Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TIPY NA OBCHODY NA TÝDEN 18.4.-25.4.


tomnes

Doporučené příspěvky

CDM05 - trh se blíží ke svému nedávnému dnu z poloviny února, během příštího týdne by mohl nadělit double bottom a potažno potenciální vstup do dlouhé pozice
ECM5 - formace double bottom, navíc s posledním obchodním dnem výrazně bullish, zvážení dlouhé pozice nad páteční H
DXM5 - formace double top, navíc s posledním obchodním dnem výrazně bearish, zvážení krátké pozice pod páteční L
CK5 - formace připomínající double bottom, avšak příliš šance jí v tento moment nedávám, daleko spíše tipuji že trh půjde příští týden více-méně do strany; trh se nám navíc blíží k FND, takže o přespříštího týdne už bychom měli sledovat jen kontrakt následující (CN5)
PBK5 - agresivní povahy mohou zkusit jít v ponděli long /formace double bottom/, vstup nad páteční H. Se vší opatrností, jedná se o trh málo likvidní a občas velmi nepředvídatelný
CCN05 - sledujme utvoření double bottom během příštího týdne, pokud bude mít bottom pevné základy, zvážil bych long pozici
OJK5 - pondělí by nám mohlo potvrdit, zda-li je současný stav pouze korekcí a trh bude pokračovat dolů, nebo zda-li se trh vrátí zpět ke svému double topu. Pozor, blíží se FND, doporučuji začít pozorovat OJN5
SBN5 - trh nám hezky trenduje na jih, pokud by se vyskytla nějaká smysluplná korekce pak bych zvažoval vstup do short pozic

Při pozorování a posuzování double top / bottom formací můžete navíc zvážit přihlédnutí k RSI indikátoru. Pokud se RSI v případě double bottom nachází v přeprodané oblasti a v případě formací double top v překoupené oblasi, máme o to větší pravděpodobnost, že se trh vydá našim správným směrem. Samozřejmě, double top / bottom lze obchodovat i bez přihlédnutí k tomuto indikátoru, opět záleží na každém jak "pevné pravděpodobnosti" o příštím pohybu hledá.

Zdravím,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za tipy Tomáši,
double top / bottom formace jsou super. Některých bych si bez Vašeho upozornění ani nevšiml. Ale mám takový dotaz. Když se podíváte na m ě s í č n í grafy např. u CDM05 a ECM5, tak dle mého názoru je vidět slušný double top. Nedá se spekulovat také na to, že pokud se náhodou nevyplní double bottom na denním grafu, tak může dojít na pořádného medvěda ? Nebo je to špatná úvaha ?

Díky
Bohdan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny tradery… Nejdříve chci poděkovat Tomášovi za všechny tipy, které nám zde předložil k diskusi… Jsem potěšen, že většinu z nich jsem též zaregistroval a nyní čekám vyprofilování vznikajících formací…

Takže:
CD2005M (Canadien Dollar (o) Jun) – v tomto trhu čekám buď prolomení supportu ze dne 7.2. - 8. 2. 05 a vstup do short pozice či vytvoření double bottom a vstup do dlouhé pozice. Přiznám se, že očekávám velikou nápovědu již dnešním dnem, zda se trhu podaří prolomit vcelku pevný support 80.12 (ze dne 24.2. a posléze 3.3.), po kterém následoval pěkný bearing pohyb… Já očekávám spíše odražení než proražení supportu a pohyb na sever (vstup do long pozice)

+EC2005M (Euro FX (o) Jun – krásná formace double bottom, vstupuji do trhu příkazem BUY STOP 129.80, SL 127.40

DX2005M (U.S. Dollar (o) Jun) – krásná formace double top, poslední obchodní den výrazně bearish, vstupuji do trhu: SELL 84.10 STOP, SL 85.10 (vcelku velký risk, pokud mně trh vyhodí se ztrátou)

