Akademie Finančník

Měna:

On-line FIMS A–Z: Profesionální daytrading orderflow

Detailní a kompletní on-line kurz intradenního obchodování s využitím analýzy volume a orderflow.

Většina obchodníků v obchodování nevydělává. Naučte se s pomocí orderflow a dalších prvků FIMS obchodního plánu stát na druhé straně jejich objednávek!

On-line kurz vychází ze dvoudenního formátu kompletní FIMS výuky s navazujícími praktickými ukázkami. Čistá délka kurzu činí 16,5 hodin a obsahuje kompletní výukové know-how – od definování obchodované struktury, po výuku orderflow, studijní osnovy a pochopitelně konkrétní obchodní taktiky.

Výuka obsahuje Petrovy taktiky původně prezentované ve dvou samostatných kurzech FIMS 1 a FIMS 2. Vše kompletně zaktualizováno a především rozšířeno tak, aby výklad reflektoval aktuálně používané nuance a používané obchodní taktiky. A co více – kurz byl postaven také na základě Petrových zkušeností z dlouhodobého FIMS mentoringu. Mimo jiné je tak srozumitelně postaven pro začínající obchodníky s menšími účty, obsahuje jasný a strukturovaný studijní plán a pochopitelně mnoho komentovaných obchodních situací.

Tento on-line kurz je nyní hlavní, podrobně zpracovanou výukovou látkou pro samostudium intradenního obchodování stylem, který Petr používá již mnoho let. Kurz popisuje veškeré taktiky, které Petr v rámci FIMS používá. Jak daný styl vypadá? Podívejte se na video představení kurzu.

Kurz vám ve zkratce pomůže:

  • Porozumět tomu, co se v trhu děje. Proč masa obchodníků prodělává a jak toto využít v náš prospěch.
  • Pochopit cenovou strukturu, ve které chceme obchodovat. Naučit se plánovat obchody dopředu.
  • Naučit se technicky číst v trhu nabídku/poptávku pomocí orderflow. Vstupovat proti mase ztrácejících obchodníků a jejich „naivním“ příkazům.
  • Rozplánovat výuku intradenního obchodování do logických celků, které je třeba zvládnout krok za krokem.
  • Získat kompletní obchodní plán, který můžete okamžitě začít trénovat.

On-line FIMS A-Z nabízí vše, co potřebujete pro samostudium funkčního přístupu k obchodování trhů. Vysvětluje principy, ukazuje jejich aplikaci v software a v konkrétních obchodních situacích. V 16,5 hodinách výuky poskytuje Petrovo více než 10leté know-how v této oblasti.

Všechny principy probírané v kurzu jsou podrobně demonstrovány na software Sierra Chart a bez použití jakýchkoliv dodatečných placených nástrojů nebo pluginů. Probírané know-how není vázáno na jeden program a FIMS lze obchodovat i s jinými softwary (které však nejsou v rámci kurzu podporovány – veškeré ukázky jsou pouze s programem Sierra Chart, který patří na trhu k nejlevnějším, a který Petr sám používá).

FIMS obchodování nevyžaduje žádné proprietární indikátory (ostatně není postaveno na využívání žádných běžných indikátorů) a vychází zejména z pochopení, sledování a využití základních tržních principů nabídky/poptávky.

Obsah kurzu podrobně:

Kurz je rozdělen do celkem devíti lekcí. Každá lekce ale obsahuje několik samostatných videí zaměřených na dílčí problematiku v rámci probírané výuky. Celkem v kurzu naleznete 34 výukových videí o celkové délce 16,5 hodin výkladu.

Lekce 1: Struktura trhu a práce s volume profily
V první lekci si představíme základní náhled na obchodování FIMS – zejména porozumíte struktuře, kterou v trhu vyhledáváme. Podrobněji se naučíte pracovat s volume profilem, s jehož pomocí se budete v trzích orientovat. Ukážeme si, jak v trhu poznat oblasti zajímavé pro naše vstupy i výstupy.

Lekce 2: Obchodování orderflow – od základů k praxi
Pohyby v trhu jsou vytvářeny interakcí mezi nakupujícími a prodávajícími. Je dobré vnímat v trhu určité dlouhodobě fungující situace (například cenové patterny), které mohou s určitou pravděpodobností vést k nějakému pohybu. Ale pokud se v daném místě nezapojí dostatečné množství nakupujících, tak se trhy vzhůru nepohnou. Analýza orderflow představuje opravdu klíčovou součást FIMS, která vám nejen ukáže, jak v reálném čase sledovat změnu nabídky/poptávky, ale především to, jak se do těchto změn zapojit s našimi intradenními obchody a jak využít situací, kdy do trhu proudí „hloupé příkazy“ ztrácející masy.

