Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Články a tutoriály:
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Seriály Komoditní Manuál Psychologie obchodování
 • Jak platit na internetu?

  Spousta nástrojů a informací pro obchodování je dostupných pouze v zahraničí. Většina obchodníků se tak střetává s otázkou, jak nejjednodušeji a zároveň nejbezpečněji platit na internetu. Zde je shrnutí našich zkušeností.

  Dopředu upozorňuji, že tento článek NENÍ vyčerpávající souhrnnou rešerší možností a dostupných řešení. Bank je v České republice celá řada a každá má trochu jiné podmínky poskytování svých služeb. Osobně mohu poradit způsob, jakou cestou platím na internetu za nejrůznější služby já. Navíc tímto způsobem platím opravdu již hodně dlouho a zatím bez jediného problému či jakékoholiv náznaku zpronevěry a podobnou cestu tak mohu jen doporučit.

  Platební karty

  Za všechny služby a zboží se vesměs automaticky platí v zahraničí na internetu platebními kartami. To má i v tuzemských podmínkách hned několik výhod - platba je zprocesována okamžitě, neplatí se žádné poplatky za převod peněz a banka pro převod použije lepší kurz (středový) než za který by bylo možné zahraničí měnu nakoupit „na přepážce“.

  To je mimochodem hned několik výhod oproti „klasickému“ převodu z účtu na účet, o kterých má většina méně zkušených internetových uživatelů zájem (jenom poplatky za zahraniční převod v případě „platebního příkazu“ jsou většinou min. v řádech stokorun podle konkrétní částky).

  Nicméně v tuzemsku není způsob platby kartou na internetu zatím stále zcela běžný a tak má řada lidí k tomuto způsobu plateb velkou nedůvěru, případně jim to nefunguje. Jak tedy na to?

  V první řadě je třeba mít správnou kartu. Bohužel ne každá karta placení na internetu umožňuje. Pokud chcete platit běžnou platební kartou (jakou normálně nosíte v peněžence - většinou EuroCard/MasterCard nebo VISA - což příliš nedoporučuji - viz dále), pak je třeba, aby tato karta byla embossovaná - tj. aby měla vytlačené číslice. Neembossovanými kartami (např. Electron) se v zahraničí vesměs platit nedá. Navíc různé banky mají různou politiku v povolování plateb přes internet. Tj. je velice pravděpodobné, že po vydání má vaše karta internetové platby zakázané a je třeba si je nechat v bance povolit.

  Jakmile lze embossovanou kartou na internetu platit, je třeba určitého stupně opatrnosti. Pokud by se čísla vaší kreditky zhostil někdo "nečestný" principielně by mohl nastat problém, jelikož by si snadno mohl peníze z vašeho účtu za nějakou virtuální internetovou službu stáhnout a tuzemské banky se k podobným reklamacím staví údajně velmi nevstřícně (a dokazujte, že jste si žádné "obrázky" někde v karibiku neobjednávali...). Jaké bezpečnostní kroky by měl nakupující na internetu dodržovat?

  Především vyplňovat číslo kreditní karty pouze při zabezpečeném připojení (tj. v liště prohlížeče vidíte ikonku zámečku) a pouze u dodavatelů, ke kterým máte důvěru. Osobně bych embossovanou kartou nikdy neplatil jinde než na obecně velmi důvěryhodných stránkách (tj. velké a známé firmy).

  Číslo skutečné embossované karty nikdy neposílám emailem ani nefaxuji.

  Problém embossované karty je v tom, že většinou nejde uzamknout ani nějak flexibilně snížit limit výhradně pro internetové platby. A bohužel na kartně z důvodu běžné operativy bývá limit v řádech desítek tisíc korun a to jsou již částky, kdy musí být člověk velmi opatrný.

  Navíc aby to nebylo jednoduché, tak internetoví obchodníci mohou mít stručně řečeno různé platební statuty a klasická embossovaná karta vám může někde fungovat a jinde ne.

  Internetová platební karta

  Z uvedených důvodů zavedly některé banky tzv. virtuální internetové platební karty. Osobně mám takovou u svého účtu v Raiffeisen bance a myslím, že je to ideální řešení (podobnou službu nabízejí i ostatní banky, co vím tak minimálně Komerční banka a GE MoneyBank). Za určitý roční poplatek vystaví banka k účtu virtuální platební kartu (tj. všechny údaje mám napsané pouze na papíru), u které mohu:

  • podle libosti používat kartu i pro e-commerce internetové transakce
  • na kartě si mohu nastavit relativně malý limit pro platby (většinou platím částky do 200 USD, takže limit mám povolen na cca 7000 Kč)
  • kartu si mohu kdykoliv uzamknout (tzn. pokud nic neplatím mohu kartu zamknout a nikdo ji nemůže použít).

