Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Dodatek 2: Ukázkové marginy


Doporučené příspěvky

Ahojte, s akym marginom by so mal pocitat ak chcem otvorit poziciu len na par minut alebo hodin, teda ako intradenny obchodnik? V tabulke v clanku je myslim margin uvedeny pre pozicne obchodovanie, alebo plati ten isty margin aj pri intradennom?
uvediem jednu citovanu vetu z manualu

[ital]...A teď si představte, že na nákup takového kontraktu stačí složit malou zálohu (margin) – ne 70% ceny, ani 50%, ba ani 25%, ale pouze za přibližně 3 200 dolarů (v případě obchodů prováděných v průběhu jednoho dne je záloha často výrazně nižší – kolem 1000 dolarů!!)....[/ital]

Cize pri pozicnom obchodovani je to 3200, pri intradennom okolo 1000. Takze je to podstatne nizsie.
Ako sa vypocitava ked chcem zistit o kolko mensi bude margin oproti pozicnom obchodovani?


P.S. Mam hendikep ten ze neviem anglicky, ale uz sa pomaly to zacinam ucit, Ak by mi tu niekto skopiroval linku kde najdem marginy intradenne a pozicne aby som si to vedel porovnat, bol by som velmi vdacny

Dakujem
Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak som asi nieco nasiel
na tejto stranke www.interactivebrokers.com/en/p.php?f=margin
v zalozke "FUTURES"
a pod zalozke
"Futures - Intraday Margin Requirements"

sa pise margin pre indtradenny obchodovanie je 50 percent nizsie ako normalny margin, stym ale ze muis byt dodrzany cas otvorenia a zatvorenia (no neviem ci som si to dobre prelozil :)

Je niekde brokerska firma ktora ma intradenny margin nizsi o viac ako 50 percent oproti normalnemu marginu?
Tak ako sa spominalo v tom clanku z ktoreho som kopiroval citat. tj pri normalnom to mal za 3200 pri intradennom za 1000. To je podstatny rozdiel.

Vdaka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.
dakujem ti ze si bol ochotny pomoct mi. Na tohoto brokera som natrafil tiez. ALe este som natrafil aj na AMP Trading, aj som si precital cele vlakno AMP futures.
Ja som este v stadiu backtestingu. Testujem len zakladny patern. Chcel som ale vediet tymi marginami ze jak je pre mna vzdialeny trading, ale neje to nic strasne vdaka tymto spolocnostiam Mirus a AMP. Dokona ma velmi potesilo ze AMP ma nejakeho slovenskeho pana ktory jen a helpdesku. Ako anglicky nehovoriaci to dost ocenujem.
Takze cennne informacie do buducnosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Dobrý den,

dokázal by mi někdo prosím jednoduše vysvětlit jaký je rozdíl mezi EURO FX(currencies) × eurodollar(FINANCIAL INSTRUMENTS) ?

Dále, v předchozím článku bylo uvedeno u Euro fx kolonka v které byly dodací měsíce(HMUZ). Mám tomu rozumět tak, že stejně jako u komodit je nějaký termín do kterého se musím daného kontraktu zbavit, jinak mi to složí před domem, tak také i u obchodování na forex trzích musím do určité doby se zbavit kontraktu s kterým obchoduji, jinak mi ty peníze pošlou v obálce přímo do domu a já si naoplátku doplatím celý kontrakt?

předem děkuji za odpovědi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...