Jump to content
Co nového? Mé kurzy
 • Jak jsme začali vydělávat na ranní kávě, vajíčkách a pomerančovém juice.


  Financnik.cz

  Obrovské množství nováčků, kteří dnes a denně přicházejí na náš server, aby se zde dozvěděli, co že to vlastně děláme a čím že se to vlastně živíme, nám pravidelně píší, že i po přečtení našeho on-line manuálu naše „povolání“ stále nechápou. Tak trochu se jim nedivíme - komoditní obchodování je u nás bohužel - na rozdíl od USA a západní části Evropy - zatím věcí příliš neznámou a mnohými odsuzovanou, aniž by tací vůbec věděli, co konkrétně tento způsob obživy obnáší. Pokud jste tedy na stánkách Finacnik.cz poprvé, zde se můžete dozvědět, jak i vy můžete třeba již zítra začít vydělávat na tak základních a samozřejmých věcech, jako jsou káva, vajíčka a pomerančový juice. A pokud vydržíte celý následující příběh dočíst až do konce, sami se přesvědčíte, že ve skutečnosti o žádné kávě, vajíčkách ani pomerančovém juice nebudete muset nikdy nic vědět - přesto budete moci vydělávat třeba i přímo z tepla domova částky, o kterých se vám nikdy nesnilo. Samozřejmě naprosto poctivou a legální cestou - tak, jako miliony dalších úspěšných obchodníků po celém světě. Vše, co vám k tomu bude stačit je trocha vůle, píle, odvahy a pár korun pro začátek.

  Ranní story

  Představte si, že jednoho krásného rána vstanete a jdete si udělat svojí oblíbenou snídani. Jednou ze součástí pestrého ranního stolu bude s největší pravděpodobností i káva - lahodný a aromatický nápoj, kterým si každodenní ranní vstávání zkrášlují milióny lidí po celém světě den co den.

  Usednete ke stolu, pustíte si k tomu třeba televizi a začnete snídat. Sledujete ranní zprávy, naléváte si horkou kávu do svého oblíbeného modrého hrníčku, přidáváte mléko a cukr. Kávu zamícháte, přivoníte, hrnek zvednete k ústům a… Náhle se zarazíte. Váš pohled spočine na TV obrazovce. Hlasatel v televizních zprávách právě uvádí následující zprávu:

  „…ačkoliv nebyl nikdo zraněn, díky mohutným přírodním katastrofám v celé Latinské Americe bylo poničeno více jak 2/3 celkové letošní úrody kávy. Trh s kávou okamžitě reagoval prudkým zvýšením cen a dá se předpokládat, že v průběhu dvou následujících týdnů cena dosáhne svých historických maxim…“

  Vaše ruka s kávou se lehce zatřese. Hrnek položíte zpět na stůl a zahledíte se do jeho nitra. V ten moment si uvědomíte, že jste svojí kávu nakoupili v supermarketu zcela nedávno doslova za babku. Kolik asi bude stát káva teď? Nakoupíte ji ještě někdy za stejných pár korun jako dříve? Pak ale odtrhnete oči z kávy zpět na TV obrazovku, a hlavou - pokud máte v sobě alespoň malilinkého obchodního ducha - vám začnou již za malý okamžik putovat myšlenky úplně jiného druhu:

  „Ty brďo. Za dva týdny historická maxima… Kdybych tak teď vlastnil kamión té kávy, co jsem před nedávnem nakoupil za babku v supermarketu… Nebo raději celý sklad kávy… Počkal bych dva týdny, pak bych kávu prodal za  rekordně vysoké ceny a mohl bych s klidným svědomím odejít do předčasného důchodu….“

  Za moment se ale proberete zpět do reality a uvědomíte si, že vy osobně, se svým platem 25 000 hrubého jste přeci jenom příliš malý pán na to, abyste kdy mohl vlastnit třeba 10 tun levně nakoupené kávy a prodat ji v momentě, kdy se ceny kávy vyšplhají rekordně vysoko… Přesto jste ale takovouto představou příjemně nakaženi po celý zbytek dne a tajně sníte o tom, co byste si za takové peníze koupili. Pořídili si nové auto, dostavěli svůj rozestavěný dům, splatili hypotéku… Kéž byste už v tento moment tušil, že nakoupit tuny kávy je ve skutečnosti neuvěřitelně lehké, že vám k tomu stačí doslova pár korun a že na obchodě, o kterém vy sníte, vydělá během příštích 14 dnů tisíce obyčejných lidí! A většina z nich přitom o samotné kávě ani nic neví, někteří dokonce ani nevědí o mohutných přírodních katastrofách - a přesto na kávě pravidelně vydělávají!