  Toto řešení bych doporučoval všem, kteří na internetu platí pravidelně (a v oblasti tradingu je to skoro nutnost). Ideální je především možnost velmi flexibilního uzamykání karty (v případě Raiffeisenbanky) a možnost nastavení velmi nízkého limitu, čímž se předejde případnému stažení vyšší částky z účtu. Toto řešení používám již několik let a zatím jsem nenarazil na sebemenší problém.

  Co bych každopádně doporučil v případě on-line platby jakoukoliv cestou – sledujte pravidelně své bankovní výpisy a pokud by se tam objevila transakce, o které nic nevíte, tak ji okamžitě reklamujte. Osobně se mi jednou stalo, že mi stejnou platbu naúčtoval prodávající 2x, ale bez problémů jsem toto vyreklamoval. Ale je třeba účty průběžně sledovat.

  Používání platební karty

  Samotné používání platební karty na internetu je velmi jednoduché - do příslušných políček internetového obchodu je třeba zadat pouze jméno uvedené na kartě, číslo karty, datum expirace karty a pak většinou CVC kód (což je u karet VISA a EC/MC třímístný bezpečnostní kód uvedený na zadní straně vaší karty - viz obrázek).

  V případě specializované internetové karty jsou všechny tři údaje uvedeny v dokumentu, který k virtuální kartě obdržíte.

  PayPal - ideální prostředek pro platbu kartou i převodem

  Kromě přímých plateb kartou jsou v zahraničí rozšířené i nebankovní platební systémy. Nejvíce patrně PayPal.

  S Paypalem je možné platit za většinu služeb spojených s tradingem a zřízení této služby bych doporučoval každému, kdo občas potřebuje na internetu za něco zaplatit.

  PayPal je z principu nebankovní systém zprostředkovávající platby mezi jednotlivými svými uživateli. Těch je v současné době mnoho desítek milionů a jde tak o jeden z nejrozšířenějších platebních systémů. Pomocí systému PayPal se platí především v případech, že někomu posíláte peníze ze svého účtu, avšak příjemci nechcete dát k dispozici údaje o své platební kartě. Tedy především při platbách jednotlivcům a různým malým firmám.

  S PayPalem lze pracovat ve dvou rovinách. Můžete jej využívat jen jako platební bránu, do které zadáte číslo kreditní karty, nebo coby registrovaný uživatel, který má k dispozici virtuální "e-banking"

  Paypal coby přímá platební brána

  Většina plateb prostřednictvím Paypalu probíhá tak, že vás prodávající navede na podobnou stránku:

  V horním řádku (bod 1) zkontrolujte předmět platby a cenu (ta je vidět v pravo). Pokud vše souhlasí, můžete zadat do boxu 2 rovnou údaje o své platební kartě.

  Výhoda platby kartou přes rozhraní PayPalu je ta, že víte, kdo přesně vaší platbu zpracovává a v případě PayPalu je to jedna z největších společností zaměřujících se na online platby. Zneužití karty je tedy naprosto minimální. Pokud člověk nemá speciální internetovou platbu, je možné použít i klasickou embosovanou. Údaje o platební kartě se dostanou pouze k Paypalu – ten přeposílá peníze prodejci avšak bez toho, aby mu poskytoval podrobnosti o platební kartě. Ať platíte tímto způsobem komukoliv, nemá žádnou šanci vaši kartu zneužít.

  Paypal pro registrované uživatele

  Osobně využívám PayPal coby registrovaný uživatel. Registrace je zdarma a přináší několik výhod.

  Registrovat se můžete na adrese https://www.paypal.com/cz/cgi-bin/webscr?cmd=_login-run. Zvolte zemi a jazyk (PayPal zatím bohužel nehovoří česky). Coby typ účtu zvolte Personal. Vyplňte základní registrační informace a klikněte na Agree and Create Account.

