Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie obchodování XVII: okolní vlivy


Doporučené příspěvky

  • 1 year later...

ahojte

zacal som sa o obchodovanie komodit zaujimat naozaj len nedavno, v podstate to bude len asi 4-5 tyzdnov, a naozaj ma to velmi oslovilo
chcem sa podakovat tomasovi a petrovi za naozaj unikatnu webstranku, nic podobne som nikdy predtym nevidel a ani nenasiel (samozrejme ked sa bavime o veciach ktore su ZADARMO)
uz som sa aj prihlasil na kurz Uvod do intraday obchodovania emini trhov a tesim sa hadam viac ako na vianoce (mozno nie az tak velmi, ale urcite dost :))

po precitani tohto clalnku ma celkom zaujala strategia, o ktorej Mr. Nowak pise

chcem sa spytat, ci by sa nedali zohnat a uverejnit nejake blizsie informacie, pripadne nejake odporucania pre zaciatocnikov ohladom tejto strategie, ktora vyzera viac ako zaujimavo
ja osobne som tiez zastancom porekadla 'v jednoduchosti je krasa' :D preto ma to mimoriadne zaujima
(samozrejme viem, ze kazdy obchodnik si svoju strategiu strazi ako poklad, ale mozno len nejake zaklady pripadne odporucania by mohli novacikom pomoct)

dakujem

Peter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

ja by som nadviazal na tento clanok, v takomto zmysle: silne isstitucie, robustnost, jednota, vela produktov, banda manazerov... to su vsetko okolite vplyvy, na ktore ludia naletia. image, reklama, bulvar, podplateny kravatak pred televiznou kamerou... a ked si to mysli vacsina tak to vsetci povazuju za spravne.
dalej musim podotknut, ze taketo konanie trochu vyplyva z citenia a inteligencie jednotlivca, nechcem nikoho urazit, ale pochopte ze podla toho aku mate inteligenciu, take mate myslenie a podla toho sa v zivote riadite. tym chcem naznacit jeden holy fakt - do sveta sa pusti sprava ktoru zozere vacsina populacie (spravidla ludia s IQ 85-110) a proste to bude tak podane, ze tato vrstva obyvatelstva je s tym stotoznena a ich myslenie to dokonale chape. ti co maju IQ aj 130 a vyssie samozrejme vedia ze to je blbost,,, no a kedze je ich menej, tak proste nastava dilema. tu potom prichadza na rad skusenost a viera v svoje schopnosti,, inac povedane,, ked viem ze je to blbost, tak nech si s tym vacsina robi co chce. mimochodom toto je ciastocne vysvetlenie, alebo taky naznak toho, preco nie kazdy moze byt uspesny, a dovolim si tvrdit, preco je uspesna len mensina.

marko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

Okolité vplyvy možu mať deštruktívne účinky. Je to značne demoralizujúce, keď sa mi spolužiaci v škole smejú (skôr by som to nazval "robia si zo mna srandu"). Ja im poviem: Keď vy budete maturovať, ja vás prídem pozrieť na mercedese ;). Oni mi odpovedia so smiechom, že keď zmaturujú, prídu ma pozrieť do leopoldova (tam je väznica). Ja im s úsmevom prikyvujem a myslím si svoje ;). I keď si nie som istý, či to naozaj nechcem, aby sa mi smiali, keď im o tom hovorím, napriek tomu, že viem, že sa budú smiať ;)

Taktiež musím doslova skrývať, čo robím na PC celé hodiny aby ma nenačapali rodičia, že zmýšľam inak než oni (t.j. vždy mám pripravené vo firefoxe aj nieco iné, okrem grafov, na čo rýchlo prekliknem, keď sa blížia, aby nemali podozrenie že idem spravit niečo čo spôsobí, že škola už pre mňa nebude podstatná), nakoľko bol som celý život (naštastie len 15 rokov) vychovávaný k tomu, aby som žil štýlom škola->zamestnanie s dobrym platom->stres, nervy-> predčasná smrť(samozrejme posledne dve som vydedukoval sám ;)). Tak sa vyhýbam okolitým vplyvom, avšak toto bude fungovať len do chvíle, kým začnem naostro. Som zvedavý, ako na to zareaguje okolie, predovšetkým rodičia. Verím, že ma nezabijú :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jabucko: nazdar, viem presne čo zaživaš....prešiel som si presne tym istym...akurat s tym rozdielom že ja som v škole bol radšej ticho.