  Tak trochu akcie?

  Pokud vám právě započatý příběh něco připomíná, pak docela možná příběhy lidí, kteří dokázali zbohatnout například na akciovém obchodování. Třeba tací,  co před 15 lety nakoupili akcie společnosti Microsoft doslova za babku a dnes je prodávají za patnáctinásobek a více… Jo, takhle se dělají peníze! Ale na druhou stranu - to má člověk vážně čekat dalších 15 let, aby mohl konečně vydělat nějaké pořádné peníze…? A copak jeden ví, kdy přijde další firma typu Microsoft?

  A tak se velmi brzy vrátíte ke své myšlence kávy… A náhle vás začne napadat, že nejenom na kávě by se dalo slušně vydělat. Co třeba na benzínu, který každý rok pravidelně stoupá na začátku léta a na podzim se jeho ceny zase vrací zpět do normálu? Nebylo by úžasné každý rok na jaře nakoupit obrovské množství benzínu za relativně levnou cenu, počkat na začátek léta až začnou všichni jezdit na dovolené, poptávka po benzínu (a tudíž i jeho cena) prudce vzroste, vy své levně nakoupené zásoby prodáte za obrovské peníze a vyděláte dost na to, abyste mohl zbytek roku strávit třeba někde u moře? A příští rok pak celý tento proces znovu s klidem zopakovat?

  Pak se ale opět vrátíte na zem. Copak vy byste mohl kdy nakoupit obrovské množství benzínu? A kde byste ho vůbec uskladnil? A kdo vám zaručí, že byste ho pak vůbec prodal? Nene, takové věci jsou jen pro „velké kluky“, říkáte si - a z vašich myšlenek zase velmi rychle upustíte.

  Co když se dá káva koupit i jinde, než v obchodě?

  Váš ranní příběh s kávou vám nedává klid. Neustále přemýšlíte o tom, jak by to přeci jenom bylo skvělé, kdybyste nyní vlastnil tunu kávy, co jste koupil v supermarketu za babku, a za 14 dnů svou tunu prodal za obrovské peníze….

  Váš ranní příběh vám vrtá hlavou dokonce natolik, že se jen tak ze zvědavosti v práci kouknete na internet, jak a kde vůbec takovou kávu nakupují supermarkety… Pokud nevyděláte na nynějším obřím růstu cen kávy vy, pak někdo jako na potvoru určitě ano. Na to můžete vzít jed. A tak po chvilce pátrání zjistíte, že vaše ranní káva má za sebou docela dlouhou cestu:

  V první řadě vaši ranní kávu vypěstovali farmáři v Latinské Americe.
  Tuto kávu pak prodali dalším zpracovatelům - například velkým značkám typu NESCAFÉ.
  Ti pak surovou kávu dále zpracovali a naporcovali do sáčků.
  Tuto porcovanou kávu pak nejrůznějšími způsoby dále distribuovali do tisíců meziskladů po celém světě.
  Z těchto meziskadů se pak káva dostala skrze nejrůznější řetězce do miliónů obchodů, kde si ji každý může koupit v té podobě, jak ji všichni znáte.

