Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jaký počítač pro trading?


Doporučené příspěvky

gizmo:
S posledni vetou posledniho prizpevku souhlasim proto jsem nepochopil vase cestne prohlaseni u vaseho predchoziho. :)

Jenom bych chtel dodat ze k pozicnimu obchodovani staci jakykoliv i starsi funkcni laptop! Ted jsem cestoval pul roku po asii a venoval jsem se po vecerech obchodovani na HPmini(dokonce jsem i backtestoval!!! Clovek si dokaze zvyknout na cokoliv. Mimochodem kdo hleda pocitac na cestovani tak HP mini je fakt hoodne dobra volba-vynikajici rozliseni, maly lehky, vydrzi 9 hodin, velky objem HDD, az 2GB operacni pameti atd. a to jsem jej kupoval pred rokem-ted myslim ze je to jeste dale! Monitor bych zase tak nedramatizoval ale koupil bych spise kvalitnejsi panel kvuli ocim-specialne pro ID!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jenaL:

Musím souhlasit s volbou HP mini (tu) - před měsícem jsem si koupil HP mini 5102 (CPU Atom 1,66, HDD 320GB, 2GB RAM, Win 7) právě kvůli tomu, že do a z práce práce dojíždím denně celkem 3 hodiny a musím říci, že mi na něm běží všechny platformy, od NinjaTrader, přes TOS a GeckoTnT až po TWS. Office 2007 - krásná práce. Člověk nesmí očekávat, že na tom otevře během jedné minuty vše najednou, ale pokud jde o testování / obchodování, tak vždy jedna oblast (opce, spready nebo IDT) na jednou je výkonově v pohodě.

Zkoušel jsem si k němu připojit můj pracovní monitor LG W2234S a kombinace výtečná!

Domů si k němu pořídím ještě monitor, uvažuji o 24", ale ještě se porozhlédnu po značce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

pokud by chtěl někdo vybírat mezi netbooky, tak loni vyšel srovnávací test na technetu:

notebooky.idnes.cz/hitem-letosnich-vanoc-budou-netbooky-do-10-000-kc-otestovali-jsme-pet-nejlepsich-18t-/vyrobci.asp?c=A081108_134824_vyrobci_jza

Nevím nakolik byl článek reklamní a sám nemám srovnání, ale já bych HP mini nechtěl. Jsou to jenom moje osobní dojmy, na to jak je malý, tak mi přišel hodně těžký, na celkový rozměr display strašně malý, nevím jestli je potřeba těch x centimetrů plastů. Co mi vadilo nejvíc, že se strašně zahříval a pak se dost hlučně chladil. Na obchodování s Ninja Traderem to taky moc není. Musel jsem si zvětšit RAM na 2GB a stejně se někdy tickové grafy nepodařilo stáhnout. Navíc veškerý výkon netbooku byl vyblokován NJ. Chtěl jsem ho používat jako záložní počítač, ale netbook nepřesnědčil, asi jsem od něj čekal moc, protože standadně používám klasický notebook Lenovo T400 a to je prostě jiná kategorie. Navíc když jsem si rozmyslel, že ho vrátím, tak se asi naštval, něco se v něm pokazilo, takže jsem ho reklamoval.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to yax:

Také zdravím,

k tomu srovnávacímu testu - je nutné si uvědomit, že tento test vyšel 12.listopadu 2008 - to je 1 rok a 6,5 měsíců - tj. v oblasti výpočetní techniky neskutečně dlouhá doba.Takže tento test už bych vůbec nebral jako relevantní.

Souhlasím, že display je opravdu mini, ale pořád není nejmenší (existuje i 8,9" LCD) - a rozlišení je velmi dobré - viz nastavení (konkrétně ta verze, co jsem si pořídil já):

[ital]Mini notebook Intel Atom N450, 10.1" LED 1366x768, RAM 2GB, 320GB 7.2k, WiFi, BlueTooth, Webkamera, 6-čl. baterie[/ital]

Samozřejmě rozměr obrazovky není na dlouhé "koukání" ... ale při cestování je k nezaplacení poměr váha/výdrž/rozměry takže za mě OK, ale samozřejmě, každému vyhovuje něco jiného a raději si trochu připlatí a koupí si jiný mini s 12" (což také není špatná volba).