  Nyní máte možnost si zvolit, zda-li chcete platit kreditní kartou (pay with my credit card), nebo si účet „předplatit“ převodem z účtu (top up my paypal account):

  V případě předplacení Paypalu se peníze posílají v rámci České republiky do Unicredit Banky (Slováci budou mít jistě platbu na Slovensku). Přestože tak budete s PayPalem platit po světě, odpadnou náklady s mezinárodními platbami. Jedinou nevýhodou předplaceného účtu zůstává, že peníze putují z účtu na účet určitou dobu (2-3 dny) a že platba není tolik flexibilní jako s kreditní kartou.

  Při platbě prostřednictvím platební karty (doporučuji) stačí vložit do systému její základní údaje. Karta se přiřadí k vašemu účtu a k poslání peněz vám stačí se nalogovat s Paypal uživatelským jménem a heslem. Snad ani nemusím upozorňovat, že s heslem a jménem k PayPal účtu je třeba nakládat obezřetně...

  V základní verzi účtu je možné posílat jenom určité omezené množství peněz (podle současného kurzu cca 11 tisíc Kč za rok a 2500 Kč měsíčně) – je to mj. i dobrá pojistka proti zneužití účtu. Pokud budete potřebovat poslat více peněz, stačí si nechat kreditní kartu připojenou k účtu „ověřit“. Můžete kliknut např. na volbu Link and confirm my debit or credit card, která vám umožní zadat kreditní kartu spolu s ověřením. Ověření probíhá tak, že PayPal na účtu, ze kterého platíte kreditní kartou, provede úhradu 50 Kč (tyto peníze jsou následně druhý den vráceny, tj. operace nic nestojí). Na bankovním výpise je pak u předmětu úhrady uveden kód, který je třeba přepsat do příslušného okénka Paypal účtu. Ten je tímo „ověřen“ a je možné s ním platit i podstatně vyšší částky.

  Celé rozhraní PayPal účtu následně funguje stejně jako on-line bankovnictví - o všech transakcích jsou vedeny přehledy, pokud platíte převodem na účet, tak si můžete peníze poslat zpět a podobně.

  Shrnutí

  Pokud nejste s placením po internetu příliš (nebo vůbec) zkušení, není třeba se ho obávat. Základem je však maximální obezřetnost. Hodí se limitovaná karta pro placení po internetu. Pokud kartu nemáte, doporučuji platit přes giganty typu PayPal. Zde se osobně neobávám zneužití (účet u PayPal už má mnoho let a zatím se žádný problém nevyskytl) – opět ale samozřejmě platí, že s heslem k účtu musíte nakládat opatrně (nikomu ho nedávat, heslo mít silné, občas ho změnit atd).

  PayPal účet bohužel zatím není v češtině, ale základních voleb, které se člověk potřebuje naučit používat, je jen několik. Po úspěšném založení účtu stačí vždy jen vyplnit uživatelské jméno a heslo a platbu potvrdit. Jsem proto přesvědčen, že je dobré ovládání PayPalu zvládnout a nebát se jej začít používat – zejména malí prodejci občas nabízejí na internetu zajímavé produkty, ale přímé placení kartou takto neznámým lidem/firmám je příliš riskantní a placení převodem příliš drahé (pokud je vůbec protistrana ochotná takovou platbu přijmout – v zahraničí to není vůbec běžné).

  21.7.2010

  Petr Podhajský

  Fulltime obchodník věnující se tradingu více než 15 let. Specializace na systematické strategie obchodované na futures a akciích. Oblíbený styl obchodování - intradenní s využitím orderflow. Poslední roky pak stavba automatizovaných portfolio systémů.


