Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Re: Obchodní systémy - opce+waranty


Piti

Doporučené příspěvky

Honzajs Napsal:
-------------------------------------------------------
> Peníze přece nemusí ležet ladem. Co ti brání
> otevřít pozici v akciích nebo třeba T-bond? Budeš
> tak mít úroky z rozdílu meti investicí dp warrantu
> s vyšší a menší pákou.

Samozřejmě také dle mého názoru záleží o jakém celkovém vstupním kapitálu se bavíme. Já tady uvádím příklady na 5.000 EUR, což je v mém případě částka, se kterou budu chtít začít reálně obchodovat pákové produkty ať už warranty nebo K.O. certifikáty (tento systém se dá použít i na K.O. certifikáty). Ty už jsi ale ostřílený obchodník, takže to už je o něčem jiném, tam tvůj přístup chápu. Navíc je mi jasné, že máš velmi široký záběr trhů, já toho ze začátku nejsem schopen. Pokud bych např. dal volný kapitál, který by mě zbyl (např. 1.000-1500 EUR - při současném obchodování 2 trhů víc by to asi nebylo) do T-bond nebo akcií nevím jestli by si ta investice na sebe vydělala (+brokerské poplatky) do doby než bych peníze opět potřeboval pro obchodování s warranty. Při sérii ztrát bych mohl kapitál potřebovat a musel bych meziinvestici prodat i kdyby byla ve ztrátě, protože by nastal příhodný okamžik pro nákup warrantů. Nebo jak píšeš, mohla by ta meziinvestice slušně vydělat, to nikdo dopředu neví.

Pokud se nebudeš dívat na grafy z extrému do extrému (přes všechny Strike pro danou splatnost) ale na užší rozpětí, kde by člověk reálně vybíral není rozdíl až tak velký +-20%. Samozřejmě rozdíl 20% z investice 1.500 EUR a 15.000 EUR je už o něčem jiném.

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...