C2005K (Corn (c) May) – také si myslím, že trh půjde více méně pouze do strany a i přesto, že formace vytvořila pěkný double bottom, tak pohyb na sever je velmi nejistý…a nelze očekávat nějaký výraznější bullish pohyb

PB2005K (Hogs (o) May) – po velkém medvědím pohybu se zdá že se trh zastavil o support, nicméně dno se mi nejeví jako moc pevné a zatím zůstávám v klidu… Do tohoto trhu zatím nevstupuji nicméně čekám, jak dopadnou dny 18. a 19.5. Po těchto dnech by mohl nastoupit pěkný pohyb na sever (ale pořásný…)) Jak je vidět na měsíčním zobrazení trh se již téměř dotknul svého LOW a formace double bortím je jako z učebnice… Nicméně musím říci a potvrdit Tomášovo varování, že při zpětném obchodování se tento trh jeví velice nepředvídatelný…

CC2005N (Cocoa (c) Jul) – tento trh bedlivě sleduji a blíží se nám double bottom, přiznám se, že jsem stále čekal nějakou korekci směrem na sever z důvodů vyplnění gapu, který je v denním zobrazení, krásně vidět, nicméně jsem se ho zatím nedočkal…

OJ2005K- tento trh sleduji také velice pozorně a do trhu jsem vstoupil jaksi z „povinnosti“ na základě double top a z trhu jsem vystoupil 14.4.po velké korekci směrem na sever (asi vyplnění gapu), nejsem si jistý…Nyní do trhu nevstupuji a čekám, jak skončí dnešní obchodní den… Zítra se uvidí…

SB2005N (Suggar (o) Jul – pravda, pravda…trh nám pěkně směřuje na jih, nicméně nyní bych do trhu nevstupoval, blíží se support z Aug 2004 a teprve po jeho prolomení či naopak odrazení bych vstupoval do trhu (je zajímavé, že indikátor MACD, který jsem si poslední dobou oblíbil a který používám na backtesting poměrně často a docela úspěšně…. mi naznačuje pohyb na sever… no necháme se překvapit…zatím jsem v klidu

Další tipy:
AD2005M – při týdenním zobrazení grafu je patrné, že se nepodařilo prorazit velmi pevný top na úrovni 79.90… Obchodníci jistě vstoupilo do short a vystoupili někde při korekci 8.4. Nyní se nám nabízí krásný medvídek, pokud trh prorazí dno ze dne 4.-6.4. bude s velkou pravděpodobností následovat velký pád dolů…v opačném případě doporučuji vstup do long pozice nad high ze dne 7.4. a výstup až na úrovni rezistence…

+W2005K (wheat (c) May – tento trh také sleduji bedlivě…a na denním grafu se nám blíží formace double bottom Lze tedy očekávat vstup do long a pokud se podíváme na týdenní graf, možná se blíží období velkého bullish pobyhu… Bylo by škoda, kdyby to bylo bez nás…

+GC2005 – situaci v tomto trhu se mi jeví taktéž zajímavou…a počkám raději až na další kontraktní měsíc…Očekávám každou chvíli, že obchodníci začnou ukončovat svoje pozice (moje očekávání)

Sleduji i další trhy, ale tam se situace ještě vyvíjí a na vstup je ještě čas… Chtěl bych zmínit jednu „malou“ poznámku…. Vzhledem k velikosti svého účtu nesleduji trhy s marginem vyšším jak 2000USD a vlastně ještě jednu.. Jsem začátečník a tudíž omluvte některé moje výroky či nepřesnosti...nicméně, chci říci, že komodity beru velmi vážně... Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
Vlasto, rad bych se zeptal, jak to vse stihate? Nemyslim to nijak spatne. Me trva analyza jednoho trhu tak az 60 min. Trhy analyzuji denne, vzdy po uzavreni, abych mohl udelat rozhodnuti ve veci MM, vstupu a vystupu z trhu pro dalsi den. Po peti trzich mam docela dost:-)) O studiu, testovani a dalsich vecech ani nemluvim... To je dalsich 4-5 hodin denne.