  Mohlo by vás dále zajímat

  Finančník představuje pracovní skupinu AlgoLab

  Ať to byly mé poslední návštěvy různých odborných konferencí typu QuantCon, možnost nahlédnout pod pokličku několika úspěšných hedgových fondů či nakonec má aktuální práce na vlastním fondu, rezonovala mnou jedna základní myšlenka – úspěch v tradingu je dnes více než dříve zásluhou týmové spolupráce. Jednoduše proto, že svět je komplexnější než před pár lety, vše se digitalizuje a zrychluje. Navíc jsem přesvědčen, že proces bude dále pokračovat stejnou tendencí.
     Foto (c)depositphotos.com   Samozřejmě to neznamená, že by jednotlivec nemohl uspět. Ale jeho cesta je určitě náročnější. Hlavně od určité úrovně zkušeností, kdy již potřebuje spravovat více peněz, vytvářet diverzifikovanější strategie, ideálně stavět řešení pro autotrading, udržovat vše v chodu, přemýšlet o nových obchodních taktikách, ty backtestovat, sledovat zásadní fundamentální informace atd. V týmech je vše jednodušší, neboť lze mnoho činností jednotlivců efektivně sdílet ostatním, kteří se jimi sami pak nemusí zabývat. Výkonnost celé skupiny je tím pádem neporovnatelně vyšší, než by byla výkonnost jednotlivých traderů pracujících samostatně.
  Toto pochopitelně mnoho traderů ví a buď pracují v profesionálním zázemí různých fondů, sami si formují pracovní skupiny, nebo si kolem sebe platí týmy analytiků a programátorů.
  Bohužel méně zkušení obchodníci řeší zásadní problém. Těžko se mohou integrovat mezi profesionální obchodníky (kterým nemají co nabídnout) a vytvářet skupiny složené jen z nezkušených obchodníků vesměs nikam nevede. Přitom právě v začátcích obchodování přináší zapojení do aktivní skupiny největší hodnotu.
  A podobné zázemí nyní nově nabídne na Finančník.cz skupina AlgoLab, kde budu se svým týmem sdílet vše podstatné, na čem aktuálně pracujeme.
  Na Finančník.cz se snažíme vytvářet začínajícím i pokročilým traderům co největší podporu. I přesto jsme si ale všimli občasných postesků nad osamocenou prací a blouděním ve slepých uličkách. A to je důvod, který mne dovedl k vytvoření pracovní skupiny AlgoLab.
  Skupina bude zaměřena na plně systematické obchodování všech typů trhů, které sám obchoduji – komodity, akcie, opce. Jejím hlavním cílem bude obchodníky integrovat do pracovní skupiny a poskytovat jim inspiraci a motivaci v podobě aktivně připravovaného obsahu a řízených setkání.
  Jak bude vše fungovat?
  Základem úspěšné skupiny je její vedení a směřování. To budu ve skupině AlgoLab mít na starosti sám. Do skupiny plánuji uvolňovat výstupy mé práce (a samozřejmě týmu lidí, které zaměstnávám) tak, aby se ostatní účastníci skupiny mohli naší prací a zkušenostmi inspirovat a třeba si ji i pro sebe posunou dále. Ve skupině budu aktivní, takže se případně zapojím do debat o daných tématech, což zpětně může pochopitelně obohatit nás všechny.
  S členy skupiny se plánuji setkávat (osobně i virtuálně), aby mezi sebou mohli obchodníci navázat bližší kontakt a třeba spolupracovat na vlastních projektech (například rozvíjející poskytnuté tipy).
  Co konkrétně budu ve skupině sdílet?
  Určitě chci začít se sdílením konkrétních obchodních systémů, které jsem testoval a které mi dávají smysl pro nasazení (případně je sám obchoduji). Pochopitelně nemusí vždy jít o úplně přesné nastavení, se kterým sám pracuji, ale v uzavřené skupině mi nedělá problém sdílet cokoliv. Hodně obchodníků na Finančníkovi řeší výzvy s plnou automatizací například portfolio obchodování. Práci jsme v týmu udělali na implementaci automatického portfolio obchodování pomocí Amibrokeru, což je myslím pro začátek zcela ideální řešení vhodné pro diskuzi ve skupině. Plánuji se ale věnovat i svým „udělátkům“ v Pythonu a podobně.
  Nicméně nečekejte, že skupina bude představovat hotový kurz. Nebude. Kurz je z mého pohledu prostředí, kde se prezentují velice vypilované informace, s jejichž uspořádáním se pojí opravdu hodně úsilí a času. Ve skupině chci sdílet informace v pracovní formě – pro mě jsou hodnotné testy například i teorií, kde se edge nakonec nepotvrdil (čímž mohu ušetřit mnoho času jiným obchodníkům, kteří by jinak šli stejnou cestou) atd.