  Toto samozřejmě není nic nového, co vás však zaujme je následující informace:

  káva s prosincovým dodáním obchodovaná na burze CSCE dnes posílila již o 10 %

  Opět si na moment zasníte. 10 procent za jediný den. Pane jo. V bance mám úroky sotva 2 procenta za rok. A akcie, co jsem slyšel, hodnotí za celý rok tak o 10-15 procent. A tady káva zhodnotí 10 procent už za jediný den! Kdybych vlastnil kávu za sto tisíc korun, dnes bych za jediný den vydělal 10 000 kč….

  kp-image002.jpg

  Pak se ale opět zarazíte. Co sakra znamenají ty další informace? Jaká burza CSCE? Jaké prosincové obchodování? Začíná to celé zavánět přílišnou komplikovaností… Internetové stránky tedy zavřete a na celý incident s kávou pro zbytek dne zapomenete. Přitom už brzy vás čeká příjemné zjištění, že nejenom na kávě, ale na desítkách dalších surovin se dá velmi snadno vydělávat - a to dokonce každý den, bez nutnosti jakýchkoliv přírodních katastrof nebo podobných vlivů…

  Situace se začíná vyjasňovat

  Uplyne něco málo přes týden. I když se po celou tu dobu už snažíte na kávu nemyslet, přeci jenom vás štve slyšet každý večer ve zprávách, jak dosahuje káva nových a nových maxim. Teď už jde vážně o seriózní peníze. A vy to dobře víte… Přeci jenom se tedy překonáte a ještě jednou se rozhodnete v situaci s kávou trochu „porejpat“. Co vám utkvělo v paměti je věta:

  káva s prosincovým dodáním obchodovaná na burze CSCE.

  Zkusíte tedy jenom ze zvědavosti otevřít stránku www.CSCE.com. Chvíli počkáte, než se stránka načte, a náhle - co to k sakru je? Pane jo, skutečně burza, na které se obchoduje káva!

  Začtete se tedy do stránek a náhle se nestačíte divit. Zatímco jste si vždycky myslel, že farmáři prodávají svojí vypěstovanou kávu rovnou společnostem typu Nescafé, oni ji prodávají i na burzách! No jasně, proč by taky ne - copak se neprodávají na různých burzách milióny jiných věcí? Na takové burze přeci nebude mít farmář nikdy nouzi najít kupce - a třeba ještě prodá kávu trochu výhodněji!

  No vida. Tak jste o něco moudřejší. Už víte, že kdybyste chtěli nakoupit 10 tun kávy, mohli byste tak učinit na burze v New Yorku, konkrétně na burze zvané CSCE. Ne, že by vám tato informace k něčemu byla, ale je dobré to vědět. Co kdyby jednou….

  kp-image003.jpg

  Situace je ještě jasnější

  Káva vám však opět nedá spát. V práci nejste schopni myslet na nic jiného než na kávu, dokonce sami sebe nachytáte, že pijete nějak více kávy než obvykle! :) A tak se rozhodnete, že přeci jenom ještě jednou zavítáte na stránky burzy CSCE a zkusíte blíže odhalit tu podivnou záležitost s prosincovým dodáním…

  Situace se vyjasní rychleji, než jste předpokládal. Je to docela jednoduché: 

  farmáři prodávají na burzách kávu ve formě KONTRAKTŮ. To znamená, že to není tak, jak jste se domnívali - že farmář na nějakou burzu přiveze 10 tun své vypěstované kávy a tam u té obrovské kupy kávy stojí tak dlouho, než přijde někdo, kdo má o ni zájem a nabídne farmáři, že od něho celých 10 tun kávy koupí… Farmář přiveze na burzu  (která je ve skutečnosti složená jen z pár místností) pouze KONTRAKT, ve kterém se zavazuje, že dodá 10 tun kávy ve stanoveném termínu. Perfektní. Proč vozit kávu, když stačí dovést kontrakt! Vždyť takto funguje obchodování na celém světě! Třeba když jste si tuhle kupoval dlažbu do svého nového domu, který právě stavíte: nejprve jste podepsal kontrakt, kde se vám dodavatel zavázal dlaždice dodat do 10 dnů, a pak až teprve došly samotné dlaždice…

  Prosincové dodání kávy  pak zcela logicky znamená, že farmář prodává na burze kontrakt, ve kterém se zavazuje dodat svojí kávu někdy v prosinci.

  Jak jednoduché!

