Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Analýza posledních tří obchodních dnů z pohledu intradenního obchodníka (6)


Doporučené příspěvky

Dobrý den,
předně děkuji za další pokračování mého oblíbeného seriálu Analýza dle WCCI.
Mám 2 dotazy:
1/ V pondělí 16.4. body 4 a 8: 2x GB100. Měl jsem za to, že GB100 má směřovat poměrně přímo od jedné linie 100 ke druhé, než se CCI otočí. Tady v obou případech sice CCI vystoupilo nad 200 linii, ale než spadlo pod -100 vytvořilo 1 nebo 2 ZLR - pokud bych kreslil TL od vrcholu CCI (v oblasti nad 200) a vedl ji přes to nepodařené ZLR, v obou případech by k prolomení TL došlo až po vytvoření 6tého baru CCI pod ZL (což je pro GB100 nepřípustné) ..
Vám, Petře, ta drobná korekce nevadí?

2/ Ve středu jsem našel a úspěšně obchodoval 2 divergence, které ve článku nebyly zmíněny. Jsou podle vás platné??
Jedná se o: 1/ spojení vrcholů ve 15.33 a 15.54 - vstup v 16.00 našeho času (9.00 US)
2/spojení vrcholů ve 20.03 a 21.30 - vstup v 21.36 našeho času (14.36 US)
Předem děkuji za reakce (všem).
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

18.4. dopoledne bod 6. ZLR mě i se stovkovým SL nevyhodila. Podle pravidel zisk 40.

to Wett:
Myslím, že jsme na tom stejně, ja tam ty gb100 taky nevidim. :-) Ale už se to lepší. Proto si rád přečtu nějaké nové připomínky.
Ty středeční divergence 1. ano, 2 ne první vrchol nebyl nad 100.
Bergson

Link to comment
Sdílet pomocí služby

18.4. dopoledne bod 6. ZLR mě i se stovkovým SL nevyhodila. Podle pravidel zisk 40.

Jirko,
myslím, že jsme na tom stejně, ja tam ty gb100 taky nevidim. :-) Ale už se to lepší. Proto si rád přečtu nějaké nové připomínky.
Ty středeční divergence 1. ano, 2 ne první vrchol nebyl nad 100.
Bergson

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pietro: ad č.1: nevím jestli Ti rozumím. Když spojím vrcholy rostoucích svíček, TL směřuje nahoru.A když spojím odpovídající vrcholy CCI křivky, TL směřuje dolů.. Tak to má u divergence být, ne??

to Bergson: ad č. 2: možná si nerozumíme: první vrchol byl o hodinu a půl dřív, dotýká se linie +200..
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Bergson: no, vím, že to není málo, ale nečetl jsem o tom, kde má být hranice jak daleko smí být vrcholy od sebe..
Ona mi taky často první divergence nevyjde, ale až na druhém, třetím vrcholu, a to může klidně trvat nějakou dobu..Pak to většinou stojí za to, jako i v tomto konkr. případě.
Myslím si, že i takhle velké div. mohou fungovat.. , ale nevím, proto jsem sem ten dotaz nanesl..
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Wett:
jo chápu, osobně si myslím, že tak vzdálený vrcholy nemají mezi sebou žádný vztah. Zítra to zkusím sjet jak to vypadá.
Já si obchoduju (spíš se pokouším) Wcci na 3min grafu, průbežně zakresluji trend line podle 15min grafu. Podle mě pak vrcholy divergence na cenovým grafu leží právě na těchto trend line. A právě že v průběhu hodiny máš takových vrcholů několik.

Bergson

Ten odkaz je na jinej přístup k divergencím než jaký Petr s Tomášem berou v analýzách.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wett: nevím jestli jsem koukal na stejný příklad, který jsi uváděl. Mrkni na přiložený obrázek - mnou zmiňovaná "nedivergence" je hned první, bíle zakroužkovaná. V tomto případě to opravdu divergence nebyla, i když by to byl ziskový obchod.

bergson: krátce řečeno, moje kritéria pro divergenci jsou taková, aby to byla divergence :-) Pokud to řeknu vážně, tak je třeba to nakoukat a vyzkoušet, co je pro tebe platná divergence a co ne. Já filtruju divergence a neberu ji pouze v případě, že je to divergence "nesouvisející". To je můj výraz, když nějak uletí trh do extrému a následně potom se dá k tomu vztáhnout spousta divergencí, které s tím nemají nic společného a pouze to zkresluje pohled na pohyby na trhu. Ale je to na delší povídání a zkoumání. Někdy sem hodím tu tzv. "nesouvisející" divergenci. Pro studijní účely přikládám divergence ze včerejška. Pouze to první v kroužku není divergence. Krátká bílá čára naznačuje vstupy.

P.
nějak mi to nenabízí možnost přiložit obrázek, takže ten bude asi později

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...