Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zobrazení elektronických trhů


Doporučené příspěvky

Ahoj!

Tak mam dalsi dotaz ... predem bych chtel rict, ze jsem se snazil projit tuto diskuzi a ruzne ji prohledat, ale nenasel jsem otazky na sve odpovedi ...

1) Komodita (třeba 10 yr treasury notes) se obchoduje jak pitově (TY) tak elektronicky (ZN) - jde o obchodování té samé komodity, nebo jsou to komodity dvě? Jsou ty trh provázané nebo zcela oddělené?

2) Ani v Medved Quote tracker ani na www.futuresource.com se mi nedaří tyto elektronické trhy nastavit/otevřít/sledovat - avšak jsem vypozoroval, že konkrétně pro TY a ZN jsou zcela shodné ceny - dost to souvisí s horním dotazem

Prostě chci vědět, zda pro sledování ceny například této komodity stačí sledovat pitový graf či nikoli. Konkrétně s Medvedem jsem se celkem sžil ale nerad bych sledoval úplně jiný trh než obchodoval :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím. Myslím, že ty trhy jsou svázány arbirtážními možnostmi. Pokud by totiž např. elektronická verze šla jinam než pitová, hned by někdo koupil jednu a prodal druhou a tím by inkasoval jistý zisk. To se nakonec i děje. Rozdíly jsou pak minimální a odpovídají hodnotám které se ještě arbitrážníkům vyplatí.
Petr fi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...