Je otázka, kdy jsi si ho kupoval, tedy s jakou verzí máš zkušenosti. Testuji na něm IDT přes Ninju a úplně v pohodě - dotahování samozřejmě závisí na připojení. Co se týká vytížení procesoru, tak ten je většinu doby na min.60%, ale s tím se musí u takového prcka počítat :).

Každopádně doporučuji každému, kdo uvažuje o NB jako mobilní alternativě obchodování, aby se zastavil a věnoval čas přemýšlení o požadavcích, které na takový stroj má. Doporučuji rovněž nenechat se zlákat zbytečně ukřičenými reklamami.

Doporučuji následující postup:

1) Zamyslet se, co potřebuji
- NB na cestování? - tedy lehčí, menší - notebook/minibook?
- Nepotřebuji s NB stále cestovat, ale občas jej převést - mohu si dovolit i větší monitor - např 17"-20", tím i celkově těžší stroj
2) Dám na vzhled?
3) Jdu spíše po značce, tedy servisu, kvalitě?
4) Upřednostňuji výkon - nadupná mašina, XXGB RAM, XXXGB HDD, X jádrový procesor / dostačuje výkon na všechny aplikace co potřebuji (u těch menších je potřeba si ověřit doporučovanou konfiguraci u jednotlivých aplikací)
5) Kombinace?

Na co ale nezapomenout je v několika internetových obchodech pročíst pod produkty přiloženou diskusi ... lidé často probírají zkušenosti, které by se člověk normálně nedozvěděl a po zakoupení zaplakal...

Jinak to HP mini obhajuji jen ze svého pohledu spokojeného uživatele, ale správné řešení si člověk musí najít sám... jako v tradingu - [bold] nespěchat a být trpělivý[/bold] ;)

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lenovo (drive IBM) taky muzu vrele doporucit. Zaznamenal jsem nejake problemy s docking station (obcas dock/undock notas trochu rozhodi a s nekterymi otevrenymi aplikacemi nastava pravidelne i blue-screen - vesmes s aplikacemi, ktere pouzivaji hardware klic), ale jinak jsem s nim naprosto spokojen. Mam T61p, ktery ma i dobre rozliseni 1920x1200 a pak jeste starsi IBM T40p. Ten T61p je trochu vetsi a tezsi, ale zase baterka vydrzi 4 hodiny a da se na tom pustit klidne i nejaka virtualni masina ve VMWare.

Ten starsi noutas se mnou zazil i bouracku v Nemecku, kdyz mi na dalnici do leveho pruhu najelo auto, ktere jsem zrovna predjizdel. Skoncilo to totalkou obou aut a musel jsem vylezat bocnim oknem (ktere se nastesti rozbilo). Ale notas lezel na sedadle spolujezdce, svihlo to s nim o palubku (nasel jsem ho pak na zemi) a fungoval, jako by se nic nestalo. ...ok, ulomila se krytka PCMCI :) Takze tyto notebooky mam zazite jako neznicitelne.

Ale jak rika yax, je to jina kategorie a neco to stoji. A vykon s dobrym displayem je vykompenzovan velikosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> PetrJin

Neni nic lepsiho, nez si ten notebook vyzkouset. Bezte nekam do obchodu, hodte si vedle sebe 14,1 a 15,6 displaye a porovnejte. Ten rozdil jeden a pul palce je docela dost (prece jenom je to o cca 10% vetsi plocha).

Ale dulezite je rozhodne rozliseni. Pokud pouzivate klasicky desktop pocitac a mate tam rozliseni, na ktere jste zvykly a ktere vam vyhovuje, tak si zkuste poridit notebook s rozlisenim stejnym. Ja mam treba 1920x1200 a mam urcite Excely, ktere jsou na toto rozliseni stavene (co se sirky sloupcu tyce). Kdybych tyto Excely mel pouzivat na pocitaci s rozlisenim 1024x768, tak by to bylo samozrejme velice frustrujici (ikdyz rozhodne ne nemozne).

Ja osobne preferuji vetsi rozliseni treba i za cenu vetsi hmotnosti notebooku. Ale to je hrozne individualni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...