Rad by som ta ale varoval, bol som presne taky isty ako ty, mercedes....skončenie zo školou....a podobne. Školu som dokončil, uspešne som zmaturoval a nič nestalo v ceste. Založil učet, začal som na ostro. V hlave len velke sny o mercedese, o kope penazi...kludny život. Spolužiaci nastupili na vysoke školy (ja jediny som nešiel) a ja som sa pustil do live obchodovania.

Čas išiel a akosi to stale nešlo, učet pomaličky nižšie a nižšie ale išel som dalej. V podstate sme išli dvaja, trejduje aj kamarat....tak sme sa vedeli pochopit, podporit v tažkych časoch.

Ked zrazu bum, zrazu sa začalo darit, na bežne pomery som zarabal dost slušne prachy....trading vybaveny za 3 hodiny, cely den relax....usmev....bol som tam kde som byt chcel. Jasne že som sa pochvalil rodičom a až v tom okamihu sa to otočilo, začali to brat važne. Bohužial "slava" mi stupla do hlavy a spravil som niekolko velkych chyb, a zrazu sa to všetko začalo rucat, bol som zdrveny, zničeny......cele dni premyšlania, skušania a dalšie a dalšie straty. Jasne že chyba bola vo mne, len nedokazal som sa upokojit, tie rany boli hlboke. Bral som to ako osobnu prehru, zlyhanie...Dlhu dobu som sa z toho nevedel dostat. Čas išiel dalej a dalej, a vzhladom na to že som zamestnanie nemal, začali tlaky z okolia...znamy, rodina....z každej strany sa to na mna valilo, a v podstate vali dodnes. Stale som vo faze učenia, ešte stale to nejde.

Ale naučil som sa strašne vela veci, tie skusenosti stali za to a myslim že ma posunuli hooodne dopredu.

Ak by si chcel podebatovat kludne napiš, dojedname si nejaky kontakt....:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vidim ze uplne stejne situace se deji i tady u nas, taky student co nesel na vysokou skolu a misto toho uz nejaky cas venuji burze,a letos bych chtel zacit az po jistote u paperu. Ten tlak je neprijemny,nejem ze se musime prat samy se sebou u grafu se ztratami a ruznymi veci ale taky s okolim - rodinou - ktera je naucena prodelas, nebo nazory bud skola nebo prace atd. Je to velky tlak uspet kdyz skoro cela rodina ,,ceka,, ze ty penize prodelam. Hold nezbyva nic jineho nez studovat psychologii a studovat. Takze diky za tento web + ten e-book ,diky moc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 10 months later...

Zdarec,
Ja jsem zase naopak vysokou kvůli tradingu opustil.. moji prarodiče jsou z toho celkem šokovaní a nedokáží pochopit rozdíl mezi tradingem a gamblingem.. Na druhou stranu moji rodiče se zase nemůžou dočkat, až se do toho pustím live, takže u mě to jde z jendnoho extrému do druhého. Nicméně toto všechno jsou pouze okolnosti, které nemájí vliv na člověka, který má svůj cíl. Okolnosti hýbou člověkem, který nemá cíl.. tzn, že kvůli názoru rodiny se tradingu nevzdám a taky se do něj nebudu pouštět naostro pokud tak sám neusoudím..

Jinak skvělý článek, který zdůrazňuje důležitost "trader mindset"..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No ja bych to s tim opoustenim skol tolik neprehanel. I kdyz jsem pevne rozhodnuty, ze jedine, co v zivote chci delat, je byt FT trader, tak neni od veci mit nejaka zadni vratka pro pripad nouze. Navic vystudovat vejsku neni podle me zadny velky problem. Samozrejme zalezi na oboru, treba medicine se clovek musi venovat hodne. Ja ale studuju ekonomku a v podstate tam chodim jenom na zapocty a zkousky.. Pravda, tyhle obdobi byvaji rusnejsi a clovek se moc nevyspi, ale behem roku mi skola nezabere temer zadny cas. Jen ted je situace trochu jina, uz me lehce tlaci termin odevzdani bakalarky... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...