  Geniální zjištění

  Další dny vám hlava šrotuje o kávě ještě více, než kdykoliv jindy. Při poslední návštěvě na stránkách burzy CSCE totiž zjistíte geniální věc: pokud na této burze koupíte nějaký kontrakt na kávu, můžete tam tentýž kontrakt zase prodat - a to až do doby termínu dodání!

  Co to znamená? Že kdybyste přeci jenom koupil 10 tun kávy před velkými přírodními katastrofami v Latinské Americe, nemusel byste kávu vlastně vůbec fyzicky přebírat a tudíž nikde skladovat! Vlastně byste klidně mohl nakoupit kávu jenom ve formě „papíru“, ve formě KONTRAKTU!

  A další geniální zjištění je, že jak se mění každý den cena kávy, mění se i cena kontraktů! Jinými slovy, kontrakty se každý den prodávají a nakupují za aktuální cenu kávy!

  Pak si ještě v rychlosti přečtete, že veškeré obchody na burze jsou pod striktním dohledem několika Amerických vládních komisí a že obchodování na burzách v USA patří mezi nejlépe vládou hlídané a nejpoctivější obchodní prostředí na světě. Dobré vědět. Zde se tedy dělá nejenom velký business, ale také seriózní, takže vám nehrozí žádná nemilá překvapení…

  Začíná to zapadat do sebe

  O několik dalších dnů později vám náhle začíná všechno zapadat do sebe. Vše, co jste se právě dozvěděl, totiž znamená asi následující:

  Pokud byste před měsícem nakoupil kávu s termínem dodání v prosinci, a nyní je - řekněme - září, pak byste kávu nakoupili ještě před měsícem za velmi nízké ceny. Co je ale podstatné - nakoupili byste kávu pouze ve formě KONTRAKTU, který můžete až do doby termínu dodání - tedy do konce prosince - zase kdykoliv prodat. Takže svůj kontrakt byste mohli klidně prodat právě dnes, kdy jsou ceny kávy rekordně vysoko, a vydělat tak obrovské peníze, aniž byste vůbec kdy nakoupenou kávu museli jakkoliv fyzicky přebírat, nebo někde skladovat!

  Vlastně je to trochu jako s akciemi. Když nakoupíte akcie, koupíte si kus firmy. Jenomže ve skutečnosti nekupujete například nábytek, budovu, a podobně - ve skutečnosti kupujete jen „papíry“, které vám stvrzují, že tuto firmu z patřičné části vlastníte. Když se pak firmě daří, firma prosperuje a ceny akcií jdou nahoru. Když pak prodáte své akcie někomu jinému za více peněz než jste nakoupili, vyděláte.

  U kávy zase nakoupíte obrovské množství nikoliv ve formě fyzické hromady kávy, ale jenom ve formě papíru (kontraktu), a tím celou kopu kávy vlastníte, přičemž až do termínu dodání zůstává tato káva uskladněna u pěstitele, takže se naprosto nemusíte o kávu jakkoliv starat, dokonce ji ani vidět. Navíc vám přísná pravidla burzy, dokonalý dohled vlády USA a vysoce seriózní prostředí zajišťují, že se s vaší kávou po celou dobu nic nestane a že vám opravdu patří, i když vše, co máte, je kus papíru!

  Když pak cena kávy náhle prudce vzroste, jako nyní, tak zkrátka a jednoduše kontrakt zase prodáte na burze někomu jinému, ale za cenu mnohem vyšší! A jestli někdo váš kontrakt koupí? To je na tom to nejlepší - na burze existují kupci prakticky každou minutu!

  Kdybych tohle věděl před měsícem, říkáte si, mohl jsem vzít svých 100 000 Kč, co mám na účtu, nakoupit za ně kontrakt na kávu, počkat měsíc a stejný kontrakt prodat dnes za 150 000 Kč. Docela možná by to šlo celé udělat i přímo z tepla mého domova…

  kp-image004.jpg

  Jak uvidíte za chvíli, nejenže byste celý takový proces mohl uskutečnit během pár minut třeba i z postele svého domova, ale navíc by vám stačilo třeba jenom 10 000 Kč, abyste mohl vydělat 150 000 Kč!

