního burzovního obchodování s co nejvyšším využitím počítačů musíme chtě nechtě řešit i technologické výzvy. Zde je přehled toho, jak mám své řešení postavené sám a jak řeším témata jako bezpečnost a spolehlivost.

  Lekce z živých trhů jen v týdenním newsletteru

  Aktuální komentáře k samotnému tradingu i screenshoty mých obchodů a obchodní platformy s živým účtem nyní sdílím v pravidelném týdenním newsletteru Finančníka.

  Intradenní obchodování – jak vydělat peníze v 2023/2024

  Intradennímu obchodování se na každodenní bázi věnuji přes 20 let. V tomto článku jsem pro vás připravil shrnutí, co mi v daytradingu funguje, na co si dát pozor a s čím dnes vydělat lze a s čím již ne.

  Dumb Money - Peníze těch tupců

  Pokud si také nenecháte ujít žádný film s tématikou tradingu, pak nepřehlédněte nový film Dumb Money popisující události ohledně nedávného short squeezu v akcii GME. V něm malí retailoví obchodníci skoro porazili Wall Street.

  Jak koupit akcie? Návod pro začátečníky

  Na Finančníkovi se věnujeme systematickému krátkodobému obchodování, při kterém pracujeme mimo jiné s akciemi. Ty jsou z naší zkušenosti pro začínající tradery nejshovívavější. Proto mnoho burzovních obchodníků na Finančníkovi s akciemi začíná. Zde je návod, jak na to.

  Interactive Brokers – jak na nižší komise

  Aktivní trading má mnoho výhod, současně je ale třeba si hlídat náklady – nejrůznější poplatky, které jsou s obchodováním spojené. Zejména jde o komise. Poplatek, který platíme za každé otevření a uzavření obchodu. Pojďme si ukázat, jak lze na obchodu občas dosáhnout až 50% úspory.

  Obchodovat akcie nebo komodity?

  Z našeho bezplatného on-line kurzu Vyděláváme na burzovních trzích, který se zaměřuje na vysvětlení principů krátkodobých obchodů v akciových trzích, jsem tento týden dostal hned několik dotazů, jestli lze podobně obchodovat komodity.

  Mechanický vs. diskreční přístup k obchodování

  Jestliže začne začínající obchodník pátrat po obchodních systémech, narazí na dva základní termíny, kterými se v principu škatulkují obchodní přístupy ostatních obchodníků. Jeden přístup je tzv. mechanický, druhý diskreční. V aktualizovaném článku si tyto pojmy vysvětlíme a podíváme se na pozitiva i úskalí zmíněných přístupů. Zjistěte, který přístup je pro vás ideální a jak může ovlivnit vaši obchodní kariéru.

  Nový Analyzátor pro sledování diverzifikace a výkonnosti portfolií

  Základem mého živého obchodování je jednak stavba mechanických systémů, ale zejména jejich skládání do portfolií tak, aby systémy optimálně využívaly sdílený kapitál. Spolu s diverzifikací je to skutečně „svatý grál“ tradingu. Podívejte se, jak dnes tyto informace analyzuji pomocí nového Analyzátoru, který na Finančníkovi sdílím v Trading roomu.

  Do jaké míry se můžeme spolehnout na úroveň historického drawdownu?

  Historické backtesty jsou pro profitabilní obchodování klíčové. Do jaké míry se ale můžeme spolehnout na to, že risk bude v budoucnu podobný jako v minulosti?

  Od neúspěšného systému k ziskovému portfoliu (včetně trading simulátoru)

  Mnoho začínajících obchodníků na burze se zaměřuje na jednotlivé obchody, přičemž věří, že svými schopnostmi mohou ovlivnit pravděpodobnost úspěchu. V tomto článku se podíváme na kognitivní zkreslení, jako je "overconfidence bias" a na to, jak tato zkreslení mohou tradery odvést od samotné podstaty profitabilního tradingu - portfolio diverzifikace. 

  Od myšlenky k reálným obchodům


  Pravděpodobně nejupřímnější kniha týkající se obchodování vydaná na českém trhu.

  Praktický průvodce dosažení nejen finanční, ale i časové svobody obchodováním finančních trhů. Nevydávejte se cestou ztrácející většiny a inspirujte se tipy tradera s 20letou praxí. Implementujte již od samotného začátku své praxe důležité systematické procesy a správné myšlení, které výrazně zvyšuje šance na stabilně profitabilní obchodování. Získat knihu

  Nemáte trading takový, jaký byste si jej představovali?

  Trápí vás impulzivní obchody? Black-out dny? Hodiny denně před monitorem? Naučte se obchodovat systematicky s mechanickými přístupy. Svěřte rutinny počítačům. Naučte se profitovat jako profesionálové.

  Workshop profitabilního obchodování od A do Z
×
×
 • Vytvořit...