Lekce 3: Kombinace price action a orderflow pro časování vstupů
Přestože je to právě orderflow, které používáme k finálnímu posouzení situace v oblasti vstupu, je potřeba se naučit vstupy časovat i z pohledu příhodného širšího kontextu. Ten můžeme rozpoznat na cenovém grafu a v této kapitole si vysvětlíme důvody, které Petra vedou k obchodování pouze specifických situací price action, ve kterých čeká na potvrzení vycházející z orderflow. Nejčastěji jde o situace, kdy se ztrácející masa octne v „pasti“ – tedy v situaci, ze které můžeme profitovat. Obchodované situace jsou v lekci popsány v podobě hned několika modelových typech vstupů.

Lekce 4: FIMS učební plán krok za krokem
Intradenní obchodování představuje komplexní disciplínu, ve které je třeba úspěšně skloubit řadu činností. Na základě několikaleté, každodenní interakce se začínajícími FIMS obchodníky připravil Petr FIMS učební plán, který ukazuje, jak postupně zvládat jednotlivé dílčí kroky intradenního obchodování. V této lekci se naučíte, jak správně nahlížet na fungování v rámci intradenního obchodování a jak si rozplánovat začátky FIMS obchodování krok za krokem tak, abyste měli šanci v obchodování uspět.

Lekce 5: Referenční úrovně dle struktury trhu
Mnoho obchodníků v intradenním obchodování neuspěje proto, že se v trzích chovají příliš impulzivně. FIMS oproti tomu vytváří metodiku, kdy byste dopředu měli mít jasno o tom, co a kde v trhu očekáváte. V této lekci se budeme věnovat tomu, v jakých oblastech se na obchodní příležitosti připravujeme.

Lekce 6: Patterny volatility v intradenních cenových grafech
Intradenní obchodování FIMS je postaveno na analýze orderflow a volatility v trzích. Volatilitu sledovanou přes specifické formy price action můžeme přitom použít pro získání řady zajímavých informací z trhů a také k časování obchodů. V této lekci si ukážeme, jak konkrétně na to.

Lekce 7: Plánování obchodů dle vyšší struktury trhu
Nejsilnější obchody jsou ty, které máme dobře rozmyšlené. V této lekci si ukážeme, jak si připravovat silné statické referenční úrovně před samotným obchodováním a jak z nich exekvovat zejména obchody na začátku dne.

Lekce 8: Kontext trhu komplexněji
Intradenní trading není o obchodování izolovaných patternů. Všechny naše analýzy musí probíhat v širších souvislostech toho, co v trhu vnímáme. V této lekci si na konkrétních obchodních příkladech ukážeme, jak spojovat vše dohromady a jak posuzovat vstupy a výstupy v širším kontextu.

Lekce 9: FIMS praxe
Bonusová lekce obsahuje Petrovy klíčové webináře FIMS mentoringu spojující veškeré probírané know-how dohromady. V lekci se budeme podrobně věnovat jednotlivým bodům FIMS obchodního plánu, FIMS vstupům a trade managementu. Pochopitelně nechybí ani detailní analýza jak potenciálních vstupů, tak situací, kde bylo dobré se na základě orderflow držet stranou.

Máte ke kurzu otázky? Neváhejte se na nás obrátit na email kurzy@financnik.cz.

Pro koho a jaké trhy je kurz určený?

Kurz je zaměřen je na intradenní obchodování futures akciových indexů (amerických a evropských) s použitím jednoduchých nástrojů pro interpretaci aktuálního a historického vývoje ceny. Prezentované principy však mají obecnou platnost a lze je kombinovat s mnoha různými dalšími obchodními principy. Naučené techniky je možné aplikovat na futures, akcie i forex.

Podívejte se na ukázku z kurzu

Podívejte se na ukázku, jak kurz konkrétně vypadá a jakým stylem je připraven.

Cena:

Základní cena
 

Zvýhodněné ceny:

Cena pro absolventy kurzu „FIMS1“ nebo „Profitabilní intradenní strategie pro malé účty“
Cena pro absolventy kurzu „FIMS2“ nebo „VIP FIMS“