  Nejenom káva?!

  Další dny jste natolik nadšený tím, co jste zjistil, že se svým novým „know-how“ začínáte chlubit kolegům, na které taková nová informace dělá patřičný dojem.

  Pak ale přijde další obří zjištění: tímto způsobem se dá obchodovat nejenom káva, ale například i benzín, o kterém jste zcela na začátku uvažovali, jak by bylo úžasné nakoupit levně benzín každé jaro a prodat draze každé léto! I benzín si můžete koupit ve formě kontraktu, tudíž nemusíte nic skladovat, nic fyzicky přebírat… Ale kdyby jen benzín! K mání jsou desítky dalších možných surovin: pšenice, kukuřice, bavlna, maso, vajíčka, zlato, stříbro, cukr, kakao… a mnohem, mnohem více!

  kp-image005.jpg

  Všem těmto surovinám se pak říká souhrnně komodity a jak už tedy víte, obchodují se na nejrůznějších komoditních burzách.

  Nyní tedy už chápete, co to znamená obchodovat komodity! Znamená to nakupovat a prodávat kontrakty na různé suroviny. To je celé. Tak, jak si v případě akcií kupujete vlastnictví částí nejrůznějších společností, tak si v komoditách kupujete vlastnictví nejrůznějších surovin. Obojí se pak dělá ve formě jen určitého „vlastnického papíru“ a v obojím můžete později tento „vlastnický papír“ (buďto akcii nebo komoditní kontrakt) prodat za mnohem více, než jste nakoupili! A u obojího nemusíte nic vědět jak o společnosti, kterou spoluvlastníte, tak o komoditách, které jste nakoupil. Zrovna tak není potřeba žádných přírodních katastrof, aby se cena všech komodit hýbala každý den dostatečně na to, abyste každý den mohli vydělávat tisíce dolarů!

  Šok s velkým Š přichází

  Nyní, když víte, co víte, začínáte litovat, že nejste milionář. Kdybyste měl miliony, mohl byste takto nakupovat a dráže prodávat spoustu různých komodit a své miliony rozmnožovat úžasným způsobem… Ale se svými 100 000 Kč… To toho vážně moc nenaděláte.

  Pak ale náhle přijde šok s velkým Š: v komoditním obchodování funguje cosi, co se jmenuje PÁKOVÝ EFEKT. Co to přesně znamená sice moc nechápete, ale to vás moc netrápí, není to tolik důležité. Důležité je, že díky pákovému efektu můžete nakupovat obrovské množství komodit pouze za malé ZÁLOHY!

  Co to znamená? Že zatímco byste za kontrakt na komoditu XY normálně zaplatit 100 000 korun, můžete jen složit zálohu ve výši 10 000 korun - s tím, že zbytek musíte doplatit v momentě, kdy komoditu fyzicky převezmete. Jenomže, pokud víte, že vy žádnou komoditu fyzicky nikdy nepřevezmete, protože jí před termínem dodání vždy zase prodáte někomu jinému, co to znamená? Že za cenu 10 000 Kč ovládáte komoditu v hodnotě 100 000 Kč!

  Takže, když stoupne cena komodity XY o 15 procent, co to znamená? Že vyděláte celých dalších 15 000 Kč! I přesto, že komoditu momentálně vlastníte pouze za zálohu pouhých 10 000 Kč. Není to úžasné? Proměnit 10 000 Kč do 25 000 Kč třeba i během jediného dne? Můžete tedy komodity obchodovat i když nejste milionář - stačí vám k tomu mnohem méně peněz, než jste si kdy myslel, ale přesto můžete vydělávat, jako byste nakupoval komodity za miliony!

  kp-image006.jpg

  Další zjištění: je to celé ještě jednodušší, než jste myslel

  Nyní už vám komodity nedají klid ani na moment. Kdybyste tak našel způsob, jak častěji předvídat, kdy půjde cena komodity nahoru nebo dolů… Mohl byste takhle začít vydělávat pravidelně (nejenom na kávě a benzínu) a za chvíli docela možná opustit své zaměstnání, které vás upřímně dost štve a dal byste nevím co za finanční nezávislost a svobodu…

