Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jak řešit slabý dolar u IB


Asae

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 44
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

alesik,

ja bych, pokud mas tu moznost, zvolil jako základní měnu účtu u tvého brokera EUR. Tím pádem nebude zůstatek tvého účtu vystaven kurzovému riziku, protože EUR je už teď tvoje domáci měna. A ty dolary, co získáš/ztratíš obchodováním komodit denominovaných v USD, si po uzavření obchodu (např. realizování zisku/ztráty v USD z obchodu s kukuřicí) zkonvertuješ do EUR. A budeš vysmátej.
Kéž my bychom už měli EUR, ty výkyvy na CZK jsou brutální.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zito
v podstate mas pravdu pokial by mali moje obchody trvat den dva .. ide skor o to ze chcem obchodovat pozicne a to mozno aj niekolko tyzdnov a za ten cas to co zarobim na tych dolacoch mozem stratit na kurze (v pripade ze stratim dolace tak mi to bude v podstate jedno sak aj tak budu stratene :) ),

no len zase ma napada situacia ked sa otvorena pozicia v usd/eur otoci voci mne :) to by mali zase vynahradit zisky dolacov (ak budu) v ostatncyh obchodoch ak to spravne chapem nie? je to tak ? (currency som sa ako trhom doteraz nezaoberal tak neviem rpesne ako to funguje),

ale pokial to ma byt hra na jednu aj na druhu stranu ze tu ziskam tam stratim a opacne tak to asi budem riesit ako vravis .. pretoze v konecnom dosledku to bude jedno, len mi nie su jasne prve dva odstavce ktore som napisal ci spravne rozoberam problematiku

Link to comment
Sdílet pomocí služby

alesik

OK, chápu, i když si nemyslím, že to co vyděláš na futures bys mohl ztratit na měnovém kurzu. Co bych tedy doporučil, pokud budeš dělat dlouhodobé poziční obchody, abys otevřený zisk/ztrátu po dosažení určitých úrovní (nebo každý měsíc/týden/den) konvertoval do své domácí měny EUR. Ale pozor, aby se ti to kvůli poplatkům moc neprodražilo.
Tj. koupíš kontrakt na kukuřici.
Za měsíc jsi v otevřeném zisku 1000 USD, takže na forexu prodáš 1000 USD a nakoupíš za ně EUR.
Za dva měsíce jsi 2000 USD v otevřeném zisku, takže na forexu prodáš dalších 1000 USD a nakoupíš za ně EUR.
Za tři měsíce ti otevřený zisk spadl na 1500 USD, takže na forexu koupíš 500 USD a prodáš ekvivalent EUR.
Prostě tak, aby jsi měl v podstatě na forexu otevřenou protipozici ve stejné výši jako je otevřený profit na kontraktu kukuřice.

A pozor, pokud nebudeš na kontraktu kukuřice v otevřeném zisku, ale naopak v otevřené ztrátě, tak ti taky není jedno, jaký je kurz EUR/USD. Pokud dolar bude posilovat vůči EUR, tak ti to tu ztrátu vyjádřenou v EURech ještě zhoršuje.

Takže když analogicky vezmu předchozí příklad, ale tentokrát s otevřenou ztrátou.
Koupíš kontrakt na kukuřici.
Za měsíc jsi v otevřené ztrátě 1000 USD, takže na forexu koupíš 1000 USD a prodáš ekvivalent EUR.
Za dva měsíce jsi 2000 USD v otevřené ztrátě, takže na forexu koupíš dalších 1000 USD a prodáš ekvivalent EUR.
Za tři měsíce ti otevřená ztráta spadla na 1500 USD, takže na forexu prodáš 500 USD a koupíš EUR.

Snad jsem nikde neudělal ve své úvaze chybu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

taka nejaka uvaha my v hlave behala len som ju nevedel dato do podoby akej si ju dal ty :), prilis vela myslienok ..
takze dik
ale nakoniec ked tak rozmyslam skor som sa chcel dlhodobo zabezpecit proti oslabovaniu kurzu usd vs euro .. pretoze obchodovat budem v usd takze posilnovanie usd mi vadit nebude .. (za predpokladu ze vstupujem do trhu s tym ze mi to bude prinasat z dlhodobeho hladiska zisk), skor koluju rozne anzory o hyperinflacii v usa a ze z dolara bude zdrap papaiera atd .. v principe je jedno ci je to pravda alebo nie .. skor ide o to ze ked padne euro tak mi to vadit nebude pokial budem mat na ucte usd .. ale zabezpecit sa proti opacnej strane .. by som rad :)
na zaver .. tiez dufam ze si sa nepomylil :) kazdopadne cakam aj dalsie nazory :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

nazdar ludia, sorry nemam cas citat, a tak by som vas chcel poziadat o pomoc
mam ucet v IB mam tam nakupene nejake akcie na dlhodobo a teraz by osm chcel ist na trading, no mam ucet v USD, a kedze vyzera tot ak ze USD padna na hubu tak by som sa chcel trocha poistit, kedze uz mame EUR tak to bude asi pre mna lepsie kedze kros SKK/USD tak nejde
tak ak mam 5000USD na ucte tak proti oslabeniu kurzu kupim 5000EUR???
alebo ako to vlastne je? viem ze obchodujem na IDEAL(ten maly kde sa da kupovat i male mnozstvo) a mam kros EUR/USD tak kupujem EUR a ked pojde euro hore tak budem mat zisk a vyrovna mi to stratu z portfolia, ktore stratim oslabenim USD?? dobre to mam??
diki moc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vies ze ani neviem? :) ani neviem ci je za to nejaky margin .. ale co sa tyka ratania tak predpokladam ze normalne kurzom .. priklad: otvoris 5000 na hodntoe 1,35 nic sa nedeje o 2 dni je kurz 1,37
5000x1.35=6750 (na takej sume dolarov je otvorena pozicia)
5000x1.37=6850 (aktualna hodnota v dolacoch)
rozdiel 100 dolarov
ale fakt neviem ci to chapem spravne :)
no a uz podla farby pozicie zistis ci ides do plusu alebo minusu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...

Teraz zhodu okolností riešim rovnakú dilemu, ale v opačnom garde. Keďže hrozí pád EUR/USD, na určitý čas sa chcem proti pohybom EUR poistiť, aby sa mi nemenil kapitál na obchodovanie vyjadrený v USD. Urobím to tak, že polovicu voľných prostriedkov na účte v EUR zamením cez IDEAL na USD t.j. predám EUR/USD. Takto to čo pri oslabení USD stratím v rámci otvorenej pozície získavam na kurze nezamenených EUR a opačne.

R

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Dobrý den, chtěla bych svůj účet který mám v USD směnit na EURA. Obchoduji poze opce a směna peněz je mi naprosto neznámá můžete mi prosím někdo poradit, ale poprosím do detailu opravdu jsem v tomto naprosto nedotčená. Pokusila jsem se podle návodů které jsou zde uvedeny ale marně.
Děkuji
Hanca

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Hanca: pokud celý svůj účet směníš na EUR, nebudeš mít USD na marginy a budeš si je muset od IB půjčovat. Což Ti možná ale zřejmě nevadí, protože obchoduješ trhy, kde IB blokuje marginy v EUR?? Nebo sis to neuvědomila a doporučuji pak přečíst článek a diskuzi z příspevku výše.

Pokud chceš pouze směnit USD na EUR - postup popisuju zde: www.financnik.cz/forum/read.php?10,47165,189114#msg-189114

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...