Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Beverly Hills v Evropě


Doporučené příspěvky

  • 9 months later...

Ahoj Tomáš, nedá mi aby som nezareagoval na tvoj článok. Ja s mojou rodinou žijem na Malte už druhý rok, mimo obchodu nakolko tu mám obchodné aktivity aj kôli počasiu. Milujem teplo a more, tu je super dlhé leto asi tak ako v Portugalsku , aj teraz tu je ešte 28 stupnov a tak isto je teplé more. Je to anglicky hovoriaca krajina takže tu máme aj "prirodzený" kurz angličtiny. Nakolko niesom vizaný konkrétnym miestom pre obchod práve si mi dal typ na novú destináciu pre život. Malta je krásna tak pre turistu na 2 týždne, nakolko má len 30X10km a potom sa to už opozerá.Ľudia sú tu milý a kludný, každú chvíľu sa za niečo ospravedlnuju a to aj ked Vám zavadzajú na chodníku. Je tu jedno miesto nočného života Pacevile (Pačevil po maltsky) stretávjú sa tam tisíce mladých nakolko je tam množstvo barov a diskoték, ale ešte ani raz som nevidel priamo a ani nečítal v miestných novinách o nejakej roztržke alebo násilí. Netvrdím že to nieje možné, ale v porovnaní so Slovenskom si to ani neviem predstavit , že tak by to bolo aj na Slovensku. Pri takom množstve ľudi by tam zákonite vnikla nejaká mela... na Slovensku sme volali diskotéky ...sekerotéky ... nakolko tam občas lietali sekery!!! Pointa toho čo som chcel povedať je tá že na Juhu sa žije kludnejšie a to je pre tradera určite plus. Je rozdiel pozerat ráno na more , sediet na balkóne s laptopom a piť kávu ,ako pozerat na sivú oblohu a tisíce ponáhlajúcich ľudí. Dakujem za typ a prajem tebe aj kolegovi Petrovi vela úspešných obchodov. Mimochodom to čo tu robíte pre ostatných ľudí (vzdelávanie v tradingu atd) je doslova "božie dielo" nieje podstatné či ste , alebo nie ste veriaci , ale nakolko ja som , nemám na to iné slová.


Norbert888

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dovolim si pridat do diskuze nazor a pohled z druhe strany. To teplo a koupani v mori na Vanoce je pekne z pohledu nasince, ktery zije ve stredni Evrope. Mel jsem moznost prozit 4 roky na Floride a reknu vam, ze jsem se nakonec strasne tesil az z toho horka budu pryc :-) Hlavne ta vlhkost v primorske oblasti subtropickeho pasma je obcas k nepreziti. Bez klimatizace se neda zit 8 mesicu v roce. Jo, to na dovolenou, to je super. Ale na normalni ziti to subtropicke leto pro me neni.
Vetsina bohatych lidi se stehuje na Floridu jen na zimu, rika se jim priznacne "snow-birds". Na preckani zimy je takovato lokalita idealni. Druhou pulku roku bych chtel ale urcite travit v "normalnim" podnebi. Dovedu si predstavit mit v podobne lokalite druhy dum nebo condo na plazi. Pri dnesnich cenach nemovitosti v US (=hypotecni krize) by to mohla byt i vyhodna dlouhodoba investice. Zivot na Floride bude dneska (diky kurzu $ a cenam v Cesku) mozna levnejsi nez v Cesku. Pokud teda nepotrebujete prilis casto sluzby typu lekarska pece apod.
Jeste vam povypravim pribeh o pronajatem dome primo na plazi. To musi byt parada, vyjdete primo na krasnou piscitou plaz kdykoliv se vam zachce, vecer muzete poslouchat sumeni more, proste idylka. Po mesici si zacnete rikat, ze to more porad nejak sumi.... a ten pisek je vsude. Za dalsi dva mesice prestanete chodit na plaz kazdy den a zacnete davat prednost bazenu pred morem. A zacnete si stezovat, ze to more sumi cim dal vic :-) Nektere dny to tak proste je a tak usinate radeji v living-roomu u televize abyste neslyseli jak to more sumi. Po pul roce uz chodite na plaz jednou za tyden a mozna ani to ne. Kdyz vam pak pred uplynutim najemni smlouvy zavola agent s otazkou zda chcete smlouvu prodlouzit, hadejte co reknete? Je jen otazkou casu, nez pochopite, ze bydleni na floridske plazi je jen pro turisty. A kdyz nahodou prijde hurikan typu Ivan (2004), tak to pochopite jeste driv.
To jen tak na zpestreni diskusniho fora :-)
Asi nejlepsi reseni je dvoji bydleni, na severu na leto a na jihu na zimu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 9 months later...