  Sen o finanční nezávislosti se vás pak začne náhle držet jako klíště… Co jen byste mohli dělat, kdybyste podobné obchody jako s kávou mohli uskutečnit alespoň jednou měsíčně! Docela možná byste náhle měli spousty času. Mohli byste víc číst, víc cestovat… Vlastně byste mohli hodně cestovat, když byste měli tolik peněz! Dostavěli byste dům a vybavili si ho dle vlastních snů… Veliká rohová vana, krb, bazén…

  A náhle si uvědomíte, jak jste ve skutečnosti blízko: zatímco ještě před měsícem byla idea o kávě jen pouhou myšlenkou, dnes už docela přesně víte, jak by se takový obchod dal uskutečnit, a navíc i to, že by se dal uskutečnit za minimum peněz!

  Vydáte se tedy ještě jednou na internet a zjistíte další fantastické zjištění: komoditní kontrakty se dají - stejně jako akcie - nakupovat skrze brokera. To znamená, že vše, co vám k nákupu stačí je internet nebo telefon! Můžete komodity obchodovat úplně klidně z domova - a nevylézat u toho třeba ani z postele! Jen si to představte… Konec ranního vstávání do práce, konec jakéhokoliv chození do práce… Zbývá jen vyřešit poslední věc: jak ksakru poznám, kdy půjde cena komodity nahoru?

  Předvídat cenu lze mnoha způsoby

  Uplynul zhruba měsíc od momentu, co jste poprvé dostali myšlenku s kávou. Během tohoto měsíce jste urazili obrovský kus cesty a začínáte naprosto chápat, že se právě nacházíte na prahu nové éry vašeho života. Objevili jste totiž něco, o čem jste snili celá léta - způsob, jak získat absolutní svobodu.

  Jste tedy svým objevem natolik posedlí, že se doslova ponoříte do studia komoditního obchodování. A jelikož jste své finanční svobody naprosto odhodlaný dosáhnout, studujete dnem i nocí - takže vám trvá pouze další měsíc, než zjistíte, že předvídat, kdy půjde cena komodity nahoru nebo naopak dolů skutečně (do jisté míry) lze. Dokonce mnohými způsoby - například s pomocí jednoduchých technických nástrojů.

  I když jste nebyl technicky nikdy zaměřený, pustíte se do podrobného studia technického obchodování komodit. Uplyne další měsíc a vy máte zjištěno vše, co jste potřeboval. Obchodování komodit je snadnější, než jste si kdy myslel. Pokud vše půjde dobře, za pár týdnů můžete začít doopravdy… A co je nejlepší - díky technickým nástrojů nemusíte o žádné kávě ani benzínu vůbec nic vědět, abyste mohl obojí úspěšně obchodovat! Navíc díky technickým analýzám brzy zjistíte, že není potřeba žádných přírodních katastrof, aby se cena komodit řádně hýbala každý den!

   

  O rok později

  Je krásné sluneční ráno. Sedíte u stolu a snídáte. Na stole máte modrý hrnek s kávou… Snídáte ve svém novém domě s bazénem, krbem a rohovou vanou. Za chvilku se půjdete projít do lesa, pak zajdete někam na dobrý oběd a pak sednete na hodinku až dvě k počítači, abyste zanalyzoval aktuální grafy komoditních trhů. Tím vaše pracovní náplň dne skončí. Večer si můžete třeba zaletět na večeři do Paříže…

  kp-image007.jpg

  Nevěříte?

  Měli byste. Toto je totiž reálný příběh jednoho ze zakladatelů serveru FINANCNIK.CZ! Samozřejmě, trošičku „přikrášlený“ :) Ale v principu pravdivý: tato cesta je velmi blízká té, jaké jsme se dopracovali ke komoditám i my. Říkám v principu - tímto příběhem jsme se hlavně snažili lépe vysvětlit, co jsou komodity a jak tento způsob možné obživy funguje. Snadněji už to opravdu vysvětlit nejde, takže pokud to celé někdo stále nechápe, pak je nám opravdu líto, ale víc už nepomůžeme…

  Kdo tedy jsme a co je FINANCNIK.CZ

  Jmenujeme se Tomáš Nesnídal a Petr Podhajský a jsme aktivní komoditní obchodníci a převážně nadšení milovníci tohoto úžasného businessu.

