Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ako konecne zacat? alebo preco sa nedari?


Doporučené příspěvky

Ahoj naozaj som nenašiel na toto niekde vlákno ale potreboval som to napísať ...

Uspech spociva v tom že vieme co robime. Ak to pochopime, tak budeme mat uspech, budeme robit dobre obchody a z toho vypliva, ze budeme mat peniaze.
Peniaze neprinesu uspech, ten si musime užívat a zasluzit az vtedy ak budem robit uspesne obchody.

Ano, ja aj vy chceme robit dobre obchody, no nie? Ale preco to tak dlho trva a preco sa stále motame ? Urcite mame strasne vela literatury, kurzov, web stranok o tradingu, ale ako sa v tom neutopit a hlavne nieco robit, aby sme robili uspesne obchody? A nasledne si užívat uspech?

Najprv by som to porovnal k uceniu cudzich jazykov a potom by sme presli na trading a mozno aj na prakticku radu ako sa nemotat v tomto mori tradingu a konecne nieco zacali robit aby prisli obchody a potom uspech.

Tak podme nato..

Ked sme prvy krat zistili co je to trading , urcite sme boli nadseny a hlavne sme sa uz videli na dovolenkach, ci pochvalili niekomu co to robime a co su to za grafy, ked nam niekto pozeral cez chrbat na monitor v praci. No nie? /hovorim z vlasnetj skusenosti/ .
Po dlhom case sme si prestudovali manual vedeli sme vzorce uspesnych indikatorov , citali sme vela o TA atd… a uz sme sa nevedeli dockat papertredingu, potom neake to demo a potom na realtreding. Testi ukazali ako to mame super naplanovane.
Po 3 mesiachoch sme prisli o svoje uspori a hlavne o tom ze uz nikdy nebudume obchodovat a z nadsenia je neuspech. z neuspechu smutok atd..

Mozem povedat, ak ste aspon tam dostali klobuk dole…ale co ak ste sa zastavili nikde uprostred a zrazu ste nasli nieco nove na webe a zacali ste prerabat OS nanovo?

Ale preco , sme menili nas OS nanovo , preco citame a hladame svaty gral v nasom OS? Preco sme stále na zaciatku a nevieme sa pohnut dalej, nevieme aky indikátor mame vybrat do nasho OS ? Je neaka cesta? Ak ano aka? Ako sa s toho vymotat?

Preco je to tak? podme sa pozriet na to ako je to ked sa ucime cudzi jazyk?

Je to ako ked sa zaciname ucit cudzi jazyk a stale a stale od zaciatku, presli 4 roky a mi sme zistili ze sa nam nedari a hlavne sme mali vela literátu, super ucitelov a rozumieme jazyku len vdety, ked nieco niekto hovori ale ked mame nieco povedat mi koktame ako zaciatocnici.?

Je to preto ze nam usli zakladne definicie zakladnich pojmov s ktorymi pracujeme..ruka na srdce. kto z Vas pouziva slovnik cudzich slov?

V prvom rade je potrebne si uvedomit hlavne zakladne pojmy, nie ich brat ako pojmy ale vidiet medzi ne suvislosti.
Zodpovedat si na zakladne otazky co chcem a ako sa tam dostanem!

Treba si zodpovedat nasledne otazky skor ako zacneme obchodovat!

Preco chcem robit trading a akym sposobom?
Co je to trading trh?
Kto sa nachadza na mojom trhu a preco?
Co je to cena na tom grafe co vidim?

Seroziozny traderi musia podmienecne vediet co je to CENA musia vediet co analyzuju, predtým nez sa rozhodnu nakupovat alebo predavat ...az tak mozu robit uspesne obchody, ktore prinesu peniaze. A peniaze nam daju teda moc si uzivat nas uspech .
Kazdy bod ktory vidime na svojom monitore /CENA/ co to vlasne je?

„Cena je psychologicka udalost !
Cena je okamzita rovnovaha medzi nazormi bykmi a medvedmi!
Ceny su vytvorene z masy roznorodych traderov - kupijucich a predavajucich alebo nerozhodných pre dany moment.
Grafy su teda vykreslene cenami a objemami ktore reflektuju psychologiu dane davu na trhu!“ /ELDER/“

Srcu poviete chcem vediet odpovede na tieto otazky a verte ze ak ich srdcu poviete rozum povedal ako sa tam dostat!

Viem teda preco plavam po tomto mori, viem kam plavam.

Ked viem co je cena , trh, viem co hladat a hlavne co analyzovat aby som postavil 1 krat OS , aby som ho potom len cibril a nie v kuse menil .

A nepochopime zakladnim terminom zabludime ihned a potom nam nic nepomoze, jedine co si poviete je asi to ze preco to nefunguje ? Preco som zase na zaciatku? Mam to este skusit.

Jedine preto lebo sami nevidite co to je cena a preco tam je ? Nie je spojena jej definicia s definiciou trhu na ktorom sa nachazdate a o OS ani nehovorim.


Co je to cena ? co je to trh ? Xo je to TA ? Myslim si aj podla vlastnych skusenostiach ze po ich praktickom pochopeni ak date srdcu otazku, rozum Vas nasmeruje na kam. Rozum pochopi co je cena, a sam rozum Vam povie ake indikatory mate pouzivat vo vlastmom ochodnom systeme. V systeme v ktom mate jasno a hlavne mu rozumiete.

Tak a podme uvazovat..

Traderi ktory jasne nevedia definovat co je to cena nevedia co analyzuju. Tvoj uspech a nastavenie obchodneho systemu ,spociva prave v tomto!!! Subezne tento uspech je priamo umerny od sposobu vnimania ceny a jej komplexnej analyzy .Je to preto lebo seroziozny traderi musia podmienecne vediet co je to CENA musia vediet co analyzuju, predtým nez sa rozhodnu nakupovat alebo predavat ..

Potom sa teda pyta nasledna otazka?

Ak viem čo je cena, a viem čo je TA a akú ju vnímať?
Aké indikátory mam použiť v mojom obchodnom systéme?

Na to je len jedna odpoveď . Povedzte rozumu ČO a srdce Vám ukáže /AKO/ cestu na Váš vysnívaní ostrov.

Som na zaciatku ! Srdcu som povedal co xcem a rozum mi ukazal cestu . Pretoze mu davam spravne kluce, aby v mojom intelektu otvoril spravne myslienky k ceste ROBIT DOBRE OBCHODY.

pa100rek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...