Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Technicka analyza


Libic

Doporučené příspěvky

Dobry den,
rad bych take otevrel jedno skromne okno, jehoz podstatou by mely byt vseobecne zkusenosti a tipy s pouzivanim technickych analyz. Pokud jiz takove okno existuje, pak se omlouvam a rad se pripojim.

Ma dosavadni zkusenost je takova, ze v jednoduchosti je sila. Ve chvili, kdy jsem zacal svoji technickou analyzu prilis komplikovat, jsem se otocil se svymi vysledky do cervenych cisel a nevedel jsem jak ven. At jsem delal co jsem delal, stale cervena cisla. Byl jsem z toho dost nestastny. Tolik prace mi dalo vse nastudovat a setridit a vysledky byly katastrofalni.

Kdyz jsem o svem problemu mluvil s pritelkyni, rekla mi, abych vse vyhazel a vratil se k jednomu, maximalne dvema indikatorum, ktere se vzajemne podporuji. Vsadil jsem tedy na dva, ktere mi nejvice vyhovuji a me vysledky se otocili do spravnych cisel. Tyto dva indikatory jsem samozrejme doplnil / podporil velmi prisnym money managementem, ktery cini 50% uspechu.

Nerikam, ze je to nejlepsi zpusob, avsak muze to byt voditkem pro obchodniky, kterym se nedari a nevedi jak dal.

Rad bych jeste doplnil, ze svuj system testuji a obchoduji velmi mnoho hodin denne. Vysledky vsak stoji za to.

S pozdravem

J.S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Tez zdravim,
neco podobneho se stalo i mne. Proste prekombinovani indexu a indikatoru, ... podle meho, v jednoduchosti je krasa, diky tomu se me zacatecni neuspechy-uspechy 90%-10%, otocily rapidnim zpusobem, i kdyz porad na papire;) , ale s kazdym obchodem roste ma jistota, ... u tech, co se podari, ale i u tech, co se nepovedou a trend jde proti mne, zkoumam proc tomu tak bylo (ucim se vlastnimi chybami, asi jako vsichni;))
V podstate jsem chtel jen zopakovat, to co zde jiz receno bylo, lidove receno "nepreplacavat" ;)
... dnes jsem uzavrel pozici CTMAY05 na skoro 4000$- od 19.4., skoncil jsem se dvema kontrakty, ... zahreje to u srdce, kdyz clovek vydi, ze se v tom vsem "vyzna";), ... lepe receno, dokaze orientovat. A ta cisla mu to jen dokazuji, i kdyz nekdy v cervenych cislech, ale to patri k obchodovani a nikdo tomu "neutece".
Takze Traderum zdar;)

S pozdravem
J.Z.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Neviem, co si presne predstavujete pod pojmom technicka analyza, predpokladam, ze si system podla ktoreho obchodujete. Ja sa tu pokusim predstavit svoj system, ktory momentalne skusam papierovo a vyladujem, aby som dosahoval, co najvacsi zisk s primeranym rizikom.

Obchodujem systemom "medianline" alebo trendline. Autorom by mal byt ALAN H ANDREWS. Ide o urcenie strednych hodnot v urcitom grafe na zaklade coho ziskate dost presnu prestavu, kde by sa cena mohla pohybovat. Dokonca sa da urcit aj miesto nasledujuceho pohybu.
Ide cisto o analyzu grafu, ziadne fundamentalisticke spravy ma nezaujimaju, studujem len graf a pohyby ceny.
Idikatory nie su potrebne, ale pouzit sa mozu. Osobne pouzivam CCI, ale aj ten dokaze sklamat. Urcite ste zazili, ze cena danej komodoty bola v prepredanej zone a aj napriek tomu klesala. Vtedy sa riadim len podla nakreslenych ciar ( odborne FORK - vidlica, vidlicka ).

Urcite sa to tato metoda tazko chape z mojho popisu, to vam verim :) Preto par konkretnych prikladov v anglictine, ine zdroje nemam.

www.nqoos.com/alan_andrews_course_1.htm
Rozsiahly popis metody. Odporucam nepreskakovat, ale citat postupne a snazit sa pochopit obrazky aj ked su niekedy dost zlozite.

www.medianline.com
Konkretne priklady pouzitia metody v praxy, intradenne obchodovanie. Obrazky + popis, super. Minuly tyzden tam bol aj nevydareny obchod, ktory skoncil so stratou, velmi poucne. Stranka sa meni dost nepravidelne, tak 2-3x do tyzdna, ja osobne si stranku ukladam, aby som si neskor dokladne pozrel kroky autora.

Kniha Mikula Patrick-The Best Trendline Methods of Alan Andrews
Skvela, skvela, skvela. Velmi vela grafov, myslim, ze je pochopitelna aj pre menej zdatnych v anglictine. Od toho tu predsa mame stranku www.slovnik.cz Ak by bolo nejake slovicko nezrozumitelne :)

Kniha 7 Chart Patterns That Consistantly Make Money
Je o urcitych patternoch, ktore si vsimate v grafoch. Supporty, rezistencie atd. komoditny manual na Financnikovi je tomu podobny i ked nie tak rozsiahly.

Este par slov na zaver. Akonahle som precital Financnika zacal som hladat na internete dalsie veci o komoditach. Cerpal som vsade, kde som prisiel a kde som rozumel tomu, co tam pisu :) Takto som sa dostal m medianline obchodovaniu. Osobne mi zatial vyhovuje najviac a je dobre si ho vyskusat na jednotlivych komoditach.

Moja celkova strategia teda spociva v medianline, poznanie chovania komodity pocas celeho roka ( sezonnost plodin atd, kazdy som sa opakuje v urcitych cykloch) a patterny ( supporty, rezistencie, gapy...).
Mozno to vyzera zlozito, ale je to dost "jednoduche" a mne to momentalne funguje.







Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...