  Pro koho bude skupina určena a jak se zapojit?
  Skupina je určena pro obchodníky, kteří chtějí rozvíjet systematické obchodní přístupy. Určitě se nepředpokládá znalost programování, protože jeden z cílů skupiny je propojovat tradery s programátory. Účastníci skupiny by měli mít silnou motivaci posouvat se v trzích směrem k diverzifikaci různými styly obchodování. Systematické strategie budou sdíleny včetně konkrétních kódů, aby je bylo možné snadno testovat a implementovat. Ty budou ve formátu programů Amibroker, TradeStation, případně v jazyce Python. Kódy budou v otevřené podobě a lze je tak převádět i do jiných jazyků.
  Konkrétní podobu skupiny plánuji dotvářet postupně tak, jak v ní bude vznikat život.
  Co je jisté:
  a) Velikost skupiny bude trvale omezena na jasně daný počet obchodníků. Noví se budou moct do skupiny dostat jen pokud někdo stávající vypadne. Tak bychom mohli dosáhnout pracovního prostředí, ve kterém se obchodníci budou znát i osobně. Současně chci ale nastavit velikost skupiny dostatečnou tak, aby se do ní dostali všichni, co o to budou mít aktuálně zájem.
  b) Zapojení do skupiny bude placené. To je upřímně jediný způsob, který se mi za 15 let fungování Finančníka osvědčil pro prostředí, ve kterém je nakonec stejně většina účastníků spíše pasivních. Pro smysluplné fungování skupiny bude třeba aktivně tvořit obsah a jeho tvůrcům platit. Chtěl bych více vysílat zástupce Finančníka na konference, chci sdílet i výstupy prací s daty, která jsou poměrně drahá atd. Cena bude odpovídat obsahu a stanovena později, až podle toho, jak proběhnou první měsíce skupiny (ty budou bezplatné). Určitě ale nepůjde o úplně symbolickou částku, neboť cílem je sdílet ve skupině hodnotné informace, se kterými budou účastníci vydělávat peníze a ušetří jim opravdu hodně vlastního času a investic. Maximálně tak využijte bezplatný provoz skupiny!
  c) Skupina bude bezplatná do 1.8.2019 (viz update níže) a mohou se do ní v tuto chvíli zapojit všichni absolventi kurzu Vytváříme AOS – od myšlenky k automatizovaným profitům. Tedy samozřejmě i stávající absolventi kurzu, kteří tak získají přístup k dalším strategiím a obchodním myšlenkám. Omezení na tento kurz je zde proto, že ve skupině chci pracovat s obchodníky, kteří k trhům přistupují podobně jako já. Účastníci bezplatného běhu budou mít následně prioritní právo na místo ve skupině a budou moci pokračovat ve skupině za nižší úvodní cenu.
  Vše ostatní bude předmětem dalšího vývoje skupiny.
  Je mi jasné, že skupina není úplně pro všechny. Zejména není pro úplně nové zájemce o trading, pro ty je ale na Finančníkovi opravdu hodně bezplatného obsahu a také propracovaný Základní kurz, který vás může velmi rychle posunout k prvním profitům. Na druhou stranu věřím, že AlgoLab dokáže zaplnit jednoznačnou mezeru pro obchodníky, kteří již mají jasnou představu, co očekávají, co jsou za to ochotni platit a potřebují se zejména rychleji a efektivněji dostat k cíli.
  Důležitá informace na konec
  Všichni účastníci zmíněného AOS kurzu mají nyní do skupiny automaticky nastavený přístup. Skupinu naleznete v diskuzi na tomto linku. První téma, které jsem připravil k diskuzi a inspiraci je kompletní popis rotační momentum strategie (testy, vysvětlení, kódy pro AOS). Téma naleznete v klubu zde.
  Těším se na vzájemnou komunikaci, vaše postřehy a aktivní účast. O dalších připravených tématech budu informovat.
  Zaujala Vás možnost členství ve skupině, zajímá vás automatizace obchodování? Při zakoupení kurzu Vytváříme AOS – od myšlenky k automatizovaným profitům získáte do skupiny okamžitý přístup. A nezapomeňte – dostanete tím také přednostní právo v členství pokračovat i nadále a za nižší úvodní cenu!
  Update 2019: S ohledem na skutečnost, že práce se skupinou není tak intenzivní jak jsem se obával a samotného mě ve vlastním tradingu posouvá při zpracování témat  kupředu, rozšiřuji bezplatné fungování skupiny do 1.8.2019.