  Jsme jedni „z vás“ - dva obyčejní lidé, co jednoho dne zatoužili po finanční svobodě a nezávislosti. Za svým snem jsme si šli dlouze a vytrvale - ale stálo to za to. Třeba jen pro příklad - minulý rok jsme vydělali jenom v obilninách přes 15 000 USD v obřím medvědím trendu. A samozřejmě, podobných obchodů jsme udělali během roku podstatně více.

  Jsme dva obyčejní lidé, co objevili způsob, jakým bohatí lidé vydělávají své obrovské peníze. Upřímně řečeno - není divu, že tací nechtějí nikde prozrazovat, na čem že to vlastně dělají. Na druhou stranu, možná i to je důvod, proč jsou komodity pro většinu tak „tajemné“ a mnozí je povazují za „šarlatánství“. To je ale každého problém, jak se ke komoditnímu obchodování postaví - zda tento jedinečný způsob vydělávání peněz odsoudí v samém začátku a zamítne tak možná svojí poslední šanci vydat se na cestu, o které se takovému jedinci zřejmě ani nesnilo, nebo jestli se pokusí vydat v šlépějích nás a obrovského množství dalších obchodníků…

  kp-image008.jpg

  Něco vám prozradíme: oba dva pocházíme ze stejného světa, jako většina z vás. Narodili jsme se v relativně chudých rodinách, většinu života jezdili Škodovkou 120 a zrovna dvakrát jsme si s penězi vyskakovat nemohli.

  Oba dva jsme však měli obrovskou touhu tento nepříliš lákavý styl života změnit a tak jsme tvrdě pracovali na tom, aby změna kvality života skutečně přišla.

  Dnes žijeme život, o jakém jsme vždy snili. Jsme spokojení, šťastní a vděční za to, co nám tento svět nadělil. A možná právě proto jsme se rozhodli nenechávat si své „tajemství“ jenom pro sebe a založit server, na kterém vám zcela ZDARMA prozradíme, co vlastně děláme.

  Takže, FINANCNIK.CZ je jedinečná příležitost pro všechny, kteří chtějí změnit svojí budoucnost - a to pokud možno ještě dnes. Pokud máte dostatek chuti, vůle a odvahy - vydejte se na stejnou cestu, jako my. Poznejte svět, ve kterém vydělávají bohatí své peníze a o kterém se zřejmě nikde jinde nedozvíte - rozhodně ne ZDARMA, jak vám to nabízíme my.

  Prosím, berte na vědomí, že vám zde nabízíme mimořádnou hodnotu, mimořádné a nesmírně cenné know-how. Český člověk z principu žije v neustálé iluzi, že informace nejsou nic cenného. Omyl je pravdou. Za podobné informace, které vám zde prozradíme, byste jinde zaplatili desetitisícové částky. Proč toto říkáme? Protože pokud si začnete vážit toho, co vám zde nabízíme, začnete komoditní business brát vážně. A pouze pokud jej začnete brát vážně, můžete se vydat na cestu, na které vám komodity začnou nadělovat peníze. Kolikže peněz? To už je jen a jen na vás. Třeba i tisíce dolarů každý den…

  Takže, pokud máte tu vůli, odvahu a chuť, můžete zažít třeba kliknutím sem:

  JAK VYDĚLÁVAT NA SVÉ SNY V 5 KROCÍCH

  nebo se ponořit do tajů komoditního obchodování řádným studiem našeho

  on-line komoditního manuálu zdarma

  nebo se můžete dozvědět o tradingu více z našeho hostování v

  Investorském magazínu, odvysílaného na ČT.

  Přejeme upřímně mnoho úspěchů na cestě za lepším životem!

×
×
 • Vytvořit...