K tomuto clanku jsem se dostal az dnes a chtel bych na nej taky zareagovat. Omlouvam se za diakritiku, vzhledem k minimu psane cestiny nepouzivam ceskou klavesnici a nemam ji na tomto pocitaci ani nainstalovanou...

Jiz patym rokem ziji ve Svycarsku a tak bych Vam rad take dal nejakou tu inspiraci. Uz kdyz jsem byl na stredni skole, chtel jsem se dostat nekam ven a nastesti se mi to podarilo. A jsem za to opravdu rad, protoze ikdyz mi to ze zacatku neprislo nijak zasadne rozdilne, kazdy navrat do rodne vlasti mi dal ochutnat tezkou realitu. Lide z "naseho panelaku" na me vzdycky vrhali vrazedne pohledy, kdyz jsem si dovolil prijet necim jinym, nez trivalcovou Fabii a nedej boze, abych si s sebou privezl jeste peknou slecnu :-)

Ale zpatky ke Svycarsku - ziji v Neuchatelu na zapade Svycarska, asi 30 kilometru od hranice s Francii. Je to tu docela pekne, protoze je tu velke jezero, za jezerem jsou videt Alpy a na druhou stranu od jezera je velice kopcovita oblast idealni pro nadsene cyklisty. Nicmene uz me to tady taky zacina nudit. Kdyz sem nekdo prijede na navstevu, je z toho vzdycky na vetvi, ale pokud tu zijete dele, zazijete 2 tydny nepretrzity dest, mesic mlhu apod. Jeste k tomu je Neuchatel jeden z nejchudsich kantonu, protoze tu je plno pristehovalcu "prizivniku" a jsou tu jedny z nejvyssich dani v zemi. Ani zaparkovat se tu poradne neda, protoze prebarvili vsechny zony na modro, aby z toho taky neco vytriskali...

Ale pak je tu jedna oblast Svycarska, ktera me neuveritelne laka - Montreux/Vevey - tomu se rika Svycarska riviera a je to na jihu pod Lausanne na opacnou stranu nez se jede do Zenevy. Je to tam opravdu krasne a v lete to stoji za to - je to v podstate jak u more, rostou tam palmy, fauna je celkove tak nejak barevnejsi a teploty jsou v porovnani s Neuchatelem taky nekde jinde. A v zime to mate pul hodiny cesty do Alp a muzete si vybrat z obrovskeho mnozstvi stredisek, kde skoro nikdo neni, protoze tam jezdi jenom mistni... takze zadne dlouhe fronty a nekonecne cekani. Jezdim na snowboardu a nikde jsem si nezajezdil lip, nez tam. Dalsi vec je, ze jste z teto oblasti za hodinku v Italii nebo ve Francii. Ale je tu i jedna zasadni nevyhoda - az si nechate dovezt do pristavu svou jachtu, bohuzel se z tohoto jezera nedostanete ani do Lac Neuchatel, ani do more :-/

Takze muj plan je jasny! Pokud se tam nekdo se mnou chcete potkat, tak mi dejte vedet :-). Svycarsko je zajimave jeste v jednom smeru a to je daneni prijmu z obchodu na financnich trzich. Abych pravdu rekl, nevim, jak je to s komoditami, ale u firemnich akcii, kterej nakupuji, to funguje tak, ze se dani jenom castka, za kterou clovek nakupuje (15% sazba) a jakykoliv zisk z akcii se pak uz nedani. U opci je to ponekud komplikovanejsi, ale take pomerne zajimave. Pokud je tomu podobne u komodit, nemusim asi rikat, ze to muze byt velice zajimave. Nejsem ve fazi, kdy bych zjistoval, jak se to tu dani, protoze jeste ani nemam system a jsem ve fazi "cumeni do grafu" ;-). Ale pokud byste nekdo meli zajem, muzu se tu poptat...

Omlouvam se za dlouhy clanek, ale mel jsem toho na jazyku nejak moc ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 4 týdny později...
×
×
  • Vytvořit...