Predem diky za odpoved.

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravíčko,
jednak bych rád poprosil, zda bychom nemohli zvolit poněkud osobnější přístup a místo vy používat ty... (přece jenom, je mi pouze 31 a upřednostňuji otevřenější jednání vůči druhému...:))

Předně bych rád zdůraznil, že stránku finančníka jsem objevil před cca dvěmi měsící a byl to, alespoň pro mně, impuls posunout se někam jinam... Pohybuji se totiž v oblasti ekonomického a finančního poradenství pro fyzické a právní osoby a náhodou jsem na nějakém serveru objevil odkaz na již zmíněný server finančník.cz. Od té doby mně komodity doslova pohltily a rozšířily můj obchodní pohled na investice.... (před tím jsem o komoditách neměl ani páru)... Nyní se snažím v této oblasti vzdělávat a učit se tomu, abych o sobě mohl říci, že mně komodity přináší zisk a uspokojení...

V současné době obchoduji pouze papírově a chystám se otevřít přes IB či MTB účet ve výši na začátek cca 3.000 USD a obchodovat hlavně pozičně (na intraday nemám čas, i když netvrdím, že se to může změnit...) Pro backtesting sleduji cca 10trhů, které jsem výše popsal (zajímají mně hlavně trhy, kde mohu obchodovat s marginem do 1.000 USD, i když na druhou stranu, pokud zaregistruji trh, kde se vytvořila velmi zajímavá formace a kde je margin do 2.000,- neznamená to, že mně to nechá úplně chladným...:))

Chci zdůraznit to, že já věnuji v současné době cca 2h backtestingu... To znamená, že si prohlížím zpětně grafy a zkouším si vstupovat a vystupovat do/z pozic na základě vytvořené formace. Vstupuji do trhu pouze na základě TA. Testing provádím na trzích, který chci obchodovat i v budoucnu s tím, že se mi během času vyprofilují trhy, kde mi můj MM bude generovat největšími zisky... I když samozřejmě připouštím, že realné obchodování a backtesting je něco jiného...:))...nicméně, už to, že chci být v komoditách úspěšný mi pomáhá v mém MM. V reálném obchodování chci sledovat max. 4 trhy...

Další cca 1h věnuji studiu, to znamená "nasávání" nových informací... Jak jsem naznačil, jsem teprve začátečník a každá nová informace pro mně hodně znamená...

A na závěr to nejdůležitější... Samozřejmě analyzuji výsledek včerejšího obchodování, a to dělám prostřednictvím TNT a snažím se vyhodnotit a přijít na to, proč trh udělal to, co udělal a kampak se vydá zítra + další dny obchodování... Toto mi zabere cca 2h... Trhy analuzuji vždy ráno následující den po obchodování...

Jednoduše řečeno, v současně době věnuji komoditám cca 5h denně (při práci + samozřejmně po práci) a to obchoduji pouze papírově....:)) Jsem zvědavý, jak to bude vypadat, až se do toho dám real...:))

Přiznám se, že mně velmi zajímá, zda se někdo přidá k návrhu Tomáše, jak a na základě jakých indikátorů vstupuje do trhu a hlavně jaké indikátory a kde používá... Jsem vážně zvědavý...