  Litujeme, ale tento kurz již není možné objednat

  Litujeme, ale tento kurz již bohužel není v nabídce.

  Aktuálně nabízené kurzy naleznete na stránce http://www.financnik.cz/exe/webinare/
   

  Má přednáška na QuantExpo

  Pražské QuantExpo bude především o zahraničních osobnostech a jsem moc rád, že se do Prahy podařilo pozvat velmi zajímavé tradery s praktickými tématy. Jedním ze dvou česky prezentovaných témat (vše ostatní bude samozřejmě do češtiny tlumočeno) bude má přednáška. Co jsem si připravil a proč si myslím, že je dobré se na téma trochu připravit?
   
     >  
  Systematické a algoritmické obchodování představuje mix několika základních dovedností – nápadů, datových analýz a programování. Myšlenek a prezentovaných obchodních přístupů je dnes k dispozici prakticky neomezené množství a každým dnem jsou publikovány nové. Málokterý obchodník je přitom zkušený trader a současně dobrý programátor v jedné osobě. A tak vzniká u mnoha traderů otázka – jak efektivně dostupné myšlenky ověřovat a adaptovat? Jak smysluplně vypadající modely rychle otestovat coby obchodní systém a najít takové, které stojí zato předat k robustnějšímu naprogramování?
  Více než kdy jindy přichází ke slovu potřeba prototypování. To znamená velmi rychlého otestování obchodní myšlenky bez toho, aniž bychom museli dobře ovládat programování, složitě vytvářet dlouhé programovací kódy, ladit je a kompilovat. Ideálně s možností zcela volného využívání všech informací bez omezení ze strany používané platformy. Tedy například s využitím libovolných přístupů a dat (kdy osobně vidím velký prostor ve využívání a kombinování různých alternativních dat), bez nutnosti data složitě připravovat a čistit a s naprostou flexibilitou kombinování všeho, co kombinovat chceme (různé systémy do portfolií atd.). A bohužel tradiční dostupné softwary na toto stavěné nejsou.
  Na QuantExpo tak chci ve své přednášce ukázat, jak snadno lze pro prototypování použít Python. Jeden z hlavních bezplatných nástrojů, který se dnes ve finančním světě pro tyto účely používá čím dál více. Pochopitelně nepůjde o „kurz používání Pythonu“, spíše plánuji prezentovat, že s hotovými moduly, které jsou pro Python dnes bezplatně k dispozici, jde prototypovat systémy opravdu velmi jednoduše. Vše budu ukazovat na konkrétním příkladu prototypování myšlenky obchodního systému statistické arbitráže, což je z mého pohledu mj. i zajímavý diverzifikační přístup do portfolií zejména v době vyšší volatility. Krok za krokem uvidíte, jak se až překvapivě rychle můžeme dostat od základní myšlenky k finální equity křivce i s tím, že pro výpočet hodnoty hedge pozice použijeme pokročilejší statistickou funkci.
  Celý komentovaný kód pak budu poskytovat ve formátu jupyter notebook, ve kterém je velmi snadné jej upravovat, zkoušet a rozvíjet. Z mého pohledu tak jde o ideální start pro seznamování se s Pythonem, kdy trader nezačíná studiem nudných principů programovacího jazyka (byť jednoduchého), ale řeší konkrétní, pro něj zajímavou situaci. A teprve ta ho „donutí“ k tomu, aby se naučil i potřebné základy jazyka. Sám jsem s Pythonem začínal touto cestou a jsem za ní nesmírně rád, protože mi v důsledku v tradingu velmi rozšířila mé možnosti a schopnosti.
  Pokud vás téma prototypování obchodních přístupů s Pythonem zajímá a chcete naplno využít informace, které budu na QuantExpo předávat, doporučuji zkusit si Python nainstalovat a začít jeho prostředí zkoumat (hlavně si najděte tutoriály na spuštění jupyter notebooku). Pokud nejste programátoři a nechcete řešit postupné doinstalování různých knihoven, tak bych začal stažením balíku Anaconda – určitě použijte instalátor s Pythonem 3.6. Po přednášce budete tak moci ve studiu hned pokračovat s pomocí mého dodaného Notebooku. A samozřejmě v rámci QuantExpo můžeme hned osobně probrat otázky, na které jste při zkoumání prostředí Pythonu z pohledu tradera narazili.
  A mimochodem – minimálně Robert Carver má ke své přednášce o optimalizaci portfolií také k dispozici Python kódy. A co jsem viděl, tak ve stejném jazyce publikoval kód svého systému akciového portfolia i Andreas Clenow. S postupně získávanými znalostmi tak budete schopni hned prototypovat i jeho myšlenky (s přímo dodaným kódem), a rychle tak zapracovávat know-how do vlastních workflow.
  Se všemi se těším na setkání 4.11.2017 v Praze na QuantExpo nejen na mé přednášce.
×

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.