Hodně úspěšných obchodů přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

/komentář 20.4.2005/
Zdravím všechny tradery, obchody se nám trošku pohnuly, a tak přicházím s troškou do mlýna a přikládám poznámky k mým obchodům… Snad to někomu pomůže či naopak vyvolá reakci a posune mně opět o něco dále…

Takže:
+EC2005M (Euro FX (o) Jun – jsem v trhu od 18.4. (buy 1 kontrakt, cena 129.84), vstup do trhu příkazem BUY STOP 129.80, SL 127.40, zvažuji lehké přitáhnutí SL (nejsem zatím rozhodnut). Očekávání: přečkal jsem první den a zatím se to vyvíjí velice dobře…

DX2005M (U.S. Dollar (o) Jun) – jsem v trhu od 18.4. (sell 1 kontrakt, cena 84.10), vstupuji do trhu: SELL 84.10 STOP, SL 85.10. Tady jsem udělal chybu jelikož cenové rozpětí bylo moc veliké pod low ze 17.4. a měl jsem jít spíše do trhu za open MOO), SL nechávám…

CD2005M (Canadien Dollar (o) Jun) – poslední obchodní den mi velmi naznačil otočení trendu a pohyb na sever. Spolu s indikátory RSI a V/OI mi taktéž naznačují změnu trendu. Vstupuji dnes do trhu za open, SL pod low z 15.4. (úroveň 80,00), vypadá to že se potvrdilo moje očekávání v odražení od supportu než proražení… No uvidíme, zda přežiji první den…

C2005K (Corn (c) May) – tady mi trh nadělil malé překvapení…Poslední obchodní den výrazně bullish, navíc svíčka bez spodního stínu velmi naznačuje rychlý pohyb na sever… Zvažuji vstup dnes na long za open, SL pod support

PB2005K (Hogs (o) May) – tento trh je fakt zvláštní a velmi by mně zajímalo, kdo ho obchoduje a z jakými výsledky…(dle mého velmi nepředvídatelný)…a jsem rád, že jsem nevstoupil na základě vytvořeného supportu, který velmi lákal… Nicméně poslední den vytvořil nové low a těžko říci, zda dojde k otočení na sever (falešné proražení) či pokračování na jih (stále má ještě prostor kam klesat)…Tento trh pouze sleduji a nechystám se zatím vstoupit)

CC2005N (Cocoa (c) Jul) – čekám na nějaký, pro mě silnější signál, na základě kterého vstoupím do trhu… Pořád čekám, že trh se bude snažit vyplnit ten veliký open gap ze dne 21 až 22.3. (no uvidíme)

OJ2005K- tento trh mně velmi zajímá a pozorně sleduji každý den obchodování… Do tohoto trhu jsem vstoupil 6.4. na základě double top a vystoupil 14.4. na základě korekce na sever. Všem, kdo jsou v trhu držím pěsti a přeji pevné nervy… (stále to vypadá na pohyb na jih…)

SB2005N (Suggar (o) Jul – další malé překvapení. Přestože jsem čekal pohyb na jih, trh se vydal na sever a při obchodování 18.4. a 19.4. prorazil při cestě na sever dno vytvořené Nov03/2004. Indikátory, které používám mi naznačují setrvání pohybu na sever, proto vstupuji dnes long za open…, SL pod low z 15.4.

AD2005M – tento trh pouze sleduji a zatím nevstupuji

+W2005K (wheat (c) May – tento trh také sleduji bedlivě…a včerejší svíčka, která je silně bullish, naznačuje otočení trendu, a proto zvažuji vstup dnes na long nad high ze včerejšího dne. (indikátor RSI taktéž silně naznačuje pohyb na sever)

+S2005K (Soybeans, May) - včerejší výrazný pobyh na sever mně nakonec (spolu s indikátorem RSI) přesvědčil a vstupuji do tohoto trhu na long za open (je to krátkodobá spekulace, počítám tak 2,3 dny a vstupuji do trhu bez SL....(no uvidíme, zda RISK vyjde)

Úspěšné obchody přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čau Vlasťo,

Stále trvám na tom, co jsem psal. Ale pozoruju, že jsi krátkodobě něco vydělal, pokud jsi optimálně vystoupil, protože marginy jsou u currencies dost vysoké. Zajímá mě, kam jsi posunul SL a jak vystoupil u „Euro FX“ a „U.S.Dollar“ – předpokládám, že už jsi venku.

U „Canadien Dollar“ stále čekám proražení supportu a medvěda. Týdenní graf tomu nasvědčuje, ale je fakt, že cena 80,10 vypadá dost magicky. Proto čekám s příkazem „SELL STOP 79,95“ a zároven budu sledovat VOLUME, zda nedojde k opravdu výraznému zvyšování nákupů a odražení od supportu, ale to bych bral jen jako krátkou spekulaci.

Wheat(c) – tady jsi to vystihl dobře. Já bych do toho nešel a udělal jsem chybu. VOLUME mě zmátlo a navíc jsem se bál ceny 326,00.

Soybeans(c) – Tady opravdu nevím. Ještě jsi v trhu? Já stále čekám na proražení supportu 614,50 ale musím přiznat, že mě lákalo i zvýšené VOLUME na denním grafu a krátkodobá spekulace na sever. Při pohledu na graf týdenní mě ale nepřesvědčilo.

Na závěr musím říci, že máme určitě naprosto odlišnou strategii a proto i odlišný názor. Já obchoduji na základě volume, supportů a rezistencí (hlavně na základě proražení). To se týká i týdenních grafů. Sleduju i klouzavé průměry a RSI, ale jen jako podporu v určitých momentech. Zkoušel jsem všechno možné, ale tohle mi funguje nejlépe. Pouze silně volatilní trhy mi dělají problém. Samozřejmě double top, jako byl u OJ nedávno, na tom se asi shodneme všichni.

Zatím zdar
Bohdan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravíčko,
Něco mále jsem vydělal, ale hlavně jsem získal další cenné zkušenosti… Zase tak rozdílné strategie nemáme, jen se lišíme v pohledech na některé indikátory a to si myslím, že je v pořádku… takže to trošku shrneme:

+EC2005M (Euro FX (o) Jun – nejsem v trhu: výstup 25.4., SELL 130.30 STOP (umístěno pod low z 24.4.).

DX2005M (U.S. Dollar (o) Jun) – vstup 18.4. (sell 1 kontrakt, cena 84.10), vstupuji do trhu: SELL 84.10 STOP, SL 85.10., výstup 26.4. za open MOO (včerejší svíčka mi dala silný signál k výstupu s pozice)

CD2005M (Canadien Dollar (o) Jun) – vstup 20.4. (vstup za open, SL pod low z 15.4.), výstup 25.4. za open. Hranice 80.10 vypadá vážně magicky a jsem zvědavý na dnešní obchodní den (poslední dva obchodní dny silně bearing) a pokud dojde k prolomení supportu bude to jízda jak po saních (nezapomeňte nastoupit do vlaku…)

+W2005K (wheat (c) May – vstup 25.4. (BUY 313.25 STOP, SL 302), dnes přitáhnutí SL pod low 25.4.
C2005K (Corn (c) May) – vstup 20.4. za OPEN, SL 204, dnes posunutí SL pod low z 20.4.

OJ2005K- již nejsem v trhu, výstup 18.4.za OPEN

SB2005N (Suggar (o) Jul – jsem stále v trhu, vstup 20.4. za OPEN, SL 8.17 , včera mně pálily prsty a chtěl jsem vystoupit se definovanou ztrátou, nicméně jsem vydržel...Pořád očekávám velký pohyb na sever

+S2005K (Soybeans, May) – jsem stále v trhu, vstup 20.4. za OPEN, SL 607 (pod low 19.4.), dnes přitáhnutí SL pod low 20.4.

Tož, to je zatím vše... Přeji všem úspěšné obchody... Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Když tak sleduju Canadien Dollar, řekněte mi někdo, kdo spekulujete na DOUBLE BOTTOM, jak poznáte včas signál k nákupu. Bude to od této chvíle první den, kdy uzavře cena výš než otevřela ??? Stále platí, že mám příkaz na SELL, který jsem uvedl výše, ale ta podlaha je také velmi zajímavá.

Díky Bohdan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...